21 lipca 2017 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie -21 lipca 2019  -  XVI niedz. zw-  C (I)

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Z racji przypadającego w czwartek (25 lipca) święta patrona kierowców i podróżujących św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę (28 lipca) po Mszach św. 7,00; 9,00; 11.00; 17,00 uroczyste poświęcenie pojazdów (samochody, motocykle, rowery i samobieżne maszyny). Poświęcenie pojazdów będzie wokół Placu Łokietka (i ul. przylegających)  i wzdłuż ul. Farnej, (a po g. 7,00 ul. Narutowicza, Kołłątaja i Parkowej). Właściciel święconego pojazdu otrzyma obrazek św. Krzysztofa z modlitwą przed podróżą lub dekalogiem kierowcy. Otrzymując obrazek będzie można wtedy złożyć jak co roku ofiarę dla misji na zakup środków transportu…  Akcja św. Krzysztof jest to apel, z którym MIVA Polska zwraca się do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych, aby jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli (jeśli mogą) 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy i misjonarek.

2.      W przyszłą niedzielę o godz. 11,00 - msza św. o błogosławieństwo Boże dla czwartkowych Solenizantów, wikariuszy naszej parafii - ks. Krzysztofa Góralskiego i ks. Krzysztofa Włodarczyka

3.      W parafii katedralnej we Włocławku są zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału.. Szczegóły dotyczące pielgrzymki na afiszu w gablotce przy świątyni a także na stronach internetowych parafii katedralnej.

4.      Dziękujemy tym, co ofiarami i modlitwą wspierają prace renowacyjne naszych świątyń. Ofiary można składać u księdza lub wpłacać na konto par. podane w Siewie Brzeskim i na str. internetowej parafii: nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002. Na ścianie wejściowej ustawione zostały już rusztowania i rozpoczęte prace przygotowawcze, w dni powszednie wchodzimy do świątyni tylko bocznymi wejściami. W niedziele i święta, kiedy nie są prowadzone prace główne wejście z pewnymi ograniczeniami będzie czynne.

5.      Przez okres wakacji sobotnia wieczorna msza św. o g. 18,00 jest z liturgii niedzieli i z homilią niedzielną i ogłoszeniami. Tak będzie do końca sierpnia.

6.      Dziś po mszy św. o godz. 11 odbędzie się spotkanie z p. Teresą Ochmańską pielgrzymów wyjeżdżających na Opolszczyznę w dniach 9-11 sierpnia, celem omówienia spraw organizacyjnych i uzupełnienia wpłat. Ponieważ ze względów osobistych niektórzy się wycofali są 3 wolne miejsca

7.      Koła Żywego Różańca podjęły inicjatywę ufundowania przed kościołem Św. Michała Archanioła wiernej kopii figury Św. Michała Archanioła z Góry Gargano, która u nas gościła w roku ubiegłym. W związku z powyższym przeprowadzą zbiórkę do puszek przed świątyniami w niedziele 11 i 18 sierpnia. Piękna inicjatywa, warto ją wesprzeć...

8.      Czerwcowy numer Siewu Brzeskiego, do nabycia na stoliku pod chórem. Przy nabywaniu Siewu składamy do puszki tam się znajdującej ofiarę na cele wydawnicze...

9.      Przez lipiec odprawiane są msze św. gregoriańskie za ks. Zygmunta Walczaka, int. od naszej parafii.

10.  W sobotę 3 sierpnia br. o godz. 11.00 w katedrze włocławskiej ks. bp Wiesław Mering będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji  95 - rocznicy święceń kapłańskich Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, i zarazem w 118. rocznicę Jego urodzin.  Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup poświęci portret kard. Wyszyńskiego, z fundacji Civitas Christiana, który na stałe zawiśnie w kaplicy święceń Sługi Bożego. Ksiądz Biskup zaprasza na tę Mszę św. do katedry kapłanów, przedstawicieli ruchów, stowarzyszeń i grup duszpasterskich. Zachęcamy do zorganizowania się.

11.  W naszej parafii kilka organizacji, przeprowadzać będzie zbiórkę makulatury. Zdobyte środki będą przeznaczone na uratowanie koni z rzeźni. Makulaturę można będzie składać u pana Kościelnego. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie przed świątynią oraz pod numerem telefonu: 693468295

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Stanisława Wichera, l.96 z ul. Prusa 11 i +Bogumiła Dankowskiego, l.82 z ul. Reymonta 4. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin a także +ks. Krystiana Michalaka ze Śmiłowic i +ks. Zygmunta Walczaka polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...

Zapowiedzi przedślubne – 21.07.2019 r.

·         Bartłomiej Dzedzej, zam. Bydgoszcz ul. Karpacka 39/4,.                                                                                 
Joanna Dębicka, zam. j.w, dawniej Brześć Kuj. ul. Narutowicza 5

·         Hubert Hybiński, zam. Guźlin 1,.                                                                                                                      
Natalia Zboińska, zam. Brześć Kuj. ul. Kościuszki 1

·         Kamil Tomasz Kuczyński, zam. Stary Brześć 7
Anna Maria Kurtys, zam. Włocławek ul. Wesoła 10/11, par Św. Józefa

·         Filip Andrzej Gontarek, zam. Brześć Kuj. ul. Mickiewicza 28
Julia Ochocińska, zam. Wieniec ul. Leśna 2.

·         Łukasz Budner, zam. Brześć Kuj. ul. Końcowa 7A                                                                                                             
Monika Gliniak, zam. Brześć Kuj. ul. Końcowa 7A 

Jarosław Bachorski, zam. Kuczyna 11 par. tut.                                                                                              
Karolina Grzelak, zam. Włocławek ul. Hutnicza 40A, par. Św. JózefaINTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 21 lipca 2019                  XVI Niedziela w ciągu roku (I/C)

   7.00   + Jerzy Kurant (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
+ Henryk, Edward i zm. z rodz. Glonek
            2/.
+ Barbara Makowska – pg
11.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
17.00    + Protazy Osiński – pg                            
                                            poza par. x K. Włodarczyk – + ks. Zygmunt Walczak – greg. 21

PONIEDZIAŁEK – 22 lipca 2019               święto św. Marii Magdaleny

   7.00   + Zofia Czerniak – pg
18.00
    1/. + Waldemar Jabłoński – pg
             2/. + Leokadia Krygier – pg                    
                                             poza par. x K. Włodarczyk – + ks. Zygmunt Walczak – greg. 22

WTOREK – 23 lipca 2019                          święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

  7.00    1/. + Władysława Osińska – pg
             2/. + Apolinary Łaszkiewicz – pg
18.00    1/. + Józef, Franciszka Kamińscy, Czesława Baranowska i Jan Goździk
             2/. + Jakub (im.) i Stanisława Ciesielscy, Wacław Ziółkowski
                                            poza par. x K. Góralski – + ks. Zygmunt Walczak – greg. 23

ŚRODA – 24 lipca 2019                            wsp. św. Kingi, dziewicy

  7.00    1/. + Anna Molenda – pg
             2/.
+ Krystyna Głowacka – pg
18.00    1/. + Krystyna Trajder, Mirosława i Henryk Lewandowscy, Józefa Trajder – pg
             2/. + Jakub Michalak – pg                      
                                               
poza par. x K. Włodarczyk – + ks. Zygmunt Walczak – greg. 24

CZWARTEK – 25 lipca 2019                     święto św. Jakuba, apostoła

   7.00   + Regina Urbańska – pg
18.00    1/. + Genowefa i Stanisław Stańczak
             2/. + Krzysztof Budzyński (im.) (rez)     
                                             poza par. x K. Włodarczyk – + ks. Zygmunt Walczak – greg. 25

PIĄTEK – 26 lipca 2019                   wsp. św. Anny i Joachima, rodziców NMP

  7.00    + Anna Słowińska – pg
18.00    1/. + Anna Budzińska – pg
             2/. + Mirosława Kwiatkowska – pg
             3/. + Marianna Górniewicz      
                                             poza par. x K. Włodarczyk – + ks. Zygmunt Walczak – greg. 26

SOBOTA – 27 lipca 2019

  7.00    Jan Kotas – pg
17.00    Msza ślubna: Justyna Glonek i Mariusz Kalwasiński
18.00    1/. + Stanisław Krzos – pg
             2/. + Lech Drożdżewski – pg                  
                                                poza par. x K. Włodarczyk – + ks. Zygmunt Walczak – greg. 27

NIEDZIELA – 28 lipca 2019                                                      XVII Niedziela w ciągu roku

   7.00  - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
+ Krzysztof Krawczyk
            2/.
+ Aleksandra Nowicka – pg
11.00   - O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla ks. Krzysztofa Góralskiego i Włodarczyka
            z racji imienin
17.00   + Marta Stanna                                        
                                              poza par. x K. Włodarczyk – + ks. Zygmunt Walczak – greg. 28