28 lipca 2019 - Ogłoszenia

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -28 lipca 2019  -  XVII niedz. zw-  C (I)

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Z racji minionego w czwartek (25 lipca) święta patrona kierowców i podróżujących św. Krzysztofa w dzisiejszą niedzielę (28 lipca) po Mszach św. 7,00; 9,00; 11.00; 17,00 uroczyste poświęcenie pojazdów (samochody, motocykle, rowery i samobieżne maszyny). Poświęcenie pojazdów będzie wokół Placu Łokietka (i ul. przylegających)  i wzdłuż ul. Farnej, (a po g. 7,00 ul. Narutowicza, Kołłątaja i Parkowej). Właściciel święconego pojazdu otrzyma obrazek św. Krzysztofa z modlitwą przed podróżą lub dekalogiem kierowcy. Otrzymując obrazek można złożyć jak co roku ofiarę dla misji na zakup środków transportu. Akcja św. Krzysztof jest to apel, MIVA Polska do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych, aby jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli (jeśli mogą) 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy i misjonarek.

2.      Dziś o godz. 11,00 - msza św. o błogosławieństwo Boże dla czwartkowych Solenizantów, ks. wikariuszy naszej parafii - ks. Krzysztofa Góralskiego i ks. Krzysztofa Włodarczyka. Otoczmy ich naszą modlitwą i życzliwością...

3.      W tym tygodniu I-piątek miesiąca. Msze św. o 7,00; 17,00; 18,00. Okazja do spowiedzi na pół godz. przed mszami św. Zachęcamy szczególnie dzieci po I-Komunii Św. i ósmoklasistów przygotowujących się do bierzmowania w przyszłym roku o odprawianie spowiedzi i Komunii Św. przez 9 pierwszych piątków miesiąca...

4.      W sobotę 03 sierpnia o godz. 18,00 w kościele Św. Michała Archanioła u Matki Bożej Różańcowej nabożeństwo w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca - wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Gromadzimy się o 17,45 w kościele parafialnym, tu rozpoczynamy nabożeństwo i wyruszamy z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła Św. Michała Arch. i tam będzie Msza św. i dalsza część nabożeństwa. Po zakończeniu procesjonalnie z Figurą Matki Bożej Fatimskiej odmawiając różaniec wrócimy do kościoła parafialnego...

5.      Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, taca na prowadzone i planowane w parafii inwestycje...

6.      Dziękujemy tym, co ofiarami i modlitwą już wspierają prace renowacyjne naszych świątyń. Ofiary można składać u księdza lub wpłacać na konto par. podane w Siewie Brzeskim i na str. internetowej parafii: nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002. Na ścianie wejściowej ustawione zostały już rusztowania i rozpoczęte prace przygotowawcze, w dni powszednie wchodzimy do świątyni tylko bocznymi wejściami. W niedziele i święta, kiedy nie są prowadzone prace główne wejście z pewnymi ograniczeniami też jest czynne.

7.      Koła Żywego Różańca podjęły inicjatywę ufundowania przed kościołem Św. Michała Archanioła wiernej kopii cudownej figury Św. Michała Archanioła z Góry Gargano, która u nas gościła w roku ubiegłym. W związku z powyższym przeprowadzą zbiórkę do puszek przed świątyniami w niedziele 11 i 18 sierpnia. Piękna inicjatywa, warto ją wesprzeć...

8.      W najbliższą sobotę 3 sierpnia br. o godz. 11.00 w katedrze włocławskiej ks. bp Wiesław Mering będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji  95 - rocznicy święceń kapłańskich Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, i zarazem w 118. rocznicę Jego urodzin.  Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup poświęci portret kard. Wyszyńskiego, z fundacji Civitas Christiana, który na stałe zawiśnie w kaplicy święceń Sługi Bożego. Ksiądz Biskup zaprasza na tę Mszę św. do katedry kapłanów, przedstawicieli ruchów, stowarzyszeń i grup duszpasterskich. Dziękujemy, że z naszej parafii wybierają się delegacje... Zachęcamy też innych..

9.      W parafii katedralnej we Włocławku są zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału.. Szczegóły dotyczące pielgrzymki na afiszu w gablotce przy świątyni a także na stronach internetowych parafii katedralnej. Z naszej parafii pragnie dołączyć się jak na razie kilkanaście osób ale można się jeszcze zgłosić, także jak pielgrzymka przybędzie do Brześcia Kuj. A pielgrzymi przybędą do nas, we wtorek 06 sierpnia 2019 ok. godz. 11,00 - 11,30. Podobnie jak w latach ubiegłych ugośćmy wszystkich pielgrzymów na skwerze miejskim. Księży, kleryków i siostry zakonne oraz odpowiedzialnych za organizację ks. proboszcz tradycyjnie zaprasza na plebanię. Prosimy wszystkich chętnych o dostarczenie produktów (tj. ciasta, napojów, owoców czy kanapek), byśmy mogli godnie ugościć pielgrzymów. Ugoszczenie pielgrzymów jest pewną formą duchowego uczestnictwa w pielgrzymce, bo oni się modlą na trasie w intencjach ludzi ich goszczących. W tym roku prosimy panie i panów z ulic: Piaskowej, Mickiewicza, Traugutta, Okrzei i Konarskiego o gościnne obsłużenie pielgrzymów, mile widziani także i inni, zwłaszcza doświadczeni w przyjmowaniu pielgrzymów.

 

           W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Andrzeja Rosińskiego, l.80 z Włocławka, dawniej zam. w Brześciu Kuj; +Andrzeja Kmiecia, l.65 z ul. Pułaskiego a we wtorek będzie pogrzeb +Zofii Beling, l.91 z Ciechocinka, dawniej zam. Rzadka Wola. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin a także +ks. Zygmunta Walczaka polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...

 

 

                                  Zapowiedzi przedślubne – 28.07.2019 r.

·         Filip Andrzej Gontarek, zam. Brześć Kuj. ul. Mickiewicza 28                   
Julia Ochocińska, zam. Wieniec ul. Leśna 2.

·         Łukasz Budner, zam. Brześć Kuj. ul. Końcowa 7A
Monika Gliniak, zam. Brześć Kuj. ul. Końcowa 7A 

·         Jarosław Bachorski, zam. Kuczyna 11 par. tut.                                     
Karolina Grzelak, zam. Włocławek ul. Hutnicza 40A, par. Św. Józefa


INTENCJE MSZALNE:


 

NIEDZIELA – 28 lipca 2019                    XVII Niedziela w ciągu roku (I/C)

 

   7.00  - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
              (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
+ Krzysztof Krawczyk
            2/.
+ Aleksandra Nowicka – pg
11.00   - O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla ks. Krzysztofa
              Góralskiego i Krzysztofa Włodarczyka z racji imienin
17.00   + Marta Stanna              
                                            poza par. x K. Włodarczyk – + ks. Zygmunt Walczak – greg. 28

 

PONIEDZIAŁEK – 29 lipca 2019                            wsp. św. Marty

 

   7.00   + Anna Kowalewska - imieninowa
18.00
    1/. + Walerian Dubiniec – pg
             2/. + Franciszek Świerski i Władysława Świerska R50
                                            poza par. x K. Włodarczyk – + ks. Zygmunt Walczak – greg. 29

 

WTOREK – 30 lipca 2019                                                        

 

  7.00    1/. + Józefa i Stanisław Gawrońscy
18.00    1/. + Genowefa Bęben R6 i Józef Bęben
             2/. + Marianna Burdzińska – pg
             3/. + Genowefa Kubczak – pg
                                               poza par. x K. Włodarczyk – + ks. Zygmunt Walczak – greg. 30

 

ŚRODA – 31 lipca 2019                                                                                               

 

  7.00    1/. + Seweryna Łączkowska – pg
18.00    1/. + Jan Mikołajczyk – pg
             2/. + Janina Jasińska – pg   
             3/. + Andrzej Kuliński – pg                   
     
                                               poza par. x K. Włodarczyk – Jan Mikołajczyk

 

CZWARTEK – 01 sierpnie 2019                                                                             

 

   7.00   + Marek Pawlak – pg
18.00    1/. + Radosław Kotowski – pg
             2/. + Janusz Antoszewski - urodzinowa                        
                                              poza par. x K. Włodarczyk – Jan Mikołajczyk

 

PIĄTEK – 02 sierpnia 2019             I Piątek Miesiąca

 

  7.00    + Krystyna Polakowska – pg
17.00    1/. + Magdalena Pijanowska – pg
             2/. + Irena Ciechalska – pg
18.00    1/. + Stanisław Kacprzak R14 i zm. z rodziny Kacprzaków
             2/. + Stanisława Kaczorowska – pg
                                     poza par. x K. Włodarczyk – + Protazy Osiński

 

SOBOTA – 03 sierpnia 2019                              I sobota miesiąca

 

  7.00    1/. + Krystyna Polakowska – pg
             2/. + Czesław Kantowicz – pg
17.00    Msza ślubna: Joanna Dębicka i Bartłomiej Dzedzej
18.00    1/. + W intencji Kół Żywego Różańca
             (k-ł św. Michała Archanioła)
             2/. + Marianna, Zofia, Stanisław, Daniel, Eugeniusz, Edward, Wiesław i Jadwiga Koziccy, Helena, Jan i Tadeusz Kamińscy, Janina Mierzejewska, Genowefa i Bolesław Szarwas i Zdzisław Kozicki    
                                    poza par. x K. Włodarczyk – Protazy Osiński

 

NIEDZIELA – 04 sierpnia 2019        XVIII Niedziela w ciągu roku – I Niedziela Miesiąca

   7.00  - + Mirosław Nowicki R9 /rezerwacja/
             (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
+ Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/.
+ O szczęśliwe zbiory i o zdrowie i Błogosławieństwo Boże
                   w gospodarstwie
   11.00   + Jan Mikołajczyk – pg
   17.00   + Wojciech Skruszewicz – pg           
             poza par. x K. Włodarczyk –+Jakub Michalak