Cały Twój

Czytaj więcej: Cały Twój

11 listopada 2019

Święto Niepodległości

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości zainaugurowała Msza Święta sprawowana w Kościele Parafialnym. W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele władz samorządu brzeskiego, powiatu włocławskiego oraz samorządu województwa, reprezentacje szkół i przedszkola, Ochotniczych Straży Pożarnych, a także licznie przybyli mieszkańcy grodu Łokietka. Po Mszy Świętej złożono kwiaty przed tablicą Tadeusza Kościuszki.
Druga część oficjalnych obchodów odbyła się na Skwerze Miejskim, przy dźwiękach brzeskiego hejnału, złożono kwiaty i wiązanki przed pomnikiem Władysława Łokietka.

Czytaj więcej: 11 listopada 2019

Odpust MB Różańcowej

W niedzielę 6 października przeżywaliśmy w parafii odpust Matki Bożej Różańcowej.

Ponieważ czczony od XVII wieku wizerunek Matki Bożej Różańcowej znajduje się w poklasztornym kościele Św. Michała Archanioła, zasadniej jest aby suma była odprawiona właśnie tam. Od ubiegłego roku zmieniliśmy nieco kolejność uroczystości. I tak, o godz. 12,00 wyruszyliśmy z procesją eucharystyczną w pełnej asyście z kościoła parafialnego do kościoła odpustowego przed wizerunek Matki Bożej Różańcowej. W drodze rozważaliśmy bolesne tajemnice różańcowe. Tam w naszym parafialnym sanktuarium M.B. Różańcowej była msza św. odpustowa, której przewodniczył ks. Maciej Jasiński, proboszcz z Brzezia. Po mszy św. wróciliśmy w procesji maryjnej do kościoła parafialnego. Ołtarze w tym roku przygotowali: rodzice dzieci przygotowujących się do I-Komunii św., następny członkowie kół Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Św., i  kolejny młodzież przygotowującą się do bierzmowania i ich rodzice.

Czytaj więcej: Odpust MB Różańcowej

VIII Koncert Organowy

 

Za nami kolejna edycja Jesiennego Koncertu Organowego, którego organizatorem jest BCK i parafia.  Artystą tegorocznego koncertu był profesor Andrzej Chorosiński.
Koncert poprowadziła pani Lucyna Klarecka, która przed każdym utworem przytaczała krótką biografię jego autora oraz zapoznawała słuchaczy z charakterystykę utworu.
Warto dodać, że pan Adam Klarecki - organista katedry włocławskiej od wielu lat pomaga w organizacji naszych koncertów, za co składamy serdeczne podziękowania.
Koncerty organowe na stałe wpisały się w kalendarz imprez kulturalnych naszego miasteczka. Dzięki współpracy udaje tworzyć się wspaniałe projekty. Posiadanie w parafii wysokiej klasy instrumentu musiało zaowocować organizowaniem koncertów organowych, co od ośmiu lat skutecznie nam się udaje. Dziękujemy publiczności i zapraszamy za rok na kolejny jesienny koncert organowy.


Czytaj więcej: VIII Koncert Organowy

Inauguracja Roku Szkolnego

W piątek 6 września miała miejsce w ZSCKR w Starym Brześciu ogólnopolska inauguracja roku szkolnego dla szkół rolniczych podlegających pod Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obok ministra MRiRW Jana Krzysztofa Ardanowskiego  udział wzięła wiceminister Anna Gembicka i Krzysztof Czabański Przewodniczący Rady Mediów Narodowych i parlamentarzyści naszego regionu. Do świątyni uroczyście wkroczyli z pocztami sztandarowymi przedstawiciele 53 szkół rolniczych podlegających pod Ministerstwo Rolnictwa. Mszy św. o g. 11,00 przewodniczył Ks. Bp Wiesław Mering.

Czytaj więcej: Inauguracja Roku Szkolnego