14 lipca 2019 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie -  14 lipca 2019  -  XV niedz. zw-  C (I)

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Dziś (14.07.2019) Brzeskie Centrum Kultury zaprasza na największą imprezę teatralną w regionie, czyli XVI Brzeskie Spotkania Teatrów ulicznych "gramOFFon" 2019. W tym roku impreza zacznie się  nieco inaczej -  o godz. 16.30 w sali widowiskowej BCK zaprezentowana zostanie, dotychczas niespotykana u nas forma teatralna - teatr cienia. Kolejne spektakle od 17.30, jak sama nazwa wskazuje, odbędą się na ulicy, na bruku skweru miejskiego. Będzie cyrkowo, magicznie, śmiesznie.  Iluzja, żonglerka, fire show, szczudła  - to wszystko z czym wiąże się sztuka ulicy.  Gwiazdą - dużą formą,  tegorocznej edycji będzie spektakl w wyk. Teatru Akt z Warszawy pt. "Sen Kustosza" Zapraszamy. Spektakle są nieodpłatne.

2.      Zaplanowane na ten rok prace restauratorskie i konserwatorskie frontowej ściany świątyni parafialnej jak widać zaczynamy realizować a w kościele Św. Michała Archanioła będzie renowacja i konserwacja ołtarza Św. Wincentego Ferreriusza. Odnowione są już obydwa zabytkowe feretrony z obrazami z kościoła poklasztornego można je oglądać w parafialnej świątyni w prawej nawie. Szerzej o wykonywanych inwestycjach i ich kosztach (z podaniem sum) napiszemy w przyszłym Siewie Brzeskim. Dlatego ksiądz proboszcz napisze, bo słowo jest ulotne, ktoś niedosłyszy, inny przekręci a jeszcze inny dopowie coś co nie jest prawdziwe. Mamy poważne zadania, które konsekwentnie realizujemy i jest się z czego cieszyć a z czasem będziemy dumni. Koszt tegorocznych inwestycji w obydwu świątyniach wyniesie niemal. 700 tysięcy zł.. Udało się dzięki pomocy życzliwych ludzi, rozumiejących historyczną rolę naszego miasta, zdobyć przyznanie dotacji, które mamy otrzymać z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego i naszej gminy na łączną sumę 570 tysięcy, reszta to musi być wkład własny parafii. Dziękujemy tym, co ofiarami i modlitwą wspierają prace renowacyjne naszych świątyń. Ofiary można składać u księdza lub wpłacać na konto par. podane w Siewie Brzeskim i na str. internetowej parafii: nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002. Na ścianie wejściowej ustawione zostały już rusztowania i rozpoczęte prace przygotowawcze, w dni powszednie wchodzimy do świątyni tylko bocznymi wejściami. W niedziele i święta, kiedy nie są prowadzone prace główne wejście z pewnymi ograniczeniami będzie czynne. Przygotować się musimy, że tak będzie do jesieni.

3.      Przez okres wakacji sobotnia wieczorna msza św. o g. 18,00 jest z liturgii niedzieli i z homilią niedzielną i ogłoszeniami. Tak będzie do końca sierpnia.

4.      W przyszłą niedzielę 21 lipca po mszy św. o godz. 11 odbędzie się spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających na Opolszczyznę w dniach 9-11 sierpnia, celem omówienia spraw organizacyjnych i uzupełnienia wpłat. Zapraszam. Pozdrawiam Teresa Ochmańska.

5.      Nowy czerwcowy numer Siewu Brzeskiego, do nabycia przed świątynią u ministrantów. W nim m.in.: fotorelacje z Bożego Ciała, z Bierzmowania, z życia parafii, dwudziestolecia ks. proboszcza w Brześciu Kuj. i imienin, spotkaniu Rady Parafialnej, śmierci proboszcza ze Śmiłowic i Zygier oraz naszych parafian. Wieści ze szkół; BCK i in. W historiach brzeskich o Włodzimierzu Karczemnym dyrektorze Szkoły Podstawowej nr 2, który doczekał się ulicy swego imienia. Ponadto 6 art. serii dr. K. Optołowicza - Polska i Polacy w świetle nauczania papieskiego. Przy nabywaniu Siewu składamy do puszki ofiarę na cele wydawnicze...

6.      Przez lipiec odprawiane są msze św. gregoriańskie za ks. Zygmunta Walczaka, int. od naszej parafii.

7.      W sobotę 3 sierpnia br. o godz. 11.00 w katedrze włocławskiej ks. bp Wiesław Mering będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji  95 - rocznicy święceń kapłańskich Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, i zarazem w 118. rocznicę Jego urodzin.  Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup poświęci portret kard. Wyszyńskiego, z fundacji Civitas Christiana, który na stałe zawiśnie w kaplicy święceń Sługi Bożego. Ksiądz Biskup zaprasza na tę Mszę św. do katedry kapłanów, przedstawicieli ruchów, stowarzyszeń i grup duszpasterskich

8.      Jest już nowy kalendarz i można już rezerwować śluby i msze św. na rok 2020.

9.      W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Leokadii Trząsalskiej, l.91 z ul. Konarskiego 32; +Zbigniewa Drożdżewskiego, l.77 z ul. Kilińskiego 41 a jutro pogrzeb +Stanisława Wichera, l.96 z ul. Prusa 11. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin a także +ks. Krystiana Michalaka i +ks. Zygmunta Walczaka polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...

 

Zapowiedzi przedślubne – 14.07.2019 r.

·         Andrzej Łukasz Katolik, zam. Włocławek ul. Cienista 29/31 dawniej Brześć Kuj. ul. Królewska 11A,.
Justyna Niedzielska, zam. Wieniec Zalesie ul. Zdrojowa 36

·         Bartłomiej Dzedzej, zam. Bydgoszcz ul. Karpacka 39/4,.     
 
Joanna Dębicka, zam. j.w, dawniej Brześć Kuj. ul. Narutowicza 5

·         Hubert Hybiński, zam. Guźlin 1,. 
 Natalia Zboińska, zam. Brześć Kuj. ul. Kościuszki 1

·         Kamil Tomasz Kuczyński, zam. Stary Brześć 7
Anna Maria Kurtys, zam. Włocławek ul. Wesoła 10/11, par Św. Józefa

·         Filip Andrzej Gontarek, zam. Brześć Kuj. ul. Mickiewicza 28    
Julia Ochocińska, zam. Wieniec ul. Leśna 2.

·         Łukasz Budner, zam. Brześć Kuj. ul. Końcowa 7A       
Monika Gliniak, zam. Brześć Kuj. ul. Końcowa 7A 

·         Jarosław Bachorski, zam. Kuczyna 11 par. tut. 
 Karolina Grzelak, zam. Włocławek ul. Hutnicza 40A, par. Św. Józefa

 

       INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 14 lipca 2019                   XV Niedziela w ciągu roku (I/C)

   7.00   + Michał Łączkowski R10 (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
+ Stanisław Baranowski R10
            2/.
+ Janina R20 i Józef Balcerak, zm. z rodz. Balceraków
11.00   1/. - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/.
+ Franciszka i Józef Kwiatkowscy
17.00    + Janina Dynarska R1                                 
                                                               poza par. x K. Góralski – + ks. Zygmunt Walczak – greg. 14

PONIEDZIAŁEK – 15 lipca 2019                                 wsp. św. Bonawentury, BDr

   7.00   + Helena i Józef Pręgowscy
18.00
    1/. – Dziękczynna z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Tomasza
             2/. + Henryka Szczepaniak – pg                 
                                                               poza par. x K. Góralski – + ks. Zygmunt Walczak – greg. 15

WTOREK – 16 lipca 2019                                      wsp. NMP z Góry Karmel

  7.00    1/. + Barbara Wenerska – pg
             2/. + Bogdan Nowakowski – pg
18.00    1/. + Stanisław Kaczmarek, Henryka i Jan Cichowlas – pg
             2/. + Mariola Zielińska – pg                        
                                                               poza par. x K. Góralski – + ks. Zygmunt Walczak – greg. 16

ŚRODA – 17 lipca 2019

  7.00    1/. + Seweryna Łączkowska – pg
             2/.
+ Ireneusz Rosiński (ur.)
18.00    1/. + Jan Kaźmierczak R19
             2/. + Eugeniusz Kozicki – pg                       
                                                               poza par. x K. Góralski – + ks. Zygmunt Walczak – greg. 17

CZWARTEK – 18 lipca 2019

   7.00   + Wojciech Kowalewski R7, zm. z rodz. Kowalskich, Maria Kowalewska – pg
18.00    1/. + Alina, Konstanty, Janusz, Kunegunda i zm. z rodz. Sobczaków
             2/. + Grzegorz Misterski – pg                      
                                                                poza par. x K. Góralski – + ks. Zygmunt Walczak – greg. 18

PIĄTEK – 19 lipca 2019

  7.00    1/. + Krystyna Polakowska – pg
             2/. + Czesław Kantowicz – pg                      
18.00    1/. + Tadeusz Rzadkowolski i zm. z rodz. Rzadkowolskich
             2/. + Regina Błaszczyk – pg                        
                                                                poza par. x K. Góralski – + ks. Zygmunt Walczak – greg. 19

SOBOTA – 20 lipca 2019

  7.00    1/. + Henryka Zielińska R20
             2/. + Barbara Słowińska – pg
18.00    1/. + Wojciech Skruszewicz – pg
             2/. + Helena Wyrwa – pg                             
                                                               poza par. x K. Góralski – + ks. Zygmunt Walczak – greg. 20

NIEDZIELA – 21 lipca 2019                             XVI Niedziela w ciągu roku

         7.00   + Jerzy Kurant (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
+ Henryk, Edward i zm. z rodz. Glonek
            2/.
+ Barbara Makowska – pg
11.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
17.00    + Protazy Osiński – pg                            
                                                             poza par. x K. Włodarczyk – + ks. Zygmunt Walczak – greg. 21