26 kwietnia 2020 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia w kryzysie pandemii -26 kwietnia 2020  - III Niedziela Wielkanocna - A (II)

 

1.      Dziś światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, rozpoczynający tydzień intensywnych modlitw w tych intencjach. Zapraszamy na wieczorne msze św. i nabożeństwa.

2.      Nadal można korzystać z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Od jutra nieco łagodniejsze restrykcje co do ilości uczestniczących w obrzędach liturgicznych  choć 15 m2 na osobę to i tak zbyt restrykcyjne. W naszej olbrzymiej świątyni parafialnej mającej ponad 650 m2 przewidziane 45 osób to jest śmieszna liczba. Osoby korzystające z dyspensy powinny łączyć się duchowo w domu poprzez transmisje Mszy Świętej, za pomocą środków społecznego przekazu. Aby zachować duchową więź z naszą parafią, możemy łączyć się poprzez transmisję na Facebooku z odprawianymi przez kapłanów brzeskich  w naszej świątyni Msze św. w niedzielę o 17,00. Zachęcamy do wspólnoty duchowej. Link https://www.facebook.com/duchuzdrawia/jest podany na głównej stronie internetowej parafii www.parafia-brzesc.pl 

3.      Zamówione intencje mszalne na najbliższy tydzień będą odprawiane zgodnie z ogłoszeniami. Z konieczności niektóre przyjęte u nas intencje ks. prał. Stanisław Mazurski z domu księży emerytów będzie odprawiać w kaplicy domu w Michelinie a ksiądz w parafii będzie je wymieniał i się też modlił w tych intencjach z obecnymi. Prosimy to uwzględnić w tej nadzwyczajnej sytuacji.

4.      Z racji, że 03 maja w tym roku przypada w niedzielę okresu wielkanocnego, liturgiczny obchód Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie w sobotę 02 maja. Dobrze się składa, bo to też pierwsza sobota miesiąca, poświęcona Matce Bożej.

5.      W sobotę święto flagi narodowej. Wywieśmy nasze biało-czerwone flagi.

6.      W przyszłą niedzielę Trzeci Maja i narodowe święto Konstytucji 3 Maja. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 7,00;  9,00; 11,00; 17,00. Centralna Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9,00. Szczegółowy program tego dnia na stronie internetowej i na plakacie w gablocie przy świątyni. Tegoroczne świętowanie będzie okrojone ze względu na pandemię, ale będzie. Po Mszy św. o 9,00 tradycyjne złożenie kwiatów przed pomnikiem króla Władysława  Łokietka.

7.      W tym tygodniu przypada I-piątek miesiąca. Okazja do sakramentu pokuty będzie jak zwykle na pół godziny przed mszami świętymi, które będą o 7,00; 17,00 i 18,00.

8.      Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Bożej codziennie po wieczornej mszy św. Zachęcamy też do nabożeństw przy figurach i krzyżach przydrożnych, oczywiście zachowując wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

9.      Można już zgłaszać intencje do mszy św. ku czci Św. Stanisława na piątek 08 maja na godz. 18,00

10.  W tym roku będziemy nadal kontynuować, na miarę naszych możliwości i wsparcia zewnętrznego, renowację elewacji naszej świątyni parafialnej. W tym roku będzie to południowa ściana świątyni. Szczegóły podamy, kiedy wiele spraw się wyjaśni w tym pandemicznym czasie. Robimy renowację etapami ale skutecznie. Nasza świątynia i jej otoczenie pięknieje. W ubiegłym tygodniu przywieziona została z pracowni konserwatorskiej w Toruniu dokończona w tym roku część ołtarza Św. Wincentego Ferreriusza w kościele poklasztornym Św. Michała Arch.

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Natalii Szmagaj, l.95 z Pruszkowa, dawniej Kolonia Falborz 22; +Zdzisława Pawłowskiego, l.76 z Włocławka, dawniej Brześć Kujawski ul. Wojska Polskiego 21.  Wszystkich ostatnio zmarłych parafian, zmarłych kapłanów i zmarłych z naszych rodzin oraz ofiary pandemii polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 26 kwietnia 2020  III Niedziela Wielkanocy

   7.00  + Seweryna Łączkowska – pg
   9.00  1/.
– Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/. + Stefania, Franciszek, Krystyna i Edward Kubisiak, zm.
                      z rodz. Świątkowskich i Kubisiaków
            3/. + Zofia Radecka – pg
 11.00  + Wanda Rzadkowolska – pg  
 17.00  + Andrzej Musiński – pg

PONIEDZIAŁEK – 27 kwietnia 2020                                               

   7.00  1/. + Frania Rachwalska
            2/. + Dariusz Budziszewski – pg
18.00   1/. + Halina Danielewska – pg
            2/. + Irena Piasecka – pg

WTOREK – 28 kwietnia 2020

  7.00  + Stanisław Pietrusiak – pg
18.00  1/. + Bogdan Nowakowski – pg
           2/. + Stanisław Sobieraj – pg
           3/. + Adam Majchrzak – pg

ŚRODA – 29 kwietnia 2020    święto św. Katarzyny Sienieńskiej, patronki Europy

   7.00  1/. + Ryszard Paczkowski (rezerwacja)
            2/. + Eugeniusz Rybacki (ur.) – pg
18.00   1/. + Józef Ziółkowski – pg
            2/. + Danuta Kaczmarek
            3/. + Jan Obrzazgiewicz – pg
 

CZWARTEK – 30 kwietnia 2020                                              

  7.00  1/. – Dziękczynna z racji urodzin
           2/. + Katarzyna Smolińska (im.) – pg
18.00  1/. + Marian Pudłowski (im.) i Katarzyna Smolińska – pg
           2/. + Zuzanna Bolek

PIĄTEK – 01 maja 2020      uroczystość św. Józefa, Rzemieślnika / Święto Pracy / I piątek miesiąca

  7.00  + Sławomir Zieliński (ur.) – pg
17.00  1/. + Anna Musiał R24, Józef Musiał i Mariusz Wojciechowski
           2/. + Agata Przewozikowska – pg
18.00  + Zygmunt, Zdzisław Gożyccy i Józef Osiński

SOBOTA – 02 maja 2020    uroczystość NMP Królowej Polski / święto Flagi RP / I sobota miesiąca

  7.00  + Mariusz Kowalski R3 i Jakub Michalak – pg
18.00  1/. – W intencji Kół Żywego Różańca naszej Parafii i za zmarłych ich członków
           2/. + Zdzisław R17, Tomasz, Stanisława i Stanisław Jędrzejczakowie (rezerwacja)
           3/. + Zygmunt (im.) i Władysława Rojewscy (rezerwacja)

NIEDZIELA – 03 maja  IV Niedziela Wielkanocy / święto Konstytucji 3 Maja / I niedziela miesiąca

   7.00  + Halina Łączkowska Łączkowska – pg
   9.00  1/.
– W intencji Ojczyzny
            2/. + Stanisław Gotówka – pg
 11.00  – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
 17.00  + Lech Drożdżewski – pg