9 lutego 2020 - Ogłoszenia

 

 

 Ogłoszenia duszpasterskie -9 lutego  2020  V Niedziela zw -  A (II)


 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

 

1.      We wtorek 11 lutego NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorych. W naszej parafii ten dzień przeżywać będziemy w środę (12 lutego). Msza św. w intencji chorych z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych związana będzie z comiesięczną Mszą św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie - w naszej świątyni parafialnej w środę (12.02.20r.) o godzinie 19.00.  Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału, szczególnie zaś osoby chore i niepełnosprawne z naszych rodzin i naszych środowisk. Opiekunów chorych prosimy o pomoc im w przybyciu. Świątynia będzie dogrzana. Program Dnia Chorego w naszej diecezji podany jest na stronie internetowej diecezji.

 

2.      W przyszłą niedzielę 16 lutego po mszy św. o 11,00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. Będzie omawianie szczegółów przygotowań, będzie fotograf i kamerzyści, którzy obsługiwać będą  uroczystość... Za 2 tygodnie 23 lutego po mszy św. o 11,00 spotkanie z rodzicami dzieci kl. IV przygotowujących się do Komunii św. rocznicowej.

 

3.      Z uwagi, że obecny rok to 100-lecie urodzin Św. Jana Pawła II dlatego chcemy ufundować obraz Świętego Papieża do naszej świątyni. Plany są aby był takiej wielkości jak obraz Jezusa Miłosiernego i umieszczony został po drugiej stronie przed prezbiterium. Dziękujemy za wspieranie i deklaracje wsparcia tej inicjatywy. Odzew już jest... W planach jest także sprowadzenie relikwii Świętego do naszej świątyni. Piękny relikwiarz w stylu gotyckim ufundował już szlachetny brzeski rodak ks. Tomasz Strzelecki z diecezji kaliskiej...

 

4.      Nasza Ojczyzna przygotowuje się do beatyfikacji w dniu 7 czerwcu Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, kapłana naszej diecezji. Przed świątynią i w kancelarii są do nabycia albumy Wyd. Biały Kruk - "Święty Prymas" - z pięknymi zdjęciami Adama Bujaka i Ryszarda Rzepeckiego z życia Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego i tekstami kard. Karola Wojtyły i ks. prof. Waldemara Chrostowskiego. Warto tę pozycję albumową mieć. To będzie pamiątka także dla przyszłych pokoleń. Z uwagi że zamówione zostało wiele egz. cena jest 40 zł. zamiast 60.

 

5.      Planowana jest od nas z dekanatu pielgrzymka autokarowa do Warszawy na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Z uwagi, ze trzeba zarezerwować (wstępnie) miejsca na placu beatyfikacji musimy wcześniej dokonać zgłoszenia ile miejscówek chcemy. Prosimy o pilne zgłaszanie się ...

 

6.      Brzeskie Centrum Kultury zaprasza na koncert walentynkowy pt. „Miłosne duety”. Podczas koncertu usłyszymy piękne polskie i zagraniczne piosenki o miłości wykonywane przez damsko-męskie duety.  W koncercie   wystąpią muzycy z zespołu muzycznego z BCK : Tomasz Majchrzak, Mateusz Majchrzak, Krzysztof Krzos, Mariusz Kacprzak i Robert Paczkowski. Zespołowi towarzyszyć będą wokaliści : Daria Domagalska, Małgorzata Olejnik, Maciej Wojciechowski i  Marcin Wojciechowski. Koncert odbędzie się 16 lutego ( niedziela) o godzinie 18.00 w Sali widowiskowej BCK. Bilety w cenie 15 zł. do nabycia w przedsprzedaży lub bezpośrednio przed koncertem. 

 

7.      Brzeskie Towarzystwo Sportowe Olimpia i Brzeskie Centrum Kultury zapraszają na koncert charytatywny "Gramy Pomagamy" dla Ani i Kamila Jasińskich z Guźlina, który odbędzie się 22.02.2020 roku w BCK. Rozpoczęcie od godziny 15.00 kawiarenką i sprzedażą biletów, o 16.000 loteria fantowa, a od 17.00 występy: Sylwia Dębska z Tomaszem Majchrzakiem, Paulina Balcerak, Gabriela Furmankiewicz, zespół "Pod prąd" i działający przy naszej parafii zespół "Męskie Granie Kościoła". Bilety w cenie 10 zł. Więcej informacji wkrótce na plakatach, na stronie Facebooka pod tytułem "Gramy Pomagamy" a także u organizatora pana Tomasza Wojtczaka.

 

8.      Ks. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku zaprasza maturzystów na rekolekcje, które odbędą się w dniach od 21 lutego (zjazd w godzinach 15.00-16.00) do 23 lutego (wyjazd ok. godz. 16.00) 2020 roku. Chętnych do udziału w rekolekcjach zgłaszają Księża Katecheci pod numerami telefonów lub pocztą elektroniczną: 518014963 lub 518014530;  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.  lub  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Zgłoszenia do 20 lutego. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny. Uczestnicy przywożą ze sobą śpiwory.

 

9.      Dziś jest nowy numer Siewu Brzeskiego a w nim m.in. ...Wydarzenia parafialne, 700-lecie koronacji Łokietka na króla Polski, Refleksje pokolędowe duszpasterzy, Zobowiązania Parafii Brześć Kuj. w 2020 r., Wieści ze szkół , pogrzeb i pożegnanie dyrektor SP  nr 2 +Katarzyny Smolińskiej a w historiach brzeskich art. ks. Karola Kolendy - Władysław Łokietek, król niezłomny. Miesięcznik do nabycia przed świątynią....

 

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Elżbiety Maćkowiak, l.73 z Guźlina 20: +Janiny Brzeczkowskiej, l.88 z Jądrowic; +Władysławy Skwarczyńskiej, l.96 ze Szczecina d. Brześć Kuj. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

INTENCJE MSZALNE:

 

 

NIEDZIELA – 09 lutego 2020    V Niedziela w ciągu roku

  7.00  – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie(kościół parafialny)
  9.00  1/. + Agata  i Antoni Przewozikowscy
            2/.+ Piotr Jaroszewski – pg
            3/. + Teresa Adrian – pg
11.00   + Bogdan Nowakowski – pg
17.00   + Tomasz Jędrzejczak R1 – pg  

PONIEDZIAŁEK – 10 lutego 2020  wspomnienie św. Scholastyki, Dz.

  7.00  1/. + Alina Rajczuk – pg                           poza x SM - +Agata Przewozikowska – pg
            2/. + Andrzej Tomczak – pg
17.00   1/. + Wiesław Adamski – pg
            2/. + Sławomir Zieliński – pg       

WTOREK – 11 lutego 2020  NMP z Lourdes / Światowy Dzień Chorego

  7.00  1/. + Barbara Gołębiewska – pg
          2/. + Damian Kuliński – pg
17.00  1/. + Barbara Makowska – pg
          2/. + Bogumił Dankowski – pg
          3/. + Stanisław Gotówka – pg 

ŚRODA – 12 lutego 2020     

  7.00  + Grzegorz Mroziński – pg
17.00  1/. + Anna Budzińska R2 i Dominika Szopa – pg
          2/. + Katarzyna Smolińska – pg
          3/. + Piotr Suchara – pg
19.00  – Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie

CZWARTEK – 13 lutego 2020                  

  7.00  + Aniela Nymergut – pg                            poza x SM - +Agata Przewozikowska – pg
17.00  1/. + Szczepan, Cecylia, Stanisław, Czesława, Stanisław i za dusze zmarłych z rodziny Gotówków i Stasiaków
          2/. + Anna R3, Henryk, Marianna, Krystyna, Zofia i Roman Jabłońscy 

PIĄTEK – 14 lutego 2020                     święto świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy / św. Walentego

  7.00  1/. + Krystyna Lewandowska – pg
          2/. + Anna Pakulska – pg
17.00  1/. + Leokadia Krygier – pg
          2/. + Jadwiga Jankowska – pg
          3/. + Czesław Zawiszewski – pg 

SOBOTA – 15 lutego 2020

  7.00  1/. + Jan i Danuta R24 Kacprzakowie – pg
          2/. + Sebastian Jesionowski – pg
17.00  1/. + Andrzej Musiński – pg
          2/. + Wawrzyniec Czerniak – pg
          3/. + Stanisław Wasilewski – pg 

NIEDZIELA – 16 lutego 2020   VI Niedziela w ciągu roku

  7.00  + Seweryna Łączkowska – pg  (kościół parafialny)
  9.00  1/. + Janina Krygier – pg
            2/.+ Wanda Rzadkowolska – pg
            3/. + Danuta Kaczmarek
11.00   1/. – Dziękczynn0-błagalna w 40-lecie małżeństwa Ewy i Piotra Nowackich
            2/.+ Protazy Osiński – pg 
17.00   – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie