25 sierpnia 2019 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie -25 sierpnia 2019  -  XXI niedz. zwC (I)

 

1.      Jutro uroczystość NMP Częstochowskiej. Zapraszamy szczególnie na mszę św. o 18,00, będziemy wynagradzać Matce Najświętszej za zniewagi wobec Niej ze strony wysłanników szatana w naszej Ojczyźnie

2.      Akcja Kół Żywego Różańca, ufundowania przed kościołem Św. Michała Archanioła wiernej kopii cudownej figury Św. Michała Archanioła z Góry Gargano, która u nas gościła w roku ubiegłym, przeprowadziła zbiórkę do puszek przed świątyniami  Zebrano do puszek łącznie 2851 zł, członkowie KŻR dołożyli 2560, łącznie 5411. Koszt samego zakupu Figury to 8000 zł, brakło więc 2600 zł, które pożyczono od pewnej osoby, mając nadzieję, że jeszcze inni czciciele Św. Michała Archanioła dołożą się do akcji. Jutro figura ma być przywieziona z Marek k/Warszawy. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za pomoc w transporcie. Planujemy poświęcenie Figury w odpust Św. Michała Archanioła (29.09.2019). Czasowo figura będzie w kościele poklasztornym. Przygotujemy, po uzgodnieniu projektu, przed kościołem oszklony cokół-kapliczkę i na początku maja umieścimy tam Figurę Patrona tamtej świątyni...

3.      Trwają już prace renowacyjne elewacji świątyni parafialnej. Dziękujemy tym, co ofiarami i modlitwą wspierają prace renowacyjne naszych świątyń. Ofiary można składać u księdza lub wpłacać na konto parafii. podane w Siewie Brzeskim i na str. internetowej parafii: nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

4.      Dziś w Ciechocinku dożynki diecezjalne, od nas też jedzie delegacja. Za tydzień dożynki ogólnopolskie na Jasnej Górze, którym przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Mering. W przyszłą niedzielę 01 września 2019 r  także nasze gminno-parafialne dożynki na terenie ZSCKR w Starym Brześciu. Msza św. będzie o g. 15,00 przed ZSCKR w Starym Brześciu a potem przemarsz korowodu na stadion szkolny i część obrzędowa. Program szczegółowy na plakatach, w gablocie przed świątynią, na stronach internetowych Parafii i Urzędu Miejskiego. Gwiazdą wieczoru o g. 20,00 będzie "Sławomir".

5.      Burmistrz Brześcia Kuj. kieruje apel: W zbliżającą się 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej wracamy pamięcią do tragicznych wydarzeń, które objęły cały nasz kraj. 1 września 1939r. wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej. Osamotnione w walce Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec. W tegoroczną 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, winniśmy uczcić pamięć wszystkich ofiar tego konfliktu. Burmistrz w imieniu własnym, jak i samorządu brzeskiego zaprasza do udziału w uroczystych obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. 9:00 - Msza Święta - Kościół Przemienienia Pańskiego w Wieńcu; 10:00 - przemarsz i złożenie kwiatów i wiązanek na Cmentarzu w Wieńcu

6.      Jeszcze ogłoszenie ks. K. Włodarczyka. Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie, jakim jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka. Twórcą idei jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki za aprobatą św. Jana Pawła II. Inicjatywa ta ma na celu zaszczepić w człowieku ideę trzeźwości i abstynencji dla dobra ojczyzny, poszczególnych rodzin oraz osobistego. Wspierana intencją modlitewną może przynieść także inne duchowe korzyści, ponieważ możemy ofiarować naszą abstynencję za konkretnych ludzi czy sytuacje. Udział w krucjacie możemy zadeklarować wypełniając odpowiedni formularz, przewidziany do tego celu. Uroczyste podpisanie i wysłanie deklaracji krucjaty odbędzie się po mszy świętej wieczornej w sobotę, 31 sierpnia. Więcej szczegółów i potrzebnych informacji u ks. Włodarczyka oraz na deklaracjach dostępnych pod chórem dla chcących wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Patronem akcji jest św. Stanisław BM, patron naszej parafii.

7.      Kujawsko - Pomorski Transport Samochodowy (dawniej PKS Włocławek) informuje o promocyjnych cenach biletów miesięcznych na trasie Brześć Kuj. - Włocławek: pracowniczy 70,- zł, szkolny 35,70,-

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Wojciecha Stępińskiego, l.23 z ul. 3 Maja 28; +Sławomira Zielińskiego, l.56 z Włocławka, poprzednio Brześć Kuj. ul. Polna; w sobotę w Bytoniu odbył się pogrzeb ks. Bogdana Czyżniejewskiego, prob. ze Zbierska w diec. kaliskiej. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin a także zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...

Zapowiedzi przedślubne – 25.08.2019 r.

·         Krzysztof Spychalski, zam. Guźlin 80
Marta Słomczewska, zam. Bądkowo ul. Włocławska 51


      INTENCJE MSZALNE:


      

NIEDZIELA – 25 sierpnia 2019                       XXI Niedziela w ciągu roku (I/C)

 

  7.00  + Pelagia Bystrzycka R10, Sabina Bilarska i zm. z rodziny Musiał   
                    (k-ł św. Michała Archanioła)
  9.00  1/.
+ Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
           2/.
+ Józef i Waleria Ciupalscy, Aniela i Władysław Rokiccy
           3/. + Marian Krawczyk – pg
11.00  + Wojciech Skruszewicz – pg
17.00  + Andrzej Rajczuk – pg                                                           
poza par. x Góralski –  + Leszek Przysiecki

 

PONIEDZIAŁEK – 26 sierpnia 2019            uroczystość NMP Częstochowskiej                                  

 

   7.00 1/. + Regina Błaszczyk – pg  
18.00
  1/. – O Boże błogosławieństwo dla Mateusza w 18. Rocznicę urodzin
           2/. + Mirosława Kuska R15, Katarzyna i Leon Rybak        
poza par. x K. Góralski – + Damian Kuliński

 

WTOREK – 27 sierpnia 2019          wspomnienie św. Moniki

 

  7.00  1/. + Czesław Mikołajczyk R10
18.00  1/. + Walerian Dubiniec – pg
           2/. + Eugeniusz Kozicki – pg                                  
poza par. x K. Góralski – + Genowefa Lewandowska

 

ŚRODA – 28 sierpnia 2019                  wspomnienie św. Augustyna, bpa, dra Kościoła

 

  7.00  1/. + Stanisław Lizik – pg
18.00  1/. + Estera R15 i Tadeusz Siborowscy
           2/. + Stanisław Smól R35
           3/. + Damian Kuliński – pg                                       
poza par. x K. Góralski – + Włodzimierz Kowalewski

 

CZWARTEK – 29 sierpnia 2019           męczeństwo św. Jana Chrzciciela

 

  7.00  1/. + Janina Winczewska – pg
18.00  1/. + Artur Jóźwiak
           2/. + Helena Osińska (ur.) – pg                                   
poza par. x K. Góralski –  + Aleksandra Czajkowska

 

PIĄTEK – 30 sierpnia 2019

 

  7.00  1/. + Irena Głowacka – pg
           2/. + Stanisław Latecki – pg
           3/. + Zbigniew Gmurczak – pg
18.00  1/. + Róża i Kazimierz Budzyńscy
           2/. + Walentyna R6 i Edward Stanny

 

SOBOTA – 31 sierpnia 2019

 

  7.00  1/. + Marian Krawczyk – pg
           2/. + Honorata Bartczak – pg
18.00  1/. + Jan, Genowefa Kozłowscy i rodzeństwo Kozłowscy, Franciszek,
                   Joanna i Kazimierz Budziszewscy
           2/. + Ryszard Waszak, Józefa i Tadeusz Krasińscy
           3/. + Bronisław Chlebiński (im.)

 

NIEDZIELA – 01 września 2019                     XXII Niedziela zwykła / 80. rocz. wybuchu II WŚ / Dożynki / I niedziela m-ca / imieniny ks.bpa Bronisława Dembowskiego

   7.00  + Stanisław Chaberski R25 i zm. z rodz. Chaberskich (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
– Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/.
– Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Teresy i Jana
                     z racji 40. rocznicy ślubu
            3/. + Halina Danielewska – pg
11.00   + Jan i Danuta Kacprzak – pg
15.00   – Dożynki gminno-parafialne – Msza Święta Dziękczynna za tegoroczne plony z prośbą
            o błogosławieństwo Boże dla rolników i ogrodników
17.00   + Witold Szafrański, Janina, Władysław i Aleksander Piotrowscy