19 kwietnia 2020 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia w kryzysie pandemii -19 kwietnia 2020 
- II Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego
-A (II)

 


1.      Nadal można korzystać z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Od jutra nieco łagodniejsze restrykcje co do ilości uczestniczących w obrzędach liturgicznych  choć 15 m2 to i tak zbyt restrykcyjne. W naszej olbrzymiej świątyni parafialnej mającej ponad 650 m2 przewidziane 45 osób to śmieszna liczba. Nakręcana pandemia strachu robi swoje. Jednak musimy  stosować się do wytycznych władz państwowych i służb sanitarnych, a także do wskazań biskupów. Osoby korzystające z dyspensy powinny łączyć się duchowo w domu poprzez transmisje Mszy Świętej, za pomocą środków społecznego przekazu. Aby zachować duchową więź z naszą parafią, możemy łączyć się poprzez transmisję na Facebooku z odprawianymi przez kapłanów brzeskich  w naszej świątyni Msze św. w niedzielę o 17,00 i modlitwy. Zachęcamy do wspólnoty duchowej. Link https://www.facebook.com/duchuzdrawia/jest podany na głównej stronie internetowej parafii www.parafia-brzesc.pl  Zachęcamy do skorzystanie z transmisji.

2.      W dzisiejszą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Z uwagi na ograniczenia z powodu zagrożenia epidemiologicznego nie będzie w tym roku nabożeństwa w kaplicy Miłosierdzia Bożego przy cmentarzu. Jednak o godz. 15,00 w kościele parafialnym będzie nabożeństwo i koronka do Miłosierdzia Bożego transmitowane przez internet. Prosimy o modlitewną łączność. Intencje do modlitwy prosimy przesyłać e-mailem lub SMS-em na telefony księży do godz. 14,30.

3.      Zamówione intencje mszalne na najbliższy tydzień będą odprawiane zgodnie z ogłoszeniami. Z konieczności niektóre przyjęte u nas intencje ks. prał. Stanisław Mazurski z domu księży emerytów będzie odprawiać w kaplicy domu w Michelinie a ksiądz w parafii będzie je wymieniał i się też modlił w tych intencjach z obecnymi. Prosimy to uwzględnić w tej nadzwyczajnej sytuacji. Od jutra ograniczenia co do ilości uczestniczących we Mszach św. są mniejsze i może być 45 osób.

4.      Panu organiście Marcinowi składamy wyrazy współczucia z powodu śmierci jego brata Jacka a Zmarłego polecamy w modlitwach.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Heleny Trawczyńskiej, l.91 z Guźlina 65 i +Marianny Sikorskiej, l.88 z ul. Kujawskiej. Pochowany został także +Grzegorz Stańczak z ul. Traugutta l.56 ale decyzją zakładu pogrzebowego pogrzeb był bez udziału księdza ... Wszystkich ostatnio zmarłych parafian, zmarłych kapłanów i zmarłych z naszych rodzin oraz ofiary pandemii polecamy Miłosierdziu Bożemu. 
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 19 kwietnia 2020  -II Niedziela Wielkanocy / Święto Miłosierdzia Bożego

 

   7.00  + Jan Mikołajczyk – pg
   9.00  1/.
+ Agata Przewozikowska R2
            2/. + Kazimierz Kułaczkowski R6
 11.00  1/. – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/. + Czesława i Jerzy Wenderlich, Janina, Stanisław, Franciszek Kozłowscy,
                     Czesław Matusik, Mirosława Adamska
 15,00  - Nabożeństwo i koronka do Miłosierdzia Bożego
 17.00  + Leokadia Krygier – pg

 

PONIEDZIAŁEK – 20 kwietnia 2020                                              

 

   7.00  1/. + Andrzej i Józefa Woźniak (rezerwacja)
            2/. + Joanna Brzeczkowska – pg
18.00   1/. + Waldemar Jabłoński – pg
            2/. + Krystyna Głowacka – pg

 

WTOREK – 21 kwietnia 2020

 

  7.00  + Danuta i Ludwik Wieczorek (rezerwacja) 
18.00  1/. + Zbigniew Drożdżewski – pg
           2/. + Teresa Lewandowska – pg
           3/. + Jan Jankowski R10

 

ŚRODA – 22 kwietnia 2020

 

  7.00  + Włodzimierz Kowalewski – pg
18.00  1/. + Wiesław Adamski – pg
           2/. + Maria Szczupakowska – pg
           3/. + Witold Rutkowski – pg

 

CZWARTEK – 23 kwietnia 2020                      św. Wojciecha Patrona Polski                                              

 

  7.00  + Józef Suszek – pg
18.00  1/. + Wojciech Skruszewicz – pg
           2/. + Helena Szczepańska – pg
           3/. + Wojciech (im.) i Maria Kowalewscy – pg

 

PIĄTEK – 24 kwietnia 2020

 

  7.00  1/. + Andrzej Tomczak – pg
           2/. + Danuta Majchrzak – pg
18.00  1/. + Bogusław Głowacki – pg
           2/. + Jadwiga Jankowska – pg

 

SOBOTA – 25 kwietnia 2020                 święto św. Marka, Ewangelisty

 

  7.00  + Krystyna Chwiałkowska – pg
13.00  - O Boże błogosławieństwo dla Marcina i Joanny w 5. rocznicę ślubu
18.00  1/. + Piotr Jaroszewski – pg
           2/. + Wojciech Stępiński – pg
           3/. + Kazimierz Paczewski – pg

 

NIEDZIELA – 26 kwietnia 2020                         III Niedziela Wielkanocy

   7.00  + Seweryna Łączkowska – pg
   9.00  1/.
– Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/. + Stefania, Franciszek, Krystyna i Edward Kubisiak,
                     zm. z rodz. Świątkowskich i Kubisiaków
            3/. + Zofia Radecka – pg
 11.00  + Wanda Rzadkowolska – pg  
 17.00  + Andrzej Musiński – pg