6 Grudnia 2020 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 6 grudnia 2020 - II niedziela Adwentu
- (wspomnienie Św. Mikołaja Bp.) - B/I 


1. Przez Adwent zapraszamy na roraty we wtorki i piątki na godz. 17,00 a w pozostałe dni tygodnia na godz. 7,00. Dzieci we wtorki i piątki prosimy z lampionami - w te dni otrzymują roratnie pamiątki. Prosimy także, aby na każdy wtorek i piątek dzieci wykonały z papieru lub innego materiału małą kolorową bombkę w wypisanym imieniem i nazwiskiem i z jakiej są klasy. Bombka nie może być większa niż zamknięta dłoń dziecka. Te bombki zawiesimy jako ozdoby choinkowe w kościele i nimi każdorazowo losować będziemy po kilkoro dzieci, które będą obdarowane pamiątką. Zachęcamy rodziców z dziećmi, oczywiście zachowując standardy bezpieczeństwa pandemicznego, a zwłaszcza z dziećmi przygotowującymi się do I-Komunii Św. W ubiegłych latach świątynia na roratach bywała wypełniona a dzieła dzieci urzekały. Wiemy, że ten rok niestety jest inny. Drodzy rodzice, można takie przygotowywać i na choinkę domową, to jest dodatkowa okazja, aby religijnie formować swoje dzieci i nawiązywać głębszy kontakt.

2. We wtorek (08 grudnia) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy św. o 17,00 dzieci przygotowujące się do I-Komunii Św. będą miały poświęcenie medalików. Rodziców bądź chrzestnych prosimy, by zadbali o te medaliki dla swoich dzieci.

3. W tym tygodniu od piątku do niedzieli (11-13 grudnia) Rekolekcje Adwentowe. Msze św. będą o 9,00; 10,30 (dla dzieci); 15,30 i 17,00. Okazja do spowiedzi w piątek i sobotę na pół godziny przed mszami świętymi. W ten piątek msza św. roratnia ze względu na rekolekcje wyjątkowo o godz. 10,30.

4. W rekolekcje będzie dostępny nasz parafialny kalendarz ścienny na 2021 rok. Poszczególne miesiące zdobią zdjęcia z naszych parafialnych świąt i wydarzeń. Zaznaczone są także uroczystości i wydarzenia życia parafii. Nabywając złóżmy ofiarę, cegiełkę na renowacje świątyń w parafii (5,-). W kancelarii są jeszcze do nabycia książkowy Kalendarz Rolnika i różne kalendarze Wydaw. Duszpasterstwa Rolników

5. Po mszach św. przy świątyni można nabywać świece Caritas, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  Świece jak w latach ubiegłych po 5,- i po 15,-zł (w kolorach białym, czerwonym i zielonym). Jeśli ktoś złoży więcej, przekażemy również to do Caritas na ten cel.

6. Od dzisiejszej  niedzieli do końca marca czyli do niedzieli palmowej msze św. niedzielne o godz. 7,00 zamiast w kościele Św. Michała Archanioła, będą  odprawiane w kościele parafialnym, bo tu świątynia jest ogrzewana. Praktykujemy to zresztą od kilku lat.

7. Poświęcone opłatki wigilijne dla rodzin naszej parafii, pan organista dostarcza do domów parafian. Postarajmy się sprawnie przyjmować opłatki i potraktujmy je także jako życzenia od nas duszpasterzy dla parafian i ich rodzin. W tym tygodniu pan Marcin będzie: Poniedziałek - Stary Brześć, Wtorek - ul. Kolejowa i Ogrodowa, Środa i czwartek - ul. Nowa, Królewska, Archeologów, Książąt Kujawskich, Piątek - ul. Kilińskiego i Polna, Sobota - ul. Zielna, Kujawska, Piastowska, Armii WP

8. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, w trosce o siebie i bliźnich, starajmy się zachowywać ostrożnie ale nie nakręcajmy spirali lęku. Dostrzegajmy człowieka i jego potrzeby nie tylko wirusy.

9. Biskup Włocławski Wiesław Mering złożył na ręce papieża Franciszka rezygnację z pełnionego przez siebie urzędu biskupa diecezjalnego. Odpowiednie pisma zostały przekazane do Watykanu za pośrednictwem Nuncjatury Apostolskiej w Polsce. Ks. bp Wiesław Mering 10 grudnia skończy 75 lat. Zgodnie z kanonem 401 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, „Biskup diecezjalny, który ukończył siedemdziesiąty piąty rok życia, jest proszony o złożenie na ręce Papieża rezygnacji z zajmowanego urzędu. Po rozważeniu wszystkich okoliczności, Papież podejmie decyzję”.

10. Dziękujemy za składane ofiary na spłacenie prac remontowych i renowacyjnych naszych świątyń czy to bezpośrednio u księży czy wpłacając na konto Parafialne. Obecna sytuacja komplikuje finanse parafii i tym samym troskę o renowację naszej pięknej i zabytkowej świątyni oraz zabytków ruchomych w obydwu świątyniach. Konto bankowe parafii podane jest na stronie  internetowej i w Siewie Brzeskim,  nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeby śp.: +Genowefy Gożyckiej, l.91 z Pikutkowa 52; +Berty Ryszewskiej, l.91 z ul. Krakowskiej 31; +Józefy Ładzińskiej, l.86 z ul. Wojska Polskiego 6; we wtorek pogrzeb +Aliny Jóźwiak, l.87 z ul. Głowackiego 14 a w piątek +Bogusława Golasińskiego, l.72 z ul. Kujawskiej 5. Jutro w Wieńcu pogrzeb +Bożeny Witkowskiej, l.59 z ul. Mickiewicza 6. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz ostatnio zmarłych  kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 6 grudnia 2020II Niedziela Adwentu (I/B) – pierwsza Niedziela miesiąca

  7.00  + Eugeniusz Bronikowski – pg (kościół parafialny)
  9.00  1/. + za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
          2/. + Agnieszka Polak – pg
 11.00 + Bogdan Nowakowski – pg
 17.00 + Lech Bet

PONIEDZIAŁEK – 7 grudnia 2020 wsp. św. Ambrożego

 7.00  + Marianna Sikorska – pg
17.00 1/. + Stanisława R26 i Jakub Ciesielscy, Wacław Ziółkowski
         2/. + Marcin Biesiadziński (im.) – pg

WTOREK – 8 grudnia 2020uroczystość Niepokalane Poczęcie NMP

  7.00 + Katarzyna Smolińska – pg
  9.00 + Maria Iżycka – pg
17.00  1/.+ Zbigniew Drożdżewski – pg
         2/. + Jacek Czynsz – pg

ŚRODA – 9 grudnia 2020

  7.00 + Edward Żywica – pg
17.00 1/. + Leokadia Krygier (im.) – pg
         2/. + Anna Pakulska – pg
         3/. + Bożena Jackowska – pg

CZWARTEK – 10 grudnia 2020

   7.00  + Helena Wujciak – pg
 17.00  1/. + Czesława Poniedzielska – pg
           2/. + Zdzisław Głowacki – pg

PIĄTEK – 11 grudnia 2020 - REKOLEKCJE

  9.00  + Helena i Władysław Glonek i zm. z rodz.
10.30  + Agnieszka Polak – pg(RORATY)
15.30  + Radosław Górecki R5
17.00  + Piotr Jaroszewski – pg

SOBOTA – 12 grudnia 2020 - REKOLEKCJE

  9.00  + Protazy Osiński – pg
10.30  + Aleksandra Nowicka – pg
15.30   1/. + Anna Budzińska – pg
           2/. + Genowefa i Bolesław Szarwas, Genowefa i Józef Wojciechowscy
17.00   + Bogusław Głowacki – pg(RORATY)

NIEDZIELA – 13 grudnia2020 - III Niedziela Adwentu (I/B) - REKOLEKCJE

   7.00  + Seweryna Łączkowska –pg(kościół parafialny)
   9.00  1/.+ Genowefa Stanisława Bolesław i zm. z rodziny
           2/.+ Wojciech Stępiński – pg
 11.00  1/.+ za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
           2/.+ Helena Szczepańska i Zenon Szczepański – pg
 17.00 + Czesław Kantowicz