1 grudnia 2019 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -1 grudnia 2019  -  I niedziela Adwentu  -  A (II)


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Dziś I niedziela Adwentu. Od dziś (od 01 grudnia) do końca marca msze św. niedzielne o godz. 7,00 zamiast w poklasztornym kościele Św. Michała Archanioła są odprawiane w kościele parafialnym, bo tu świątynia jest ogrzewana a chłody już przychodzą.

2.      Dziś – pierwsza niedziela miesiąca – ofiary złożone na tacę przeznaczone są na spłacanie inwestycji prowadzonych w naszej parafii a także na zakup oleju opałowego do ogrzewania świątyni parafialnej. Dziękujemy za hojniejsze ofiary... 

3.      Przez Adwent zapraszamy na roraty we wtorki i piątki na godz. 17,00 a w pozostałe dni tygodnia na godz. 7,00. Dzieci we wtorki i piątki prosimy z lampionami - w te dni otrzymują roratnie pamiątki. Zachęcamy rodziców z dziećmi a zwłaszcza przygotowującymi się do I-Komunii Św., jak dotąd świątynia na roratach bywała wypełniona.

4.      Za tydzień (08.12.2018), w niedzielę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny podczas Mszy św. o 11,00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św. Rodziców lub chrzestnych prosimy aby sami zakupili dziecku medalik z łańcuszkiem.. Po Mszy św. będzie spotkanie i konferencja formacyjna dla rodziców tych dzieci. za tydzień po mszy św. o 9,00 spotkanie i konferencja formacyjna dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

5.      Skupienie kół Żywego Różańca z uwagi na sobotni wyjazd do Torunia będzie tym razem wyjątkowo w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 17,00.

6.      Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą w dniach 13-15 grudnia (piątek - niedziela). Szczegóły za tydzień.

7.      Caritas Diecezji Włocławskiej uczestniczy w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom. Kupując świece Caritas pomagamy najuboższym dzieciom z naszej diecezji. Do nabycia przed świątynią, w zakrystii i kancelarii (małe po 5,-, duże po 15,-). Niech świeca Caritas – symbol pojednania, zapłonie na naszych wigilijnych stołach. Na stoliku przy świecach są też do nabycia nasze parafialne kalendarze ścienne i nowy listopadowy numer Siewu Brzeskiego. Nadal jest do nabycia nasz parafialny kalendarz ścienny na 2020 rok. Poszczególne miesiące zdobią obrazy i zabytki z naszych parafialnych świątyń. Zaznaczone są także uroczystości i wydarzenia życia parafii. Nabywając złóżmy ofiarę, cegiełkę na renowacje świątyń w parafii. W kancelarii są także do nabycia książkowy Kalendarz Rolnika i różne kalendarze Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników

8.      W najbliższą sobotę 7 grudnia wyjazd pielgrzymkowy do Torunia. W programie nawiedzenie Sanktuarium Św. Jana Pawła II i Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji oraz udział w uroczystości obchodów 28 rocznicy powstania Radia Maryja. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy do wtorku w kancelarii parafialnej lub u p. Teresy Ochmańskiej tel.784 667 339.. Warto pojechać...

9.      W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 17,00 (na g. 17,45) ks. proboszcz zaprasza Radę Parafialną na spotkanie omawiające bieżący rok i plany na przyszły.

10.  Zmierzamy do zakończenia tegorocznych prac przy restaurowaniu parafialnej świątyni i zabytków. Trochę się wykonawcom przedłużyło. Pełny odbiór będzie po zakończeniu i uwzględnieniu uwag konserwatorów zabytków i inwestorów. Jeden zakończony odcinek prac już został rozliczony i zapłacony (272 026,59 zł). Drugi nie dokończony jeszcze i nie rozliczony, bo i nie skończony i zabrakło funduszy, będzie znowu trzeba od kogoś na ponad miesiąc dopożyczyć. Również ołtarz z kaplicy Św. Wincentego Ferreriusza w kościele Św. Michała Archanioła nie zostanie w tym roku skończony. Dzięki dotacjom i udziałowi parafii zapłacono 59 265, 71 zł ale to nie wystarczyło, dlatego dokończenie zostało przełożone na 2020 rok. Konserwacja zabytków jest naprawdę kosztowna. Dziękujemy tym co ofiarami wspierają prace renowacyjne. Ofiary na ten cel prosimy składać u księży lub wpłacać na konto bankowe par podane w Siewie Brzeskim i na str. internet. parafii, zaznaczając „na remont świątyni” nr konta w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

11.  Adwent wiąże się z miłosierdziem i zauważeniem potrzeb innych ludzi szczególnie tych którzy cierpią niedostatek. W naszej świątyni będzie jak co roku okazja do podzielenia się produktami spożywczymi, które można składać do koszy przy bocznych ołtarzach w dn. od 8.12 do 17.12.2017 r. Produkty nie mogą być przeterminowane, muszą mieć przynajmniej 2 tygodnie do końca terminu ważności. Prosimy o produkty typu makaron, cukier, mąka, koncentraty, mogą być konserwy lub wędlina pakowana i in. produkty żywnościowe. Z tych produktów powstaną paczki żywnościowe dla  bardziej potrzebujących.

12.  Poświęcone opłatki wigilijne organista Marcin Czynszak roznosi do domów parafian. Z opłatkiem doręcza życzenia i list ks. proboszcza do parafian. W tym tygodniu odwiedzi:  poniedziałek i wtorek - dzielnica Falborek; środa i czwartek - ul. Krakowska, Targowa, Żeromskiego, Obwodowa, Podmierna; piątek i sobota - ul. Królewska, Archeologów, Książąt Kujawskich i in. i ul. Nowa

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Stanisława Pietrusiaka, l.73 z ul. Krakowskiej 43b; +Barbary Leszczyńskiej, l.80 ze Starego Brześcia 27; w poniedz. +Ireny Wojciechowskiej, l.68 z Włocławka, d. Brześć Kuj. ul. Zielna 5; we wtorek +Stanisława Wasilewskiego, l.84 z ul. Konarskiego 17. Zmarłego księdza biskupa Bronisława Dembowskiego, zmarłych kapłanów i wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Zapowiedzi przedślubne – 01.12.2019 r.

·         Przemysław Lewandowski, zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 34
Paulina Urbańska
, zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 34

·         Miłosz Drzewiecki, zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 12
Bogna Aleksandra Jurek
, zam. Paterek ul. Osiedle Sobieskiego 13

 

INTENCJE MSZALNE:


 

NIEDZIELA – 01 grudnia 2019     I Niedziela miesiąca                 
I Niedziela Adwentu (II/A)

 

   7.00  + Marta Stanna  (kościół parafialny)
   9.00  1/.
+ Stanisław Krzos – pg
            2/. + Halina Danielewska – pg
            3/. + Zbigniew Gmurczak – pg
11.00   – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
17.00   + Magdalena Pijanowska – pg

 

PONIEDZIAŁEK – 02 grudnia 2019

 

  7.00  + Jadwiga Jankowska (ur.) – pg
17.00
  1/. + Wanda Stanna – pg
           2/. + Czesława Poniedzielska – pg

 

WTOREK – 03 grudnia 2019       wsp. św. Franciszka Ksawerego, kapł.

 

  7.00  1/. + ks. kan. Zygmunt Walczak – pg
           2/. + Helena Szczepańska – pg
17.00  1/. + Tadeusz R31 i Estera Siborowscy
           2/. + Jan Adamczyk – pg
           3/. + Marianna Górniewicz R4

 

ŚRODA – 04 grudnia 2019

 

  7.00  1/. + Barbara Zielińska – pg
           2/. – O zdrowie i potrzebne łaski dla Jakuba Pawłowskiego w 18. rocznicę urodzin
17.00  1/. + Barbara Gołębiewska (im.) – pg
           2/. + Barbara Kilinowska (im.) – pg
           3/. + Regina Wesołowska – pg

 

CZWARTEK – 05 grudnia 2019    I czwartek miesiąca

 

  7.00  + Maria Kowalewska – pg
17.00  1/. + Barbara Chojnacka (im.) – pg  
           2/. + Janusz Antoszewski R1 – pg

 

PIĄTEK – 06 grudnia 2019           I piątek miesiąca

 

  7.00  + Zdzisława Bacciarelli – pg
16.00  1/. + Seweryna Łączkowska – pg
           2/. + Stanisława Kaczorowska – pg
17.00  1/. + Regina Urbańska – pg
           2/. + Barbara Makowska – pg

 

SOBOTA – 07 grudnia 2019    I sobota miesiąca /wsp. św. Ambrożego,

 

  7.00  1/. + Stanisława R25 i Jakub Ciesielscy, Wacław Ziółkowski
           2/. + Janusz Pisarski – pg
17.00  1/. – W intencji Kół Żywego Różańca naszej parafii i za zmarłych ich członków
           2/. + Lech Bet R7
           3/. + Damian Kuliński – pg

 

NIEDZIELA – 08 grudnia 2019 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

   7.00  + Witosław Kotas – pg   (kościół parafialny)
   9.00  1/.
– Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/. + Jan Szymczak – pg  
            3/. + Stanisław Gotówka – pg
11.00   + Anna Budzińska – pg
17.00   + Wojciech Skruszewicz – pg