13 września 2020 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 13 września 2020 - XXIV niedziela zwykła - A (II)

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach. 

 

1. Dziś po mszy św. o 9,00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania w tym roku i z ich rodzicami. Kolejne spotkanie przygotowawcze do bierzmowania, już bez rodziców w piątek o godz. 18,30.

 

2. Dziś poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klas pierwszych podczas mszy św. o godz. 11,00. Dzieci przychodzą do kościoła ze swymi  tornistrami. Po mszy św. będzie spotkanie z rodzicami dzieci z klas I i II.

 

3. Wczoraj miały miejsce na Starym Brześciu piękne uroczystości związane z obchodzonym w tym roku 770-leciem udokumentowanych praw miejskich Brześcia Kujawskiego. Dziś 13 września kolejne wydarzenie z tej racji, na Alejach Łokietka "Piknik Historyczny" 

 

4. W najbliższą sobotę 19 września 2020, powiatowo - gminno - parafialne dożynki w Brześciu Kujawskim, na które serdecznie zapraszamy. Msza św. poprzedzona uroczystym obrzędowym wejściem o godz. 12,00. Na zakończenie tradycyjne dzielenie chlebem a potem przejście na Plac Wł. Łokietka i dalsze oficjalne i obrzędowo - ludowe uczczenie tego dziękczynienia za plony...

 

5. W sobotę  26 września o godz. 19,00 w kościele parafialnym odbędzie się koncert pt. 'Szlakiem piastowskich stolic". W 2020 roku mija 700 lat od koronacji Władysława Łokietka. Projekt jest formą muzycznego świętowania tego wydarzenia, w oparciu o historyczne teksty Jana Długosza z wykorzystaniem muzyki wokalnej i instrumentalnej z tamtej epoki i ze średniowiecznych źródeł polskich. Koncerty odbywają się w niektórych miastach, które były stolicami księstw piastowskich lub były siedzibami lenników państwa Polskiego.  Właśnie do takich miast należy nasz Brześć Kujawski. Szczegóły za tydzień.

 

6. W niedzielę 27 września o godz. 18,00 - cykliczny koncert organowy w naszej świątyni, cieszący się już dużym zainteresowaniem. Szczegóły za tydzień. 

 

7. Grupa Odnowy w Duchu Świętym RUAH po okresie wakacyjnym wznawia spotkania. Odbywać się będą w czwartki w salce na plebanii o godz. 18,30. Zapraszamy też nowe osoby chcące uczestniczyć w tej duchowej formacji. W I-czwartki miesiąca będzie zawsze po Mszy św. wieczornej w intencji powołań do Służby Bożej - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Nowym opiekunem wspólnoty jest ks. Krzysztof Góralski.

 

8. Dziś i w przyszłą niedzielę po mszach świętych prosimy o składanie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Stop LGBT", którego celem jest zakazanie obscenicznych tzw. "marszów równości". Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w Polsce. Istotne jest, żeby jak najwięcej ludzi podpisało się pod projektem. Stoliki z listą wystawione są przed świątynią .

 

9. Na polecenie Kurii Diecezjalnej w dzisiejszą niedzielę należy przeprowadzić zbiórkę do puszek na Ziemię Świętą po każdej Mszy św. Prosimy o wsparcie tego dzieła... 

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Stanisława Kowalewskiego, l.98 z ul. Targowej 6; +Jolanty Błochowicz, l.43 z ul. Okrzei 6; +Teresy Paluszkiewicz, l. 70 z Włocławka, rodzinnie związanej z naszą parafią. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie... 

 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 13 września 2020  XXIV Niedziela zwykła (II/A) – nabożeństwo fatimskie

    7.00  + Seweryna Łączkowska – pg (kościół św. M. Archanioła)
    9.00  1/. + Protazy Osiński – pg 
            2/. + Krystyna Trajder, zm. z rodz. Trajder, Jarzębińskich i Wodziczko
 11.00  1/. + Bogdan Nowakowski – pg
            2/. + Józef Ziółkowski /greg. 7/
 17.00  W intencji Parafian i Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej: + Maria, Mieczysław, Daniel, Rozalia i Józef Najberg, Adam, Maria i Edward Palusińscy, + Maria, Jan, i Marcin Osińscy, + Marian Krawczyk, + Wojciech Stępiński, + Irena Piasecka, + Piotra Nowak, +Jerzy Szydłowski, + Katarzyna Smolińska, + Stanisław Pietrusiak, + Anna Pakulska, + Natalia Szmagaj, + Helena Trawczyńska, + Krystyna Pusz, + Mariola Fal, + Henryk Zieliński, + Krystyna Lewandowska, + Barbara Chojnacka, Irena i Władysław Kitrys, + Wacław Osiński, + Halina Danielewska, + Leonarda Stanna, + Teresa Przewozikowska Goździk, + Ryszard, Maria, Zenon i Aneta Juszczyńscy, Władysława i JanZaliwkowscy, Zenona i Franciszek Czerniak, Czesław Juszczyński i Wacława Karczewska, + zm. z rodz. Góralskich i Borkowskich                               


PONIEDZIAŁEK – 14 września 2020 - święto Podwyższenia Krzyża Świętego

  7.00   1/. + Stanisław Gotówka – pg
           2/. + Józef Ziółkowski /greg. 8/
18.00   1/. + Bogumił Nowak R6
           2/. + Teresa Lewandowska – pg
           3/. + Zdzisław Nowacki – pg


WTOREK – 15 września 2020 - wsp. NMP Bolesnej

  7.00   1/. + Sławomir Zieliński – pg
           2/. + Józef Ziółkowski /greg. 9/
18.00   1/. + Andrzej Musiński – pg
           2/. + Bogdan Binczarski R3
           3/. + Tadeusz Kobielski


ŚRODA – 16 września 2020 - wsp. Św. męczenników Korneliusza i Cypriana  

  7.00   1/. + Halina Danielewska – pg
           2/. + Józef Ziółkowski /greg. 10/
18.00   1/. + Maria Osowska
           2/. + Wanda Terpińska i Eugeniusz Balcerak /rez./
           3/. + Jacek Czynsz – pg


CZWARTEK – 17 września 2020                                                                

   7.00  1/. + Alina Rajczuk R1 – pg
           2/. + Józef Ziółkowski /greg. 11/
 18.00  1/. + Dariusz Budziszewski
           2/. + Zbigniew Drożdżewski – pg
           3/. + Małgorzata Słowińska – pg


PIĄTEK – 18 września 2020 - święto św. Stanisława Kostki                

  7.00   1/. + Edward Żywica – pg
           2/. + Józef Ziółkowski /greg. 12/
18.00   1/. + Jadwiga Jankowska – pg
           2/. + Mieczysław Wałęsa R4, Sabina i Wojciech Przekwas
           3/. + O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Aliny i Wojciecha Józwiak w 40 r. ślubu


SOBOTA – 19 września 2020                                  

   7.00  1/. + Małgorzata Słowińska – pg
           2/. + Józef Ziółkowski /greg. 13/
12.00   - Dziękczynna za tegoroczne plony i w int. Parafian
18.00   1/. + Jan Obrzazgiewicz – pg
           2/. + Teodor R16 i Zdzisław Wódkiewicz


NIEDZIELA – 20 września 2020 - XXV Niedziela w ciągu roku (II/A)

   7.00  +  Czesława i Jerzy Wenderlich, Janina, Stanisław, Franciszek Kozłowscy, Czesław Matusik /rez./ (kościół św. M. Archanioła)
   9.00  1/. + Leokadia Krygier – pg
           2/. + Piotr Jaroszewski – pg
 11.00  + Tadeusz R15 i Grzegorz Rudalscy, Wincenty i Marianna Rudalscy
 17.00  + Józef Ziółkowski /greg. 14/