4 sierpnia 2019 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -4 sierpnia 2019  -  XVIII niedz. zw-  C (I)

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Dziś  pierwsza niedziela miesiąca, taca na prowadzone i planowane w parafii inwestycje...

2.      Koła Żywego Różańca podjęły inicjatywę ufundowania przed kościołem Św. Michała Archanioła wiernej kopii cudownej figury Św. Michała Archanioła z Góry Gargano, która u nas gościła w roku ubiegłym. W związku z powyższym przeprowadzą zbiórkę do puszek przed świątyniami w przyszłą niedzielę 11 sierpnia i 18 sierpnia. Piękna inicjatywa, prosimy ją wesprzeć...

3.      Dziękujemy tym, co ofiarami i modlitwą już wspierają prace renowacyjne naszych świątyń. Ofiary można składać u księdza lub wpłacać na konto par. podane w Siewie Brzeskim i na str. internetowej parafii: nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002. Na ścianie wejściowej ustawione zostały już rusztowania i rozpoczęte prace przygotowawcze, w dni powszednie wchodzimy do świątyni tylko bocznymi wejściami. W niedziele i święta, kiedy nie są prowadzone prace główne wejście z pewnymi ograniczeniami też jest czynne.

4.      W parafii katedralnej we Włocławku są zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału. Szczegóły dotyczące pielgrzymki na afiszu w gablotce przy świątyni a także na stronach internetowych parafii katedralnej. Z naszej parafii pragnie dołączyć się jak na razie kilkanaście osób ale można się jeszcze zgłosić, także jak pielgrzymka przybędzie do Brześcia Kuj. A pielgrzymi przybędą do nas, we wtorek 06 sierpnia 2019 ok. godz. 11,00 - 11,30. Podobnie jak w latach ubiegłych ugośćmy wszystkich pielgrzymów na skwerze miejskim. Księży, kleryków i siostry zakonne oraz odpowiedzialnych za organizację ks. proboszcz tradycyjnie zaprasza na plebanię. Prosimy wszystkich chętnych o dostarczenie produktów (tj. ciasta, napojów, owoców czy kanapek), byśmy mogli godnie ugościć pielgrzymów. Ugoszczenie pielgrzymów jest pewną formą duchowego uczestnictwa w pielgrzymce, bo oni się modlą na trasie w intencjach ludzi ich goszczących. W tym roku prosimy panie i panów z ulic: Piaskowej, Mickiewicza, Traugutta, Okrzei i Konarskiego o gościnne obsłużenie pielgrzymów, mile widziani także i inni, zwłaszcza doświadczeni w przyjmowaniu pielgrzymów.

5.      We wtorek święto Przemienienia Pańskiego a w piątek św. Teresy Benedykty (Edyty Stein)

6.      W piątek 9 sierpnia o godzinie 6,30 sprzed kościoła parafialnego wyjazd pielgrzymów na Opolszczyznę

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Zofii Beling, l.91 z Ciechocinka, dawniej zam. Rzadka Wola; +Piotra Jaroszewskiego, l.56 z Al. Łokietka 10A; +Jadwigi Jankowskiej, l.68 z ul. Traugutta 30a; +Wiesława Adamskiego, l.61 z Falborz 35. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin a także zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...

Zapowiedzi przedślubne – 04.08.2019 r.

·         Tomasz Marcin Domagalski, zam. Brześć Kuj. ul. Nowa 19A/38 
Karolina Anita Wilińska
, zam. Brześć Kuj. ul. Nowa 19A/38  

·         Artur Jankowski, zam. Brześć Kuj. ul. Kujawska 9, 
Marta Wełnicka
, zam. Chojnice ul. Grunowo 29


INTENCJE MSZALNE:


 

NIEDZIELA – 04 sierpnia 2019 -XVIII Niedziela w ciągu roku (I/C)

   7.00  - + Mirosław Nowicki R9 (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
+ Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/.
+ O szczęśliwe zbiory, i o zdrowie i błogosławieństwo Boże w gospodarstwie
11.00   + Jan Mikołajczyk – pg
17.00   + Wojciech Skruszewicz – pg                                           
poza par. x K. Włodarczyk – + Jakub Michalak

PONIEDZIAŁEK – 05 sierpnia 2019rocznica poświęcenia Bazyliki w Rzymie NMP

   7.00   + Irena Kucińska R5
18.00
    1/. + Anna Słowińska – pg
             2/. + Jan Obrzazgiewicz – pg   
poza par. x K. Włodarczyk – + Stanisław Krzos

WTOREK – 06 sierpnia 2019    - Pielgrzymka Włocławska w Parafii,
święto Przemienienia Pańskiego

  7.00    1/. + Seweryna Łączkowska – pg
             2/. + Andrzej Sobczak
18.00    1/. O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Adama w 18 r. urodzin
             2/. + Jan Kotas                                                        
poza par. x K. Włodarczyk – + Wojciech Skruszewicz

ŚRODA – 07 sierpnia 2019 -  świętych męczenników Sykstusa i Towarzyszy

  7.00    1/. + Zofia Czerniak – pg
             2/. + Krystyna Polakowska – pg
18.00    1/. + Barbara Gołębiewska - pg
             2/. + Wiesław Jóźwiak – pg   
poza par. x K. Włodarczyk – + Leokadia Krygier

CZWARTEK – 08 sierpnie 2019  -   wsp. św. Dominika                         

   7.00   + Stanisław Jasiński R2
18.00    1/. + Radosław Górecki - urodzinowa
             2/. + Janina Jasińska                                                       
poza par. x K. Włodarczyk – + Janusz Ulanowski

PIĄTEK – 09 sierpnia 2019 -  święto św. Teresy Benedykty – patronki Europy

  7.00    1/. + Irena Głowacka – pg
             2/. + Roman Jarecki – pg
18.00    1/. + Dariusz Rogiewicz – pg
             2/. + Aleksandra Czajkowska R1 – pg                      
poza par. x K. Włodarczyk – + Waldemar Jabłoński

SOBOTA – 10 sierpnia 2019 -  święto świętego Wawrzyńca           

  7.00    1/. + Cecylia Wasilewska R2
             2/. + Halina Danielewska – pg
18.00    1/. + Helena Wyrwa - pg
             2/. + Lech Drożdżewski – pg         
poza par. x K. Włodarczyk – +Daromiła Drożdżewska - Pączkowska

NIEDZIELA – 11 sierpnia 2019  - XIX Niedziela w ciągu roku

   7.00  - + Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
+ Protazy Osiński – pg
            2/.
+ Lucyna Szortyka – pg
11.00   1/. + Krystyna Trajder i Józefa Trajder, zm. z rodziny Trajder, Jarzębińskich i Wodziczko – pg
            2/.
+ O Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Agnieszki Szymańskiej z racji 18 r. urodzin
17.00   + Anna Budzińska                                                             
poza par. x K. Włodarczyk –  + Anna Kobielska