2 lutego 2020 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -2 lutego  2020  -  Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej) - IV Niedziela zw -  A (II)


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Dziś I-niedziela miesiąca – taca na cele inwestycyjne w naszej Parafii. Pierwszym zadaniem realizowanym, jeszcze możliwie zimą, będzie kontynuacja chodnika na nowej części cmentarza...

2.      Dziś duszpasterze brzescy dzielimy się refleksjami po kolędzie....

3.      Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Boskiej Gromnicznej). Poświęcenie gromnic na każdej mszy św. a podczas Mszy św. o 11,00 poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. a  po Mszy św. konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św.

4.      Dziś Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za wszystkie zgromadzenia zakonne a ofiarami do puszek przed świątynią wspieramy zakony kontemplacyjne.

5.      W tym tygodniu przypada I-czwartek i I-piątek miesiąca. W I - piątek miesiąca. Msze św. o 7,00; 16,00 dla dzieci i o 17,00 dla klas VII i VIII  oraz dorosłych. Spowiedź pół godz. przed popołudniowymi mszami a rano 15 min. Dla klas VIII konferencja formacyjna przed bierzmowaniem na Mszy św. o 17,00.

6.      W środę po wieczornej mszy św. na plebanii spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym

7.      W następny poniedziałek 11 lutego NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorych. Z tej racji u nas w środę 12.02.2020 o godz. 19,00 msza św. dla chorych z udzielaniem Sakr. Nam. Chorych o 19,00.

8.      Z uwagi, że obecny rok to 100-lecie urodzin Św. Jana Pawła II dlatego chcemy ufundować obraz Świętego Papieża do naszej świątyni. Plany są aby był takiej wielkości jak obraz Jezusa Miłosiernego i umieszczony został po drugiej stronie przed prezbiterium. Dziękujemy za wspieranie i deklaracje wsparcia tej inicjatywy. Odzew już jest... W planach jest także sprowadzenie relikwii Świętego do naszej świątyni. Piękny relikwiarz w stylu gotyckim zamierza ufundować pewien szlachetny brzeski Rodak...

9.      Nasza Ojczyzna przygotowuje się do beatyfikacji w czerwcu Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, kapłana naszej diecezji. Przed świątynią i w kancelarii są do nabycia albumy Wyd. Biały Kruk - "Święty Prymas" - z pięknymi zdjęciami Adama Bujaka i Ryszarda Rzepeckiego z życia Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego i tekstami kard. Karola Wojtyły i ks. prof. Waldemara Chrostowskiego. Warto tę pozycję albumową mieć. Z uwagi że zamówione zostało wiele egz. cena jest 40 zł. zamiast 60.

10.  Ks. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku zaprasza maturzystów na rekolekcje, które odbędą się w dniach od 21 lutego (zjazd w godzinach 15.00-16.00) do 23 lutego (wyjazd ok. godz. 16.00) 2020 roku. Chętnych do udziału w rekolekcjach zgłaszają Księża Katecheci pod numerami telefonów lub pocztą elektroniczną: 518014963 lub 518014530;  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.  lub  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Zgłoszenia do 20 lutego. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny. Uczestnicy przywożą ze sobą śpiwory.

11.  Za tydzień planowany jest nowy numer Siewu Brzeskiego...

 

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Katarzyny Smolińskiej, l.63 z ul. Konarskiego 63, wieloletniej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, bardzo zaangażowanej w życie brzeskiego środowiska: +Agnieszki Polak, l.31 z ul. Ciborowskiego 15  a jutro pogrzeb +Elżbiety Maćkowiak, l.73 z Guźlina 20. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 02 lutego 2020   IV Niedziela w ciągu roku/ Święto Ofiarowania Pańskiego/
Dzień Życia Konsekrowanego/ I Niedziela miesiąca

 

   7.00  - Dziękczynno-błagalna w intencji Majkela z racji 27 rocznicy urodzin – pg
   9.00  1/.
+ Marta, Franciszek, Leszek, Ewa, Jan i Henryk Szareccy
            2/. + Teofil Ciesielski – pg
            3/. + Agata  Przewozikowska – pg
11.00   + Melania Pakulska R8 i zmarli rodzice i bracia Pakulscy
17.00   + Czesław Kantowicz – pg 

 

PONIEDZIAŁEK – 03 lutego 2020

 

   7.00  + Włodzimierz Kowalewski – pg
17.00   1/. +  Maria Nowacka (im.)
            2/. + Elżbieta Zielińska i zmarli z rodziny Zielińskich i Figasów

 

WTOREK – 04 lutego 2020

 

  7.00  1/. + Celina Zimny
           2/. + Piotr Suchara – pg
17.00  1/. + Jan Obrzazgiewicz – pg
           2/. + Michał Radomski R16, Franciszek i Zofia Radomscy

 

ŚRODA – 05 lutego 2020                         wspomnienie św. Agaty, DzM

 

  7.00  + Zofia Beling – pg
17.00  1/. + Bogusław Głowacki – pg
           2/. + Teresa Lewandowska – pg
           3/. + Wiesława Dobruchowska-Pająk

 

CZWARTEK – 06 lutego 2020     wsp. świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

 

  7.00  + Damian Kuliński – pg
17.00  1/. + Zbigniew Drożdżewski – pg
           2/. + Magdalena Pijanowska – pg

 

PIĄTEK – 07 lutego 2020                   I piątek miesiąca

 

   7.00  + Władysław Łukomski (rezerwacja)
16.00  1/. + Jan Szymczak – pg
           2/. + Dariusz Rogiewicz – pg
           3/. + Stanisław Chrustowski R21
17.00  1/. + Urszula, Edward, Krystyna, Edward, Marianna, Paweł Lewandowscy
           2/. + Stanisława Goździecka – pg

 

SOBOTA – 08 lutego 2020

 

 7.00  + Jarosław Tomczak – pg
17.00  1/. + Mateusz Papirer R2 (rezerwacja)
           2/. + Wojciech Stępiński – pg
           3/. + Marek Pawlak R1

 

NIEDZIELA – 09 lutego 2020                       V Niedziela w ciągu roku

   7.00  – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół parafialny)
   9.00  1/.
+ Agata  i Antoni Przewozikowscy
            2/. + Piotr Jaroszewski – pg
            3/. + Teresa Adrian – pg
11.00   + Bogdan Nowakowski – pg
17.00   + Tomasz Jędrzejczak R1 – pg