15 grudnia 2019 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie -15 grudnia 2019  -  III niedziela Adwentu  -  A (II)


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Dziś kończymy adwentowe rekolekcje w parafii. Przewodnikiem i kaznodzieją był ks. Maciej Jasiński proboszcz  par. Brzezie, zastępca ekonoma diecezjalnego w Kurii Diecezjalnej. Dziękujemy za piękny i przystępny przekaz Słowa Bożego. Dziękujemy za posługę w konfesjonale księży z dekanatu  oraz ks. parał. Stanisławowi Mazurskiemu i ks. Andrzejowi Prokopowiczowi z Domu Dobrego Pasterza.

2.      Czas adwentu to otwarcie serc na innych ludzi, szczególnie tych którzy cierpią niedostatek. W naszej świątyni jest jak co roku okazja do podzielenia się produktami spożywczymi, które można składać do koszy przy bocznych ołtarzach do jutra (16.12.2019) włącznie. Produkty muszą mieć przynajmniej 2 tygodnie do końca terminu ważności. Prosimy o produkty typu makaron, cukier, mąka, koncentraty, mogą być konserwy lub wędlina pakowana, słodycze  i in. produkty żywnościowe. Z tych produktów powstaną paczki żywnościowe dla bardziej potrzebujących. Ponieważ pewnych produktów trzeba zawsze dokupić, dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, może jakoś zaradzimy potrzebom. Prosimy dziś o możliwie hojniejsze ofiary na zakup choinek, uzupełnienie oświetleń świątecznych i dekoracji świątyń. Z góry dziękujemy...

3.      Ks. Krzysztof Góralski nadal przebywa w szpitalu we Włocławku ale powoli wraca do zdrowia i w najbliższych dniach chyba już wróci.

4.      Zapraszamy na roraty we wtorki i piątki na godz. 17,00 a w pozostałe dni tygodnia na godz. 7,00. Dzieci we wtorki i piątki prosimy z lampionami - w te dni otrzymują roratnie pamiątki. Prosimy także, aby na każdy wtorek i piątek dzieci wykonały małą kolorową bombkę z załączoną karteczką z wypisanym  imieniem i nazwiskiem i z jakiej są klasy. Te bombki zawiesimy jako ozdoby choinkowe w kościele i nimi każdorazowo losujemy po kilkoro dzieci, które są obdarowane pamiątką. Zachęcamy rodziców z dziećmi a zwłaszcza przygotowującymi się do I-Komunii Św. Dziękujemy, że na wieczornych roratach świątynia jest wypełniona a dzieła dzieci urzekają. Pomysły są niesamowite.

5.      Caritas Diecezji Włocławskiej uczestniczy w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom. Kupując świece Caritas pomagamy najuboższym dzieciom z naszej diecezji. Do nabycia przed świątynią, w zakrystii i kancelarii (małe po 5,-, duże po 15,-). Niech świeca Caritas – symbol pojednania, zapłonie na naszych wigilijnych stołach. Na stoliku  przy świecach są też do nabycia nasze parafialne kalendarze ścienne, gdzie  poszczególne miesiące zdobią obrazy i zabytki z naszych parafialnych  świątyń. Zaznaczone są także uroczystości i wydarzenia życia parafii. Na stoliku jest także listopadowy numer Siewu Brzeskiego

6.      Zakończyliśmy  tegoroczne  prace  przy restaurowaniu parafialnej świątyni i zabytków w kościele Św. Michała Arch.. W tym tygodniu będzie pełny odbiór  po zakończeniu i uwzględnieniu uwag konserwatorów zabytków i inwestora. Jeden zakończony odcinek prac już został rozliczony i zapłacony (272 026,59 zł). Drugi jeszcze nie rozliczony, bo i zabrakło na to funduszy, będzie znowu trzeba od kogoś na miesiąc czy dwa  dopożyczyć i po kolędzie oddać. Również ołtarz z kaplicy Św. Wincentego Ferreriusza w kościele Św. Michała Archanioła nie zostanie w tym roku skończony. Dzięki dotacjom i udziałowi parafii zapłacono ostatnio 59 265, 71 zł ale to nie wystarczyło, dlatego dokończenie zostało przełożone na 2020 rok. Konserwacja zabytków jest naprawdę kosztowna. Dziękujemy tym co ofiarami wspierają prace renowacyjne. Ujmujące jest, że niektórzy systematycznie co miesiąc robią przelewy na ten cel ale to jest kilka osób i sumy niewielkie. Ofiary można składać u księży lub najlepiej wpłacać na konto bankowe parafii podane w Siewie Brzeskim i na str. internet. parafii„na remont świątyni” nr konta w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub:  91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

7.      Wespół z ZS CKR w Starym Brześciu planujemy w tym roku wrócić do robienia żywej szopki bożonarodzeniowej przy świątyni. Prosimy o wypożyczenie zwierząt i ptaków do tej szopki....

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Wiesława Płuciennika, l.65 z  ul. 3 Maja; we wtorek  pog. +Jerzego Szydłowskiego, l.64 z ul. Krakowskiej 36a a w środę +Marianny Sikorskiej, l.87 z ul. Głowackiego 26. Zmarłego księdza biskupa Bronisława Dembowskiego, zmarłych kapłanów i wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych  rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


INTENCJE MSZALNE:

 

 

NIEDZIELA – 15 grudnia 2019   III Niedziela Adwentu /
                         III dzień Rekolekcji Adwentowych

   7.00  + Wiesław Zieliński R10   (kościół parafialny)
   9.00  1/.
+ Protazy Osiński – pg
            2/. + Danuta Kaczmarek – pg 
            3/. + Piotr Nowak
11.00   1/. – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/. + Władysław Dębicki R25
17.00   + Grzegorz Misterski – pg

PONIEDZIAŁEK – 16 grudnia 2019

  7.00  + Bogdan Nowakowski – pg
17.00
  1/. + Dariusz Rogiewicz– pg
           2/. + Marianna Burdzińska – pg

WTOREK – 17 grudnia 2019 

  7.00  1/. + Marian Krawczyk – pg
           2/. + Janek Błaszczyk R10
17.00  1/. + Barbara Kilinowska R1 – pg
           2/. + Arkadiusz Mętlewicz (ur.)
           3/. + Helena Nagala – pg

ŚRODA – 18 grudnia 2019

  7.00  1/. + Sławomir Zieliński – pg
           2/. + Danuta Majchrzak (ur.) – pg
17.00  1/. + Barbara Wenerska – pg
           2/. + Czesława Poniedzielska – pg
           3/. + Grzegorz Mroziński – pg

CZWARTEK – 19 grudnia 2019

  7.00  1/.+ Krystyna Polakowska – pg
           2/. + Dariusz Budziszewski – pg
17.00  1/. + Seweryna Łączkowska – pg
           2/. + Marek Pawlak – pg  

PIĄTEK – 20 grudnia 2019

  7.00  1/. + Włodzimierz Kowalewski – pg
           2/. + Krystyna Krasińska, Irena i Zenon Tulimowscy  – pg
17.00  1/. + Stanisław Gołębiewski – pg
           2/. + Zofia i Teodor Chybcińscy – pg
           3/. + Marek Pawłowski – pg

SOBOTA – 21 grudnia 2019

  7.00  1/. + Krystyna Głowacka – pg
         2/. + Zofia, Jerzy Pijanowscy, Stanisław Zaparuszewski i zmarli z rodziny Zaparuszewskich
17.00  1/. + Marianna i Władysław Łęga
           2/. + Leszek Szabela – pg
           3/. + Regina Wesołowska-Lewandowska – pg

NIEDZIELA – 22 grudnia 2019            IV Niedziela Adwentu

   7.00  + Helena Wyrwa – pg  (kościół parafialny)
   9.00  1/.
– Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/. + Danuta Kaczmarek – pg  
            3/. + Zofia Beling – pg
11.00   + Bogumił Radecki R25, Anna i Józef Radeccy
17.00   + Jarosław Tomczak – pg