8 września 2019 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -8 września 2019  -  XXIII niedz. zw-  C (I)

 

1.      Z uwagi na ubiegłotygodniową niedzielę dożynkową, taca na cele inwestycyjne prowadzone w parafii jest dziś, tym co wsparli już w ubiegłym tygodniu serdecznie dziękujemy...

2.      Dziś święto Narodzenia NMP, w tradycji ludowej zwane świętem Matki Boskiej Siewnej...

3.      W najbliższą sobotę 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego a równocześnie ogólnopolska modlitwa "Polska pod Krzyżem" na lotnisku pod Kruszynem. Weźmy liczny udział. Jeszcze raz prosimy naszych parafian o czynne zaangażowanie w organizację i udział w tym religijnym i patriotycznym wydarzeniu. Prośba szczególna do wszystkich strażaków o zgłoszenie się do organizatorów i zaangażowanie w organizację, szczegóły na stronie internetowej.. Zachęcamy do zorganizowanego udania się na tę szczególną modlitwę. Chcący udać się pieszo, wspólnie pielgrzymkowo wyruszają o g. 8,00 sprzed kościoła parafialnego. Chcący być dowiezieni autokarem do Nowej Wsi i dojść stamtąd na plac uroczystości, proszeni są o zapisanie się w kancelarii do wtorku włącznie. Szczegółowy program wydrukowany jest na str. 10 sierpniowego Siewu Brzeskiego dostępnego przed świątynią i w zakrystii.Szczegóły na stronie internetowej.

4.      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację naszych gminno-parafialnych dożynek. Jak wiemy już to w Brześciu Kuj. potrafimy dobrze przygotować takie uroczystości.

5.      W piątek 06 września miała miejsce w ZSCKR w Starym Brześciu ogólnopolska inauguracja roku szkolnego dla szkół rolniczych podlegających pod Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obok ministra MRiRW Jana Krzysztofa Ardanowskiego  udział wzięła wiceminister Anna Gembicka i Krzysztof Czabański Przewodniczący Rady Mediów Narodowych i parlamentarzyści naszego regionu. Do świątyni uroczyście wkroczyli z pocztami sztandarowymi przedstawiciele 53 szkół rolniczych podlegających pod Ministerstwo Rolnictwa. Mszy św. o g. 11,00 przewodniczył Ks. Bp Wiesław Mering.

6.      Dziś uroczyste msze św. ze specjalnym błogosławieństwem na nowy rok szkolny o g. 9,00 dla młodzieży i kl. ósmych a o g. 11,00 dla dzieci szkół podstawowych.. Dziś po mszy św. o g. 11,00 spotkanie z rodzicami dzieci klas III i przygotowujących się do I-Komunii Św. a za tydzień w niedzielę 15.09 z rodzicami dzieci klas I i II i poświęcenie na mszy św. o g. 11,00  tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych...

7.      W piątek 13.09.o g. 18,00  kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją Maryjną wokół świątyni i różańcem. We mszy św. będziemy zawierzać przez wstawiennictwo Matki Najświętszej zgłoszone intencje...

8.      Dziękujemy za ofiarność. Zakupiona i przywieziona Figura Św. Michała Archanioła, wierna kopia cudownej figury Św. Michała Archanioła z Góry Gargano jest już spłacona przez czcicieli Św. Michała Arch. Poświęcenie Figury będzie w odpust Św. Michała Archanioła w niedzielę 29.09.2019 na sumie o g. 11,00, (która wyjątkowo odprawiona będzie w poklasztornym kościele Św. Michała Archanioła, zamiast w parafialnym). Przygotujemy i uzgodnimy projekt i przed kościołem będzie oszklony cokół-kapliczka, gdzie w  maju umieścimy Figurę Patrona tamtej świątyni. Ogłaszamy konkurs na wizualizację takiej kapliczki. Propozycje wyrysowane lub w wersji komputerowej prosimy składać do ks. prob. do końca października...

9.      Trwają intensywne prace renowacyjne elewacji świątyni parafialnej. Dziękujemy tym, co ofiarami i modlitwą wspierają prace renowacyjne naszych świątyń. W pracowni konserwacji zabytków w Toruniu jest też ołtarz Św. Wincentego Ferreriusza. Mimo dotacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu z uwagi na prace przy świątyni parafialnej nie zdołamy uporać się z całością kosztów renowacji tego ołtarza. Będziemy musieli wykonać tyle na ile nas będzie stać, resztę dokończyć już w przyszłym roku. Musimy bowiem skupić się na elewacji świątyni parafialnej. Ofiary można składać u księdza lub lepiej wpłacać na konto parafiinr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

10.  Po wakacyjnej przerwie wznowione zostają spotkania Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnoty i na Mszę Świętą z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie w najbliższą środę 11 września br. o g. 19,00.

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Małgorzaty Słowińskiej, l.49 z ul. Okrzei 8; +Danuty Majchrzak, l.89 z Włocławka, poprzednio Pikutkowo 13; +Marii Szczupakowskiej, l.96 z ul. Konarskiego 70. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin a także zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...

Zapowiedzi przedślubne – 08.09.2019 r.

·         Tomasz Sobczak, zam. Guźlin 88A
Kamila Aleksandra Balcerak
, zam. Brześć Kuj. ul. Przesmyk 7.


INTENCJE MSZALNE:


 

NIEDZIELA – 08 września 2019                      XXIII Niedziela zwykła

   7.00  – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
+ Wacław i Regina Bretes
            2/.
+ Bogusław Głowacki – pg 
11.00   + Protazy Osiński– pg
17.00   + Wojciech Skruszewicz – pg

PONIEDZIAŁEK – 09 września 2019

   7.00 + Marianna i Marcin Czerwińscy
18.00
  1/. + Jan Obrzazgiewicz – pg  
           2/. + Jakub Michalak – pg
           3/. + Zenona R12 i Franciszek Czerniak

WTOREK – 10 września 2019

  7.00  1/. + Danuta Kaczmarek (ur.) – pg
           2/. + Genowefa Lewandowska – pg
18.00  1/. + Krzysztof Michałowski R21, Marianna Michałowska, Mirosław Nowicki
           2/. + Wiesława Dobruchowska-Pająk
           3/. + Jakub Balcerak – pg

ŚRODA – 11 września 2019

  7.00  1/. + Krystyna Bukowska – pg
           2/. + Helena Osińska – pg
18.00  1/. + Stanisława i Marian Kowalewscy – pg
           2/. + Leszek Szabela – pg
           3/. + Stanisław Latecki – pg
19.00  - Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie

CZWARTEK – 12 września 2019                                                                                                      Najśw. Imienia Maryi

  7.00  1/. + Apolinary Łaszkiewicz – pg
           2/. + Honotata Bartczak – pg
18.00  1/. + Leokadia Krygier R1
           2/. + Dariusz Rogiewicz – pg

PIĄTEK – 13 września 2019                         wsp. św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła

  7.00  1/. + Daromiła Drożdżewska-Pączkowska – pg
           2/. + Andrzej Kuliński – pg
18.00  1/. – Intencje polecane przez Parafian z racji Nabożeństwa Fatimskiego: + Jan Kotas, + Leszek Szabela, + Marek Pawlak, + Bogdan Nowakowski, + Zbigniew Kapeliński, Sabina i Czesław Kapelińscy, Waldemar Kapeliński, Helena Budna, Marianna i Leon Czyżewscy, Marian Czyżewski, Władysława i Jan Nowakowscy, Renata Sznajder, za rodz. Kapelińskich, Czyżewskich, Czynszów, Budnych i Nowakowskich, + Jan Szymczak, + Janina Pręgowska, + Wiesław Jóźwiak, + Piotr Jaroszewski, + Roman Jarecki, + Zofia Polak, + Sławomir Zieliński, + Leszek Przysiecki, + Karol Skrzek, + Stanisław Lizik, + Stanisław Wicher
           2/. + Stanisław Kaczmarek – pg
           3/. + Anna Budzińska – pg

SOBOTA – 14 września 2019                          święto Podwyższenia Krzyża Świętego

  7.00  1/. + Henryk Gliński (ur.) – pg
           2/. + Janina Winczewska – pg
17.00  Msza ślubna: Natalia Zboińska i Hubert Hybiński
18.00  1/. + Zenon Tomalak – pg
           2/. + Jerzy Piasecki – pg

NIEDZIELA – 15 września 2019                                   XXIV Niedziela zwykła

   7.00  + Seweryna Łączkowska – pg  (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
– Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/.
+ Maria, Jan i Marcin Osińscy – pg  
            3/. + Jadwiga Rzadkowolska – pg 
11.00   + Andrzej Musiński– pg
17.00   + Bogumił Nowak R5 – pg