8 grudnia 2019 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -8 grudnia 2019  -  II niedziela Adwentu  -  A (II)


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Dziś  (08.12.2018), Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny podczas Mszy św. o 11,00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św. Prosiliśmy rodziców lub chrzestnych  aby sami zakupili dziecku  medalik z łańcuszkiem.. Po Mszy św. będzie spotkanie i konferencja formacyjna dla rodziców tych dzieci. dziś  po mszy św. o 9,00 spotkanie i konferencja formacyjna dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

2.      Dziś po Mszy św. o 17,00 (na g. 18,00) ks. proboszcz  zaprasza Radę Parafialną na spotkanie omawiające bieżący rok oraz sugestie Rady  i Księdza na przyszły rok. Skupienie kół  Żywego Różańca z uwagi na dzisiejsze spotkanie Rady Parafialnej przełożymy na przyszłą niedzielę po Mszy św. o 17,00.

3.      W tym tygodniu Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii  w dniach 13 - 15 grudnia (piątek - niedziela).  przez które pragniemy jak najlepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Nauki głosić będzie ks. Maciej Jasiński, proboszcz par. Brzezie, zastępca ekonoma diecezjalnego, ceniony rekolekcjonista. Postarajmy się przeżyć te rekolekcje jak najlepiej, aby dokonało się prawdziwe narodzenie Boga w nas. Niech Matka Najświętsza Patronka Adwentu prowadzi nas drogami wiary.

 

Rekolekcje 13 -15 grudnia 2018 (piątek-sobota-niedziela). 

Msze  św. w rekolekcje w piątek i sobotę o godz. 9,00 (dla dorosłych i młodzieży ZS CKR ze Starego Brześcia); 11,00 (głównie dla dzieci szkolnych i ich rodziców i opiekunów);

15,30 (w sobotę z udzielaniem sakramentu  namaszczenia dla chorych i starszych) i

17,00 (dla dorosłych). Spowiedź na pół godz. przed  mszami św. W niedzielę porządek niedzielny: 7,00; 9,00; 11,00; 17,00. Prosimy o pomoc w przybyciu do świątyni chorym i starszym, nie tylko z rodziny ale może zaproponować pomoc  z sąsiedztwa, zwłaszcza samotnym. Będzie to piękny adwentowy uczynek. Nie wiadomo czy kiedyś sami nie będziemy tego oczekiwać.

Chorych w domach odwiedzać będziemy w piątek (13 grudnia) i ewentualnie w sobotę (14 grudnia) w godz. 13,00 - 15,00. Zgłoszenia do czwartku włącznie, także telefonicznie.

 

4.      Czas adwentu to otwarcie serc na innych ludzi, szczególnie tych którzy cierpią niedostatek. W naszej świątyni jest jak co roku okazja do podzielenia się produktami spożywczymi, które można składać do koszy przy bocznych ołtarzach od dziś do przyszłej niedzieli 15.12.2017 r. włącznie. Produkty muszą mieć przynajmniej 2 tygodnie do końca terminu ważności. Prosimy o produkty typu makaron, cukier, mąka, koncentraty, mogą być konserwy lub wędlina pakowana, słodycze  i in. produkty żywnościowe. Z tych produktów powstaną paczki żywnościowe dla  najbardziej potrzebujących. Ponieważ pewnych produktów trzeba zawsze dokupić, postarajmy się w przyszłą niedzielę złożyć na tacę nieco więcej i wtedy jakoś zaradzimy potrzebom. Prosimy o możliwie hojniejsze wtedy i  na zakup choinek, uzupełnienie oświetleń świątecznych i dekoracji świątyń. Z góry dziękujemy...

5.      Przez Adwent zapraszamy na roraty we wtorki i piątki na godz. 17,00 a w pozostałe dni tygodnia na godz. 7,00. Dzieci we wtorki i piątki prosimy z lampionami - w te dni otrzymują roratnie pamiątki. Zachęcamy rodziców z dziećmi a zwłaszcza przygotowującymi się do I-Komunii Św. oraz przygotowujących się do bierzmowania. Zwykle świątynia na roratach popołudniowych jest wypełniona ale zachęcamy i rano również. Dzieci i młodzież prosimy także i w tym roku o wykonanie bombek na choinki w świątyni z załączoną karteczką kto jest wykonawcom i z jakiej klasy. Te bombki zawiesimy jako ozdoby choinkowe w kościele i nimi każdorazowo losujemy po kilkoro dzieci, które są obdarowane pamiątką. Zachęcamy rodziców z dziećmi a zwłaszcza przygotowującymi się do I-Komunii Św. Drodzy rodzice, to jest dodatkowa okazja, aby religijnie formować swoje dzieci i nawiązywać głębszy kontakt...

6.      Caritas Diecezji Włocławskiej uczestniczy w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom. Kupując świece Caritas pomagamy najuboższym dzieciom z naszej diecezji. Do nabycia przed świątynią, w zakrystii i kancelarii (małe po 5,-, duże po 15,-). Niech świeca Caritas – symbol pojednania, zapłonie na naszych wigilijnych stołach. Na stoliku  przy świecach są też do nabycia nasze parafialne kalendarze ścienne, gdzie  poszczególne miesiące zdobią obrazy i zabytki z naszych parafialnych  świątyń. Za znaczone są także uroczystości i wydarzenia życia parafii. Na stoliku jest także listopadowy numer Siewu Brzeskiego, gdzie są bieżące informacje. W kancelarii są także do nabycia książkowy Kalendarz Rolnika i różne kalendarze Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników

7.      Do końca marca msze św. niedzielne o godz. 7,00 zamiast w poklasztornym kościele Św. Michała Archanioła są odprawiane w kościele parafialnym, bo tu świątynia jest ogrzewana. Jutro właśnie będzie zakup paliwa do ogrzewania świątyni.

8.      Zakończyliśmy  tegoroczne  prace  przy restaurowaniu parafialnej świątyni i zabytków w kościele Św. Michała Arch.. W najbliższym czasie będzie pełny  odbiór  po zakończeniu i uwzględnieniu uwag konserwatorów zabytków i inwestorów. Jeden zakończony odcinek prac już został rozliczony i zapłacony (272 026,59 zł). Drugi jeszcze nie rozliczony, bo i zabrakło na to funduszy, będzie znowu trzeba od kogoś na miesiąc czy dwa  dopożyczyć i po kolędzie oddać. Również ołtarz z kaplicy Św. Wincentego Ferreriusza w kościele Św. Michała Archanioła nie zostanie w tym roku skończony. Dzięki dotacjom i udziałowi parafii zapłacono 59 265, 71 zł a wcześniej ........... ale to nie wystarczyło, dlatego dokończenie zostało przełożone na 2020 rok. Konserwacja zabytków jest naprawdę kosztowna. Dziękujemy tym co ofiarami wspierają prace renowacyjne. Ujmujące jest, że niektórzy systematycznie co miesiąc robią przelewy na ten cel. Ofiary można składać u księży lub najlepiej wpłacać na konto bankowe parafii podane w Siewie Brzeskim i na str. internet. parafii„na remont świątyni” nr konta w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub:  91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

9.      Poświęcone opłatki wigilijne organista Marcin Czynszak roznosi do domów parafian. Z opłatkiem doręcza życzenia i list ks. proboszcza do parafian. W tym tygodniu odwiedzi:  poniedziałek - ul. Kilińskiego, Polna; wtorek - ul. Zielna, Kujawska, Piastowska, Wojska Polskiego; środa- ul. Kolejowa, Ogrodowa, Głucha;  czwartek - ul. Dubois, Głowackiego, Rybaki; piątek - ul. Narutowicza, Reymonta, Przesmyk, Plac Łokietka

10.  W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Ireny Wojciechowskiej, l.68 z Włocławka, d. Brześć Kuj. ul. Zielna 5; +Stanisława Wasilewskiego, l.84 z ul. Konarskiego 17. Zmarłego księdza biskupa Bronisława Dembowskiego, zmarłych kapłanów ks. prał. Aleksandra Maciejewskiego (imieniny jego w czwartek 12.12), ks. kan. Zygmunta Walczaka  i wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych  rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

INTENCJE MSZALNE:

 

 

NIEDZIELA – 08 grudnia 2019                     Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 

   7.00  + Witosław Kotas – pg   (kościół parafialny)
   9.00  1/.
– Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/. + Jan Szymczak – pg 
            3/. + Stanisław Gotówka – pg
11.00   + Anna Budzińska – pg
17.00   + Wojciech Skruszewicz – pg

 

PONIEDZIAŁEK – 09 grudnia 2019

 

  7.00  + Henryk i Alina Będziak
17.00
  1/. + Jerzy Piasecki R1– pg
           2/. + Wiesława Dobruchowska-Pająk (ur. i im.)

 

WTOREK – 10 grudnia 2019                                                                   

 

  7.00  1/. + Krystyna Polakowska – pg
           2/. + Aniela Nymergut – pg
17.00  1/. + Leokadia Krygier – pg
           2/. + Stanisław Gotówka – pg
           3/. + Wiesława Dobruchowska-Pająk

 

ŚRODA – 11 grudnia 2019

 

  7.00  1/. + Aleksandra Nowicka (im.) – pg
           2/. + Teresa Adrian – pg
17.00  1/. – Dziękczynno-błagalna w 80-lecieurodzin Barbary Glonek
           2/. + Radosław Górecki R4
           3/. + Waldemar Jabłoński (im.) – pg
19.00  – Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie

 

CZWARTEK – 12 grudnia 2019

 

  7.00  1/.+ Sylwester Piński R9
           2/. + Jadwiga Rzadkowolska – pg
17.00  + Leszek Szabela – pg

 

PIĄTEK – 13 grudnia 2019                                    wsp. św. Łucji, Dz.M /
                                                                                   I dzień Rekolekcji Adwentowych

 

  9.00  + Jan Kotas – pg
11.00  + Irena Głowacka – pg
15.30  1/. + Cecylia Gołębiewska – pg
           2/. + Krystyna Głowacka – pg
17.00  + Jakub Michalak – pg

 

SOBOTA – 14 grudnia 2019                wsp. św. Jana od Krzyża, K.DK /
                                                               II dzień Rekolekcji Adwentowych

 

  9.00  1/. + Jan Kotas – pg
           2/. + Jan Szymczak – pg
11.00  + Genowefa i Jóżef Wojciechowscy, Genowefa i Bolesław Szarwas
15.30  1/. + Czesław Kantowicz – pg
           2/. + Halina Danielewska – pg
17.00  + Stanisława R6, Ksawery R34 i Roman R3 Kotasowie

 

NIEDZIELA – 15 grudnia 2019                    III Niedziela Adwentu /
                                                                         III dzień Rekolekcji Adwentowych

   7.00  + Wiesław Zieliński R10   (kościół parafialny)
   9.00  1/.
+ Protazy Osiński – pg
            2/. + Danuta Kaczmarek – pg  
            3/. + Piotr Nowak
11.00   1/. – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/. + Władysław Dębicki R25
17.00   + Grzegorz Misterski – pg