7 czerwca 2020 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 7 czerwca 2020 - Uroczystość Najświętszej Trójcy - A (II)   

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości oraz wychodzących z lęku zarazy. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.    W związku ze zniesieniem dyspensy, zgodnie z przykazaniem Bożym i kościelnym mamy obowiązek fizycznego uczestnictwa w niedzielę i święta we Mszy św. Zaprzestaliśmy zatem systematycznego transmitowania na Facebooku mszy św. niedzielnych z naszej świątyni. 

2.    Odkładane śluby prosimy zgłaszać, by ustalić nową datę i godzinę

3.    Sakrament Chrztu udzielany już będzie podczas mszy św. niedzielnych o g. 11,00.

4.    W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Procesja tylko wokół Placu Łokietka. Plac będzie nagłośniony i bez problemu będziemy mogli uczestniczyć w każdym miejscu na Skwerze Miejskim, zachowując wszelkie wymogi sanitarne czasu epidemii. I-ołtarz przy posesji pani Pochroń prosimy by przygotowali mieszkańcy Guźlina; II-ołtarz od strony Urzędu Miejskiego - strażacy OSP Brześć Kuj. i pracownicy urzędu; III-ołtarz przy Figurze Matki Bożej przed plebanią, mieszkańców bloków ul. Królewskiej 9,11,11a; IV-ołtarz przy krzyżu misyjnym przed świątynią - rodzice dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św., ministranci  oraz członkowie Odnowy w Duchu Św.  We wtorek 9 czerwca po mszy św. o 18,00 spotkanie przedstawicieli ubierających ołtarze z księżmi. Wcześniejsze konsultacje z ks. Włodarczykiem (ołtarz I i IV) i ks. Góralskim (ołtarz II i III).

5.    Porządek mszy św. w Boże Ciało: 7,00 (k-ł Św. Michała Arch); 9,00; suma o 11,00 a po sumie procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy i bezpośrednio po procesji ok. 12,30 Msza św. (już bez kazania dla tych co przyjdą bezpośrednio na procesję); po południu o g. 17,00. Prosimy całą asystę do udziału w tej uroczystości. Dzieci, które w ubiegłym  roku były u I-Komunii Św., o przybycie w strojach pierwszokomunijnych a dziewczynki prosimy o ile możliwe o sypanie kwiatkami. Rodziców prosimy o przysłanie swoich dzieci (dziewczynek)  i o pomoc w zebraniu kwiatów a chłopców do udziału w asyście. Prośba o pełną obsadę chorągwi i feretronów, także tych ostatnio odnowionych w pracowni konserwatorskiej.

6.    Prosimy strażaków OSP z wszystkich jednostek z pocztami sztandarowymi do aktywnego udziału w procesji. Prosimy naszą brzeską orkiestrę o uświetnienie uroczystości.

7.    Komunia Święta Rocznicowa 18 czerwca o godz. 18,00 w zakończenie oktawy Bożego Ciała. We wtorek 16 czerwca o godz. 16,30 próba liturgiczna a po niej okazja do spowiedzi dla tych dzieci i ich rodziców. Dziś po mszy św. o 11,00 prosimy rodziców tych dzieci na krótkie spotkanie.

8.    Uroczystość I-Komunii Św. zaplanowana jest już po wakacjach na niedzielę 20 września. Nie sposób było z powodu pandemii dobrze przygotować dzieci do tych sakramentów a nie chcemy tego robić w okresie wakacyjnym, bo nie wszystkim to odpowiada.

9.    Podziękowanie dla młodzieżowego zespołu muzycznego naszej parafii, którzy wczoraj wspólnie z ks. K. Włodarczykiem pomogli młodym przeżyć tegoroczną Lednicę w Brześciu Kuj.

10.    Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego po wieczornych mszach św.

11.    W czerwcu rozpoczynamy prace przy kładzeniu kostki na alejkach na nowej części cmentarza. Dzięki pomocy Pana Burmistrza Tomasza Chymkowskiego udało się odzyskać materiał na ten cel. Jednak trzeba będzie ponieść koszty ponad 40 tys. zł., stąd prośba o ofiary, bo to jest dobro użyteczne dla wszystkich. 

12.    Dziś jest zaległy nowy numer Siewu Brzeskiego z konieczności kwietniowo - majowy a w nim: 100-lecie urodzin Św. Jana Pawła, obchody Konstytucji 3-go Maja, nabożeństwa majowe przy kapliczkach,  brzeska parafia podczas pandemii, zmarli parafianie i kapłani z diecezji, wieści ze szkół, a w Historiach brzeskich art. ks. Karola Kolendy - stulecie Cudu nad Wisłą na Kujawach. Miesięcznik do nabycia przed świątynią, w zakrystii i kancelarii. Materiały do nowego numeru prosimy składać do 28 czerwca.

13.    Przygotowujemy się również do renowacji elewacji świątyni parafialnej. Otrzymaliśmy deklarację Urzędu Marszałkowskiego na dotację, od Samorządu Brzeskiego, skromną ze Starostwa oraz czekamy na decyzję Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W zależności od tego określimy zakres renowacji południowej ściany świątyni. W zależności od tego będziemy wiedzieli jaki musi być wkład własny parafii. Ponieważ ograniczenia związane z pandemią zachwiały finanse parafii, liczymy na większe zrozumienie parafian. Z uwagi na pęknięcia ścian spowodowane osiadaniem wzgórza i drgań z powodu nadmiernego ruchu samochodowego  trzeba będzie wykonać dodatkowe prace wzmacniające.  Ofiary na ten cel można składać u kapłanów a najlepiej wpłacać na konto parafii.

14.    Dziś na Mszach św. o 9,00 i 11,00 ks. prał. Antoni Poniński wygłosi kolejną konferencję poświęconą Słudze Bożemu kard. Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja miała się odbyć się dziś ale ze względu na pandemię termin jest przesunięty. Zachęcamy do zawierzania za Jego wstawiennictwem wielu spraw prosząc o wstawiennictwo.

15.    W sobotę 13 czerwca, nabożeństwo Fatimskie po mszy św. o 18,00. Zapraszamy do uczestnictwa.

    W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Aliny Prawda, l.91 z Włocławka, d. Brześć Kuj. ul. Narutowicza; we wtorek pogrzeb +Włodzimierza Tuzińskiego, lat 83 z Włocławka d. Brześć Kuj., ul. Traugutta 25; w środę pogrzeb +Edwarda Żywicy, l.80 z ul. Konarskiego. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz ofiary pandemii polecamy Miłosierdziu Bożemu. 
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Zapowiedzi przedślubne – 07.06.2020 r.

•    Konrad Kurdubski, stanu wolnego, zam. Włocławek, ul. Toruńska 87
Joanna Nowakowska, stanu wolnego, zam. Włocławek , ul. Toruńska 87
•    Maciej Pawlak, stanu wolnego, zam. Łódź ul. Traktorowa 39.
Urszula Anna Świątek, stanu wolnego, zam. Łódź ul. Traktorowa 39.
•    Krzysztof Ptaszyński, stanu wolnego, zam. Brześć Kuj. ul. Piastowska 3
Kamila Cugulska, stanu wolnego, zam. Łódź ul. Liściasta 54
•    Krystian Piasecki, stanu wolnego, zam. Poznań, d. Brześć Kuj. ul. Traugutta 18
Paulina Maria Balcerak, stanu wolnego, zam. Poznań, d. Brześć Kuj. ul. Rybaki 19
•    Daniel Krzysztof Leszczyński, stanu wolnego, zam. Rzadka Wola Parcele 32
Joanna Ewa Gotówka, stanu wolnego, zam. Lubraniec ul. Kwiatowa 1

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 07 czerwca 2020                uroczystość Trójcy Przenajświętszej

   7.00  - Za Parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół św. M. Archanioła)
   9.00  1/.
+ Wanda Rzadkowolska – pg
            2/. + Wiesław Jóźwiak (im.) – pg
 11.00  + Janina, Wacław, Bogumił i Lucjan Nowak, Leonarda i Franciszek Kowalscy
 17.00  + Czesław Kantowicz – pg

PONIEDZIAŁEK – 08 czerwca 2020                    wsp. św. Jadwigi Królowej                                     

  7.00  + Mariola Fal – pg
18.00  1/. + Maria Kowalewska – pg
           2/. + Anna Biernacka R3
           3/. + Aldona Laurentowicz

WTOREK – 09 czerwca 2020

  7.00  + Maria Smolińska – pg
18.00  1/. + Józef Kubajka R8
           2/. + Wiesław Przewozikowski, Anna i Jan Niezgoda
           3/. + Witold Rutkowski – pg

ŚRODA – 10 czerwca 2020                                                                                                                     

  7.00  1/. + Czesław Malczewski (ur.)
           2/. + Dariusz Mętlewicz – pg
18.00  1/. + Piotr Jaroszewski – pg
           2/. + Magdalena Pijanowska – pg

CZWARTEK – 11 czerwca 2020          uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa  

   7.00  + Piotr Nowak – pg  (kościół św. M. Archanioła)
   9.00 
+ Protazy Osiński – pg
 11.00  – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie z procesją Bożego Ciała
 12.30  + Jadwiga Rzadkowolska – pg
 17.00  + Roman Jarecki R1 i Jolanta Jarecka R7

PIĄTEK – 12 czerwca 2020                             

  7.00  + Krystyna Chwiałkowska – pg
18.00  1/. + Jan Obrzazgiewicz – pg
           2/. + Barbara Zielińska – pg
           3/. + Zofia Radecka – pg

SOBOTA – 13 czerwca 2020                                  wsp. św. Antoniego Padewskiego

  7.00  + Antoni Antczak R22
18.00  1/. – W intencji Parafian i Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej: + Czesław Kantowicz, + Danuta Kaczmarek, + Teresa Lewandowska, + Waldemar, Helena Szymańscy, Antonina, Henryk Wujkiewicz, Sławomir R6 Wujkiewicz, Piotr i Antoni Durmowicz, za zmarłych z rodziny + Ryszard Budziszewski, + Marianna Sikorska, + Jerzy Szydłowski, + Katarzyna Smolińska, + Anna Pakulska, + Honorata Joachimiak, + Stanisław Wicher, + Janina Brzeczkowska, + Krystyna Pusz, + Natalia Szmagaj, + Jan, Helena i Jan Ciemny, Genowefa i Antoni Mrówczyńscy
            2/. + Wanda Jabłońska R3
            3/. + Krystyna Polakowska – pg

NIEDZIELA – 14 czerwca 2020            XXI Niedziela w ciągu roku

   7.00  - Za Parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół św. M. Archanioła)
   9.00  1/.
+ Protazy Osiński – pg
            2/. + Kazimiera i Bolesław Urbaś (rezerwacja)
 11.00  + Leokadia Krygier – pg
 17.00  + Józefa i Wacław Dulscy