29 marca 2020 - Ogłoszenia

 

 

 

        Ogłoszenia -29 marca  2020 r.  - V Niedziela Wielkiego Postu -  A (II)

 

1.      W związku ze stanem epidemii w Polsce i na świecie oraz stosując się do wytycznych władz państwowych i służb sanitarnych, a także do wskazań dla biskupów odnośnie do sprawowania czynności liturgicznych w najbliższych tygodniach, wydanych przez Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Włocławski przedłuża do odwołania dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii udzieloną dekretem z dnia 13 marca br. Jednocześnie rozszerza jej zakres na wszystkich wiernych diecezji włocławskiej, a także na przebywających na jej terenie. Przypomina, aby osoby korzystające z dyspensy łączyły się duchowo poprzez transmisje Mszy Świętej w domu, za pomocą środków społecznego przekazu i przyjęły Komunię duchową. Zachęca do pogłębionej modlitwy osobistej i rodzinnej.

2.      Zachęcamy do stosowania się do poleceń władz państwowych i sanitarnych, aby się nie zarazić wirusem. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.

3.      Aby zachować duchową więź z Parafią, prosimy łączyć się poprzez transmisję na Facebooku z odprawianą przez kapłanów brzeskich Drogą Krzyżową w piątek o 17,30 i Gorzkimi Żalami w niedzielę o 16,30 a także w Mszy św. dla parafian w niedzielę o 17,00.

Link https://www.facebook.com/duchuzdrawia/jest podany na głównej stronie internetowej parafii www.parafia-brzesc.pl  Zachęcamy do skorzystanie z transmisji z naszej świątyni.

4.      Zamówione intencje mszalne na najbliższy tydzień będą odprawiane zgodnie z ogłoszeniami. Z konieczności niektóre księża z domu księży emerytów, ks. prał. Stanisław i ks. Andrzej będą odprawiać przyjęte u nas intencje w kaplicy domu w Michelinie a ksiądz w parafii będzie je wymieniał i się też modlił w tych intencjach. Prosimy to uwzględnić w tej nadzwyczajnej sytuacji.

5.      Z uwagi na pandemię koronawirusa, nie będzie w tym roku pięknej procesji Niedzieli Palmowej i Procesji Rezurekcyjnej. Nie będzie także w Wielki Czwartek rocznicowej Komunii Św. dla dzieci. Obchód rocznicy przełożymy na zakończenie Oktawy Bożego Ciała (18.06.2020).

6.      Także I-Komunia Św. planowana na 3 maja nie będzie mogła się odbyć w tym terminie. Nie wiemy przecież, kiedy zakończy się pandemia koronawirusa. Ponadto dzieci muszą mieć czas na zakończenie formacji, na przygotowanie się do Sakramentu Pokuty i praktycznego przygotowania liturgii tej uroczystości. Nowy termin ustalimy z katechetami i rodzicami po wznowieniu lekcji w szkołach. Prawdopodobnie termin bierzmowania też jest nieaktualny.

7.      Obchód stulecia urodzin Św. Jana Pawła II i poświęcenie Jego obrazu w świątyni, połączymy z uroczystym wprowadzeniem Jego relikwii w październiku. Także uroczyste umieszczenie figury Św. Michała Archanioła przed świątynią przełożymy na wrzesień lub październik.

8.      Z uwagi na aktualne uwarunkowania msze św. niedzielne o 7,00 przynajmniej do Niedzieli Miłosierdzia Bożego włącznie, nadal będą w kościele parafialnym. O terminie wznowienia w kościele Św. Michała Archanioła powiadomimy w ogłoszeniach parafialnych.

9.      Od jutra do października popołudniowe msze św. w dni powszednie będą odprawiane o g. 18,00

10.  Nie będzie w tym tygodniu spowiedzi z racji I-piątku miesiąca ale możliwość spowiedzi będzie. Z uwagi na wyjątkową okoliczność ciągłość praktyk 9 piątków będzie zachowana.

11.  Na stronie internetowej diecezji podany jest dekret Biskupa Włocławskiego  o obchodach Świąt Wielkanocnych w stanie epidemii. Zastosujemy się do wskazań, szczegóły podamy za tydzień.

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Wojciecha Zachajusza, l.85 z ul. Królewskiej 11; +Aldony Laurentowicz, l.93 z ul. Żeromskiego 24 dawniej ul. Mickiewicza 34; +Józefa Zientary, l.68 z Nowej Wsi 24 dawniej w Kąkowa Wieś; oraz +Waldemara Bukowskiego, l.68 z Włocławka par. św. Maksymiliana d. zam. w Brześciu Kuj. ul. Krakowska;  we wtorek pog. +Heleny Kozica, l.88 z ul. Krakowskiej 121. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin oraz ofiary pandemii polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 29 marca 2020                                                                                               V Niedziela Wielkiego Postu

   7.00  + Krystyna Polakowska – pg  (kościół parafialny)
   9.00  1/.
+ Wanda Rzadkowolska – pg
            2/. + Arkadiusz Mętlewicz R9 (rezerwacja)
            3/. + Stefan Legumina – pg
11.00   – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
16.30   Nabożeństwo Gorzkich Żali
17.00   – Dziękczynno-błagalna o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Anny i jej rodziny
 

PONIEDZIAŁEK – 30 marca 2020

   7.00  1/. + Wiesław Płuciennik – pg
            2/. + Grzegorz Mroziński – pg
 18.00 1/. – Dziękczynno-błagalna o potrzebne łaski z racji urodzin
            2/. + Jan Mikołajczyk – pg
            3/. + Czesław Zawiszewski – pg

WTOREK – 31 marca 2020

  7.00  1/. + Stanisław Gotówka – pg 
           2/. + Teofil Ciesielski – pg
18.00  1/. + Krystyna Głowacka – pg
           2/. + Stanisław Krzos – pg
           3/. + Aniela Nymergut – pg

ŚRODA – 01 kwietnia 2020

  7.00  1/. + Tolisław Lewandowski (im.) – pg
           2/. + Agata Przewozikowska – pg
18.00  1/. + Irena Ciechalska R1 – pg
           2/. + Magdalena Pijanowska – pg
           3/. + Grażyna Marciniak (im.) – pg

CZWARTEK – 02 kwietnia 2020                                              15. Rocznica śmierci św. Jana Pawła II / I czwartek m-ca                                               

  7.00  1/. + Cecylia Gołębiewska – pg  
           2/. + Wawrzyniec Czerniak – pg
18.00  1/. + Jakub R47, Stanisława Ciesielscy, Wacław Ziółkowski
           2/. + Wiesław, Anna, Tadeusz i Sylwester Przewozikowscy
           3/. + Teresa Lewandowska – pg

PIĄTEK – 03 kwietnia 2020                                                                                                                             I piątek m-ca

   7.00  + Celestyn Hadrowicz (ur.)
17.00  1/. + Tomasz Jędrzejczak – pg
           2/. + Helena Szczepańska – pg
17.30   – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
18.00  1/. + Józef R5 i Genowefa Bęben – pg
           2/. + Barbara Leszczyńska – pg

SOBOTA – 04 kwietnia 2020                                                                                                                           I sobota m-ca

  7.00  1/. + Stanisław Jasiński
           2/. + Stanisława, Jan Skruszewicz, Helena, Jerzy Kamińscy, Wojciech Skruszewicz
18.00  1/. – W intencji Kół Żywego Różańca naszej Parafii i za zmarłych ich członków
           2/. + Lech Drożdżewski – pg
           3/. + Stanisław Wasilewski – pg

NIEDZIELA – 05 kwietnia 2020                                                                                   Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 

   7.00  + Jan Budzyński i Kunegunda Zalesińska  (kościół św. parafialny)
   9.00  1/.
+ Protazy Osiński – pg
            2/. + Witold Rutkowski – pg
            3/. + Stanisław Latecki – pg
11.00   – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
16.30   Nabożeństwo Gorzkich Żali
17.00   + Marianna, Józef, Mieczysław, zmarli z rodziny Szareckich, Bernard Krzymowski