3 maja 2020 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia - 3 maja 2020  - IV Niedziela Wielkanocna
-
Konstytucji 3 Maja- A (II)

 

1.      Dziś  narodowe święto Konstytucji 3 Maja. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 7,00;  9,00; 11,00; 17,00. Centralna Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9,00. Tegoroczne świętowanie jest okrojone ze względu na pandemię. Po Mszy św. o 9,00 słowo skieruje do nas Pan Burmistrz Tomasz Chymkowski a potem tradycyjne złożenie kwiatów przed pomnikiem króla Władysława Łokietka.

2.      Z racji jutrzejszego wspomnienia Św. Floriana wszystkim strażaczkom i strażakom składamy najlepsze życzenia i otaczamy modlitwą za wstawiennictwem Świętego Floriana, ich Patrona.

3.      W piątek 08 maja uroczystość Św. Stanisława Biskupa Męczennika, Patrona naszej parafii i świątyni oraz naszej Ojczyzny. Można zgłaszać intencje do mszy św. ku czci Św. Stanisława na piątek 08 maja na godz. 18,00. Msze św. w piątek o godz. 9,00 i 18,00. W piątek i przyszłą niedzielę można zyskać odpust w naszej parafii z racji uroczystości naszego Św. Patrona. Uroczystość odpustowa za tydzień będzie miała skromny przebieg, ponieważ nie można jeszcze urządzać procesji. Skupimy się bardziej na duchowym przeżyciu uroczystości w świątyni.  Również do mszy św. o 11,00 w przyszłą niedzielę z racji odpustu można także zgłaszać intencje.

4.      W najbliższy wtorek 05 maja całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 7,00 a zakończenie o 17,30 Nabożeństwem Majowym ku czci Matki Bożej. Zapraszamy na doroczną adorację...

5.      Przez cały miesiąc nabożeństwa Maryjne w świątyni po wieczornej mszy św. (w najbliższy wtorek o 17,30) oraz przy kapliczkach i figurach przydrożnych. W tym roku mamy szczególne intencje. Codziennie w nabożeństwie przy kapliczkach (każdego dnia innej) uczestniczył będzie kapłan. Ofiarował się je prowadzić i transmitować na facebooku ks. Krzysztof Włodarczyk o godz. 19,00. Zachęcamy pobliskich mieszkańców do fizycznego uczestnictwa lub duchowej łączności. Program na stronie parafialnej i facebooku duchuzdrawia. Ponieważ w środę, 06 mają godziny Mszy Świętej o uzdrowienie i Nabożeństwa Majowego w terenie pokrywają się, nabożeństwo przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Wojska Polskiego odbędzie się wyjątkowo o godz. 18.00

6.      W najbliższą środę, tj. 06 mają br. o 19.00 w naszej świątyni odbędzie się msza święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Ze względu na panujące obostrzenia będzie ona także transmitowana na facebooku #duchuzdrawia. Z uwagi jednak na wielkość naszej świątyni i ilość uczestniczących mamy nadzieję, że zmieścimy się w zalecanej ilości osób. 

7.      Osoby korzystające z dyspensy od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej powinny łączyć się duchowo w domu poprzez transmisje Mszy Świętej, za pomocą środków społecznego przekazu. Aby zachować duchową więź z naszą parafią, możemy łączyć się poprzez transmisję na Facebooku z odprawianymi przez kapłanów brzeskich  w naszej świątyni Msze św. w niedzielę o 17,00 (dziś o godz. 9,00). Zachęcamy do wspólnoty duchowej. Link https://www.facebook.com/duchuzdrawia/ jest podany na głównej stronie internetowej parafii www.parafia-brzesc.pl 

8.      Zamówione intencje mszalne na najbliższy tydzień będą odprawiane zgodnie z ogłoszeniami. Z konieczności niektóre przyjęte u nas intencje ks. prał. Stanisław Mazurski z domu księży emerytów będzie odprawiać w kaplicy domu w Michelinie a ksiądz w parafii będzie je wymieniał i się też modlił w tych intencjach z obecnymi. Prosimy to uwzględnić w tej nadzwyczajnej sytuacji.

9.      W tym roku będziemy nadal kontynuować, na miarę naszych możliwości i wsparcia zewnętrznego, renowację elewacji naszej świątyni parafialnej. W tym roku będzie to południowa ściana świątyni. Szczegóły podamy, kiedy wiele spraw się wyjaśni w tym pandemicznym czasie. Robimy renowację etapami ale skutecznie. Nasza świątynia i jej otoczenie pięknieje. W ubiegłym tygodniu przywieziona została z pracowni konserwatorskiej w Toruniu dokończona w tym roku część ołtarza Św. Wincentego Ferreriusza w kościele poklasztornym Św. Michała Arch.

 Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz ofiary pandemii polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Zapowiedzi przedślubne – 03.05.2020 r.

·       Marcin Siemiński, stanu wolnego, zam. Brześć Kujawski ul. Pułaskiego 8
Michalina Drążkiewicz  
stanu wolnego, zam. Brześć Kujawski ul. Pułaskiego 8

·       Krzysztof Rogalski, stanu wolnego, zam. Brześć Kujawski ul. Traugutta 15/10
Dagmara Pakulska,  
stanu wolnego, zam. Brześć Kujawski ul. Traugutta 15/10
INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 03 maja 2020      IV Niedziela Wielkanocy / święto Konstytucji 3 Maja / I niedziela miesiąca

   7.00  + Halina Łączkowska R21 – pg
   9.00  1/.
– W intencji Ojczyzny
            2/. + Stanisław Gotówka – pg
 11.00  – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
 17.00  + Lech Drożdżewski – pg

PONIEDZIAŁEK – 04 maja 2020                      wsp. św. Floriana, męcz.                                       

   7.00  + Marian Krawczyk – pg
18.00  1/. + Krystyna R23 i Waldemar Cepeusz (rezerwacja)
           2/. + Czesława Poniedzielska – pg
           3/. + Zdzisław Pawłowski

WTOREK – 05 maja 2020

  7.00  + Cecylia i Ludwik Wyrzykowscy – pg
18.00  1/. + Roman Jarecki – pg
           2/. + Cecylia Gołębiewska – pg
           3/. + Dariusz Mętlewicz – pg

ŚRODA – 06 maja 2020                           święto Apostołów Filipa i Jakuba

   7.00  1/. + Helena i Jan Czerwińscy (rezerwacja)
            2/. + Józef Suszek – pg
18.00   1/. + Maria Kowalewska – pg
            2/. + Andrzej Musiński – pg
 
19.00   - Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie

CZWARTEK – 07 maja 2020                                              

  7.00  + Maria Smolińska – pg
18.00  1/. + Jadwiga Rzadkowolska – pg
           2/. + Helena Szczepańska – pg
           3/. + Wiesław Adamski – pg

PIĄTEK – 08 maja 2020            uroczystość św. Stanisława BM, patrona Polski i naszej Parafii

  9.00  1/. + Stanisława Kaczorowska – pg
           2/. + Grzegorz Mroziński – pg
18.00  1/. – W intencjach naszych Parafian: + Stanisława i Wojciech Skruszewicz, + Tomasz, Zdzisław, Stanisława i Stanisław Jędrzejczakowie, + Stanisław Żydczak, + Krystyna Bukowska, + Jadwiga Jankowska, + Stanisław Wicher, + Stanisława Goździecka, + Stanisław Latecki R2, + Stanisław Chrustowski, + Katarzyna Smolińska, + Ryszard Budziszewski, + Marianna Sikorska, + Stanisław Pietrusiak, + Tolisław Lewandowski, + Henryk Zieliński, + Elżbieta Maćkowiak, + Honorata Joachimiak, + Stanisław Wasilewski, + Wawrzyniec Czerniak, + Janina Brzeczkowska, + Krystyna Pusz, + Wojciech Zachajusz,
              2/. + Natalia Szmagaj – pg

SOBOTA – 09 maja 2020

  7.00  1/. + Stanisław Krzos – pg
           2/. + Ryszard Zieliński – pg
18.00  1/. + Stanisława (im.) i Jakub Ciesielscy, Wacław Ziółkowski
           2/. + Stanisław Sobieraj – pg

NIEDZIELA – 10 maja 2020                         V Niedziela Wielkanocy

 

   7.00  + Stanisław i Dariusz Rogiewicz
   9.00  1/.
+ Wanda Rzadkowolska – pg  
            2/. + Leokadia Krygier – pg
 11.00  – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie oraz w intencjach Parafian:
               + Witold Rutkowski,  + Andrzej Przepiórka
 17.00  + Protazy Osiński – pg