31 maja 2020 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 31 maja 2020 - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - A (II)   

 

•     Dekret Biskupa odwołujący dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy św...

http://www.diecezja.wloclawek.pl/pl,news2,biskup_wloclawski_znosi_dyspense_od_uczestnictwa_w_niedzielnej_mszy_swietej,1418.html#tresc_strony

 

•     Apel Biskupa Włocławskiego o przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania ...

http://www.diecezja.wloclawek.pl/pl,news2,biskup_wloclawski_apeluje_o_wypelnienie_obowiazku_spowiedzi_wielkanocnej,1419.html#tresc_strony

 

1.    W związku ze zniesieniem dyspensy, zgodnie z przykazaniem Bożym i kościelnym mamy obowiązek fizycznego uczestnictwa w niedzielę i święta we Mszy św. Zaprzestajemy zatem systematycznego transmitowania na Facebooku mszy św. niedzielnych z naszej świątyni. 

2.    Odkładane śluby prosimy zgłaszać, by ustalić nową datę i godzinę

3.    Sakrament Chrztu udzielany już będzie podczas mszy św. niedzielnych o g. 11,00.

4.    W tym tygodniu I-piątek i I-sobota miesiąca. Msze św. o 7,00; 17,00; 18,00. Okazja do spowiedzi na pół godz. przed mszami św. Podziękujmy Panu Bogu za uchronienie naszego środowiska od skutków panującej pandemii i dalszą opiekę nad nami. Zachęcamy dzieci po I-Komunii Św. i przygotowujących się do bierzmowania o odprawianie spowiedzi i Komunii Św.

5.    W tym tygodniu okazja do spowiedzi w czwartek od g. 17,30, w piątek od 16,30 i w sobotę od 17,30

6.    W sobotę o godz. 18,00 w kościele parafialnym  msza św. i nabożeństwo w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca - wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej na razie tylko wokół kościoła parafialnego.

7.    Za półtora tygodnia Uroczystość Bożego Ciała. Procesję ograniczymy wokół Placu Łokietka. Plac będzie nagłośniony i bez problemu będziemy mogli uczestniczyć w każdym miejscu na Skwerze Miejskim. I-ołtarz przy posesji pani Pochroń prosimy by przygotowali mieszkańcy Guźlina; II-ołtarz od strony Urzędu Miejskiego - strażacy OSP Brześć Kuj. i pracownicy urzędu; III-ołtarz przy Figurze Matki Bożej przed plebanią, mieszkańców bloków ul. Królewskiej 9,11,11a; IV-ołtarz przy krzyżu misyjnym przed świątynią - rodzice dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św., ministranci  oraz członkowie Odnowy w Duchu Św.  We wtorek 9 czerwca po mszy św. o 18,00 spotkanie przedstawicieli ubierających ołtarze z księżmi. wcześniejsze konsultacje z ks. Włodarczykiem (ołtarz I i IV) i ks. Góralskim (ołtarz II i III).

8.    Dziś kończy się Maryjny miesiąc maj. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach w świątyni, przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Podziękowania szczególne dla ks. Włodarczyka, który codziennie udawał się do jednej z kapliczek we wszystkich stronach parafii i transmitował na Facebooku te nabożeństwa. Dzięki temu zobaczyliśmy ile jest miejsc żywej wiary i pobożności w terenie, choć nie wszystkie odwiedził, bo brakło dni miesiąca. Każda kapliczka ma swoją intencję powstania i historię, postaramy się je przybliżyć na stronach Siewu.

9.    Dziś jest zaległy nowy numer Siewu Brzeskiego z konieczności kwietniowo - majowy a w nim: 100-lecie urodzin Św. Jana Pawła, obchody Konstytucji 3-go Maja, nabożeństwa majowe przy kapliczkach,  brzeska parafia podczas pandemii, zmarli parafianie i kapłani z diecezji, wieści ze szkół, a w Historiach brzeskich art. ks. Karola Kolendy - stulecie Cudu nad Wisłą na Kujawach. Miesięcznik do nabycia przed świątynią, w zakrystii i kancelarii.

10.    W czerwca rozpoczynamy prace przy kładzeniu kostki na alejkach na nowej części cmentarza. Dzięki pomocy Pana Burmistrza Tomasza Chymkowskiego udało się odzyskać materiał na ten cel. Jednak trzeba będzie ponieść koszty ponad 40 tys. zł., stąd prośba o ofiary na ten cel bo to jest dobro użyteczne dla wszystkich. 

11.    Przygotowujemy się również do renowacji elewacji świątyni parafialnej. Otrzymaliśmy deklarację Urzędu Marszałkowskiego na dotację, otrzymamy też pomoc od Samorządu Brzeskiego, może choć skromną ze Starostwa Powiatowego  oraz czekamy na decyzję Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W zależności od tego określimy zakres renowacji południowej ściany świątyni. W zależności od tego będziemy wiedzieli jaki musi być wkład własny parafii. Ponieważ ograniczenia związane z pandemią zachwiały finanse parafii, liczymy na większe zrozumienie parafian. Ponadto z uwagi na pęknięcia ścian spowodowane osiadaniem wzgórza i drgań z powodu nadmiernego ruchu samochodowego  trzeba będzie wykonać dodatkowe prace wzmacniające.  Ofiary na ten cel można składać u kapłanów a najlepiej wpłacać na konto parafii. Ksiądz proboszcz dziękuje przy okazji tym, którzy w czasie ograniczeń z powodu pandemii wpłacali na konto parafii podając "na potrzeby parafii" czy "na tacę" i podając datę niedzieli. Ksiądz proboszcz czuje, że nie jest osamotniony w problemach materialnych parafii.

12.    Wróciliśmy do odprawiania niedzielnej mszy św. o 7,00 w kościele Św. Michała Archanioła

13.    Dziś mija 39 rocznica pogrzebu Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja miała się odbyć za tydzień ale ze względu na pandemię termin jest przesunięty. Zachęcamy do zawierzania za Jego wstawiennictwem wielu spraw prosząc o wstawiennictwo. Za tydzień 7 czerwca na Mszach św. o 9,00 i 11,00 ks. prał. Antoni Poniński wygłosi kolejną konferencję poświęconą Słudze Bożemu.

Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz ofiary pandemii polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Zapowiedzi przedślubne – 31.05.2020 r.

•    Dawid Lewandowski, kawaler, zam. Grabkowo 40a, par. Grabkowo
Natalia Burdzińska, panna, zam. Sokołowo Parcele 19, par. Brześć Kujawski
•    Jakub Płockier, kawaler, zam. Stary Brześć 21/4, par. tut.
Małgorzata Danielak, panna, zam. Osięciny, pl. Bohaterów Powstania Warszaw. 14/4

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 31 maja 2020           uroczystość Zesłania Ducha Świętego

   7.00  – Za Parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół św. M. Archanioła)
   9.00  1/.
+ Regina Bretes R14 
            2/. + Protazy Osiński – pg
 11.00  + Bogdan Nowakowski – pg
 17.00  + Maria Kowalewska – pg

PONIEDZIAŁEK – 01 czerwca 2020            święto NMP Matki Kościoła / Dzień Dziecka     

  7.00  + Jakub Michalak (im.) – pg
18.00  1/. + Wojciech Skruszewicz – pg
           2/. + Aleksandra Balcerzak – pg
           3/. + Witold Rutkowski (ur.) – pg

WTOREK – 02 czerwca 2020

  7.00  + Mariola i Wacław Fal – pg
18.00  1/. + Roman Jarecki – pg
           2/. + Andrzej Tomczak – pg
           3/. + Marianna, Piotr i Szczepan Wiśniewscy

ŚRODA – 03 czerwca 2020     wsp. świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy   

   7.00  – O Boże błogosławieństwo dla Leszka Witkowskiego z racji imienin
18.00  1/. + Leszek Kobus
           2/. + Alina Rajczuk – pg
           3/. + Krystyna Lewandowska – pg
19.00  – Msza święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie

CZWARTEK – 04 czerwca 2020      święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

  7.00  + Franciszek Betliński R20, zmarli z rodziny Betlińskich
18.00  1/. + Krystyna Bukowska – pg
           2/. + Tadeusz R20 i Barbara Makowscy – pg
           3/. + Helena Szczepańska – pg

PIĄTEK – 05 czerwca 2020                                     I piątek m-ca                              

  7.00  + Krystyna Chwiałkowska – pg
17.00  1/. + Halina Danielewska – pg
           2/. + Cecylia Gołębiewska – pg
           3/. + Za zmarłych członków Kół Gospodyń Wiejskich z Rzadkiej Woli
18.00  1/. + Zbigniew Drożdżewski – pg
           2/. + Irena R20, Henryk i Józef Wronkowscy, Barbara Leszczyńska – pg

SOBOTA – 06 czerwca 2020                       I sobota m-ca

  7.00  + Irena Piasecka (ur.) – pg
16.00  Msza ślubna: Barbara Pakulska i Krzysztof Rogalski
18.00  1/. – W intencji Kół Żywego Różańca naszej Parafii
           2/. – Dziękczynno-błagalna w 42 rocznicę ślubu Teresy i Romana Kamińskich
           3/. + Lech Drożdżewski – pg

NIEDZIELA – 07 czerwca 2020          uroczystość Najświętszej Trójcy / I niedziela m-ca

   7.00  - Za Parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół św. M. Archanioła)
   9.00  1/.
+ Wanda Rzadkowolska – pg
            2/. + Wiesław Jóźwiak (im.) – pg
 11.00  + Janina, Wacław, Bogumił i Lucjan Nowak, Leonarda i Franciszek Kowalscy
 17.00  + Czesław Kantowicz – pg