25 października 2020 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 25 października 2020 - XXX niedziela zwykła - A (II)   

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.    W piątek w naszej parafii przeżywaliśmy podniosłe  wydarzenie  - ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, przez prawie 10 lat drugi osobisty sekretarz Św. Jana Pawła II a potem Benedykta XVI dokonał  uroczystego wprowadzenia relikwii Św. Jana Pawła II do naszej parafialnej świątyni. Przekazując na koniec liturgii proboszczowi certyfikat prawdziwości tych relikwii, załączył także pismo do proboszcza i parafian brzeskich pisząc: "Księże Proboszczu, przyjmij te relikwie, otaczaj je należną czcią i przekazuj do uczczenia wiernym. Niech wszyscy modlący się przed tymi relikwiami, za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II otrzymują obfitość łask i niech Go naśladują w wierze i gorliwości". Piękny relikwiarz w stylu gotyckim ufundował rodak ks. Tomasz Strzelecki, który był też obecny na uroczystości. Więcej w "Siewie Brzeskim"...

2.    W związku z aktualną sytuacją epidemiczną i wprowadzonymi przez stronę rządową obostrzeniami, w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte będą odprawione tylko w kościołach oraz w kaplicy cmentarnej, zgodnie z narzuconymi przez władze limitami. Na cmentarzu odwołana zostaje na polecenie kurii diecezjalnej Msza święta przy krzyżu i procesja. Modlitwy wypominkowe jednak będą z kaplicy cmentarnej i ich słyszalność będzie także na części cmentarza. To nie będzie uroczyście tak jak zwykle ale musimy się dostosować. My musimy a w Warszawie zwolennicy zabijania dzieci nienarodzonych uczestniczyli w dużym zgromadzeniu bez żadnych przeszkód...

3.    Msze św. we Wszystkich Świętych (przyszłą niedzielę) o 7,00 (k-ł Św. Michała Arch); 9,00 i 17,00 w kościele parafialnym; o 10,30 i 12,00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego przy cmentarzu.  W Dzień Zaduszny (02.11) o 9,00 w kaplicy cmentarnej i 17,00 w kościele parafialnym. Do Mszy św. w kaplicy cmentarnej o 10,30 we Wszystkich Świętych o o 9,00 w Dzień Zaduszny można do soboty zgłaszać imiona zmarłych.

4.    Możemy rozłożyć nawiedzenie grobów swoich bliskich także na całą oktawę. Zapraszamy przez oktawę o 16,30 na modlitwy wypominkowe i koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych a potem Mszę św. o 17,00. Decyzją Papieża Franciszka w tym roku można zyskać odpust w intencji zmarłych także przez cały miesiąc listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych.

5.    Można nadal zgłaszać w kancelarii imiona zmarłych na modlitwy wypominkowe okresowe i roczne. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki, na których o ile możliwe, zgłaszamy wypominki. Wypełnione czytelnie kartki z wypominkami w pierwszym przypadku (bez odmiany) można składać u księży, w zakrystii lub w kancelarii. Kartki wypominkowe można pobrać także w wersji elektronicznej ze strony parafialnej.

6.    Ofiary składane na tacę w dzień Wszystkich Świętych tradycyjnie przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

7.    Planowany na ten rok zakres prac przy renowacji elewacji świątyni parafialnej zakończyliśmy. Pozostała nam jeszcze dalsza część wypłaty należności wykonawcom. Na wsparcie z  dofinansowań i ofiarność parafian jeszcze oczekujemy. Ofiary można składać u kapłanów, choć  najlepiej wpłacać na konto parafii podane na str. internet i w Siewie Brzeskim,  nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

8.    O modlitwę w int. o powrót do zdrowia Księdza Biskupa Wiesława Meringa ...

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Heleny Walczak, l.89 z ul. Królewskiej 9; +Hieronima Ładzińskiego, l.61 z ul. Wojska Pol. 6; +Marianny Matuszewskiej, l.91 z ul. Obwodowej 3; +Zenona Szczepańskiego, l.82 z Miechowic 8; +Marianny Kamińskiej, l.85 z ul. Traugutta 25. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłego ks. Janusza Gozdalika, l.65 proboszcza par. Korczew k/Zduńskiej Woli, polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 25 października 2020 - XXX Niedziela w ciągu roku (II/A)

   7.00  + Tadeusz Stanny (im.) (kościół św. M. Archanioła)
   9.00  1/. – za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
           2/. + Henryk R5 Anna Marianna Krystyna Roman i Zofia Jabłońscy
 11.00  + Bogdan Nowakowski – pg
 16.30 Różaniec
 17.00  + Wacław i Józefa Dulscy


PONIEDZIAŁEK – 26 października 2020

  7.00   1/. + Jan Musiał R35 i zm. rodz. Musiał i Matusiak
           2/. + Katarzyna Smolińska – pg
16.30 Różaniec
17.00   1/. + Bogusław Głowacki – pg
           2/. + Czesława Poniedzielska – pg
           3/. + Halina Danielewska – pg


WTOREK – 27 października 2020    

  7.00   1/. + Dariusz Budziszewski – pg
           2/. + Józef Suszek – pg
16.30 Różaniec
17.00   1/. + Jan Obrzazgiewicz – pg
           2/. + Lech Czyżewski R28
           3/. + Mirosława i Stanisław Baszewscy


ŚRODA –28 października 2020 - święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

  7.00   1/. + Edward Żywica – pg
           2/. + Józef Zientara – pg
16.30 Różaniec
17.00   1/. + Zbigniew Drożdżewski – pg
           2/. + Tolisław Lewandowski – pg
           3/. + Andrzej Dąbrzalski (ur.) – pg


CZWARTEK – 29 października 2020

   7.00  1/. + Helena Kozica – pg
           2/. + Józef Klimek – pg
 16.30 Różaniec
 17.00  1/. + Regina Błaszczyk
           2/. + Mariusz Orliński R14 /rez./
           3/. + Krystyna Kuligowska – pg

PIĄTEK – 30 października 2020

  7.00   1/. + Janusz Chojnacki – pg
           2/. + Janina Smolińska – pg
16.30 Różaniec
17.00   1/. + Anna i Józef R10 Budzińscy – pg
           2/. + Franciszka Rachwalska /rez./
           3/. + Wanda i Wiesław Jasienieccy


SOBOTA – 31 października 2020                                  

  7.00   1/. + Wacław Osiński – pg
           2/. + Wacława Karczewska – pg
16.30 Różaniec (kościół św. M. Archanioła)
17.00   1/. + Bronisław Chlebiński R14
           2/. + Anna Pakulska – pg
           3/. + Marianna Górniewicz R5


NIEDZIELA – 1 listopada 2020 - XXXI Niedziela w ciągu roku (II/A) – uroczystość Wszystkich Świętych

   7.00  + Marta Franciszek Leszek Ewa Jan i Henryk Szareccy (kościół św. M. Archanioła)
   9.00  1/. + zm. z rodz. Grabowskich i Bretesów /rez./
 10.30  (w kaplicy na cmentarzu zbiorowa): + Bogdan Nowakowski, Jan Mikołajczyk, Halina Danielewska, Jadwiga Jankowska, Małgorzata Słowińska, Irena Radomska, Henryka i Tadeusz Bajerscy /rez./, Irena Piasecka, Alina Rajczuk, Tolisław Lewandowski, Andrzej Tomczak, Danuta Majchrzak, Marianna Sikorska, Barbara Leszczyńska, Katarzyna Smolińska, Agnieszka Polak, Eugeniusz Rybacki, Ryszard Zieliński, Irena Podemska, Stanisława Rychter, Wacław Osiński, Halina Danielewska, Helena Ciesielska, Teresa Przewozikowska Goździk, Aleksandra Balcerak, Barbara Leszczyńska, Ryszard Budziszewski, Dariusz Mętlewicz, Bolesław Płuciennik, Zbigniew i Wiesław Płuciennik, Sławomir Zieliński, Genowefa Drzewiecka, Helena Wujciak, Stanisława Łaszkiewicz

12.00  w kaplicy na cmentarzu za wszystkich zmarłych spoczywających na cmentarzu parafialnym


PONIEDZIAŁEK – 2 listopada 2020 - XXXI Niedziela w ciągu roku (II/A) – wsp. wszystkich wiernych zmarłych

   9.00  (w kaplicy na cmentarzu zbiorowa): + Barbara Chojnacka, Genowefa i Stanisław Durmowicz, Irena i Władysław Kitrys, Józefa i Grzegorz Banaszewscy, Józefa i Wacław Dulscy, zm z rodz Dulskich Kolińskich i Makowskich, Protazy Osiński, Czesława Betlińska R18 i zm. z rodz. Królikowskich, Katarzyna Smolińska, Helena Kozica, Józef Klimek, Janusz Chojnacki, Janina Smolińska, Zofia Szymańska, Wojciech Opasiak, Mirosław Iżycki, Jerzy Ciupalski, Marianna Michałowska, Barbara Kobus

 17.00  1/. + Maria i Wojciech Kowalewscy – pg
           2/. + Eugeniusz Bronikowski – pg
           3/. + Halina Danielewska – pg