13 kwietnia 2020 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia -13 kwietnia 2020  - Poniedziałek Wielkanocny  -  A (II)

 1.      W związku ze stanem epidemii w Polsce i na świecie oraz stosując się do wytycznych władz państwowych i służb sanitarnych, a także do wskazań biskupów przedłuża się do odwołania dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Osoby korzystające z dyspensy powinny łączyć się duchowo w domu poprzez transmisje Mszy Świętej, za pomocą środków społecznego przekazu. Zachęcamy do pogłębionej modlitwy osobistej i rodzinnej. Aby zachować duchową więź z naszą Parafią, prosimy łączyć się poprzez transmisję na Facebooku z odprawianymi przez kapłanów brzeskich  Msze św. dla parafian w niedzielę o 17,00 i wieczorne modlitwy. Zachęcamy do wspólnoty duchowej.

Link https://www.facebook.com/duchuzdrawia/ jest podany na głównej stronie internetowej parafii www.parafia-brzesc.pl  Zachęcamy do skorzystanie z transmisji z naszej świątyni.

2.      Zachęcamy do stosowania się do poleceń władz państwowych i sanitarnych, aby się nie zarazić wirusem. Bądźmy bardzo odpowiedzialni za siebie i innych.

3.      W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. Z uwagi na zagrożenia panującą epidemią nie będzie w tym roku nabożeństwa w kaplicy Miłosierdzia Bożego przy cmentarzu. O godzinie 15,00 w kościele będzie nabożeństwo i koronka transmitowane przez internet. Prosimy o modlitewną łączność. 

4.      Zamówione intencje mszalne na najbliższy tydzień będą odprawiane zgodnie z podanymi ogłoszeniami. Z konieczności niektóre ks. prał. Stanisław Mazurski z domu księży emerytów będzie odprawiać przyjęte u nas intencje w kaplicy domu w Michelinie a ksiądz w parafii będzie je wymieniał i się też modlił w tych intencjach. Prosimy to uwzględnić w tej nadzwyczajnej sytuacji.

5.      Z uwagi na aktualne uwarunkowania msze św. niedzielne o 7,00 nadal będą w kościele parafialnym. O terminie wznowienia w kościele Św. Michała Archanioła powiadomimy w ogłoszeniach parafialnych.

 

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Andrzeja Matusiaka, l.71 z ul. Obwodowej 6, we wtorek pogrzeb +Heleny Trawczyńskiej, l.91 z Guźlina 65 a w środę +Marianny Sikorskiej, l.88 z ul. Kujawskiej. W marcu zmarli kapłani + ks. kan. Kazimierz Kwiatkowski, l.93, w kapłaństwie 64, od 2000 r. przebywał na emeryturze w parafii Dobrzejewice; + ks. kan. Eugeniusz Lewandowski, l. 91 lat, w kapłaństwie przeżył 61 lat,  wieloletni proboszcz parafii Lubanie,  od 2004 r, przebywał na emeryturze; a w ub. tygodniu w domu księży emerytów zmarł ks. infułat Witold Bura, l.91, w kapłaństwie przeżył 59 lat, w latach 1969-2004 pełnił funkcję ekonoma diecezjalnego.  Wszystkich ostatnio zmarłych parafian, zmarłych kapłanów i zmarłych z naszych rodzin oraz ofiary pandemii polecamy Miłosierdziu Bożemu. 
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 12 kwietnia 2020 - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

   7.00  – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
   9.00 
+ Wanda Rzadkowolska – pg
 11.00  + Jan Mikołajczyk – pg
 17.00  + Andrzej Musiński – pg

PONIEDZIAŁEK – 13 kwietnia 2020  Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy

   7.00  + Stanisław Żydczak  (kościół parafialny)
   9.00  1/.
+ Leokadia Krygier – pg
            2/. + Jadwiga Rzadkowolska – pg
11.00   + Wojciech Skruszewicz – pg
17.00   + Bogdan Nowakowski – pg

WTOREK – 14 kwietnia 2020          Wtorek w Oktawie Wielkanocy

  7.00  1/. + Sławomir Zieliński - pg 
           2/. + Apolinary Łaszkiewicz – pg
18.00  1/. + Jan Szymczak – pg
           2/. + Regina Błaszczyk i Piotr Jabłoński – pg
           3/. + Katarzyna Smolińska (ur.) – pg

ŚRODA – 15 kwietnia 2020                Środa w Oktawie Wielkanocy

  7.00  + Józef R23 i Salomea Woźniak
18.00  1/. + Stanisław Wicher (ur.)
           2/. + Zbigniew R4, Władysław i Kazimierz Szulc
           3/. + Tadeusz Wieczorek, Jerzy, Teresa, Józef Deruccy, Anna i Andrzej Wieczorek

CZWARTEK – 16 kwietnia 2020        Czwartek w Oktawie Wielkanocy     

  7.00  1/. + Krystyna Bukowska – pg
           2/. + Henryk Zieliński – pg
18.00  1/. – W intencji o Boże błogosławieństwo dla Jarosława Dybka z racji urodzin
           2/. + Helena Ciesielska – pg

PIĄTEK – 17 kwietnia 2020                  Piątek w Oktawie Wielkanocy

  7.00  + Marianna i Marcin Czerwińscy
18.00  1/. + Jan Obrzazgiewicz – pg
           2/. + Barbara Makowska – pg
           3/. + Agnieszka Polak – pg

SOBOTA – 18 kwietnia 2020              Sobota w Oktawie Wielkanocy

  7.00  1/. + Mariola Fal – pg
           2/. + Elżbieta Maćkowiak – pg
18.00  1/. + Zdzisław Nowicki R6
           2/. + Anna Budzińska – pg

NIEDZIELA – 19 kwietnia 2020     II Niedziela Wielkanocy
                                                              / Święto Miłosierdzia Bożego

   7.00  + Jan Mikołajczyk – pg
   9.00  1/.
+ Agata Przewozikowska R2
            2/. + Kazimierz Kułaczkowski R6 (rezerwacja)
 11.00  1/. – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/. + Czesława i Jerzy Wenderlich, Janina, Stanisław, Franciszek Kozłowscy, Czesław Matusik
 17.00  + Leokadia Krygier – pg