2 czerwca 2019 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie -2 czerwca 2019  -  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
- I-niedziela miesiąca -C (I)

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Dziś pierwsza niedziela miesiąca - taca na cele inwestycyjne w naszej parafii...

2.      W niedzielę 16 czerwca 2019 r. podczas mszy św. o godz. 17,00, Ksiądz Biskup Ordynariusz Wiesław Mering udzieli sakramentu bierzmowania. Po całorocznych comiesięcznych spotkaniach formacyjnych i liturgicznych, najbliższe przygotowanie liturgii bierzmowania będzie we wtorek 04 czerwca o g. 16,00. Informacje szczegółowe odnośnie bierzmowania u ks. K. Góralskiego.

3.      Wprawdzie jeszcze za dwa i pół tygodnie w czwartek (20 czerwca 2019 r.) Uroczystość Bożego Ciała, ale uprzedzająco informujemy. Ołtarze na Boże Ciało  -  1 ołtarz - przy posesji p. Pochroń – mieszkańcy Pikutkowa i Józefowa; 2 ołtarz - przy posesji p. Książków – mieszkańcy Starego Brześcia bloków; 3 ołtarz przy kościele poklasztornym – mieszkańcy Brześcia ulic dzielnicy Falborek4 ołtarz przed plebanią – młodzież pielgrzymi na Lednicę, młodzież przygotowująca się do bierzmowania, ministranci…

4.      W sobotę 15 czerwca planowany  jest jednodniowy wyjazd do Trójmiasta. W programie; zwiedzanie z przewodnikiem Gdańska. Wysłuchamy koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej oraz w drodze powrotnej pobyt w skansenie w Szymbarku, gdzie jest wiele atrakcji także dla młodzieży i dzieci, które zachęcamy by może wraz z rodzicami lub babcią czy dziadkiem wzięły udział  w tej wycieczce. Będzie atrakcyjnie. Koszt ok 100 zł . Zapisy u p. Teresy Ochmańskiej tel. 784 667 339 lub w kancelarii par..

5.      Brzeskie Centrum Kultury zaprasza na koncert zatytułowany  „Grunt to rodzinka”, który odbędzie się 7 czerwca 2019 r. ( piątek) o godzinie 19.00 w Sali widowiskowej BCK.  To kolejny projekt przygotowany przez zespół muzyczny z BCK., który  tym razem zaprosił do współpracy  wokalistki  Koła Wokalnego „Gama”  z BCK  oraz laureatów  Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewane Przedszkolaki”.  Piękne piosenki o mamie, tacie, dziecku, rodzinie,  w ciekawych aranżacjach  Będzie energetycznie,  żywiołowo, wesoło i bardzo rodzinnie. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w przedsprzedaży lub bezpośrednio przed koncertem.

6.      Brzeskie Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci w niedzielę 9 czerwca na godzinę 15.00 na skwer miejski na Piknik z okazji Dnia Dziecka. W programie do godziny 18.00 gigantyczne gry planszowe, bańki mydlane, zjeżdżalnia dla najmłodszych, konkursy, malowanie twarzy i wata cukrowa dla wszystkich dzieci.

7.      Przed świątynią u ministrantów jest jeszcze do nabycia majowy numer Siewu Brzeskiego a w nim m.in.: fotorelacje z liturgii Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy, uroczystości 3-Majowych i I-Komunii Św. i odpustu; wieści ze szkół; zapowiedzi nabożeństw pierwszych sobót miesiąca i i in.; powiatowa akcja na rodziny zastępcze oraz art. na temat mszy z modlitwą o uzdrowienie. Przy nabywaniu składamy ofiarę na cele wydawnicze...

8.      W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Stanisława Lizika, l.72 z Pikutkowa 28; +Bogusława Głowackiego, l.63 z ul. Nowej 4a; +Haliny Danielewskiej, l.73 z Pikutkowa 10, we wtorek  pog. + Marii Kowalewskiej, l.74 z ul. Mickiewicza 49. .Zmarłych i  wszystkich ostatnio zmarłych parafian i z naszych rodzin a także ks. Zygmunta Walczaka polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...

Zapowiedzi przedślubne – 02.06.2019 r.

·         Mariusz Krzysztof Kalwasiński, zam. Brwilno  ul. Wrzosowa 8 
Justyna Glonek, zam. Brześć Kuj. ul. Podmierna 3, par. tut.

·         Marcin Wojciech Gliszczyński, zam. Rzadka Wola 24                                                                                
Sandra Magdalena Hanczewska, zam. Toruń ul. Ślaskiego 6c, par. NMP Częstochowskiej.

·         Piotr Rybsztad, zam. Pąpowo ul. Słoneczne Tarasy 60, par. Miłosierdzia Bożego w Żukowie  
Monika Łęga, zam. Brześć Kuj. ul. Reymonta 10, par. tut.

Bartosz Gralewski, zam. Brześć Kuj. ul. Radziejowska 10a, par. tut. 
Paulina Wasilewska, zam. Włocławek ul. Wieniawskiego 2, par. Narodzenia NMP


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 02 czerwca 2019          Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
                                                                I niedziela miesiąca (I/C)

   7.00   + Seweryna Łączkowska – pg (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00   1/.
+ Regina Bretes R13
             2/.
+ Irena Głowacka
11.00    – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
17.00    + Andrzej Rajczuk – pg

PONIEDZIAŁEK – 03 czerwca 2019   wsp. świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

   7.00   1/. + Jakub Michalak (im.) – pg
             2/.
– O Boże błogosławieństwo dla Leszka Witkowskiego (imieninowa)
18.00    1/. + Stanisława i Marian Kowalewscy – pg  
             2/. + Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla pana Leszka,
                      kościelnego, z racji imienin

WTOREK – 04 czerwca 2019

  7.00    + Aleksandra Czajkowska – pg
18.00    1/. + Leszek Kobus (im.)
             2/. + Sabina i Kazimierz Piotrowscy
             3/. + Barbara i Tadeusz R19 Makowscy – pg

ŚRODA – 05 czerwca 2019                                wsp. św. Bonifacego BM

  7.00    1/. + Henryk Kuźmiński – pg
             2/. + Joanna Mikołajczyk
18.00    1/. + Waldemar i Władysława Osińscy – pg
             2/. + Genowefa Zientara – pg

CZWARTEK – 06 czerwca 2019

  7.00    1/. + ks. Franciszek Spychała – pg
             2/. + Stanisław Spychała – greg. 30
18.00    1/. + Anna Biernacka R2
             2/. + Aniela Wysocka – pg

PIĄTEK – 07 czerwca 2019                I piątek miesiąca

  7.00    + Zofia Czerniak – pg
17.00    1/. + Wiesław Kruszczyński (im.)
             2/. + Leszek Przysiecki – pg
18.00    1/. + Magdalena Pijanowska – pg
             2/. + Wiesław Jóźwiak – pg

SOBOTA – 08 czerwca 2019              wsp. św. Jadwigi Królowej

  7.00    1/. + Aleksy Pijanowski – pg
             2/. + Łukasz Kuliński – pg
17.00    Msza ślubna: Monika Osińska i Michał Kozłowski
18.00    1/. + Jan Ciemny – pg
             2/. + Janina Pręgowska – pg

NIEDZIELA – 09 czerwca 2019           Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

   7.00   + Krystyna Majchrzak (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00   1/.
– Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
             2/.
+ Józef Kubajka R7 (rez.)
11.00    + Janina, Wacław, Bogumił i Lucjan Nowak, Leonarda i Franciszek Kowalscy
17.00    + Jan i Danuta Kacprzak – pg