21 czerwca 2020 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia -  21 czerwca 2020 - XII niedziela zwykła - A (II)   

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości oraz wychodzących z lęku zarazy. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.    Dziś dzień imienin biskupa Wiesława Alojzego Meringa, ordynariusza naszej diecezji. Dostojnego Solenizanta polecamy modlitwom parafian...

2.    We wtorek (23.06) - dzień ojca. Uprzedzająco msza św. w intencji ojców w dzisiejszą  niedzielę o godz. 9,00. Pamiętajmy w modlitwie o żywych i zmarłych ojcach.

3.    W środę uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy szczególnie na wieczorną mszę św.

4.    Spowiedź dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego będzie 03 lipca w I-piątek miesiąca...

5.    Podobnie jak w latach ubiegłych włączamy się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na pomoc misjom w Afryce (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery i in.). Zbiórka jutro i we wtorek 22-23.06 w godzinach od 8,30 do 18,00 i w środę do godz. 9,30 u p. kościelnego Leszka Witkowskiego przy ul. Farnej (wcześniej się umówić tel.667 554 836). Przychody z akcji Green Office Ecologic wspomogą zakup sprzętu  do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz pomoc dla dzieci  prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.

6.    Z dniem 01 lipca 2020 decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza posługę duszpasterską w naszej parafii kończy ks. Krzysztof Włodarczyk, który został mianowany wikariuszem parafii Najśw. Serca Jezusowego w Turku a w jego miejsce wikariuszem w naszej parafii będzie ks. Paweł Śmigiel, dotychczasowy wikariusz Par. Podwyższenia Krzyża Św. w Kole.

7.    Rozpoczynamy prace przy renowacji elewacji świątyni parafialnej. W tym roku jest to ściana południowa.  Określamy zakresy i doprecyzujemy konieczny procentowy wkład własny parafii, który jest konieczny przy dotacjach. Ograniczenia związane z pandemią zachwiały finanse parafii, ks. proboszcz jednak liczy na zrozumienie parafian. Z uwagi na pęknięcia ścian spowodowane osiadaniem wzgórza i drgań z powodu nadmiernego ruchu samochodowego trzeba wykonać dodatkowe prace wzmacniające.  Dziękujemy za zrozumienie i ofiary na ten cel. Można je składać u kapłanów ale najlepiej wpłacać na konto parafii podane na stronie internetowej i w Siewie Brzeskim, konto nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Krystyny Kuligowskiej, l.73 z ul. Traugutta 4; +Grzegorza Czerniakowskiego, l.56 z ul. Traugutta 13; +Józefa Klimka, l.65 z Włocławka d. ul. Krakowska; +Zdzisława Głowackiego, l.73 z ul. Królewskiej 11; +Ireny Podemskiej, l.88 z Falborka 7; we wtorek pogrzeb +Jacka Czynsza, l.34 z Gdańska, dawniej ul. Piastowska 3. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz ofiary pandemii polecamy Miłosierdziu Bożemu.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Zapowiedzi przedślubne – 21.06.2020 r.

•    Krystian Piasecki, stanu wolnego, zam. Poznań, d. Brześć Kuj. ul. Traugutta 18
Paulina Maria Balcerak, stanu wolnego, zam. Poznań, d. Brześć Kuj. ul. Rybaki 19
•    Daniel Krzysztof Leszczyński, stanu wolnego, zam. Rzadka Wola Parcele 32
Joanna Ewa Gotówka, stanu wolnego, zam. Lubraniec ul. Kwiatowa 1
•    Zbigniew Kaczmarek, stanu wolnego, zam. Śmiłowice 32
Kinga Małgorzata Czerniakowska, stanu wolnego, zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 13INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 21 czerwca 2020                                             XXII Niedziela w ciągu roku (II/A) / Pierwszy Dzień Lata

   7.00  + Bogusław Głowacki – pg  (kościół św. M. Archanioła)
   9.00  1/.
– Intencje polecane przez Parafian z racji nadchodzącego Dnia Ojca
: +Protazy Osiński, +Andrzej Musiński, +Regina i Wacław Bretes, +Wiesław Jóźwiak, +Wiesław Adamski, +Krystyna Głowacka, +Sławomir Zieliński, +Apolinary Łaszkiewicz, +Marian Krawczyk, +Wojciech Stępiński, + Stanisława Goździecka, +Emilia, Stanisław i Wincenty Kottas, +Stanisław Sobieraj, +Tolisław Lewandowski, +Marianna Sikorska, +Jerzy Szydłowski, +Jan Kaczmarek, +Kazimierz, Kazimiera, Elżbieta Małkiewicz, +Marcin Biesiadziński, +Stanisław Pietrusiak, +Eugeniusz Rybacki, +Dariusz Mętlewicz, +Witold Rutkowski, +Włodzimierz Tuziński, +Janina Karbowiak, +Krystyna Pusz, +Henryk Zieliński, +Krystyna Lewandowska, +Jan Mikołajczyk, +Ryszard Zieliński, + Czesław, Zenona, Władysława, Ryszard, Krystyna, Genowefa i Andrzej, zmarli z rodz. Juszczyńskich i Małkowskich, Lucjan Broniewicz, Stanisława i Leon Bartkowscy, Jan Kwiatkowski, – O szczęśliwe zbiory i o zdrowie i o Boże błogosławieństwo w gospodarstwie
            2/. – W intencji Ojczyzny i o mądre wybory Prezydenta
 11.00  1/. + Wanda Rzadkowolska – pg
            2/. + Grzegorz i Tadeusz Rudalscy i zmarli rodzice Janina i Władysław Fabisiak
 17.00  – Za Parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie

PONIEDZIAŁEK – 22 czerwca 2020      

  7.00  + Agata Przewozikowska – pg
18.00  1/. + Jadwiga Piekarska R22 (rezerwacja)
           2/. + Jan Mikołajczyk – pg
           3/. + Helena Trawczyńska – pg

WTOREK – 23 czerwca 2020                               Dzień Ojca

  7.00  1/. + Łukasz Kuliński – pg
           2/. + Damian Kuliński R1 – pg
18.00  1/. + Barbara Zielińska – pg
           2/. + Wojciech Skruszewicz – pg

ŚRODA – 24 czerwca 2020        uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

  7.00  1/. + Jan Szymczak (im.) – pg
           2/. + Jan Kotas (im.)
18.00  1/. + Jan Obrzazgiewicz – pg
           2/. + Jan Mikołajczyk – pg

CZWARTEK – 25 czerwca 2020 

   7.00  + Janina, Władysław, Aleksander Piotrowscy, Witold Szafrański
 18.00  1/.
+ Anna, Bronisława i Jan Budzińscy – pg
            2/. + Jadwiga Jankowska – pg
            3/. + Aldona Laurentowicz – pg

PIĄTEK – 26 czerwca 2020

  7.00  + Krystyna Krasińska – pg
18.00  1/. + Kazimierz Rogiewicz R3
           2/. + Kazimierz i Róża Budzyńscy
           3/. + Ewa Wiśniewska, Czesław i Władysław Przewozikowscy

SOBOTA – 27 czerwca 2020

  7.00  1/. + Maria Kowalewska – pg
           2/. + Dariusz Budziszewski – pg
15.00  Msza ślubna: Urszula Świątek i Maciej Pawlak
18.00  1/. + Marian Pudłowski R11 (rezerwacja)
           2/. + Jan Szymczak – pg
           3/. + Władysława (im.) i Zygmunt Rojewscy

NIEDZIELA – 28 czerwca 2020  XXIII Niedziela w ciągu roku

   7.00  + Tadeusz Stanny  (kościół św. M. Archanioła)
   9.00  1/.
– O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Księdza Proboszcza z racji imienin
            2/. + Adam R15 i Janina Budziszewscy, Czesław Malczewski,
                    zmarli z rodziny Budziszewskich, Malczewskich i Mikorskich
 11.00  + Bogdan Nowakowski – pg  
 17.00  – Za Parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie