13 Grudnia 2020 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 13 grudnia 2020 - III niedziela Adwentu - B/I1. Dziś trzeci i ostatni dzień rekolekcji adwentowych. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Paweł Śmigiel, wikariusz naszej parafii. Dziękujemy za mądre i głębokie przesłanie tych nauk ...

2. Zapraszamy na roraty we wtorki i piątki na godz. 17,00 a w pozostałe dni tygodnia na godz. 7,00. Dzieci we wtorki i piątki prosimy z lampionami - w te dni otrzymują roratnie pamiątki. Prosimy także, aby na wtorek i piątek dzieci o ile możliwe wykonały z papieru lub innego materiału małą kolorową bombkę lub inną ozdobę w wypisanym imieniem i nazwiskiem i z jakiej są klasy. Te bombki zawiesimy jako ozdoby choinkowe w kościele i nimi we wtorki i piątki losujemy po kilkoro dzieci, które są obdarowane pamiątkową książką lub albumem. Zachęcamy rodziców z dziećmi, oczywiście zachowując standardy bezpieczeństwa pandemicznego, a zwłaszcza z dziećmi przygotowującymi się do I-Komunii Św. W ubiegłych latach świątynia na roratach bywała wypełniona. Wiemy, że ten rok jest niestety inny.

3. Po mszach św. przy świątyni można nabywać świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.  Świece jak w latach ubiegłych w cenie po 5,- i po 15,-. złotych.  Jeśli ktoś złoży więcej, przekażemy to również na ten cel do Caritas-u.

4. Na stoliku  przy świecach są też do nabycia nasze parafialne kalendarze ścienne, gdzie  poszczególne miesiące zdobią tym razem zdjęcia z wydarzeń i uroczystości liturgicznych z naszych parafialnych  świątyń. Zaznaczone są jak zwykle zielonym kolorem uroczystości i wydarzenia życia naszej parafii. Jak przy nabywaniu złożymy po 5 zł. to około 1,- zł będzie na cele renowacyjne w naszych świątyniach.

5. Czas adwentu to otwarcie serc na innych ludzi, szczególnie tych którzy cierpią niedostatek. W naszej świątyni jest jak co roku okazja do podzielenia się produktami spożywczymi, które można składać przy bocznych ołtarzach od dziś do przyszłej niedzieli włącznie tj. od13-20.12.2017 r. włącznie. Produkty muszą mieć ważność przynajmniej jeszcze 2 tygodnie. Prosimy o produkty typu makaron, cukier, mąka, koncentraty, konserwy lub wędlina pakowana, słodycze  i in. produkty żywnościowe. Z tych produktów powstaną paczki żywnościowe tym razem dla osób starszych i chorych i najbardziej potrzebujących. Ponieważ pewnych produktów trzeba zawsze dokupić, postarajmy się w przyszłą niedzielę złożyć na tacę nieco więcej i wtedy jakoś zaradzimy potrzebom, żeby do Wigilii paczki dostarczyć. Dziękujemy tym co na konto parafii przesłali już ofiarę na ten cel. Prosimy więc o możliwie hojniejsze za tydzień ofiary, aby było i  na zakup choinek, uzupełnienie oświetleń świątecznych i dekoracji świątyń. Z góry dziękujemy. Jeżeli ktoś ma do ofiarowania choinki odpowiadające wielkością, prosimy o zgłoszenie, księżom lub panu kościelnemu, możliwie dziś lub jutro ...

6. Poświęcone opłatki wigilijne dla rodzin naszej parafii, pan organista dostarcza do domów parafian. Postarajmy się sprawnie przyjmować opłatki i potraktujmy je także jako życzenia od nas duszpasterzy dla parafian i ich rodzin. W tym tygodniu pan Marcin będzie:  poniedziałek i wtorek - ul. Krakowska, Targowa, Obwodowa, Żeromskiego; środa - Dubois, Głowackiego, Rybaki; czwartek - Plac Łokietka, Reymonta, Krzyżowa, Przesmyk, Narutowicza.
Jeżeli pan Marcin nie zastał nikogo w domu kiedy był a rodzina chce opłatek, każdego dnia bezpośrednio po mszy św. o 7,00 lub 17,00 może poprosić o opłatek.

7. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, w trosce o siebie i bliźnich, starajmy się zachowywać ostrożnie ale nie nakręcajmy spirali lęku. Dostrzegajmy człowieka i jego potrzeby nie tylko wirusy.

8. Dziękujemy za składane ofiary na spłacenie prac remontowych i renowacyjnych naszych świątyń czy to bezpośrednio u księży czy wpłacając na konto Parafialne. Obecna sytuacja komplikuje finanse parafii i tym samym troskę o renowację naszej pięknej i zabytkowej świątyni oraz zabytków ruchomych w obydwu świątyniach. Konto bankowe parafii podane jest na stronie  internetowej i w Siewie Brzeskim,  nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: +Aliny Jóźwiak, l.87 z ul. Głowackiego 14; +Janiny Jaworskiej, l.94 z Rzadkiej Woli Parcele 18; +Bogusława Golasińskiego, l.72 z ul. Kujawskiej 5; +Magdaleny Nowak, l.37 z Guźlina 94; jutro +Albina Szczepaniaka, l.69 z ul. Piaskowej 26. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz ostatnio zmarłych  kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 13 grudnia 2020III Niedziela Adwentu (I/B) - REKOLEKCJE

   7.00  + Seweryna Łączkowska – pg(kościół parafialny)
   9.00  1/.+ Genowefa Stanisława Bolesław i zm. z rodziny
           2/.+ Wojciech Stępiński – pg
 11.00  1/.+ za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
           2/.+ Helena Szczepańska i Zenon Szczepański – pg
 17.00+ Czesław Kantowicz

PONIEDZIAŁEK – 14 grudnia 2020 wsp. św. Jana od Krzyża

   7.00  1/. + Marek Gutowski R10
           2/. + Genowefa Drzewiecka – pg
 17.00  1/. + Władysław Dębicki R26
           2/. + Marianna Sikorska R1 – pg

WTOREK – 15 grudnia 2020

  7.00 + Sylwester Piński i Jerzy Graczyk
17.00 1/. + Włodzimierz Tuziński – pg
         2/. + Piotr Nowak (ur.) – pg

ŚRODA – 16 grudnia 2020

  7.00 +Marianna Sikorska – pg
17.00 1/. + Grażyna Marciniak – pg
         2/. + Stanisław Pietrusiak – pg
         3/. + Wiesław Zieliński R11

CZWARTEK – 17 grudnia 2020

  7.00  + Helena Trawczyńska – pg
17.00  1/. + Stanisława R7 Ksawery R35 i Roman R4 Kotasowie
          2/. + Janusz Wojtkowski (ur.) (rez.)

PIĄTEK –18 grudnia 2020

  7.00  +Teresa Przewozikowska – Goździk – pg
17.00 1/. + Danuta Majchrzak (ur.)
         2/. + Barbara Leszczyńska – pg
         3/. + Anna Wilińska – pg

SOBOTA –19 grudnia 2020

7.00   1/. + Dariusz Mętlewicz – pg
         2/. + Eugeniusz Bronikowski (ur.) – pg
17.00 1/. + Helena Ciesielska – pg
         2/. + Zofia i Teodor Chybcińscy
         3/. + intencja AA (x. Paweł)

NIEDZIELA –20 grudnia2020IV Niedziela Adwentu (I/B)

   7.00  + za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół parafialny)
   9.00  1/.+ Protazy Osiński – pg
           2/.+ Piotr Jaroszewski – pg
 11.00  1/.+ Ks. Prałat Stefan Kuliński (ur.)
           2/.+ Leokadia Krygier – pg
 17.00+ Halina Danielewska – pg