29 Listopada 2020 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 29 listopada 2020 - I niedziela Adwentu - B/I


1. Dziś I niedziela Adwentu. Przez Adwent zapraszamy na roraty we wtorki i piątki na godz. 17,00 a w pozostałe dni tygodnia na godz. 7,00. Dzieci we wtorki i piątki prosimy z lampionami - w te dni otrzymują roratnie pamiątki. Prosimy także, aby na każdy wtorek i piątek dzieci wykonały z papieru lub innego materiału małą kolorową bombkę w wypisanym imieniem i nazwiskiem i z jakiej są klasy. Bombka nie może być większa niż zamknięta dłoń dziecka. Te bombki zawiesimy jako ozdoby choinkowe w kościele i nimi każdorazowo losować będziemy po kilkoro dzieci, które będą obdarowane pamiątką. Zachęcamy rodziców z dziećmi, oczywiście zachowując standardy bezpieczeństwa pandemicznego a zwłaszcza z dziećmi przygot. się do I-Komunii Św. W ubiegłych latach świątynia na roratach bywała wypełniona a dzieła dzieci urzekały. Wiemy, że ten rok niestety jest inny. Drodzy Rodzice, można także takie przygotowywać i na choinkę domową, to jest dodatkowa okazja, aby religijnie formować swoje dzieci i nawiązywać głębszy kontakt.

2. Od dzisiejszej niedzieli po mszach św. przy świątyni można nabywać świece wigilijne Caritas na takich samych zasadach jak w latach ubiegłych.

3. Od grudnia czyli od przyszłej niedzieli do końca marca czyli do niedzieli palmowej msze św. niedzielne o godz. 7,00 zamiast w kościele Św. Michała Archanioła, będą  odprawiane w kościele parafialnym, bo tu świątynia jest ogrzewana. Praktykujemy to zresztą od kilku lat.

4. Poświęcone opłatki wigilijne dla rodzin naszej parafii, pan organista dostarcza do domów parafian. Postarajmy się sprawnie przyjmować opłatki i potraktujmy je także jako życzenia od nas duszpasterzy dla parafian i ich rodzin. W tym tygodniu pan Marcin będzie: poniedziałek - Guźlin trakt boczny, Starobrzeska Kolonia; wtorek i środa - dzielnica Falborek; czwartek - ul. Piaskowa, Mickiewicza i domy po trasie; piątek i sobota - ul. Konarskiego, Traugutta, Okrzei


5. Z uwagi na zawirowania w funkcjonowaniu społecznym związane z pandemią, można jeszcze zgłaszać imiona zmarłych na modlitwy wypominkowe  roczne.

6. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, w trosce o siebie i bliźnich, starajmy się zachowywać ostrożnie ale nie nakręcajmy spirali lęku. Dostrzegajmy człowieka i jego potrzeby nie tylko wirusy.

7. W tym tygodniu przypada I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o 17,00 i adoracja przebłagalna o ustanie pandemii oraz błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencjach zgłaszanych przez parafian. Intencje modlitewne można składać do skrzynki obok figury Matki Bożej Fatimskiej. W I-piątek msze św. o 7,00; 16,00 i 17,00 po godz. 16,00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Okazja do spowiedzi na pół godziny przed mszami św. W sobotę po Mszy św. wieczornej różaniec i skupienie Kół Żywego Różańca.

8. Apel Biskupa Włocławskiego o modlitwę o powrót do zdrowia Ks. Biskupa Stanisława Gębickiego

Bracia Kapłani! Czcigodne Siostry Zakonne! Drodzy Diecezjanie! Zwracam się z prośbą do wszystkich Diecezjan, o modlitwę w intencji o powrót do zdrowia Księdza Biskupa Seniora Stanisława Gębickiego. 20 listopada u Księdza Biskupa stwierdzono obecność koronawirusa. Obecnie Ksiądz Biskup przebywa w szpitalu. Ufamy, że nasza modlitwa przyczyni się do szybkiego powrotu ks. bp. Stanisława do pełni sił. Zachęcam jednocześnie wszystkich do ufnej modlitwy w intencji ustania epidemii, za chorych i personel medyczny oraz w intencji zmarłych.

9. Biskup Włocławski Wiesław Mering złożył na ręce papieża Franciszka rezygnację z pełnionego przez siebie urzędu biskupa diecezjalnego. Odpowiednie pisma zostały przekazane do Watykanu za pośrednictwem Nuncjatury Apostolskiej w Polsce. Ks. bp Wiesław Mering 10 grudnia skończy 75 lat. Zgodnie z kanonem 401 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, „Biskup diecezjalny, który ukończył siedemdziesiąty piąty rok życia, jest proszony o złożenie na ręce Papieża rezygnacji z zajmowanego urzędu. Po rozważeniu wszystkich okoliczności, Papież podejmie decyzję”.

10. Dziękujemy za składane ofiary na spłacenie prac remontowych i renowacyjnych naszych świątyń czy to bezpośrednio u księży czy wpłacając na konto Parafialne. Obecna sytuacja mocno komplikuje finanse parafii i tym samym troskę o renowację naszej pięknej i zabytkowej świątyni oraz zabytków ruchomych w obydwu świątyniach. Konto bankowe parafii podane jest na stronie  internetowej i w Siewie Brzeskim,  nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.
       
W minionym tygodniu odbył się pogrzeby śp.: +Czesława Beczka, l.73 z ul. Radziejowskiej 20; +Marii Świątkiewicz, l.64 z Miechowic 6; +Bogumiła Kamińskiego, l.82 z ul. Piastowskiej 27  oraz w Siniarzewie +Feliksa Rajewskiego, l.74 z Kolonii Falborz 32 a w Wieńcu +Romana Studzińskiego, l.45 z Kuczyny 3. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz ostatnio zmarłych  kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 29 listopada 2020 - I Niedziela Adwentu (I/B)

7.00  + za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół św. M. Archanioła)
9.00  1/. + Wanda Rzadkowolska R2 – pg
        2/. + Barbara Leszczyńska R1 – pg
11.00  + Protazy Osiński – pg
17.00  + Zdzisław Nowicki

PONIEDZIAŁEK – 30 listopada 2020

  7.00  1/. + Ewa Szymczak – pg
          2/. + Katarzyna Smolińska – pg
17.00  1/. + Andrzej Musiński – pg
          2/. + Andrzej Tomczak (im.) – pg

WTOREK – 1 grudnia 2020

  7.00  1/. + Stanisława Łaszkiewicz – pg
          2/. + Janina Smolińska – pg
17.00  1/. + Jadwiga Jankowska (ur.) – pg
          2/. + Bogumił Dankowski (ur.) – pg

ŚRODA – 2 grudnia 2020

  7.00 1/. + Helena Ciesielska – pg
         2/. + Maria Iżycka – pg
17.00 1/. + Ryszard Budziszewski – pg
         2/. + Irena Podemska – pg

CZWARTEK – 3 grudnia 2020wsp. Św. Franciszka Ksawerego

  7.00  + Barbara Leszczyńska – pg
 17.00  1/. +Teresa Lewandowska – pg
           2/. + Włodzimierz Tuziński – pg
17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań


PIĄTEK – 4 grudnia 2020I piątek miesiąca

  7.00  + Barbara Gołębiewska
16.00 1/. + Alina Rajczuk – pg
         2/. + Barbara Zielińska – pg
17.00 1/. + Tadeusz R32 i Estera Siborowscy
         2/. + Barbara Leszczyńska – pg

SOBOTA – 5 grudnia 2020I sobota miesiąca

  7.00   + Krystyna Bukowska – pg
17.00  1/. + w int. Kół Żywego Różańca
          2/. + StanisłąwPietrusiak – pg
          3/. + Barbara Wenerska

NIEDZIELA – 6 grudnia 2020 - II Niedziela Adwentu (II/B) – I niedziela miesiąca

   7.00  + Eugeniusz Bronikowski – pg (kościół parafialny)
   9.00  1/. za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
           2/.+ Agnieszka Polak – pg
 11.00 + Bogdan Nowakowski – pg
 17.00 + Lech Bet