17 maja 2020 - Ogłoszenia

 

 

         Ogłoszenia - 17 maja 2020 -VI Niedziela Wielkanocna - A (II)

 

Słowo Biskupa Włocławskiego z okazji 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II...

1.      Towarzystwo Kulturalne w Brześciu Kujawskim, Brzeskie Centrum Kultury i parafia św. Stanisława BM w Brześciu Kujawskim zapraszają na koncert papieski z okazji 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II pt. „Cały Twój” Koncert, sfinansowany przez Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim, odbędzie sie dziś w niedzielę 17 maja 2020 r o godzinie 20.00 w kościele parafialnym. Koncert będzie transmitowany na żywo na stronie  http://www.facebook.com/duchuzdrawia/. W koncercie usłyszymy ukochane pieśni Jana Pawła II oraz te, które na stałe związały się z jego pontyfikatem. Zaśpiewają:  Joanna Borowiak, Elżbieta Chybcińska, Agata Kubajka, Urszula Nowakowska, Barbara Szatkowska, Andrzej Koziński, Przemysław Maćczak, Wiktor Olszewski, Jakub Skruszewicz, Paweł Wojciechowski i ks. Krzysztof Włodarczyk przy akompaniamencie zespołu muzycznego działającego przy BCK: Mariusz Kacprzak, Krzysztof Krzos, Mateusz Majchrzak, Robert Paczkowski. Konferansjer Izabela Mikołajczyk. Zapraszamy.

2.      W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu  religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Zachęcamy do oglądania.

3.      Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa

4.      W przyszłą niedzielę w sposób szczególniejszy modlić się będziemy w intencji matek przed ich świętem i zawierzać je Matce Najświętszej. O godz. 11,00 we Mszy św., będziemy upraszać błogosławieństwa dla żyjących a Miłosierdziu Bożemu polecać te, które odeszły już do wieczności. Do soboty można jeszcze zgłaszać intencje do Mszy św.

5.      Od dziś zmniejszone są obostrzenia co do ilości osób na mszach św. i nabożeństwach (1 os. na 10m2). Nasza obszerna świątynia tym bardziej zachęca do tego, abyśmy powoli zaczynali już nie korzystać z dyspensy od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej a  transmisje Mszy Świętej, za pomocą środków społecznego przekazu zostawiajmy naprawdę chorym, starszym i ciężko przestraszonym. Aby zachować duchową więź z parafią są transmisje Mszy św. na Facebooku z naszej świątyni w niedzielę o 17,00. Zachęcamy do wspólnoty duchowej. Link https://www.facebook.com/duchuzdrawia/ jest podany na głównej stronie internetowej parafii www.parafia-brzesc.pl 

6.      Przez cały miesiąc nabożeństwa Maryjne w świątyni po wieczornej mszy św. oraz przy kapliczkach i figurach przydrożnych. W tym roku mamy szczególne intencje całego Kościoła, Ojczyzny, miasta i parafii. Codziennie w nabożeństwie przy kapliczkach (każdego dnia innej) uczestniczył będzie kapłan. Ofiarował się je prowadzić i transmitować na facebooku ks. Krzysztof Włodarczyk o godz. 19,00. Zachęcamy pobliskich mieszkańców do fizycznego uczestnictwa lub duchowej łączności. Program na stronie parafialnej i facebooku duchuzdrawia.

7.      Jeszcze w maju planujemy wydać nowy numer Siewu Brzeskiego

8.      Przygotowujemy się, by nadal kontynuować, na miarę naszych możliwości i wsparcia zewnętrznego, renowację elewacji naszej świątyni parafialnej. W tym roku będzie to południowa ściana świątyni. Szczegóły podamy, kiedy wiele spraw się wyjaśni w tym pandemicznym czasie.

Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz ofiary pandemii polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

Zapowiedzi przedślubne – 10.05.2020 r.

·         Marcin Siemiński, stanu wolnego, zam. Brześć Kujawski ul. Pułaskiego 8

Michalina Drążkiewicz  stanu wolnego, zam. Brześć Kujawski ul. Pułaskiego 8

·         Krzysztof Rogalski, stanu wolnego, zam. Brześć Kujawski ul. Traugutta 15/10

Dagmara Pakulska,  stanu wolnego, zam. Brześć Kujawski ul. Traugutta 15/10

·         Dawid Lewandowski, kawaler, zam. Grabkowo 40a, par. Grabkowo

Natalia Burdzińska, panna, zam. Sokołowo Parcele 19, par. Brześć Kujawski

·         Jakub Płockier, kawaler, zam. Stary Brześć 21/4, par. tut.

Małgorzata Danielak, panna, zam. Osięciny, pl. Bohaterów Powstania Warszaw. 14/4INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 17 maja 2020                                    VI Niedziela Wielkanocy

   7.00  + Janina Dynarska (ur.)
   9.00  1/.
+ Wanda Rzadkowolska – pg 
            2/. + Wojciech Stępiński – pg
            3/. + Teresa Królak R40
 11.00  + Czesław Kantowicz – pg 
 17.00  + Tomasz Jędrzejczak – pg

PONIEDZIAŁEK – 18 maja 2020                                    

   7.00  + Mariola Fal – pg
18.00  1/. + Bogdan Nowakowski R1 – pg
           2/. + Sławomir Zieliński – pg
           3/. + Elżbieta Sikorska (int. mieszkańców ul. Kujawskiej)

WTOREK – 19 maja 2020

  7.00  + Zbigniew Drożdżewski – pg
18.00  1/. + Władysław, Jadwiga i Wojciech Rosińscy
           2/. – O Boże błogosławieństwo dla Stanisława (im.) i Jakuba z racji urodzin

ŚRODA – 20 maja 2020                                                

   7.00  + Helena i Jan Czerwińscy
18.00  1/. + Waldemar Jabłoński – pg
           2/. + Marian Furmankiewicz R5, zmarli z rodz. Furmankiewicz i Andrzejewskich

CZWARTEK – 21 maja 2020                                                                                          

  7.00  + Stanisława Kaczorowska – pg
18.00  1/. – O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Rozalii z racji 18 rocznicy urodzin
           2/. + Krystyna Głowacka R1 – pg

PIĄTEK – 22 maja 2020                                  

  7.00  + Maria Smolińska – pg
18.00  1/. + Anna Budzińska – pg
           2/. + Roman Biernacki R15, Marianna, Leon, Jerzy Biernaccy

SOBOTA – 23 maja 2020                                                                                

  7.00  + Zofia Radecka – pg
18.00  1/. + Kazimierz Pniewski, Kazimierz, Stanisław Pniewscy, Adam Budziszewski (rezerwacja)
           2/. + Ryszard Budziszewski – pg

NIEDZIELA – 24 maja 2020                             uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

   7.00  - Za Parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół św. M. Archanioła)
   9.00  1/.
+ Bogdan Głowacki – pg  
            2/. + Czesława i Jerzy Wenderlich, Janina, Stanisław, Franciszek Kozłowscy, Czesław Matusik (rez.)
 11.00  -  Intencje Parafian polecanych z racji Dnia Matki: + Helena Legumina, + Regina Błaszczyk, + Danuta Kaczmarek, + Krystyna Bukowska, + Jadwiga Jankowska, + Barbara Makowska, + Anna Słowińska, + Małgorzata Słowińska, + Danuta Majchrzak, + Stanisława Goździecka (ur.), + Teresa Lewandowska, + Czesława Poniedzielska, + Janina, Leon i Zygmunt Troszyńscy (rez.), +  Irena Piasecka, + Cecylia i Stanisław Szafrańscy, + Cecylia Gołębiewska, + Barbara Zielińska, + Andrzej Tomczak, + Marianna Sikorska, + Bożena Jankowska, + Katarzyna Smolińska, + Agnieszka Polak, + Grażyna Marciniak, + Anna Pakulska, + Tolisław Lewandowski, + Lucyna Wojtkowska, + Henryk Zieliński, + Honorata Joachimiak, + Wawrzyniec Czerniak, + Stanisław Wicher, + Janina Brzeczkowska, + Krystyna Pusz, + Wojciech Zachajusz, + Natalia Szmagaj, + Helena Trawczyńska
 17.00  + Stanisław Fabiszewski R13 i zmarli z rodz. Fabiszewskich