20 września 2020 - Ogłoszenia


20 września 2020 - XXV niedziela zwykła A (II)


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach. 


1. Wczoraj miały miejsce  powiatowo - gminno - parafialne dożynki w Brześciu Kujawskim... 


2. Dziś gościmy w naszych świątyniach siostry ze Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi z Włocławka z ul. Orlej. Siostry głoszą konferencje przybliżające osobę Sługi Bożego Biskupa Wojciecha Owczarka założyciela Zgromadzenia, którego proces beatyfikacyjny trwa. Warto zaznaczyć, że Matką Generalną Zgromadzenia jest nasza parafianka Jolanta Gołębiewska z Guźlina. Warto zainteresować się bliżej tym Zgromadzeniem zakonnym. 


3. Zgromadzenie Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi zaprasza uczenni¬ce ósmych klas oraz szkół średnich, a także studentki na weekendowe spotkania formacyjne w roku szkolnym oraz na rekolekcje w czasie ferii i wakacji. Spo¬tkania nt. „Eucharystia drogą do nieba" będą się odbywały się w domu zakon¬nym Zgromadzenia we Włocławku ul. Orla 9 (dom z „oknem życia", niedaleko katedry). Zgłoszenia przyjmuje s. Rut Zawadzka tel. 728 601 201, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. . Te informacje i inne propozycje znajdują się na plakacie w gablocie przed świątynią i stronie internetowej Zgromadzenia: siostrywspolnejpracy.pl


4. W najbliższą sobotę  26 września o godz. 19,00 w kościele parafialnym odbędzie się koncert pt. "Szlakiem piastowskich stolic". W 2020 roku mija 700 lat od koronacji Władysława Łokietka. Projekt jest formą muzycznego świętowania tego wydarzenia, w oparciu o historyczne teksty Jana Długosza z wykorzystaniem muzyki wokalnej i instrumentalnej z tamtej epoki i ze średniowiecznych źródeł polskich. Koncerty odbywają się w niektórych miastach, które były stolicami księstw piastowskich.  Właśnie do takich miast należy nasz Brześć Kujawski. Program koncertowy będzie składał się z utworów wokalnych i instrumentalnych wykonanych przez kantorów Scholae Gregorianae Silesiensis i zespół instrumentalistów pod kierunkiem Pawła Iwaszkiewicza. Do wykonania niektórych utworów zaproszona zostanie zgromadzona publiczność. Spoiwem epickim całego programu będzie pieśń lirnicza skomponowana współcześnie do tekstów pochodzących z Kronik Jana Długosza (przetłum.  na język polski). 


5. W przyszłą niedzielę 27 września o godz. 18,00 - cykliczny koncert organowy w naszej świątyni, cieszący się już dużym zainteresowaniem. Koncertował będzie Paweł Seligman – organista, pianista, kameralista i pedagog. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego i ad. Zygmunta Antonika. Jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej w Cieszynie oraz w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie prowadzi klasy organów. Kierownik artystyczny festiwali „Wieczory Muzyczne w Leśnicy” oraz „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Pogórzu”. Pomysłodawca i kierownik artystyczny Cieszyńskiego Maratonu Bachowskiego – imprezy organowej o zasięgu ogólnopolskim. Ma na swoim koncie już dziewięć wydanych płyt CD, w tym sześć z solową muzyką organową. Współpracuje jako akompaniator m.in. z Akademickim Chórem Politechniki Śląskiej, Chórem „Echo” z Zebrzydowic. W 2016 roku został odznaczony srebrną odznaką honorową Polskiego Związku Chórów i Orkiestr za działalność na rzecz amatorskiego ruchu chóralnego. W 2019 roku odznaczony Srebrną Odznaką Honorową "Za zasługi dla województwa śląskiego". Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i zagranicą (Wielka Brytania, Norwegia, Austria, Francja, Niemcy, Słowacja, Czechy).


6. W przyszłą niedzielę 27 września dzieci, które przyjęły w tym roku I-Komunię św. będą miały podczas mszy św. o 11,00 poświęcenie książeczek i obrazków komunijnych oraz otrzymanych prezentów. Po mszy św. będzie też spotkanie z ich rodzicami, dzieci z klas IV.


7. Odpust M. B. Różańcowej za 2 tygodnie w niedzielę 04 października. Na sumie będzie poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św. w przyszłym roku.


8. Prosimy potwierdzać rezerwowane intencje mszy św. przynajmniej na 2 tygodnie przed terminem. Nie potwierdzonych nie będziemy wyznaczać ani ogłaszać a w to miejsce wyznaczamy inne z zamawianych na pogrzebach. 


9. Dziś jeszcze po mszach świętych prosimy o składanie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Stop LGBT", którego celem jest zakazanie obscenicznych tzw. "marszów równości". Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w Polsce. Istotne jest, żeby jak najwięcej ludzi podpisało się pod projektem. Stoliki z listą wystawione są przed świątynią .


10. Grupa Odnowy w Duchu Świętym RUAH po okresie wakacyjnym wznawia spotkania. Odbywają się w czwartki w salce na plebanii o godz. 18,30. Zapraszamy też nowe osoby chcące uczestniczyć w tej duchowej formacji. W l-czwartki miesiąca będzie po Mszy św. wieczornej w intencji powołań do Służby Bożej - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W związku z tym uruchamiamy w naszej parafii skrzynkę intencji, która ustawiona będzie obok figury Matki Bożej Fatimskiej. Można do niej składać intencje zapisane na kartkach. Często nosimy w sercu różne intencje, które nigdy nie zostały wypowiedziane głośno. Będą one odczytywane w każdy I czwartek miesiąca w czasie Wystawienia Najświętszego Sakramentu, kiedy będziemy modlić się w intencji powołań. Intencje te będą wtedy przedstawiane Panu Jezusowi i modlić się będziemy w tych intencjach. Zapraszamy ...


W środę pogrzeb: +Teresy Kopaczewskiej, l.81 z Guźlina 100 F. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie... 

 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 20 września 2020 - XXV Niedziela zwykłą (II/A)

    7.00  +  Czesława i Jerzy Wenderlich, Janina, Stanisław, Franciszek Kozłowscy,
                Czesław Matusik /rez./ (kościół św. M. Archanioła)
   9.00   1/. + Leokadia Krygier – pg
            2/. + Piotr Jaroszewski – pg
 11.00  + Tadeusz R15 i Grzegorz Rudalscy, Wincenty i Marianna Rudalscy
 17.00  + Józef Ziółkowski /greg. 14/

 

PONIEDZIAŁEK – 21 września 2020

  7.00   1/. + Józef Ziółkowski /greg. 15/

              2/. + Józef Suszsk - pg
18.00   1/. + Dariusz Rogiewicz R3 – pg
           2/. + Krystyna i Stanisław Pałgan
           3/. + Henryk Zieliński – pg

 

WTOREK – 22 września 2020                                              

  7.00   1/. + Józef Ziółkowski /greg. 16/
           2/. + Marian Kowalewski
18.00   1/. + Bogdan Nowakowski – pg
           2/. + Sławomir Walczak i Izydor Żydczak
           3/. + Andrzej Dąbrzalski – pg

 

ŚRODA – 23 września 2020                                                  

  7.00   1/. + Józef Ziółkowski /greg. 17/
18.00   1/. + Stanisław Humański R7
           2/. + Marianna Podolska – pg
           3/. + Zofia Radecka – pg
           4/. + Józef Zientara – pg

 

CZWARTEK – 24 września 2020                                                                

   7.00  1/. + Józef Ziółkowski /greg. 18/
 18.00  1/. + Bogusław Głowacki – pg
            2/. + Teresa Lewandowska R1 – pg
            3/. + Irena Podemska – pg
            4/. + Helena Kozica – pg

 

PIĄTEK – 25 września 2020                                                   

  7.00   1/. + Józef Ziółkowski /greg. 19/
17.00   O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Eugeniusza i Zofii w 50 r. ślubu
18.00   1/. + Jan Szymczak – pg
            2/. + Krystyna Kuligowska – pg
            3/. + Janusz Chojnacki – pg

 

SOBOTA – 26 września 2020                                           

   7.00  1/. + Józef Ziółkowski /greg. 20/
18.00   1/. + Krystyna Bukowska – pg
            2/. + Krystyna Krasińska R1 – pg
            3/. + Józef Klimek – pg
            4/. - O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Krystyny i Kazimierza Borowskich w 50 r. ślubu

 

NIEDZIELA – 27 września 2020 - XXVI Niedziela zwykła (II/A)

   7.00  +  Za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół św. M. Archanioła)
   9.00  1/. + Czesław Kantowicz – pg      
           2/. + Ewelina Zielińska R17     
           3/. + Józef Ziółkowski /greg. 21/
 11.00  1/. + Wanda Rzadkowolska – pg     
           2/. + Dariusz Budziszewski – pg
 17.00  + Helena R22 i Kazimierz Kłosowscy