5 kwietnia 2020 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia w kryzysie pandemii -5 kwietnia 2020  - Niedziela Palmowa -  A (II)

 


1.      W związku ze stanem epidemii w Polsce i na świecie oraz stosując się do wytycznych władz państwowych i służb sanitarnych, a także do wskazań biskupów przedłuża się do odwołania dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Przypomina się, aby osoby korzystające z dyspensy łączyły się duchowo poprzez transmisje Mszy Świętej w domu, za pomocą środków społecznego przekazu i przyjęły Komunię duchową. Zachęca do pogłębionej modlitwy osobistej i rodzinnej. Weźmy sobie do serca wczorajszy apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp St. Gądeckiego.

2.      Zachęcamy do stosowania się do poleceń władz państwowych i sanitarnych, aby się nie zarazić wirusem. Bądźmy bardzo odpowiedzialni za siebie i innych.

3.      Aby zachować duchową więź z Parafią, prosimy łączyć się poprzez transmisję na Facebooku z odprawianą przez kapłanów brzeskich Drogą Krzyżową w W. Piątek o 15,00 i Gorzkimi Żalami w dzisiejszą niedzielę o 16,30 a także w Mszy św. dla parafian w niedzielę o 17,00. Prawie codziennie jest na stronie internetowej transmitowana wieczorna modlitwa, której najczęściej przewodniczy jeden z wikariuszy - ks. Krzysztof Wło0darczyk. Jutro także msza św. o 18,00 będzie transmitowana. Zachęcamy do wspólnoty duchowej.

Link https://www.facebook.com/duchuzdrawia/ jest podany na głównej stronie internetowej parafii www.parafia-brzesc.pl  Zachęcamy do skorzystanie z transmisji z naszej świątyni.

4.      Zamówione intencje mszalne na najbliższy tydzień będą odprawiane zgodnie z ogłoszeniami. Z konieczności niektóre księża z domu księży emerytów, ks. prał. Stanisław i ks. Andrzej będą odprawiać przyjęte u nas intencje w kaplicy domu w Michelinie a ksiądz w parafii będzie je wymieniał i się też modlił w tych intencjach. Prosimy to uwzględnić w tej nadzwyczajnej sytuacji.

5.      Z uwagi na pandemię koronawirusa, nie ma w tym roku pięknej procesji Niedzieli Palmowej i Procesji Rezurekcyjnej. Nie będzie także w Wielki Czwartek rocznicowej Komunii Św. dla dzieci. Obchód rocznicy przełożymy na zakończenie Oktawy Bożego Ciała (18.06.2020).            

6.      Liturgia W. Czwartku i W. Piątku będzie o g. 18,00 a W Sobotę o g. 20,00. W piątek o 15,00 Godzina Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa. Postaramy się nadawać je w Internecie. Msza św. rezurekcyjna będzie o godz. 7,00. Nie będzie w W. Sobotę święcenia pokarmów. W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba, korzystając z modlitwy, która zostanie podana, albo w zwykły sposób, odmawiając modlitwę przed jedzeniem. Tekst modlitwy zostanie udostępniony będzie na stronach internetowych parafii i diecezji

7.      W Wielki Piątek 10 kwietnia przypada 10 rocznica katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem, w której zginął Prezydent Polski prof. Lech Kaczyński z Małżonką Marią i 95 wybitnych naszych rodaków. Ofiarujemy w ich intencji Drogę Krzyżową i złożymy kwiaty przy pomniku - tablicy przy naszej świątyni, upamiętniającej ofiary tej tragedii. 

8.      Przypominamy, że I-Komunia Św. planowana na 3 maja nie będzie mogła się odbyć w tym terminie. Nie wiemy przecież, kiedy zakończy się pandemia koronawirusa. Ponadto dzieci muszą mieć czas na zakończenie formacji, na przygotowanie się do Sakramentu Pokuty i praktycznego przygotowania liturgii tej uroczystości. Nowy termin ustalimy z katechetami i rodzicami po wznowieniu lekcji w szkołach ale nie prędko to będzie. Termin bierzmowania też jest nieaktualny.

9.      Obchód stulecia urodzin Św. Jana Pawła II i poświęcenie Jego obrazu w świątyni, połączymy z uroczystym wprowadzeniem Jego relikwii w październiku. Także uroczyste umieszczenie figury Św. Michała Archanioła przed świątynią przełożymy na wrzesień lub październik.

10.  Z uwagi na aktualne uwarunkowania msze św. niedzielne o 7,00 nadal będą w kościele parafialnym. O terminie wznowienia w kościele Św. Michała Archanioła powiadomimy w ogłoszeniach parafialnych.

11.  Msze św. w dni powszednie po południu do końca września są odprawiane o g. 18,00. Kancelaria Parafialna czynna jest w godz. 7,30 - 8,00 i 16,00 - 17,30

12.  Na stronie internetowej diecezji podany jest dekret Biskupa Włocławskiego  o obchodach Świąt Wielkanocnych w stanie epidemii. Stosujemy się do tych wskazań.

 

https://www.diecezja.wloclawek.pl/pl,news2,swieta_wielkanocne_w_diecezji_%E2%80%93_bp_mering_podjal_decyzje,1320.html#tresc_strony

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Heleny Kozica, l.88 z ul. Krakowskiej 121. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin oraz ofiary pandemii polecamy Miłosierdziu Bożemu. 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 05 kwietnia 2020              Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

   7.00  + Jan Budzyński i Kunegunda Zalesińska  (kościół parafialny)
   9.00  1/.
+ Protazy Osiński – pg
            2/. + Witold Rutkowski – pg
            3/. + Stanisław Latecki – pg
11.00   – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
16.30   Nabożeństwo Gorzkich Żali
17.00   + Marianna, Józef, Mieczysław, zmarli z rodziny Szareckich, Bernard Krzymowski

PONIEDZIAŁEK – 06 kwietnia 2020                                   Wielki Poniedziałek

   7.00  1/. + Alina Rajczuk – pg
            2/. + Aniela Nymergut – pg
 18.00  1/. – O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla dra Cezarego Ciomka i zespołu
                    Oddziału Urologii Szpitala w Inowrocławiu oraz o zdrowie dla
                    dra Witolda Mikołajczaka – int. pacjentki Waldemary Juszczyńskiej
            2/. + Czesław Kantowicz – pg
            3/. + Krystyna Krasińska – pg

WTOREK – 07 kwietnia 2020                                            Wielki Wtorek

  7.00  1/. + Józef, Alina, Zbyszek, Irena Woźniak 
           2/. + Łukasz Kuliński R1 – pg
18.00  1/. + Wiesław Jóźwiak – pg
           2/. + Teresa Lewandowska – pg
           3/. + Anna Radoszewska R1 (rezerwacja)

ŚRODA – 08 kwietnia 2020                                                  Wielka Środa

  7.00  1/. + Małgorzata Słowińska – pg
           2/. + Agata Przewozikowska – pg
18.00  1/. + Stefan Kuciński R4
           2/. + Aleksandra Nowicka – pg
           3/. + Dariusz Rogiewicz – pg

CZWARTEK – 09 kwietnia 2020                Wielki Czwartek      

18.00  MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ – Dziękczynna za kapłaństwo

PIĄTEK – 10 kwietnia 2020                      Wielki Piątek

15.00  - Godzina Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa
18.00  - LITRUGIA MĘKI PAŃSKIEJ

SOBOTA – 11 kwietnia 2020                  Wielka Sobota

20.00  LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

NIEDZIELA – 12 kwietnia 2020       Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

   7.00  MSZA REZUREKCYJNA – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
   9.00 
+ Wanda Rzadkowolska – pg
 11.00  + Jan Mikołajczyk – pg
 17.00  + Andrzej Musiński – pg

PONIEDZIAŁEK – 13 kwietnia 2020        Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – II Dzień Świąt

   7.00  + Stanisław Żydczak (rezerwacja)  (kościół parafialny)
   9.00  1/.
+ Leokadia Krygier – pg
            2/. + Jadwiga Rzadkowolska – pg
11.00   + Wojciech Skruszewicz – pg
17.00   + Bogdan Nowakowski – pg