26 maja 2019 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie -26 maja 2019  -  VI Niedziela Wielkanocna -C (I)

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Dziś dzień matki. Pamiętajmy o matkach żyjących i zmarłych, o g. 11,00 specjalna msza św. w intencji matek, to taki piękny duchowy kwiat dla nich...

2.      Za tydzień  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i pierwsza niedziela miesiąca - taca na cele inwestycyjne w naszej parafii...

3.      Podobnie jak w roku ubiegłym od czerwca do października nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca - wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Najbliższe 01 czerwca o godz. 17,30 rozpoczynamy w świątyni parafialnej, następnie procesjonalne przejście z figurą Matki Bożej Fatimskiej na godz. 18,00 na mszę św. w kościele Św. Michała Archanioła u Matki Bożej Różańcowej.

4.      Zmiana terminu sakrament bierzmowania na niedzielę 16 czerwca 2019 r. podczas mszy św. o godz. 17,00, udzieli go Ksiądz Biskup Ordynariusz Wiesław Mering. Po całorocznych comiesięcznych spotkaniach formacyjnych i liturgicznych, najbliższe przygotowanie liturgii bierzmowania będzie we wtorek 04 czerwca o g. 16,00. Informacje szczegółowe odnośnie bierzmowania u ks. K. Góralskiego.

5.      W sobotę 15 czerwca planowany  jest jednodniowy wyjazd do Trójmiasta. W programie; zwiedzanie z przewodnikiem Gdańska. Wysłuchamy koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej oraz w drodze powrotnej pobyt w skansenie w Szymbarku, gdzie jest wiele atrakcji także dla młodzieży i dzieci, które zachęcamy by może wraz z rodzicami lub babcią czy dziadkiem wzięły udział  w tej wycieczce. Będzie atrakcyjnie. Koszt ok 100 zł . Zapisy u p. Teresy Ochmańskiej tel. 784 667 339 lub w kancelarii par..

6.      Przypominamy, że w dniach 9 -11 sierpnia będzie z parafii wyjazd  pielgrzymkowo-turystyczny na Opolszczyznę.  W programie zwiedzanie Opola, Góra Św. Anny i inne ciekawe miejsca. Jest już prawie  komplet chętnych. Jeżeli jeszcze ktoś bardzo chciałby pojechać to proszę o kontakt z p. Teresą Ochmańską tel.784 667 339.

7.      Brzeskie Centrum Kultury zaprasza na koncert zatytułowany  „Grunt to rodzinka”, który odbędzie się 7 czerwca 2019 r. ( piątek) o godzinie 19.00 w Sali widowiskowej BCK.  To kolejny projekt przygotowany przez zespół muzyczny z BCK., który  tym razem zaprosił do współpracy  wokalistki  Koła Wokalnego „Gama”  z BCK  oraz laureatów  Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewane Przedszkolaki”.  Piękne piosenki o mamie, tacie, dziecku, rodzinie,  w ciekawych aranżacjach  Będzie energetycznie,  żywiołowo, wesoło i bardzo rodzinnie. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w przedsprzedaży lub bezpośrednio przed koncertem.

8.      Przed świątynią u ministrantów jest do nabycia nowy, majowy numer Siewu Brzeskiego a w nim m.in.: fotorelacje z liturgii Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy, uroczystości 3-Majowych i I-Komunii Św. i odpustu; wieści ze szkół; zapowiedzi nabożeństw pierwszych sobót miesiąca i i in.; powiatowa akcja na rodziny zastępcze oraz art. na temat mszy z modlitwą o uzdrowienie. Przy nabywaniu składamy ofiarę na cele wydawnicze...

9.      W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Stanisławy Kaczorowskiej, l.85 z Guźlina 75; +Bogdana Nowakowskiego, l.67 z Rzadkiej Woli 22; +.Krystyny Głowackiej, l.71 z ul. Mickiewicza 33; a jutro pg +Stanisława Lizika, l.72 z Pikutkowa 28 a w środę Bagusława Głowackiego, lat 63 z ul. Nowej. Zmarłych i  wszystkich ostatnio zmarłych parafian i z naszych rodzin a także ks. Zygmunta Walczaka polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...

Zapowiedzi przedślubne – 26.05.2019 r.

·         Rafał Błaszczak, zam. Dąb Wielki 10, par. Smólnik                                                                                    
Natalia Polak, zam. Brześć Kuj. ul. Kilińskiego 53, par. tut.

·         Michał Kozłowski, zam. Stary Brześć 26/2,  par. tut.                                                                                     
Monika Osińska, zam. Kazanie 27/10, par. Lubraniec

Mariusz Krzysztof Kalwasiński, zam. Brwilno  ul. Wrzosowa 8
Justyna Glonek, zam. Brześć Kuj. ul. Podmierna 3, par. tut.INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 26 maja 2019                      VI Niedziela Wielkanocy (I/C)

   7.00   – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00   1/.
– Dziękczynno-błagalna w 30. rocznicę ślubu Elżbiety i Andrzeja Kwiatkowskich
             2/.
+ Helena Legumina – pg
11.00    1/. – Intencje polecane przez Parafian z racji Dnia Matki
             2/.
+ Leszek Przysiecki – greg. 26
17.00    + Stefania, Franciszek, Krystyna, Edward Kubisiak, zmarli z rodz. Kubisiaków i Świątkowskich (rez.)

PONIEDZIAŁEK – 27 maja 2019

   7.00   1/. + Marek Pawlak – pg
             2/.
+ Leszek Przysiecki – greg. 27
18.00    1/. + Marianna Rembowska – pg  
             2/. + Barbara Słowińska – pg

WTOREK – 28 maja 2019

  7.00    1/. + Zofia Czerniak – pg
             2/. + Leszek Przysiecki – greg. 28
18.00    1/. + Józef i Marianna Klejbach, Monika Majerowska, Mariola Żelazek
             2/. + Halina, Karol, Marianna i Zygmunt Drabkowscy

ŚRODA – 29 maja 2019                            wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.

  7.00    1/. + Henryk Maciejewski – pg
             2/. + Leszek Przysiecki – greg. 29
18.00    1/. + Barbara Gołębiewska – pg
             2/. + Jan Ciemny – pg

CZWARTEK – 30 maja 2019

  7.00    1/. + Waldemar Osiński – pg
             2/. + Leszek Przysiecki – greg. 30
18.00    1/. + Barbara Gołębiewska – pg
             2/. + Marcin Lewandowski R17, Anna i Jan Ciechalscy, zmarli z rodz. Żelazków

PIĄTEK – 31 maja 2019                                  święto Nawiedzenia NMP

  7.00    1/. + Seweryna Łączkowska – pg
             2/. + Krystyna Polakowska – pg
18.00    1/. + Leszek Tryniszewski – pg
             2/. + Jan Obrzazgiewicz – pg

SOBOTA – 01 czerwca 2019      wsp. św.Justyna, męczennika / Dzień Dziecka / I sobota miesiąca

  7.00    + Wiesław Przewozikowski R3, Anna i Jan Niezgoda
18.00    1/. – W intencji Kół Żywego Różańca naszej parafii i za zmarłych ich członków
             2/. + Aleksandra Balcerzak – pg
             3/. + Marian Krawczyk – pg

NIEDZIELA – 02 czerwca 2019    Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego / I niedziela miesiąca

   7.00   + Seweryna Łączkowska – pg (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00   1/.
+ Regina Bretes R13
             2/.
+ Irena Głowacka
11.00    – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
17.00    + Andrzej Rajczuk – pg