10 maja 2020 - Ogłoszenia

  Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Ogłoszenia -10 maja 2020 -Uroczystość odpustowa Św. Stanisława BM
- V Niedz. Wielkanocna
- A (II)

 

1.      Dziś Uroczystość odpustowa Św. Stanisława Biskupa Męczennika, Patrona naszej parafii i świątyni oraz naszej Ojczyzny. W dzisiejszą niedzielę można zyskać odpust w naszej parafii. Uroczystość odpustowa ma skromny zewnętrzny przebieg, ponieważ nie można jeszcze urządzać procesji przez miasto. Skupiamy się bardziej na duchowym przeżyciu uroczystości w świątyni.  Do mszy św. o 11,00 z racji odpustu można jeszcze zgłaszać intencje.

2.      Podczas dzisiejszej sumy o g. 11,00 modlić się będziemy w szczególniejszy sposób także w intencji Solenizanta ks. prał. Stanisława Mazurskiego.

3.      Przez cały miesiąc nabożeństwa Maryjne w świątyni po wieczornej mszy św. oraz przy kapliczkach i figurach przydrożnych. W tym roku mamy szczególne intencje całego Kościoła, Ojczyzny, miasta i parafii. Codziennie w nabożeństwie przy kapliczkach (każdego dnia innej) uczestniczył będzie kapłan. Ofiarował się je prowadzić i transmitować na facebooku ks. Krzysztof Włodarczyk o godz. 19,00. Zachęcamy pobliskich mieszkańców do fizycznego uczestnictwa lub duchowej łączności. Program na stronie parafialnej i facebooku duchuzdrawia.

4.      W środę 13 maja NMP Fatimskiej. Rozpoczynamy comiesięczne Maryjne nabożeństwa fatimskie. Msza św. o 18,00 i specjalne nabożeństwo Maryjne. Będzie trochę inaczej niż w przeszłości ale będzie. Intencje polecane przez wstawiennictwo Matki Bożej zgłaszamy do wtorku włącznie

5.      Powoli zaczynajmy o ile nie ma konieczności nie korzystać z dyspensy od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej a  transmisje Mszy Świętej, za pomocą środków społecznego przekazu zostawiajmy chorym, starszym i ciężko przestraszonym. Aby zachować duchową więź z parafią są transmisje Mszy św. na Facebooku z naszej świątyni w niedzielę o 17,00 (dziś o godz. 11,00). Zachęcamy do wspólnoty duchowej. Link https://www.facebook.com/duchuzdrawia/ jest podany na głównej stronie internetowej parafii www.parafia-brzesc.pl 

6.      Zamówione intencje mszalne na najbliższy tydzień będą odprawiane zgodnie z ogłoszeniami. Z konieczności niektóre przyjęte u nas intencje ks. prał. Stanisław Mazurski będzie jeszcze odprawiać w kaplicy domu księży emerytów w Michelinie a ksiądz w parafii będzie je wymieniał i modlił w tych intencjach z obecnymi. Prosimy to uwzględnić w tej jeszcze nadzwyczajnej sytuacji.

7.      W tym roku będziemy nadal kontynuować, na miarę naszych możliwości i wsparcia zewnętrznego, renowację elewacji naszej świątyni parafialnej. W tym roku będzie to południowa ściana świątyni. Szczegóły podamy, kiedy wiele spraw się wyjaśni w tym pandemicznym czasie. Z pracowni konserwatorskiej w Toruniu została przywieziona dokończona w tym roku część ołtarza Św. Wincentego Ferreriusza w kościele poklasztornym Św. Michała Arch.

8.      Od niedzieli 24 maja wracamy do niedzielnej mszy św. o 7,00 w kościele Św. Michała Archanioła

9.      Z racji 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II za tydzień w BCK będzie koncert wspólny z parafią Świętemu  poświęcony. Z uwagi na istniejące zakazy będzie transmitowany na Facebooku o g.20

10.  Słowo Biskupa Włocławskiego z okazji 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II...

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Anny Wilińskiej, l.80 z Falborza 39. Zmarłą i wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz ofiary pandemii polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Zapowiedzi przedślubne – 10.05.2020 r.

·         Marcin Siemiński, stanu wolnego, zam. Brześć Kujawski ul. Pułaskiego 8

Michalina Drążkiewicz  stanu wolnego, zam. Brześć Kujawski ul. Pułaskiego 8

·         Krzysztof Rogalski, stanu wolnego, zam. Brześć Kujawski ul. Traugutta 15/10

Dagmara Pakulska,  stanu wolnego, zam. Brześć Kujawski ul. Traugutta 15/10

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 10 maja 2020                  V Niedziela Wielkanocy

   7.00  + Stanisław i Dariusz Rogiewicz
   9.00  1/.
+ Wanda Rzadkowolska – pg 
            2/. + Leokadia Krygier – pg
            3/.
+ O Boże błogosławieństwo dla Zofii Kwiatkowskiej w 80. rocznicę urodzin
 11.00  – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie oraz w intencjach Parafian:+ Witold Rutkowski,  + Andrzej Przepiórka, + Stanisław Kamiński, Stanisław Kowalewski, Stanisław Paradowski, ks. Aleksander Maciejewski, ks. Zygmunt Walczak, + Stanisław Kaczmarek, Jan i Henryka Cichowlas, Marianna i Władysław Kosteccy, + Stanisław i Leon Bartkowscy, Jan Kwiatkowski, + Czesław, Zenona, Władysława, Ryszard, Krystyna, Genowefa i Andrzej, zmarli z rodz. Juszczyńskich i Małkowskich, + Stefan Legumina, + Ryszard Zieliński i Jan Mikołajczyk, + Arkadiusz i Dariusz Mętlewicz, Stanisław Żychniewicz, - O Boże błogosławieństwo dla Stanisława Glonka z racji imienin i dla Jakuba Gołębiewskiego z racji 12. urodzin
 17.00  + Protazy Osiński – pg

PONIEDZIAŁEK – 11 maja 2020                                                                                            

   7.00  + Kazimierz Iżycki R3
18.00  1/. + Helena Rzadkowolska R22 i zmarli z rodz. Budzyńskich
           2/. + Zdzisław R15 i Teodor Wódkowscy
           3/. – O Boże błogosławieństwo dla Stanisława Glonka z racji imienin
                   i dla Jakuba Gołębiewskiego z racji 12. urodzin

WTOREK – 12 maja 2020

  7.00  + Krystyna Chwiałkowska – pg
18.00  1/. + Waldemar Bukowski – pg
           2/. + Jan Obrzazgiewicz – pg
           3/. + Izydor Żydczak i Sławomir Walczak (im.)

ŚRODA – 13 maja 2020         NMP z Fatimy

   7.00  1/. + Mariola Fal – pg
            2/. + Stefan Czerwiński – pg
18.00   1/. Msza Święta w intencjach Parafian na nabożeństwo fatimskie: + Czesław Kantowicz, + Alina Rajczuk, + Barbara Zielińska, + Piotr Nowak, + Ryszard Budziszewski, + Jerzy Szydłowski, + Barbara Leszczyńska, + Katarzyna Smolińska, + Andrzej Tomczak i Danuta Majchrzak, + Eugeniusz Rybacki, +  Henryk Zieliński, + Elżbieta Maćkowiak, + Honorata Joachimiak, + Stanisław Wasilewski, + Wawrzyniec Czerniak, + Stanisław Wicher, + Janina Brzeczkowska, + Krystyna Pusz, + Wojciech Zachajusz, +Natalia Szmagaj, + Ryszard Zieliński
            2/. + Helena Szczepańska – pg

CZWARTEK – 14 maja 2020                         święto św. Macieja Apostoła

  7.00  + Krystyna Krasińska – pg
18.00  1/. + Jan Szymczak R1 – pg
           2/. + Za dusze w czyśćcu cierpiące
           3/. + Stanisław Latecki R2 – pg

PIĄTEK – 15 maja 2020                                  

  7.00  + Krystyna Lewandowska – pg
18.00  1/. – O Boże błogosławieństwo dla Zofii z racji imienin
           2/. + Anna Słowińska – pg
           3/. + Zofia Radecka – pg  

SOBOTA – 16 maja 2020               święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski

  7.00  + Maria Smolińska – pg
18.00  1/. + Bogdan Nowakowski – pg
           2/. + Marianna Burdzińska – pg
           3/. + Regina Urbańska (ur.)

NIEDZIELA – 17 maja 2020                               VI Niedziela Wielkanocy

   7.00  + Janina Dynarska (ur.)
   9.00  1/.
+ Wanda Rzadkowolska – pg  
            2/. + Wojciech Stępiński – pg
            3/. + Teresa Królak R40
 11.00  + Czesław Kantowicz – pg  
 17.00  + Tomasz Jędrzejczak – pg