4 Października 2020 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 4 października 2020 - XXVII niedziela zwykła - A (II)   


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1.    Dziś pierwsza niedziela miesiąca, ofiary na tacę są na cele inwestycyjne w naszej parafii...

2.    Dziś, w niedzielę  04 października - odpust NMP Różańcowej. Porządek Mszy św. nieco inny niż w każdą niedzielę. O godz. 7,00 (k-ł Św. Michała Archanioła); 9,00; 10,30 (k-ł par.); o g.11,30 - z kościoła parafialnego wyruszy procesja różańcowa do parafialnego sanktuarium Matki Bożej Różańcowej (po trasie ołtarze tajemnic różańcowych) i tam ok. 12,00 suma odpustowa. Na sumie będzie  poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św.

3.    Tak jak co roku, od października  jest zmiana godzin popołudniowych mszy św. w tygodniu z godz. 18,00 na godz. 17,00. Także jest zmiana popołudniowych godzin kancelarii - od godz. 15,00 - 16,30 zamiast dotychczasowych 16,00 - 17,30. Prosimy to uwzględnić.

4.    Przez cały październik nabożeństwa różańcowe o 16,30, z tą różnicą, że w soboty nabożeństwa są w kościele Św. Michała Archanioła, u Matki Bożej Różańcowej.

5.    W środę 7 października o godz. 17,00, we wspomnienie NMP Różańcowej, w kościele parafialnym, Ks. Bp Wiesław Mering udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

6.    Nieodebrane pamiątkowe  obrazki I- komunijne są w zakrystii...

7.    Można zgłaszać w kancelarii imiona zmarłych na modlitwy wypominkowe okresowe i roczne. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki, na których o ile możliwe, zgłaszamy wypominki. Wypełnione czytelnie kartki z wypominkami w pierwszym przypadku (bez odmiany) można składać u księży, w zakrystii lub w kancelarii. Kartki wypominkowe można pobrać także w wersji elektronicznej ze strony parafialnej.

8.    W przyszłą niedzielę (11 październ.) XX Dzień Papieski, który będziemy przeżywali pod hasłem „Totus Tuus”. Pomimo 15 lat od śmierci Papieża Polaka Jego nauczanie, z uwagi na swój proroczy charakter, nie straciło niczego ze swojej aktualności. W trud kształtowania wiary młodego pokolenia Polaków włącza się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która powstała jako owoc pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny w 1999 r. Stypendia, wypłacane ponad dwóm tysiącom uczniów i studentów z całej Polski, pozwalają im rozwijać swoje dary i talenty. W przyszłą niedzielę przy kościołach, ofiarą do puszek, będziemy mogli wesprzeć materialnie ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Wierzymy, że stypendyści są i będą nadal autentycznymi świadkami wiary w duchu nauczania Papieża Polaka

9.    W poniedziałek 26 października 2020 roku rozpoczynają się warsztaty dla kobiet, w każdym wieku, których pragnieniem jest: 1) umocnić się w poczuciu, że są Umiłowanymi przez Boga; 2) odkryć i docenić swoją kobiecość; 3) dowiedzieć się, co to znaczy być prawdziwą TOWARZYSZKĄ – samej siebie, Boga, mężczyzn i innych kobiet, a także dzieci; 4) spotkać wiele innych dzielnych kobiet. Spotkania będą oparte na wybranych fragmentach z Pisma Świętego. Zajęcia obejmują 9 spotkań w poniedziałek w godz. 18.30-20.00, raz w miesiącu od października do czerwca. Będą odbywać się w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi we Włocławku, ul. Orla 9. Warsztaty są bezpłatne. Link do zapisów z informacjami i terminami spotkań: https://rozwijajtalenty.pl/miasta/wloclawek

10.    Planowany na ten rok zakres prac przy renowacji elewacji świątyni parafialnej zakończyliśmy. Pozostała nam jeszcze wypłata należności wykonawcom. Część należności tj. 231 tysięcy już zapłaciliśmy, bo otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na inne wsparcia i ofiarność parafian jeszcze oczekujemy. W tym roku była to ściana południowa.  Z uwagi na pęknięcia ścian spowodowane osiadaniem wzgórza i drgań z powodu nadmiernego ruchu samochodowego w Brześciu Kuj. trzeba było wykonać dodatkowe, wcześniej nie planowane prace wzmacniające pęknięte ściany. Dziękujemy parafianom za zrozumienie i składane ofiary na ten cel. Mamy jeszcze długi do spłacenia ale liczymy na jesienny odzew parafian. Ofiary można składać u kapłanów choć  najlepiej wpłacać na konto parafii podane na str. internet i w Siewie Brzeskim,  nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

11.    Dziś przed świątynią jest do nabycia zaległy numer (wakacyjny) Siewu Brzeskiego, bo wcześniej zabrakło finansów na druk. Następny numer za wrzesień i październik planowany jest  za 2 lub 3 tygodnie. W obecnym numerze m.in. Wydarzenia parafialne, wieści ze szkół, odeszli do wieczności i art. ks. Karola Kolendy - Kardynał niezłomny na diabelskie czasy - o Słudze Bożym Kard. Stefanie Wyszyńskim, na którego beatyfikację wciąż czekamy...

12.    Z uwagi, że jeszcze w tym tygodniu nie będą mogli do nas przyjeżdżać księża seniorzy z Michelina, z konieczności będą małe korekty w zamawianych intencjach mszalnych. Za konieczne zmiany przepraszamy ale to od nas niezależne.

    Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Zapowiedzi przedślubne – 04.10.2020 r.

•    Grzegorz Tomicki, zam. Lubotyń 38 pr. Lubotyń
Kamila Kleparska, zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 17
•    Patryk Szczepański, zam. Miechowice 8, par. Brześć Kuj.
Beata Kaczmarek, zam. Toruń ul. Rydygiera 34 par. Matki Bożej Królowej PolskiINTENCJE MSZALNE:

 

 NIEDZIELA – 4 października 2020 - XXVII Niedziela w ciągu roku (II/A) odpust – I niedziela miesiąca

        7.00  +  Seweryna Łączkowska (kościół św. M. Archanioła)

   9.00  1/. + Leokadia Krygier

            2/. + Czesława i Jerzy Wenderlich, Janina, Stanisław, Franciszek Kozłowscy i Czesław Matusik

 10.30  1/. + Andrzej Musiński

            2/. + Józef Ziółkowski /greg. 28/

 11.30  odpustowa procesja różańcowa

 12.00  1/. + Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie

            2/. + Wacław R18 i Genowefa Brzeczkowscy, zm. z rodz. Brzeczkowskich i Wojciechowskich

 17.00  + Katarzyna Smolińska – pg 

 

PONIEDZIAŁEK – 5 października 2020 - wsp. św. Faustyny Kowalskiej   

  7.00   1/. + Edward Żywica – pg 

            2/. + Zbigniew Drożdżewski – pg 

16.30 Różaniec

17.00   1/. + Irena Piasecka – pg 

            2/. + Józef Ziółkowski /greg. 29/

            3/. + Kazimiera, Leon i Apolonia Szefi

 

WTOREK – 6 pażdziernika 2020 - św. Brunona kapłana    

  7.00   1/. + Józef Ziółkowski /greg. 23/

            2/. + Stanisław Kowalewski – pg 

            3/. + Stanisława Uniżycka – pg 

16.30 Różaniec

17.00   1/. + Piotr Jaroszewski - pg

            2/. + Róża i Kazimierz Budzyńscy

            3/. + Eugeniusz Bronikowski – pg 

 

ŚRODA – 7 października 2020 - wsp. NMP Różańcowej - BIERZMOWANIE  

  7.00   1/. + Barbara Zielińska – pg 

            2/. + Marianna Sikorska – pg 

16.30 Różaniec

17.00   Bierzmowanie – w int. młodzieży

 

CZWARTEK – 8 października 2020                                             

   7.00  1/. + Dariusz Mętlewicz – pg 

            2/. + Zenona Czerniak R12 i zm. z rodz. Juszczyńskich

 16.30 Różaniec 

 17.00  1/. – Dziękczynno błagalna w 18 r. urodzin Katarzyny Podemskiej

            2/. + Stanisław Pietrusiek – pg 

            3/. + Stanisław Gotówka – pg 

 

PIĄTEK – 9 października 2020  -  św. męczenników Dionizego i Towarzyszy św. Leonardiego    

  7.00   1/. + Marianna Sikorska – pg 

            2/. + Stefan Czerwiński – pg 

16.30 Różaniec 

17.00   1/. + Tomasz Jędrzejczak (ur.) – pg 

            2/. + Ryszard Budziszewski – pg 

            3/. + Anna Wilińska – pg 

 

SOBOTA – 10 października 2020 

     7.00   1/. + Wacław Osiński – pg 

               2/. + Grzegorz Mroziński – pg 

16.30 Różaniec (kościół św. M. Archanioła)

17.00   1/. + Stanisława Kaczorowska – pg 

            2/. + Aleksandra Balcerzak - pg

            3/. + Andrzej Dąbrzalski – pg 


NIEDZIELA – 11 października 2020 - XXVIII Niedziela w ciągu roku (II/A)

   7.00  - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół św. M. Archanioła)

   9.00  1/. + Wanda Rzadkowolska – pg 

            2/. + Marta Józwiak w 100 r. urodzin – o Boże błogosławieństwo

 11.00  1/. + Agata i Antoni Przewozikowscy

             2/. + Protazy Osiński – pg 

 16.30 Różaniec

 17.00  + Czesław Kantowicz – pg