27 września 2020 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 27 września 2020 - XXVI niedziela zwykła - A (II)   


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.    Tak jak co roku, od 01 października tj. od najbliższego czwartku, zmiana godzin popołudniowych mszy św. w tygodniu z godz. 18,00 na godz. 17,00

2.    Od czwartku przez cały październik nabożeństwa różańcowe o 16,30, z tą różnicą, że w soboty nabożeństwo będzie w kościele Św. Michała Archanioła, u Matki Bożej Różańcowej.

3.    Wczoraj (w sobotę 26.09) )w kościele parafialnym odbył się koncert pt. "Szlakiem piastowskich stolic". W oparciu o historyczne teksty Jana Długosza z wykorzystaniem muzyki wokalnej i instrumentalnej z tamtej epoki i ze średniowiecznych źródeł polskich. Program koncertu składał się z utworów wokalnych i instrumentalnych wykonanych przez kantorów Scholae Gregorianae Silesiensis i zespół instrumentalistów pod kierunkiem Pawła Iwaszkiewicza. Do wykonania niektórych utworów zaproszona została zgromadzona publiczność. Spoiwem epickim całego programu była pieśń lirnicza skomponowana współcześnie do tekstów pochodzących z Kronik ks. Jana Długosza.

4.    Dziś w naszym kościele (w niedzielę 27 września) o godz. 18,00 - cykliczny jesienny koncert organowy. Koncertował będzie Paweł Seligman – organista, pianista, kameralista i pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego i ad. Zygmunta Antonika. Pomysłodawca i kierownik artystyczny Cieszyńskiego Maratonu Bachowskiego – imprezy organowej o zasięgu ogólnopolskim. Ma na swoim koncie już dziewięć wydanych płyt CD, w tym sześć z solową muzyką organową. Współpracuje jako akompaniator m.in. z Akademickim Chórem Politechniki Śląskiej, Chórem „Echo” z Zebrzydowic. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i zagranicą (Wielka Brytania, Norwegia, Austria, Francja, Niemcy, Słowacja, Czechy).

5.    Dziś  dzieci, które przyjęły w tym roku I-Komunię św. będą miały podczas mszy św. o 11,00 poświęcenie książeczek i obrazków komunijnych oraz otrzymanych prezentów. Po mszy św. będzie też krótkie spotkanie z ich rodzicami.

6.    We wtorek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, odpust w naszym poklasztornym  kościele Św. Michała Archanioła, zatem popołudniowa msza św. o 18,00 będzie w tamtym kościele z możliwością zyskania odpustu.

7.    Za tydzień w niedzielę  04 października - odpust M. B. Różańcowej. Porządek Mszy św. będzie nieco inny niż w każdą niedzielę. O godz. 7,00 (k-ł Św. Michała Archanioła); 9,00; 10,30; o g.11,30 - z kościoła parafialnego wyruszy procesja różańcowa do parafialnego sanktuarium Matki Bożej Różańcowej (po trasie ołtarze tajemnic różańcowych) i tam o 12,00 suma odpustowa. Na sumie będzie poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św. w przyszłym roku.

8.    W tym tygodniu przypada I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca. Za tydzień  I-niedziela miesiąca, taca na cele inwestycyjne w naszej parafii...

9.    W czwartek (l-miesiąca) po Mszy św. wieczornej w intencji powołań do Służby Bożej - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W związku z tym uruchomiona jest skrzynka intencji, która ustawiona jest obok figury Matki Bożej Fatimskiej. Można do niej składać intencje zapisane na kartkach. Często nosimy w sercu różne intencje, które nigdy nie zostały wypowiedziane głośno. Będą one odczytywane w każdy I czwartek miesiąca w czasie Wystawienia Najświętszego Sakramentu, kiedy będziemy modlić się w intencji powołań. Intencje te będą wtedy przedstawiane Panu Jezusowi i modlić się będziemy w tych intencjach. Zapraszamy ...

10.    W piątek Msze św. o 7,00; 16,00; 17,00. Okazja do spowiedzi na pół godz. przed mszami św. Zachęcamy szczególnie dzieci po I-Komunii Św. i przygotowujących się do bierzmowania o odprawianie spowiedzi i Komunii Św. w pierwsze piątki miesiąca...

11.    W sobotę w kościele Św. Michała Archanioła u Matki Bożej Różańcowej ostatnie w tym roku nabożeństwo w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca - wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Gromadzimy się już o 16,15  w kościele parafialnym, rozpoczynamy nabożeństwo i wyruszamy z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła Św. Michała Archanioła i tam będzie Różaniec, Msza św. i dalsza część nabożeństwa. Po zakończeniu procesjonalnie z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wrócimy do kościoła parafialnego... 

12.    Zakończyliśmy planowany na ten rok zakres prac przy renowacji elewacji świątyni parafialnej. W tym roku była to ściana południowa.  Z uwagi na pęknięcia ścian spowodowane osiadaniem wzgórza i drgań z powodu nadmiernego ruchu samochodowego w Brześciu Kuj. trzeba było wykonać dodatkowe prace wzmacniające. Marzyliśmy aby zrobić większy zakres ale zawirowania związane z koronawirusem nie pozwoliły na więcej. Dziękujemy że można było zrealizować podstawowy plan tej kosztownej inwestycji. Możliwe było to dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa i Samorządu Brzeskiego i mądrym ludziom wspierającym, kochającym Brześć Kuj. i jego historyczne dziedzictwo. Nieocenioną rolę ma tu p. Tomasz Chymkowski, burmistrz Brześcia Kuj.  Dziękujemy też parafianom za zrozumienie i składane ofiary na ten cel. Mamy jeszcze długi do spłacenia ale liczymy na jesienny odzew parafian. Ofiary można składać u kapłanów ale najlepiej wpłacać na konto parafii podane na stronie internetowej i w Siewie Brzeskim, konto nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

13.    W tym tygodniu zamierzamy wreszcie wydać kolejny numer Siewu Brzeskiego, bo uzbierało się materiału na dwa numery ale zabrakło finansów na druk.

14.    Z uwagi, że w tym tygodniu nie będą mogli do nas przyjeżdżać księża seniorzy z Michelina, z konieczności będą małe korekty w zamawianych intencjach mszalnych. Za konieczne zmiany przepraszamy ale to od nas niezależne.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Teresy Kopaczewskiej, l.81 z Guźlina 100 F; +Ireny Radomskiej, l.92 z ul. Traugutta 4; +Stanisławy Łaszkiewicz, l.84 z ul. Kolejowej 4. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Zapowiedzi przedślubne – 27,09.2020 r.

•    Grzegorz Tomicki, zam. Lubotyń 38 pr. Lubotyń
Kamila Kleparska, zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 17
•    Patryk Szczepański, zam. Miechowice 8, par. Brześć Kuj.
Beata Kaczmarek, zam. Toruń ul. Rydygiera 34 par. Matki Bożej Królowej Polski

 

 

INTENCJE MSZALNE:

NIEDZIELA – 27 września 2020 -  XXVI Niedziela zw. w ciągu roku (II/A)

    7.00   (kościół św. M. Archanioła)
            1/. + Józef Ziółkowski /greg. 21/
            2/. - Za parafian i ofiarodawców ... 
    9.00  1/. + Czesław Kantowicz – pg      
            2/. + Ewelina Zielińska R17    
 11.00   1/. + Wanda Rzadkowolska – pg    
            2/. + Dariusz Budziszewski – pg
 17.00  + Helena R22 i Kazimierz Kłosowscy


PONIEDZIAŁEK – 28 września 2020  - wsp. św. Wacława, męczennika

    7.00   1/. + Józef Ziółkowski /greg. 22/ 
             2/. + Włodzimierz Tuziński – pg
  18.00   1/. + Wacława Lila Karczewska (im.)
             2/. + Stanisław Kiełkowski
             3/. + Szczepan Kuligowski R6

WTOREK – 29 września 2020 - św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (odpust Św. Michała)                                                                            

  7.00   1/. + Józef Ziółkowski /greg. 23/
           2/. + Agnieszka Polak – pg 
18.00   (kościół św. M. Archanioła)
            1/. + Władysław R41 i Helena Głonek
            2/. + Wacław Ziółkowski (im.), Stanisława i Jakub Ciesielscy
            3/. + Michalina Pańka i Michał Łączkowski  
                                    

ŚRODA – 30 września 2020 - wsp. św. Hieronima

  7.00   1/. + Józef Ziółkowski /greg. 24/
            2/. + Stanisław Kowalewski – pg
18.00   1/. + Stanisław Skowroński R14, Walentyna i Józef Skowrońscy
            2/. + Helena i Daniel Czopp
            3/. + Eugeniusz Bronikowski – pg

CZWARTEK – 1 października 2020 -  wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus - pierwszy czwartek miesiąca          

   7.00  1/. + Józef Ziółkowski /greg. 25/
           2/. + Zbigniew Drożdżewski – pg
 16.30 Różaniec
 17.00  1/. + Jan Obrzazgiewicz – pg
           2/. + Teresa Lewandowska – pg
           3/. + Stefan Czerwiński – pg

PIĄTEK – 2 października 2020 - wsp. świętych Aniołów Stróżów - pierwszy piątek miesiąca                    

  7.00   1/. + Józef Ziółkowski /greg. 26/     
           2/. + Jan Szymczak – pg
16.00   1/. + Barbara Leszczyńska – pg
16.30 Różaniec
17.00   1/. + Patryk Kosztowny R3 
           2/. + Alina Rajczuk – pg


SOBOTA – 3 października 2020  -   pierwsza sobota miesiąca

     7.00   1/. + Józef Ziółkowski /greg. 27/
              2/. + Jarosław Karpiński R9
17.00   ślubna:  Joanna Włodarzewska i Krzysztof Górski
16.15 - procesja z Figurą MB Fatimskiej do kościoła Św. Michała Arch.               
16.30 - Różaniec (kościół poklasztorny - św. Michała Archanioła)
17.00   1/. + W int. Kół Żywego Różańca  
           2/. + Lech Drożdżewski – pg
           3/. + Wanda i Kazimierz Bartczak


NIEDZIELA – 4 października 2020 - XXVII Niedziela w ciągu roku (II/A) – odpust NMP Różańcowej

   7.00  (kościół św. Michała Archanioła)  -  +  Seweryna Łączkowska               
   9.00  1/. + Leokadia Krygier    
           2/. + Czesława i Jerzy Wenderlich,  Janina, Stanisław, Franciszek Kozłowscy i Czesław Matusik /rez./
10.30  1/. + Andrzej Musiński    
          2/. + Józef Ziółkowski /greg. 28/
11,30 – odpustowa procesja różańcowa z pełną asystą = do kościoła  św. Michała Archanioła
12.00  1/. + Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie                     
          2/. + Wacław R18 i Genowefa Brzeczkowscy i zm. z rodz. Brzeczkowskich i Wojciechowskich /rez./
17.00  + Katarzyna Smolińska – pg