11 sierpnia 2019 - Ogłoszenia

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -11 sierpnia 2019  -  XIX niedz. zw-  C

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Koła Żywego Różańca podjęły inicjatywę ufundowania przed kościołem Św. Michała Archanioła wiernej kopii cudownej figury Św. Michała Archanioła z Góry Gargano, która u nas gościła w roku ubiegłym. W związku z powyższym przeprowadzą zbiórkę do puszek przed świątyniami w dzisiejszą i przyszłą niedzielę 11 i 18 sierpnia. Piękna inicjatywa, prosimy ją wesprzeć...

2.      We wtorek 13.08. o g. 18,00 Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw Msza św, w int. polecanych a potem procesja z Figurą MB Fatimskiej i Różaniec Fatimski. Zapraszamy

3.      W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, jedna z najstarszych uroczystości w Kościele i dzień szczególnie ważny dla dziejów Polski, obrona przed inwazją bolszewicką zwana Cudem nad Wisłą

4.      Zakończone zostały działania ofertowe na prace renowacyjne elewacji naszej świątyni. Prace w tym roku prowadzić będzie także firma DOMART. W najbliższym czasie rozpoczniemy już prace renowacyjne. W dni powszednie, wchodzimy do świątyni tylko bocznymi wejściami. W niedziele i święta, kiedy nie są prowadzone prace główne wejście z pewnymi ograniczeniami też będzie czynne. W tym tygodniu do pracowni konserwatorskiej w Toruniu zabrana została część konstrukcji ołtarza św. Wincentego Ferreriusza z południowej kaplicy poklasztornego kościoła św. Michała Archanioła. Prace konserwatorskie są kosztowne i czasochłonne. Możliwe jest ich prowadzenie dzięki dofinansowaniu z dotacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Także prace renowacyjne świątyni parafialnej możliwe są dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego i Brzeskiego Samorządu. Problem w tym, że Parafia musi mieć wkład własny a to zawsze jest kłopotem ale ufamy, że patriotyzm lokalny i zaangażowanie parafian zaradzą. Dziękujemy tym, co ofiarami i modlitwą wspierają już prace renowacyjne naszych świątyń. Ofiary można składać u księdza lub wpłacać na konto par. podane w Siewie Brzeskim i na str. internetowej parafii: nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

5.      Dziękujemy za ugoszczenie we wtorek pielgrzymów pielgrzymki włocławskiej. Bardzo ładnie i hojnie ugoszczono. Łączymy się duchowo i modlitewnie z pielgrzymującymi...

6.      Łączymy się także duchowo z parafianami pielgrzymującymi od wczoraj pod kierownictwem p. Teresy Ochmańskiej na Opolszczyznę.

7.      Za dwa tygodnie w Ciechocinku dożynki diecezjalne a za 3 tygodnie dożynki ogólnopolskie na Jasnej Górze, którym przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Mering. Nasze gminno-parafialne dożynki będą w niedzielę 01 września 2019 r na terenie ZSCKR w Starym Brześciu. Msza św. będzie o g. 15,00 przy ZSCKR w Starym Brześciu a potem przemarsz korowodu na stadion szkolny i część obrzędowa. Gwiazdą wieczoru o g. 20,00 będzie "Sławomir" i in. artyści.

8.      W ZSCKR w Starym Brześciu 06 września będzie ogólnopolska uroczysta inauguracja roku szkolnego z udziałem ministra a mszę św. na inaugurację odprawi w naszej świątyni ks. bp Wiesław Mering...

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Reginy Wesołowskiej - Lewandowskiej, l. 93 z ul. Kolejowej 2 a we wtorek będzie pogrzeb +Krystyny Bukowskiej, l.92 z ul. Krakowskiej 33 a w czwartek w Sieradzu odbył się pogrzeb ks. Henryka Janiszewskiego l.78, byłego proboszcza w Szpetalu Górnym, Przedczu i Chełmicy Dużej. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin a także zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...

Zapowiedzi przedślubne – 11.08.2019 r.

·         Tomasz Marcin Domagalski, zam. Brześć Kuj. ul. Nowa 19A/38
Karolina Anita Wilińska, zam. Brześć Kuj. ul. Nowa 19A/38 

·         Artur Jankowski, zam. Brześć Kuj. ul. Kujawska 9,
Marta Wełnicka
, zam. Chojnice ul. Grunowo 29

·         Krzysztof Spychalski, zam. Guźlin 80,
Barta Słomczewska, zam. Bądkowo ul. Włocławska 51INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 11 sierpnia 2019    XIX Niedziela w ciągu roku (I/C)

      7.00  - + Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
+ Protazy Osiński – pg
            2/.
+ Lucyna Szortyka – pg
11.00   1/. + Krystyna Trajder i Józefa Trajder, zm. z rodziny Trajder,
                     Jarzębińskich i Wodziczko – pg
            2/.
+ O Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski
                    dla Agnieszki Szymańskiej z racji 18 r. urodzin
17.00   + Anna Budzińska                                                             
poza par. x K. Włodarczyk –  + Anna Kobielska

PONIEDZIAŁEK – 12 sierpnia 2019                                                                                                                     

         7.00   1/. + Józef, Irena, Alina, Zbigniew Woźniak
             2/. + Aleksandra Czajkowska – pg
18.00
    1/. + Leszek Tryniszewski – pg
             2/. + Jan Mikołajczyk                                                      
poza par. x K. Włodarczyk – + Stanisław Sędlak

WTOREK – 13 sierpnia 2019               

  7.00    1/. + Jerzy Kurant – pg
18.00    1/. Intencje polecane przez Parafian z racji Nabożeństwa Fatimskiego: + Jan Kotas, Leokadia Krygier, Leszek Szabela, Irena Ciechalska, Marek Pawlak, Danuta Kaczmarek, Zdzisława Bacciarelli, Maria Kowalewska (im), Bogdan Nowakowski, dusze w czyśćcu cierpiące, Leon i Marianna Iżyccy, Anna Kobielska, Janina Winczewska, Jan Piasecki, Zbigniew Gmurczak, Honorata Bartczak, Władysław Kołtuński
             2/. + Henryk Grzelak R11 /rezerwacja/
             3/. + Stanisław Latecki                                                   
poza par. x K. Włodarczyk – + Anna Budzińska

ŚRODA – 14 sierpnia 2019  wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego

  7.00    1/. + Henryk Gliński R2
18.00    1/. + Regina Urbańska – pg
             2/. + Janina, Władysław i Aleksander Piotrowscy
            
3/. + Janina Pręgowska – pg                                           
poza par. x K. Włodarczyk – + Stanisław Latecki

CZWARTEK – 15 sierpnie 2019         uroczystość Wniebowzięcia NMP

   7.00  - + Maria Osowska (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
- Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/.
+ Barbara Makowska – pg
11.00   + Teresa Drzewiecka R9
16.00   Msza ślubna: Marcin Gliszczyński i Sandra Hanczewska
17.00   + Marta i Jan Balcerak, Joanna Kułaczkowska
poza par. x K. Włodarczyk –  + Kazimiera Lewandowska

PIĄTEK – 16 sierpnia 2019                                                                                               

  7.00    1/. + Marianna Burdzińska – pg
             2/. + Jadwiga Raszka R25
18.00    1/. + Genowefa R5 i Wacław Brzeczkowscy, Kazimiera i Bolesław Urbaś   /rez/
             2/. + Wiesława Dobruchowska – Pająk                      
poza par. x K. Włodarczyk – + Andrzej Kuliński

SOBOTA – 17 sierpnia 2019                        wspomnienie św. Jacka

        7.00    1/. + Jan Obrzazgiewicz R1 – pg
             2/. +  Genowefa Lewandowska - pg
17.00    Msza ślubna: Monika Łęga i Piotr Rybsztad
18.00    1/. + Mieczysław Osiński R5
             2/. + Tadeusz Podemski R14 /rezerwacja/                       
poza par. x K. Włodarcz
yk – + Andrzej Kuliński

NIEDZIELA – 18 sierpnia 2019     XX Niedziela w ciągu roku

         7.00  + Seweryna Łączkowska – pg   (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
+ Stanisław Krzos – pg
            2/.
+ Wiesława Dobruchowska - Pająk
11.00   1/. + Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/.
+ Jan Adamczyk R30
17.00   + Jan i Danuta Kacprzak                                       
poza par. x K. Włodarczyk –  + Agata Przewozikowska