24 Listopada 2019 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -24 listopada 2019 - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - XXXIV niedz. zw -  C (I)


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Wczoraj w katedrze włocławskiej odbył się pogrzeb śp. księdza biskupa Bronisława Dembowskiego... Trumna z ciałem śp. biskupa spoczęła w krypcie biskupów włocławskich w podziemiach bazyliki katedralnej we Włocławku. Zgodnie z ostatnią wolą, zmarły pasterz pochowany został w niszy pod śp. biskupem Antonim Pawłowskim, który jako rektor warszawskiego seminarium duchownego przedstawiał bp. Dembowskiego do święceń kapłańskich. Katedrę włocławską wypełniły tłumy przybyłych na pogrzeb duchownych i wiernych, z diecezji włocławskiej i Warszawy, liczne poczty sztandarowe, rodzina zmarłego biskupa i wiele osób reprezentujących środowiska, z którymi związany był bp Dembowski. Uroczystej Mszy św. pogrzebowej przewodniczył abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący KEP, a homilię wygłosił abp senior Marian Gołębiewski z Wrocławia. Mszę św. koncelebrowało 19 biskupów oraz 200 kapłanów. Odczytany też został „ostatni list” bp. Bronisława Dembowskiego.

2.      Za tydzień I niedziela Adwentu. Od przyszłej niedzieli (od 01 grudnia) do końca marca msze św. niedzielne o godz. 7,00 zamiast w poklasztornym kościele Św. Michała Archanioła będą odprawiane w kościele parafialnym, bo tu świątynia jest ogrzewana a chłody już przychodzą.

3.      Caritas Diecezji Włocławskiej uczestniczy w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom. Kupując świece Caritas pomagamy najuboższym dzieciom z naszej diecezji. Do nabycia przed świątynią, w zakrystii i kancelarii (małe po 5,-, duże po 15,-). Niech świeca Caritas – symbol pojednania, zapłonie na naszych wigilijnych stołach. Na stoliku przy świecach są też do nabycia nasze parafialne kalendarze ścienne oraz kalendarze Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników.

4.      W sobotę 7 grudnia organizowany jest wyjazd pielgrzymkowy do Torunia. W programie dnia jest nawiedzenie Sanktuarium Św. Jana Pawła II i Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji oraz udział w uroczystości obchodów 28 rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy w kancelarii parafialnej lub u p. Teresy Ochmańskiej tel.784 667 339.

5.      Jest jeszcze do nabycia nasz parafialny kalendarz ścienny na 2020 rok. Poszczególne miesiące zdobią obrazy i zabytki z naszych parafialnych świątyń. Zaznaczone są także uroczystości i wydarzenia życia parafii. Nabywając złóżmy ofiarę, cegiełkę na renowacje świątyń w parafii (5,-). W kancelarii są do nabycia książkowy Kalendarz Rolnika i różne kalendarze Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników

6.      Dziś jest nowy, listopadowy numer Siewu Brzeskiego.

7.      Powoli zmierzamy do zakończenia tegorocznych prac przy restaurowaniu parafialnej świątyni. Odbył się częściowy odbiór prac przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Pełny odbiór będzie po zakończeniu i uwzględnieniu uwag konserwatorów zabytków i inwestorów. Musimy za wykonany odcinek prac się już rozliczać. Dziękujemy tym co ofiarami wspierają te prace. Ofiary można składać u księży lub wpłacać na konto bankowe parafii podane w Siewie Brzeskim i na str. internet. par, zaznaczając „na remont świątyni” nr konta w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

8.      Poświęcone przed tygodniem opłatki wigilijne organista Marcin Czynszak roznosi do domów parafian. Z opłatkiem doręcza życzenia i list ks. proboszcza do parafian. W tym tygodniu odwiedzi:  poniedziałek - Jądrowice, Miechowice, Kuczyna; wtorek - Falborz; środa - ul. Piaskowa, Mickiewicza; czwartek i piątek - ul. Konarskiego, Traugutta, Okrzei;  sobota - Stary Brześć

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Anny Pakulskiej, l.45 z ul. Żeromskiego 19. Zmarłego księdza biskupa Bronisława Dembowskiego, zmarłych kapłanów i wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Zapowiedzi przedślubne – 24.11.2019 r.

·         Przemysław Lewandowski, zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 34
Paulina Urbańska
, zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 34

·         Miłosz Drzewiecki, zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 12
Bogna Aleksandra Jurek
, zam. Paterek ul. Osiedle Sobieskiego 13INTENCJE MSZALNE:


 

NIEDZIELA – 24 listopada 2019     
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla wszechświata (I/C)

 

         7.00  – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie 
   9.00  1/.
+ Stefan Stasiak R5
            2/. + Bogusław Głowacki – pg
            3/. + Barbara Zielińska – pg
11.00   + Wojciech Skruszewicz – pg
17.00   + Jan Obrzazgiewicz – pg

PONIEDZIAŁEK – 25 listopada 2019

        7.00  + Katarzyna Chojnacka (im.) – pg
17.00
  1/. + Władysław i Irena Sekleccy
           2/. + Leokadia Krygier – pg

WTOREK – 26 listopada 2019                               

       7.00  1/. + Zofia Beling – pg
           2/. + Leokadia Trząsalska – pg
17.00  1/. + Jakub Michalak – pg
           2/. + Łukasz Kuliński – pg
           3/. + Danuta Rempalska

ŚRODA – 27 listopada 2019

       7.00  1/. + ks. kan. Zygmunt Walczak – pg
           2/. + Włodzimierz Kowalewski – pg
17.00  1/. + Walerian Dubiniec – pg
           2/. + Zdzisława Bacciarelli (im.) – pg
           3/. + Aldona Hybińska – pg

CZWARTEK – 28 listopada 2019

        7.00  + Wanda Rzadkowolska – pg
17.00  1/. + Zdzisław Nowicki (im.)
           2/. + Anna Molenda – pg

PIĄTEK – 29 listopada 2019

        7.00  1/. + Andrzej Tomczak (im.) – pg
           2/. + Janusz Pisarski – pg  
17.00  1/. + Leszek Szabela – pg
           2/. + Andrzej Musiński – pg
           3/. + Aleksandra Czajkowska – pg

SOBOTA – 30 listopada 2019

       7.00  1/. + Krystyna Głowacka – pg
           2/. + Krystyna Polakowska – pg
16.00  – Dziękczynno-błagalna w 50. Rocznicę ślubu Heleny
               i Józefa Ziółkowskich
17.00  1/. – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej
                    dla ks. Andrzeja Prokopowicza z racji imienin
           2/. + Czesław Kantowicz – pg
           3/. + Andrzej Rajczuk

NIEDZIELA – 01 grudnia 2019 - I Niedziela miesiąca                 
                         
I Niedziela Adwentu (II/A)

   7.00  + Marta Stanna  (k-ł parafialny)
   9.00  1/.
+ Stanisław Krzos – pg
            2/. + Halina Danielewska – pg
            3/. + Zbigniew Gmurczak – pg
11.00   – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
17.00   + Magdalena Pijanowska – pg