1 września 2019 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie -1 września 2019  -  XXII niedz. zw-  C (I)

 

1.      Dziś 80 rocznica napadu Niemiec hitlerowskich na Polskę i wybuchu II wojny światowej. Pamiętając o ofiarach wojny, módlmy się jeszcze intensywniej w intencji naszej Ojczyzny. Dziś o godz. 14,00 dla uczczenia ofiar wojny i ku przestrodze zabiją wszystkie dzwony w Polsce.

2.      W sobotę 14 września weźmy liczny udział w ogólnopolskiej modlitwie na lotnisku pod Kruszynem "Polska pod Krzyżem". Prosimy naszych parafian o czynne zaangażowanie w organizację i udział. Prośba szczególna do wszystkich strażaków o zaangażowanie w organizację.. Zachęcamy do zorganizowanego udania się na tę szczególną modlitwę. Szczegóły na stronie internetowej lub u księży.

3.      Dziś  nasze gminno-parafialne dożynki na terenie ZSCKR w Starym Brześciu. Msza św. o g. 15,00 przed ZSCKR w Starym Brześciu a potem przemarsz korowodu na stadion szkolny i część obrzędowa. Program szczegółowy na plakatach, w gablocie przed świątynią, na stronach internetowych Parafii i Urzędu Miejskiego. Gwiazdą wieczoru o g. 20,00 będzie "Sławomir".

4.      Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W SP1 o g. 9,00 ale już o 8,30 dzieci kl. II - VIII mają być w klasach z wychowawcami, kl I przybywają z rodzicami na 9,00

5.      W piątek 06 września ogólnopolska inauguracja roku szkolnego w ZSCKR w Starym Brześciu z udziałem wielu ministrów i parlamentarzystów. Rozpocznie się mszą św. o godz. 11,00 w świątyni parafialnej, którą sprawować będzie Ks. Bp Wiesław Mering a potem przejście do Starego Brześcia. Zapraszamy uczniów i pedagogów a także absolwentów tej szkoły

6.      Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny. Spowiedź  na rozpoczęcie będzie w pierwszy piątek miesiąca (06 września) od godz. 16,30 a o g. 17,00 msza św. dla szkół podstawowych i o godz. 18,00 msza św. dla szkół średnich i klas ósmych. Klasy ósme po mszy św. będą miały pierwsze spotkanie formacyjne przygotowujące do bierzmowania. Zachęcamy aby z dziećmi przybyli też rodzice. Uroczyste msze św. ze specjalnym błogosławieństwem na nowy rok szkolny za tydzień, o 9,00 dla młodzieży i kl. ósmych a o 11,00 dla dzieci.

7.      Poszczególni katecheci będą uczyć: Mgr Małgorzata Kruszczyńska w SP nr1 kl. IIIabc, Vac, VIab, VIIb, i kl.Terapeutyczna; Mgr lic. Irena Narewska w SP nr1 kl. Iabc, IIab, IVab, Vb; Mgr Iwona Muszyńska w SP nr1 kl. VIcd, VIIac, VIIIabc oraz ZS nr2 - kl. I i Przedszkole oraz Przedszkole nr 1.  Ks. mgr lic. Krzysztof Góralski w ZS nr2 kl. II-VIII oraz w ZSCKR w Starym Brześciu kl. pierwsze. Ks. mgr lic. Krzysztof Włodarczyk w ZSCKR w Starym Brześciu klasy II, III, IV

8.      Za tydzień po mszy św. o 11,00 spotkanie z rodzicami dzieci klas III i przygotowujących się do I-Komunii Św. a w niedzielę 15.09 z rodzicami klas I i II i poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych.

9.      W sobotę 07 września o godz. 18,00 w kościele Św. Michała Archanioła u Matki Bożej Różańcowej nabożeństwo w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca - wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Gromadzimy się o 17,45 w kościele parafialnym, tu rozpoczynamy nabożeństwo i wyruszamy z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła Św. Michała Arch. i tam będzie Msza św. i dalsza część nabożeństwa. Po zakończeniu procesjonalnie z Figurą Matki Bożej Fatimskiej odmawiając różaniec wrócimy do kościoła parafialnego...

10.  Zakupiona i przywieziona została dzięki akcji Kół Żywego Różańca Figura Św. Michała Archanioła, wierna kopia cudownej figury Św. Michała Archanioła z Góry Gargano, Koszt zakupu to 8000 zł, ofiar wpłynęło 6000 zł, brakło jeszcze 2000 zł, które pożyczono od pewnej osoby, mając nadzieję, że jeszcze inni czciciele Św. Michała Archanioła dołożą się do akcji. Poświęcenie Figury będzie w odpust Św. Michała Archanioła (w niedzielę 29.09.2019 na sumie o g. 11,00, która wyjątkowo odprawiona będzie w poklasztornym kościele Św. Michała Archanioła, zamiast w parafialnym). Czasowo figura będzie jeszcze w kościele poklasztornym). Przygotujemy, po uzgodnieniu projektu, przed kościołem oszklony cokół-kapliczkę i na początku maja umieścimy tam Figurę Patrona tamtej świątyni...

11.  Trwają intensywne prace renowacyjne elewacji świątyni parafialnej. Dziękujemy tym, co ofiarami i modlitwą wspierają prace renowacyjne naszych świątyń. W pracowni konserwacji zabytków w Toruniu jest też ołtarz Św. Wincentego Ferreriusza. Mimo dotacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu z uwagi na prace przy świątyni parafialnej nie zdołamy uporać się z całością kosztów renowacji tego ołtarza. Będziemy musieli wykonać tyle na ile nas będzie stać, resztę dokończyć już w przyszłym roku. Musimy bowiem skupić się na elewacji świątyni parafialnej. Ofiary można składać u księdza lub lepiej wpłacać na konto parafiinr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

12.  Z uwagi na dzisiejszą niedzielę dożynkową, taca na cele inwestycyjne prowadzone w parafii będzie za tydzień...

13.  Kontynuujemy po wakacyjnej przerwie spotkania Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Ruah". Wszystkich chcących wstąpić w szeregi wspólnoty zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie, w naszej parafii 11 września br.. W najbliższą środę nie będzie spotkania, ponieważ w zaprzyjaźnionej parafii w Grabkowie taka msza odbędzie się już 4 września o 19.00, na którą wspólnota jest serdecznie zaproszona. Dziękujemy panu burmistrzowi Tomaszowi Chymkowskiemu za udostępnienie transportu dla chcących uczestniczyć w tym najbliższym wydarzeniu. Więcej informacji u ks. Włodarczyka

14.  Kujawsko - Pomorski Transport Samochodowy (dawniej PKS Włocławek) informuje o promocyjnych cenach biletów miesięcznych na trasie Brześć Kuj. - Włocławek: pracowniczy 70,- zł, szkolny 35,70,-

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Marka Pawłowskiego, l.70 z ul. Głowackiego 5; +Grzegorza Mrozińskiego, l.45 z ul. Słowackiego 14.Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin a także zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...

Zapowiedzi przedślubne – 01.09.2019 r.

·         Tomasz Sobczak, zam. Guźlin 88A
Kamila Aleksandra Balcerak, zam. ul. Przesmyk 7.


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 01 września 2019                     XXII Niedziela zwykła / 80. rocz. wybuchu II WŚ / Dożynki /  I niedziela m-ca / imieniny ks.bpa Bronisława Dembowskiego

  7.00  + Stanisław Chaberski R25 i zm. z rodz. Chaberskich (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
– Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/.
– Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Teresy i Jana z racji
                    40. rocznicy ślubu
            3/. + Halina Danielewska – pg
11.00   + Jan i Danuta Kacprzak – pg
15.00   – Dożynki gminno-parafialne – Msza Święta Dziękczynna za tegoroczne plony z prośbą
            o błogosławieństwo Boże dla rolników i ogrodników
17.00   + Witold Szafrański, Janina, Władysław i Aleksander Piotrowscy

PONIEDZIAŁEK – 02 września 2019

   7.00 + Jan Piasecki – pg  
18.00
  1/. + Genowefa i Bronisław Górnik
           2/. + Władysława R3 i Zygmunt Rojewscy
           3/. + Stanisława Kaczorowska – pg

WTOREK – 03 września 2019         wsp. św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dra K-ła

  7.00  1/. + Łukasz Kuliński – pg
           2/. + Helena Krygier (ur.)
18.00  1/. + Jan Kułakowski R12, Leontyna i Antoni Kułakowscy
           2/. + Helena Wyrwa R1 – pg
           3/. + Henryka Szczepaniak – pg

ŚRODA – 04 września 2019

  7.00  1/. + Daromiła Drożdżewska-Pączkowska – pg
           2/. + Andrzej Kuliński – pg
18.00  1/. + Barbara Gołębiewska – pg
           2/. + Teresa Dolasińska
           3/. + Jan Andrzejczak – pg

CZWARTEK – 05 września 2019               I czwartek m-ca

  7.00  1/. + Krystyna Polakowska – pg
           2/. + Janusz Pisarski – pg
18.00  1/. + Wacław Spryszyński R11
           2/. + Aleksandra Czajkowska – pg

PIĄTEK – 06 września 2019                        I piątek m-ca

  7.00  + Anna Słowińska – pg
17.00  1/. + Janina Ciupalska R16, Stanisława i Władysław Misterscy (rezerwacja)
           2/. + Barbara Makowska – pg
18.00  1/. + Magdalena Pijanowska – pg
           2/. + Danuta Kaczmarek – pg

SOBOTA – 07 września 2019             I sobota m-ca

  7.00  1/. + Regina Urbańska (im.) – pg
           2/. + Józef Jagodziński R25
18.00  1/. – W intencji Kół Żywego Różańca naszej parafii i za zmarłych ich członków
           2/. + Jerzy R18 i Marianna R3 Ptaszyńscy
           3/. + Regina Błaszczyk (im.) – pg

NIEDZIELA – 08 września 2019                      XXIII Niedziela zwykła

   7.00  – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
+ Wacław i Regina Bretes
            2/.
+ Bogusław Głowacki – pg  
11.00   + Protazy Osiński– pg
17.00   + Wojciech Skruszewicz – pg