11 października 2020 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia11 października 2020 - XXVIII niedziela zwykła - A (II)


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1. Dziś XX Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem „Totus Tuus”. Pomimo 15 lat od śmierci Papieża Polaka Jego nauczanie, z uwagi na swój proroczy charakter, nie straciło niczego ze swojej aktualności. W trud kształtowania wiary młodego pokolenia Polaków włącza się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Stypendia, wypłacane są ponad dwóm tysiącom uczniów i studentów z całej Polski, co pozwala im rozwijać swoje dary i talenty. Dzisiejszą  ofiarą do puszek przed świątynią możemy wesprzeć materialnie ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Wierzymy, że stypendyści są i będą nadal autentycznymi świadkami wiary w duchu nauczania Papieża Polaka


2. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy mieli czynny wkład w piękny przebieg w ubiegłą niedzielę  uroczystości  odpustowej NMP Różańcowej.  Szczególnie dekorującym ołtarze tajemnic różańcowych, ofiarodawcom na kwiaty, całej asyście i dzieciom sypiącym kwiatkami oraz ich rodzicom, wszystkim... 


3. Przypominamy, że popołudniowe  msze św. w tygodniu są już o g. 17,00. Także jest zmiana popołudniowych godzin kancelarii - od godz. 15,00 - 16,30. Prosimy to uwzględnić.


4. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe o 16,30, w soboty nabożeństwa są w kościele Św. Michała Archanioła, u Matki Bożej Różańcowej.


5. W środę 7 października we wspomnienie NMP Różańcowej, Ks. Bp Wiesław Mering udzielił młodzieży naszej parafii (62) sakramentu bierzmowania. Podziękowanie ks. Krzysztofowi Góralskiemu i wspierającej go p. Iwonie Muszyńskiej za perfekcyjne przygotowanie liturgii. 


6. Można zgłaszać w kancelarii imiona zmarłych na modlitwy wypominkowe okresowe i roczne. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki, na których o ile możliwe, zgłaszamy wypominki. Wypełnione czytelnie kartki z wypominkami w pierwszym przypadku (bez odmiany) można składać u księży, w zakrystii lub w kancelarii. Kartki wypominkowe można pobrać także w wersji elektronicznej ze strony parafialnej. 


7. Jak już ogłaszaliśmy, w poniedziałek 26 października 2020 roku rozpoczynają się warsztaty dla kobiet, w każdym wieku, których pragnieniem jest: 1) umocnić się w poczuciu, że są Umiłowanymi przez Boga; 2) odkryć i docenić swoją kobiecość; 3) dowiedzieć się, co to znaczy być prawdziwą TOWARZYSZKĄ – samej siebie, Boga, mężczyzn i innych kobiet, a także dzieci; 4) spotkać wiele innych dzielnych kobiet. Spotkania będą oparte na wybranych fragmentach z Pisma Świętego. Zajęcia obejmują 9 spotkań w poniedziałek w godz. 18.30-20.00, raz w miesiącu od października do czerwca. Będą odbywać się w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi we Włocławku, ul. Orla 9. Warsztaty są bezpłatne. Link do zapisów z informacjami i terminami spotkań: https://rozwijajtalenty.pl/miasta/wloclawek


8. Planowany na ten rok zakres prac przy renowacji elewacji świątyni parafialnej zakończyliśmy. Pozostała nam jeszcze wypłata należności wykonawcom. Część należności tj. 231 tysięcy już zapłaciliśmy, bo otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na inne wsparcia i ofiarność parafian jeszcze oczekujemy. W tym roku była to ściana południowa.  Z uwagi na pęknięcia ścian spowodowane osiadaniem wzgórza i drgań z powodu nadmiernego ruchu samochodowego w Brześciu Kuj. trzeba było wykonać dodatkowe, wcześniej nie planowane prace wzmacniające pęknięte ściany. Także na miarę możliwości zrobiony został następny etap renowacji ołtarza Św. Wincentego Ferreriusza w kościele Św. Michała Archanioła.  Także kawałek chodnika udało się zrobić na cmentarzu. Planujemy jeszcze jego kontynuację. W tym roku udało się nam wykonać dość dużo. Dziękujemy za zrozumienie i składane ofiary na te renowacje. Mamy jeszcze długi do spłacenia ale liczymy na najbliższy jesienny odzew parafian. Ofiary można składać u kapłanów, choć  najlepiej wpłacać na konto parafii podane na str. internet i w Siewie Brzeskim,  nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.


9. Przed świątynią jest jeszcze do nabycia zaległy numer Siewu Brzeskiego. Następny numer planujemy za 2 tygodnie. W obecnym numerze m.in. Wydarzenia parafialne, wieści ze szkół, odeszli do wieczności i art. ks. Karola Kolendy - Kardynał niezłomny na diabelskie czasy - o Słudze Bożym Kard. Stefanie Wyszyńskim, na którego beatyfikację wciąż czekamy...


10. Strefa żółta zagrożenia epidemicznego została rozszerzona na cały kraj. Od wczorajszej soboty zobowiązani jesteśmy dostosować się do nowych restrykcji sanitarnych...


11. Burmistrz Brześcia Kujawskiego przypomina o obowiązku udziału w przeprowadzanym obecnie Powszechnym Spisie Rolnym. Spis jest ważny nie tylko dla rolników, ale również dla każdego mieszkańca, albowiem to właśnie rolnictwo stanowi kluczowy obszar działania naszego państwa. Powszechny Spis Rolny potrwa do końca listopada – w najbliższym czasie rachmistrzowie podejmą z Państwem próbę kontaktu telefonicznego w celu dokonania spisu. Ponadto istnieje również możliwość dokonania samo spisu przez Internet. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim.


W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Wojciecha Opasiaka, l.52 z ul. Polnej; +Waldemara Ciesielskiego, l.63 z ul. Zielnej; +Gabriela Prusaka l. 90 ze Starego Brześcia 21. Jutro pogrzeb + Mirosława Szczepańskiego, l.62  z Wietrzychowic 33, dawniejszego parafianina a we wtorek pogrzeb +Jerzego Ciupalskiego, l.75 z Sokołowa Parceli 4, od 50 lat sołtysa Sokołowa.  Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

Zapowiedzi przedślubne - 11.10.2020:


• Grzegorz Tomicki, zam. Lubotyń 38 pr. Lubotyń

Kamila Kleparska, zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 17


 

 

INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 11 października 2020 - XXVIII Niedziela w ciągu roku (II/A) 

   7.00  1/. - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie

            2/. + o ustanie epidemii koronawirusa

   9.00  1/. + Wanda Rzadkowolska – pg 

            2/. + Marta Józwiak w 100 r. urodzin – o Boże błogosławieństwo

 11.00  1/. + Agata i Antoni Przewozikowscy

            2/. + Protazy Osiński – pg 

 16.30 Różaniec

 17.00  + Czesław Kantowicz – pg 


PONIEDZIAŁEK – 12 października 2020                

  7.00   1/. + Edward Żywica – pg 

            2/. + Jan Kacprzak – pg 

16.30 Różaniec

17.00   1/. + Leokadia Krygier – pg 

            2/. + Helena R30 Józef i Eugeniusz Mikorscy, Janina i Adam Budziszewscy

            3/. + Stanisław Gotówka - pg


WTOREK – 13 pażdziernika  2020 - sp. Honorata Koźmińskiego    

  7.00   1/. + Marianna Sikorska

            2/. + Zofia Szymańska – pg 

16.30 Różaniec

17.00   1/. + Zofia Radecka – pg 

            2/. + Cecylia Michałowska – pg 

            3/. + w intencjach czcicieli MB Fatimskiej: Helena Ciesielska, Krystyna Bukowska, Tolisław Lewandowski, Sabina i Wacław R19 Malinowscy, Jerzy Szydłowski, Eugeniusz Rybacki, Helena Trawczyńska, Mariola Fall, Henryk Zieliński, Krystyna Lewandowska, Wacław Osiński, Halina Danielewska, Ryszard Budziszewski, Genowefa Drzewiecka, Marianna Górniewicz R6, Helena Wójciak, Teresa Kopaczewska, Stanisława Łaszkiewicz, Włodzimierz Tuziński, int. przebłagalna p. Ewy w int. przebłagalnej za poprzednich właścicieli posesji


ŚRODA 14 października 2020 -  św. Kaliksta I, papieża i św. Małgorzaty Marii Alacoque dziewicy   

  7.00   1/. + Marian, Tadeusz, Bogdan i Stanisław Rogaccy

            2/. + Janina Smolińska

16.30 Różaniec

17.00   1/. + Halina Danielewska

            2/. + Anna R2 Słowińska – pg 

            3/. + Józef Zientara – pg 


CZWARTEK – 15 października 2020 - wsp. św. Teresy od Jezusa   

   7.00  1/. + Marianna Kowalewska – pg 

            2/. + Helena Kozica – pg 

 16.30 Różaniec 

 17.00  1/. + Elżbieta Zielińska i zm. z rodz. Zielińskich i Figasów

            2/. + Jadwiga Rzadkowolska – pg 

            3/. + Jadwiga Jankowska – pg 


PIĄTEK – 16 października 2020 - wsp. św. Jadwigi Śląskiej

  7.00   1/. + Halina Danielewska – pg 

            2/. + Katarzyna Smolińska – pg 

16.30 Różaniec 

17.00   1/. + Bogdan Nowakowski – pg 

            2/. + Czesława Poniedzielska – pg 

            3/. + Jacek Czynsz – pg 


SOBOTA – 17 października 2020 - wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego         

  7.00   1/. + Stanisława Uniżycka – pg 

            2/. + Józef Suszek – pg 

17.00   ślubna: Katarzyna Kamińska i Karol Puszkiewicz

16.30 Różaniec (kościół św. M. Archanioła)

17.00   1/. + Jan Obrzazgiewicz – pg 

           2/. + Wojciech Stępiński

           3/. + Janusz Chojnacki


NIEDZIELA – 18 października - XIX Niedziela zwykła (II/A)

   7.00  - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół św. M. Archanioła)

   9.00  1/. + Witold Rutkowski – pg 

            2/. + Genowefa Częsz, Franciszek Świerski i Władysław Czynsz

 11.00  1/. + Protazy Osiński – pg 

             2/. + Władysław Dryś R22

 16.30 Różaniec

 17.00  + Leon Martwicki R15, Kazimierz Martwicki R2