26 stycznia 20202 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -26 stycznia 2020  -  III Niedziela - w ciągu roku liturgicznego -  A (II)


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Papież Franciszek postanowił, aby III niedziela zwykła była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Papież zachęca „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego, jak święty autor nauczał już w dawnych czasach: «Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić» (Pwt 30, 14)”...

2.      Dziś po mszy św. o 11,00 koncert kolęd i piękny program ewangelizacyjny zespołu "Ela i Przyjaciele" ze Smólnika i Włocławka.

3.      Dziś po wieczornej mszy św. w BCK spotkanie kolędowe - kół Żywego Różańca. Zapraszamy ...

4.      Z uwagi, że obecny rok to 100-lecie urodzin Św. Jana Pawła II dlatego chcemy ufundować obraz Świętego Papieża do naszej świątyni. Plany są aby był takiej wielkości jak obraz Jezusa Miłosiernego i umieszczony został po drugiej stronie przed prezbiterium. Dziękujemy za wspieranie i deklaracje wsparcia tej inicjatywy. Odzew już jest... W planach jest także sprowadzenie relikwii Świętego do naszej świątyni. Piękny relikwiarz w stylu gotyckim zamierza ufundować pewien szlachetny brzeski Rodak...

5.      Nasza Ojczyzna przygotowuje się do beatyfikacji w czerwcu Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, kapłana naszej diecezji. Przygotowując się trzeba bliżej poznać Jego osobę, życie i świętość. W ostatnie niedziele miesiąca przed beatyfikacją podczas mszy świętych o 9,00 i 11,00 głoszone będą homilie - konferencje przez ks. prał. dr. Antoniego Ponińskiego, znawcę tematu, przygotowujące nas to tego wielkiego wydarzenia. Pierwsza jest dziś...

6.      Od dziś przed świątynią i w kancelarii są do nabycia albumy z Wydawnictwa Biały Kruk - "Święty Prymas" - z pięknymi zdjęciami Adama Bujaka i Ryszarda Rzepeckiego z życia Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego i tekstami kard. Karola Wojtyły i ks. prof. Waldemara Chrostowskiego. Warto tę pozycję albumową mieć. Z uwagi że zamówione zostało wiele egz. cena jest 40 zł. zamiast 60.

7.      W tym tygodniu przypada I - sobota miesiąca.

8.      W przyszłą niedzielę (02 lutego) Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Boskiej Gromnicznej). Poświęcenie gromnic na każdej mszy św. a podczas Mszy św. o 11,00 poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Jeżeli dziecko nie ma świecy chrzcielnej to rodzice niech kupią nową, także w kancelarii są takie świece do nabycia. W kancelarii można także nabyć gromnice, piękne woskowe. Za tydzień krótka konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św. po Mszy św. o 11,00.

9.      Od tego tygodnia kancelaria czynna już będzie rano 7,30 - 8,00 i po poł. 15,00 - 16,30.

10.  W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską rodzin. Refleksjami po kolędzie i statystyką, podzielimy się w przyszłą niedzielę.

11.  Za tydzień I-niedziela miesiąca – taca na cele inwestycyjne w naszej Parafii.

12.  Ks. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku zaprasza maturzystów na rekolekcje, które odbędą się w dniach od 21 lutego (zjazd w godzinach 15.00-16.00) do 23 lutego (wyjazd ok. godz. 16.00) 2020 roku. Chętnych do udziału w rekolekcjach zgłaszają Księża lub Katecheci pod numerami telefonów lub pocztą elektroniczną: 518014963 lub 518014530;  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.  lub  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Zgłoszenia do 20 lutego. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny. Uczestnicy przywożą ze sobą śpiwory.

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Henryka Zielińskiego, l.68 z ul. Narutowicza 12 a w środę o g. 14,00 będzie pogrzeb +Katarzyny Smolińskiej, l.63 z ul. Konarskiego 63, wieloletniej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, bardzo zaangażowanej w życie brzeskiego środowiska i zasłużonej. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych  rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Plan kolędy  Dziś - kolęda na plebanii

poniedziałek – 27 stycznia 2020   - od g. 9,00 -

·         1 ks. - Plac Łokietka

·         2 ks. - ul. Rybaki  

            wtorek – 28 stycznia 2020 -  kolęda uzupełniająca- możliwe jest także umówienie wizyty duszpasterskiej w innym terminie ustalonym z księdzem             INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 26 stycznia 2020 III Niedziela w ciągu roku

   7.00  + Seweryna Łączkowska – pg (kościół parafialny)
   9.00  1/.
– Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/. + Antoni Przewozikowski R10
            3/. + Agata Przewozikowska – pg 
11.00   + Bogdan Nowakowski – pg
17.00   + Jan Drzewiecki R48

PONIEDZIAŁEK – 27 stycznia 2020

   7.00  1/. + Dariusz Budziszewski – pg
            2/. + Grzegorz Mroziński – pg
17.00   1/. + Piotr Suchara – pg
            2/. + Aniela Nymergut – pg

WTOREK – 28 stycznia 2020          wsp. św. Tomasza z Akwinu KDK

  7.00  + Czesław Zawiszewski – pg
17.00  1/. + Teresa Adrian – pg
           2/. + Sebastian Jesionowski – pg
           3/. + Teofil Ciesielski – pg

ŚRODA – 29 stycznia 2020

  7.00  + Anna Pakulska – pg
17.00  1/. + Wawrzyniec Czerniak – pg
           2/. + Barbara Leszczyńska – pg
           3/. + Stanisław Wasilewski – pg

CZWARTEK – 30 stycznia 2020                                                                                                   

  7.00  + Wiesław Płuciennik – pg
17.00  1/. + Jerzy Szydłowski – pg
           2/. + Marianna Sikorska – pg

PIĄTEK – 31 stycznia 2020               wsp. św. Jana Bosco, kapł.

  7.00  1/. + Jadwiga Rzadkowolska R1 – pg
           2/. + Barbara Zielińska – pg
17.00  1/. + Stanisław Niżyński R2
           2/. + Honorata Joachimiak – pg

SOBOTA – 01 lutego 2020                     I sobota miesiąca

 7.00  + Krystyna Polakowska – pg
17.00  1/. – W intencji Kół Żywego Różańca naszej Parafii i za zmarłych ich członków
           2/. + Lech Drożdżewski – pg
           3/. + Anna, Kazimierz i Ewa Zaparuszewscy oraz dziękczynna dla Zofii i Tadeusza w 32. rocznicę ślubu

NIEDZIELA – 02 lutego 2020     IV Niedziela w ciągu roku/Święto Ofiarowania Pańskiego/ Dzień Życia Konsekrowanego/ I Niedziela miesiąca

   7.00  - Dziękczynno-błagalna w intencji Majkela z racji 27 rocznicy urodzin – pg
   9.00  1/.
+ Marta, Franciszek, Leszek, Ewa, Jan i Henryk Szareccy
            2/. + Teofil Ciesielski – pg
            3/. + Agata  Przewozikowska – pg
11.00   + Melania Pakulska R8 i zmarli rodzice i bracia Pakulscy
17.00   + Czesław Kantowicz – pg