24 maja 2020 - Ogłoszenia

 

 

 

Ogłoszenia - 24 maja 2020
-
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - Niedziela - A (II)

 

1.      We wtorek 26 maja Dzień Matki. Dziś już w sposób szczególniejszy modlić się będziemy w intencji matek przed ich świętem i zawierzać je Matce Najświętszej podczas Mszy św. o godz. 11,00, będziemy upraszać błogosławieństwa Bożego dla żyjących a Miłosierdziu Bożemu polecać te, które odeszły już do wieczności.

2.      Wróciliśmy do odprawiania niedzielnej mszy św. o 7,00 w kościele Św. Michała Archanioła

3.      W czwartek 28 maja mija 39 rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja miała się odbyć za 2 tygodnie ale ze względu na pandemię termin jest przesunięty. Zachęcamy do zawierzania za Jego wstawiennictwem wielu spraw prosząc o wstawiennictwo.

4.      W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego czyli w najbliższą sobotę 30 maja br. w naszej świątyni parafialnej będzie czuwanie modlitewne. Rozpoczęcie Mszą Świętą o 21.00 i dalsze modlitwy. Zapraszamy wspólnotę odnowy w Duchu Świętym oraz chętnych parafian i gości. Czuwanie będzie transmitowsne na stronie Facebooka #duchuzdrawia 

5.      Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. Codziennie po wieczornej Mszy św. nowenna do Ducha Św.

6.      Zmniejszone pandemiczne obostrzenia co do ilości osób na mszach św. i nabożeństwach zachęcają, abyśmy zaczynali już nie korzystać z dyspensy od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej a  transmisje Mszy Świętej, za pomocą środków społecznego przekazu zostawiali naprawdę chorym i starszym. Transmisje Mszy św. na Facebooku z naszej świątyni w niedzielę o 17,00 (dziś o godz. 11,00 w int. matek). Zachęcamy do wspólnoty duchowej. Link jest podany na głównej stronie internetowej parafii www.parafia-brzesc.pl 

7.      Nabożeństwa Maryjne w świątyni po wieczornej mszy św. oraz przy kapliczkach i figurach przydrożnych. W tym roku mamy szczególne intencje całego Kościoła, Ojczyzny, miasta i parafii. Codziennie w nabożeństwie przy kapliczkach (każdego dnia innej) uczestniczy  kapłan o godz. 19,00. Zachęcamy pobliskich mieszkańców do fizycznego uczestnictwa lub duchowej łączności. Program na stronie parafialnej i facebooku duchuzdrawia.

8.      W przyszłą niedzielę będzie zaległy nowy numer Siewu Brzeskiego kwietniowo - majowy

 

W minionym tygodni odbył się pogrzeb śp. +Eugeniusza Bronikowskiego, l.70 z ul. Głowackiego 1. Zmarłego i wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz ofiary pandemii polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Zapowiedzi przedślubne – 24.05.2020 r.

·         Dawid Lewandowski, kawaler, zam. Grabkowo 40a, par. Grabkowo

Natalia Burdzińska, panna, zam. Sokołowo Parcele 19, par. Brześć Kujawski

·         Jakub Płockier, kawaler, zam. Stary Brześć 21/4, par. tut.

Małgorzata Danielak, panna, zam. Osięciny, pl. Bohaterów Powstania Warszaw. 14/4

 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 24  maja 2020                                    uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

   7.00  - Za Parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół św. M. Archanioła)
   9.00  1/.
+ Bogdan Głowacki – pg 
            2/. + Czesława i Jerzy Wenderlich, Janina, Stanisław, Franciszek Kozłowscy, Czesław Matusik (rez.)
 11.00  -  Intencje Parafian polecanych z racji Dnia Matki: + Helena Legumina, + Regina Błaszczyk, + Danuta Kaczmarek, + Krystyna Bukowska, + Jadwiga Jankowska, + Barbara Makowska, + Anna Słowińska, + Małgorzata Słowińska, + Danuta Majchrzak, + Stanisława Goździecka (ur.), + Teresa Lewandowska, + Czesława Poniedzielska, + Janina, Leon i Zygmunt Troszyńscy, +  Irena Piasecka, + Cecylia i Stanisław Szafrańscy, + Cecylia Gołębiewska, + Barbara Zielińska, + Andrzej Tomczak, + Marianna Sikorska, + Bożena Jankowska, + Katarzyna Smolińska, + Agnieszka Polak, + Grażyna Marciniak, + Anna Pakulska, + Tolisław Lewandowski, + Lucyna Wojtkowska, + Henryk Zieliński, + Honorata Joachimiak, + Wawrzyniec Czerniak, + Stanisław Wicher, + Janina Brzeczkowska, + Krystyna Pusz, + Wojciech Zachajusz, + Natalia Szmagaj, + Helena Trawczyńska, +Henryka Zielińska, +Maria Nowacka, Stanisława Pańka, Seweryna Łączkowska, + Michalina i Genowefa Pańka, +Czesław, Zenona, Władysława, Ryszard, Krystyna, Genowefa i Andrzej, zmarli z rodz. Juszczyńskich i Małkowskich, Lucjan Broniewicz, Stanisława i Leon Bartkowscy,Jan Kwiatkowski
 17.00  + Stanisław Fabiszewski R13 i zmarli z rodz. Fabiszewskich

PONIEDZIAŁEK – 25 maja 2020                                                                                                                  

   7.00  + Grzegorz Mroziński – pg
18.00  1/. + Aleksandra Nowicka – pg
           2/. + Krystyna Chwiałkowska – pg

WTOREK – 26 maja 2020                                           wsp. św. Filipa Neri / Dzień Matki

  7.00  + Mariola Fal – pg
18.00  1/. + Leokadia Krygier – pg
           2/. + Krystyna Krasińska – pg

ŚRODA – 27 maja 2020                                                                                                                                   

   7.00  + Dariusz Budziszewski – pg
18.00  1/. + Roman Jarecki – pg
           2/. + Maria Szczupakowska – pg
           3/. + Danuta Orzelska – pg

CZWARTEK – 28 maja 2020                                                                                          

  7.00  + Maria Smolińska – pg
18.00  1/. + Dariusz Rogiewicz – pg
           2/. + Monika Majerowska, Mariola Żelazek, Marianna i Józef Klejbach
           3/. + Henryk Glonek R19

PIĄTEK – 29 maja 2020                                                   wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej                                  

  7.00  + Irena Koncikowska i Franciszka Kraus
18.00  1/. + Halina Danielewska R1 – pg
           2/. + Magdalena Pijanowska – pg
           3/. + Teofil Ciesielski – pg

SOBOTA – 30 maja 2020                                                                                

  7.00  + Krystyna Chwiałkowska – pg
18.00  1/. + Piotr Jaroszewski – pg
           2/. + Łukasz Kuliński – pg
           3/. + Stefan Legumina – pg

NIEDZIELA – 31 maja 2020                                           uroczystość Zesłania Ducha Świętego

   7.00  - Za Parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół św. M. Archanioła)
   9.00  1/.
+ Regina Bretes R14  
            2/. + Protazy Osiński – pg
 11.00  + Bogdan Nowakowski – pg
 17.00  + Maria Kowalewska – pg