14 czerwca 2020 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 14 czerwca 2020  -  XI niedziela zwykła  - A (II)   


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości oraz wychodzących z lęku zarazy. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.    Dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, z Gużlina, bloków ul. Królewskiej, rodzicom  dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św. oraz członkom Odnowy w Duchu Św., ks. K. Włodarczykowi za własnoręcznie malowanie obrazów do ołtarzy i oczywiście  strażakom OSP Brześć Kuj. i pracownikom Urzędu Miejskiego za ciekawy pomysł i wykonanie ołtarza. Procesja po mieście i ołtarze były piękne a kwiaty misternie ułożone. Asysta i strażacy z wszystkich jednostek w komplecie. Orkiestra z BCK jak zwykle na poziomie. Było po królewsku. Mało było dzieci.

2.    Codziennie nabożeństwa eucharystyczne oktawy Bożego Ciała i procesje wokół świątyni. W czwartek o godz. 18,00 zakończenie oktawy Bożego Ciała i uroczysta procesja kończąca obchód tego święta. Na wieczorną liturgię przynosimy do poświęcenia wianki splecione z tegorocznych  kwiatów i ziół leczniczych, by prosić Boga o opiekę i błogosławieństwo dla naszych pól i sadów, łąk i lasów, aby wydały obfite owoce dla naszego dobra. Zapraszamy o ile możliwe pełną asystę. Postarajmy się zachować tradycję plecenia wianków i uczmy tego młodych.

3.    W środę dodatkowa Msza św. dziękczynna o g. 12,30 sprawowana przez kapłanów wyświęconych 17.06.1972 roku wraz z naszym ks. proboszczem.

4.    W czwartek (18.06) o g. 18,00 Komunia Święta Rocznicowa. We wtorek 16 czerwca o godz. 16,30 próba liturgiczna a po niej okazja do spowiedzi dla tych dzieci i ich rodziców.

5.    W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy szczególnie na mszę św. o 18,00. W tym dniu nie ma postu, nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych

6.    W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

7.    Przypominamy. Uroczystość I-Komunii Św. zaplanowana jest już po wakacjach na niedzielę 20 września. Nie sposób było z powodu pandemii dobrze przygotować dzieci do tych sakramentów a nie chcemy tego robić w okresie wakacyjnym, bo nie wszystkim to odpowiada.

8.    We wtorek 23 czerwca - dzień ojca. Uprzedzająco msza św. w intencji ojców w przyszłą niedzielę o godz. 9,00. Można jeszcze dołączyć intencje do tej mszy św...

9.    Przygotowujemy się do renowacji elewacji świątyni parafialnej. Otrzymaliśmy deklaracje na dotacje od Urzędu Marszałkowskiego, od Samorządu Brzeskiego, skromną ze Starostwa oraz prawie na miarę naszych oczekiwań z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szczególne podziękowania dla p. burmistrza Tomasza Chymkowskiego i pani poseł Anny Gembickiej za monitorowanie i wspieranie starań proboszcza o dotacje. Określimy teraz zakresy renowacji południowej ściany świątyni i doprecyzujemy konieczny procentowy wkład własny parafii, który jest konieczny przy dotacjach. Podejmiemy już konieczne działania prawne i organizacyjne.  Ograniczenia związane z pandemią zachwiały finanse parafii, ks. proboszcz jednak liczy na zrozumienie parafian. Z uwagi na pęknięcia ścian spowodowane osiadaniem wzgórza i drgań z powodu nadmiernego ruchu samochodowego trzeba wykonać dodatkowe prace wzmacniające.  Ofiary na ten cel można składać u kapłanów ale najlepiej wpłacać na konto parafii podane na stronie internetowej i w Siewie Brzeskim, konto nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002..

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Włodzimierza Tuzińskiego z Włocławka d. Brześć Kuj. ul. Traugutta; +Edwarda Żywicy, l.80 z ul. Konarskiego 5; Andrzeja Dąbrzalskiego, l.65 z ul. Kościuszki 11. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz ofiary pandemii polecamy Miłosierdziu Bożemu.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Zapowiedzi przedślubne – 14.06.2020 r.

•    Konrad Kurdubski, stanu wolnego, zam. Włocławek, ul. Toruńska 87
Joanna Nowakowska, stanu wolnego, zam. Włocławek , ul. Toruńska 87
•    Maciej Pawlak, stanu wolnego, zam. Łódź ul. Traktorowa 39.
Urszula Anna Świątek, stanu wolnego, zam. Łódź ul. Traktorowa 39.
•    Krystian Piasecki, stanu wolnego, zam. Poznań, d. Brześć Kuj. ul. Traugutta 18
Paulina Maria Balcerak, stanu wolnego, zam. Poznań, d. Brześć Kuj. ul. Rybaki 19
•    Daniel Krzysztof Leszczyński, stanu wolnego, zam. Rzadka Wola Parcele 32
Joanna Ewa Gotówka, stanu wolnego, zam. Lubraniec ul. Kwiatowa 1
•    Zbigniew Kaczmarek, stanu wolnego, zam. Śmiłowice 32
Kinga Małgorzata Czerniakowska, stanu wolnego, zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 13

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 14 czerwca 2020                   XXI Niedziela w ciągu roku / bł. Michała Kozala BM

   7.00  – Za Parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół św. M. Archanioła)
   9.00  1/.
+ Protazy Osiński – pg
            2/. + Kazimiera i Bolesław Urbaś (rezerwacja)
 11.00  + Leokadia Krygier – pg
 17.00  + Józefa i Wacław Dulscy

PONIEDZIAŁEK – 15 czerwca 2020                                                                                                   

  7.00  + Teofil Ciesielski – pg
18.00  1/. + Katarzyna Smolińska - pg
           2/. + Bogdan Nowakowski – pg
           3/. + Irena Piasecka – pg

WTOREK – 16 czerwca 2020

  7.00  + Alina Rajczuk (im.) – pg
18.00  1/. + Aleksandra Nowicka – pg
           2/. + Krystyna Chwiałkowska – pg
           3/. + Czesława Poniedzielska – pg

ŚRODA – 17 czerwca 2020                                      wsp. św. Alberta Chmielowskiego, Zak.

  7.00  + Grzegorz Mroziński – pg
12.30  – O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Księdza Prałata w 48-lecie kapłaństwa
18.00  1/. – Dziękczynno-błagalna dla Katarzyny i jej rodziny
           2/. + Janina Drożdżewska R25
           3/. + Marianna Górniewicz R5

CZWARTEK – 18 czerwca 2020                                                                           

   7.00  + Maria Smolińska – pg
 18.00  1/.
+ Elżbieta Zielińska R6 i zmarli z rodziny Zielińskich i Figasów
            2/. + Leokadia Krygier – pg
            3/. + Józef Zientara – pg

PIĄTEK – 19 czerwca 2020                     uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

  7.00  1/. + Apolinary Łaszkiewicz R1 – pg
           2/. + Nikodem-Lesław Gawrysiak, zmarli z rodziny Gawrysiaków i Kaźmierczaków
17.00  Msza ślubna: Joanna Nowakowska i Konrad Kurdubski
18.00  1/. + Regina Błaszczyk – pg
           2/. + Maria Szczupakowska – pg

SOBOTA – 20 czerwca 2020                                       wsp. Niepokalanego Serca NMP

  7.00  + Mariola Fal – pg
18.00  1/. + Tomasz Jędrzejczak – pg
           2/. + Jolanta Jarecka R7 (rezerwacja)
           3/. + Krystyna Chwiałkowska – pg

NIEDZIELA – 21 czerwca 2020                           XXII Niedziela w ciągu roku

   7.00  + Bogusław Głowacki – pg  (kościół św. M. Archanioła)
   9.00  1/.
– Intencje polecane przez Parafian z racji nadchodzącego Dnia Ojca
: +Protazy Osiński, +Andrzej Musiński, +Regina Bretes R14 (rez.), +Wiesław Jóźwiak, +Wiesław Adamski, +Krystyna Głowacka, +Sławomir Zieliński, +Apolinary Łaszkiewicz, +Marian Krawczyk, +Wojciech Stępiński, +Stanisława Goździecka, +Emilia, Stanisław i Wincenty Kottas, +Stanisław Sobieraj, +Tolisław Lewandowski, +Marianna Sikorska, +Jerzy Szydłowski, +Jan Kaczmarek, +Kazimierz, Kazimiera, Elżbieta Małkiewicz, +Mariusz Biesiadziński, +Stanisław Pietrusiak, +Eugeniusz Rybacki, +Dariusz Mętlewicz, +Witold Rutkowski, +Włodzimierz Tuziński, +Janina Karbowiak, +Krystyna Pusz, +Henryk Zieliński, +Krystyna Lewandowska, +Ryszard Zieliński
            2/. – O szczęśliwe zbiory i o zdrowie i o Boże błogosławieństwo w gospodarstwie
 11.00  1/. + Wanda Rzadkowolska – pg
            2/. + Grzegorz i Tadeusz Rudalscy i zmarli rodzice Janina i Władysław Fabisiak
 17.00 
Za Parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie