18 października 2020 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia -  18 października 2020 - XXIX niedziela zwykła - A (II)   

 


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1. Strefa czerwona zagrożenia epidemicznego została rozszerzona także na cały nasz powiat. Od wczorajszej soboty zmuszeni jesteśmy dostosować się do nowych restrykcji sanitarnych...

2. Z uwagi na te restrykcje pandemiczne wracamy do odprawiania sobotnich wieczornych mszy św. z liturgii niedzielnej, z homilią niedzielną i ogłoszeniami...

3. W czwartek w Kościele - Uroczystość Św. Jana Pawła II, Patrona naszego województwa. Uczcimy to szczególnie wieczorną liturgią, przygotowując się do piątkowego podniosłego wydarzenia. W piątek o godz. 17,00 - ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski dokona uroczystego wprowadzenia relikwii Św. Jana Pawła II do naszej parafialnej świątyni. Zapraszamy na to szczególne wydarzenie i uczczenie naszego Świętego... 

4. Można zgłaszać w kancelarii imiona zmarłych na modlitwy wypominkowe okresowe i roczne. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki, na których o ile możliwe, zgłaszamy wypominki. Wypełnione czytelnie kartki z wypominkami w pierwszym przypadku (bez odmiany) można składać u księży, w zakrystii lub w kancelarii. Kartki wypominkowe można pobrać także w wersji elektronicznej ze strony parafialnej.

5. Planowany na ten rok zakres prac przy renowacji elewacji świątyni parafialnej zakończyliśmy. Pozostała nam jeszcze dalsza część wypłaty należności wykonawcom. Na wsparcie z  dofinansowań i ofiarność parafian jeszcze oczekujemy. W tym roku była to ściana południowa.  Z uwagi na pęknięcia ścian spowodowane osiadaniem wzgórza i drgań z powodu rozjeżdżania Brześcia przez nadmierny ruch samochodowy,  trzeba było wykonać dodatkowe, wcześniej nie planowane prace wzmacniające pęknięte ściany. Także na miarę możliwości zrobiony został następny etap renowacji ołtarza Św. Wincentego Ferreriusza w kościele Św. Michała Archanioła.  Także kawałek chodnika udało się zrobić na cmentarzu. Planujemy jeszcze jego kontynuację, o ile pozwoli na to pogoda i finanse. W tym roku udało się nam wykonać dość dużo. Dziękujemy za zrozumienie i składane ofiary na te renowacje. Mamy wprawdzie jeszcze długi do spłacenia ale liczymy na najbliższy jesienny odzew parafian. Ofiary można składać u kapłanów, choć  najlepiej wpłacać na konto parafii podane na str. internet i w Siewie Brzeskim,  nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

6. Jest jeszcze do nabycia zaległy numer Siewu Brzeskiego. Następny planujemy za 2 tygodnie, aby zawrzeć w nim najbliższe wydarzenia z naszej parafii.

7. Burmistrz Brześcia Kujawskiego przypomina o obowiązku udziału w przeprowadzanym obecnie Powszechnym Spisie Rolnym. W najbliższym czasie rachmistrzowie podejmą z Państwem próbę kontaktu telefonicznego w celu dokonania spisu. Istnieje również możliwość dokonania samospisu przez Internet. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: + Mirosława Szczepańskiego, l.62  z Wietrzychowic, dawniejszego parafianina; +Jerzego Ciupalskiego, l.75 z Sokołowa Parceli; +Mirosława Iżyckiego, l.78 z ul. Kolejowej; +Ewy Szymczak, l.88 z Sokołowa Parceli; +Marianny Michałowskiej, l. 82 z ul. Kilińskiego; +Barbary Kobus, l.86 z ul. Polnej; +Bogdana Czerwińskiego, l.70 z ul. Głuchej; +Marii Kurpińskiej, l.80 z ul. Królewskiej 9. We wtorek pogrzeb +Heleny Walczak, l.89 z ul. Królewskiej 9. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


INTENCJE MSZALNE:NIEDZIELA – 18 października 2020 - XIX Niedziela w ciągu roku (II/A)

      7.00  - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół św. M. Archanioła)
   9.00  1/. + Witold Rutkowski – pg
            2/. + Genowefa Częsz, Franciszek Świerski i Władysław Czynsz
 11.00  1/. + Protazy Osiński – pg
             2/. + Władysław Dryś R22
 16.30 Różaniec
 17.00  + Leon Martwicki R15, Kazimierz Martwicki R2

PONIEDZIAŁEK – 19 października 2020

  7.00   1/. + Edward Żywica – pg
            2/. + Stanisław Gotówka – pg
16.30 Różaniec
17.00   1/. + Włodzimierz Budziszewski
            2/. + Stanisław Balcerak R24 i Aleksandra Balcerak

WTOREK – 20 pażdziernika 2020 - wsp. św. Jana Kantego, kapłana

  7.00   1/. + Marianna Sikorska – pg
            2/. + Halina Danielewska – pg
16.30 Różaniec
17.00   1/. + Irena Ciechalska – pg
            2/. + Irena Piasecka – pg
            3/. + Irena Podemska – pg

ŚRODA –21 października 2020 

  7.00   1/. + Józef Suszek – pg
            2/. + Józef Zientara – pg
16.30 Różaniec
17.00   1/. + Anna R14 i Teodor Kazimierz R20 Królik
            2/. + Agnieszka Polak (ur.) – pg
            3/. + Katarzyna Smolińska – pg

CZWARTEK – 22 października 2020 - wsp. św. Jana Pawła II, papieża

   7.00  1/. + Stanisława Łaszkiewicz – pg
            2/. + Józef Klimek – pg
 16.30 Różaniec
 17.00  1/. + Longina R3 i Jerzy Dorsz /rez./
            2/. + Jan Wanda Dorsz, zm. z rodz. Dorszów
            3/. + Helena Kozica – pg

PIĄTEK – 23 października 2020 wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II 

  7.00   1/. + Stanisław Kowalewski – pg
            2/. + Janusz Chojnacki – pg
16.30 Różaniec
17.00   1/. + Seweryna Łączkowska (im.)
            2/. + Stanisław Pietrusiak – pg
            3/. + Wacław Osiński – pg

SOBOTA – 24 października 2020                                                                 

  7.00   1/. + Grzegorz Czerniakowski – pg
            2/. + Cecylia Michałowska – pg
17.00   ślubna: Kamila Kleparska i Grzegorz Tomicki
16.30 Różaniec (kościół św. M. Archanioła)
17.00   1/. + Zdzisław R5 i Zygmunt Gożyccy, Józef Osiński
            2/. + Katarzyna Smolińska – pg
            3/. + Janina Smolińska – pg

NIEDZIELA – 25 października 2020  - XXX Niedziela w ciągu roku (II/A), przejście na czas zimowy

   7.00  + Tadeusz Stanny (im.) (kościół św. M. Archanioła)
   9.00  1/. – za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/. + Henryk R5 Anna Marianna Krystyna Roman i Zofia Jabłońscy
 11.00  1/. + Bogdan Nowakowski – pg
 16.30 Różaniec
 17.00  + Wacław i Józefa Dulscy