19 maja 2019 - Ogłoszenia

 

 Ogłoszenia duszpasterskie -19 maja 2019  -  V Niedziela Wielkanocna -C (I)

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Przez cały maj Nabożeństwa Maryjne po Mszy św. o 18,00 a w niedziele po Mszy św. o 17,00. Zachęcamy do nabożeństw także przy figurach i krzyżach...

2.      Za tydzień dzień matki. Pamiętajmy o matkach żyjących i zmarłych. Do mszy św. w intencji matek, która będzie  za tydzień o g. 11,00 można jeszcze do piątku zgłaszać intencje.

3.      Podobnie jak w roku ubiegłym od czerwca do października nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca - wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Najbliższe 02 czerwca o godz. 17,30 rozpoczynamy w świątyni parafialnej, następnie procesjonalne przejście z figurą Matki Bożej Fatimskiej procesjonalne przejście na godz. 18,00 na mszę św. w kościele Św. Michała Archanioła u Matki Bożej Różańcowej.

4.      W poniedziałek 10 czerwca w  drugi dzień Zesłania Ducha Św. - Święto Maryi Matki Kościoła, podczas Mszy św. o godz. 18,00  Ksiądz Biskup lub Wikariusz  Generalny Diecezji  udzieli sakramentu bierzmowania. Po całorocznych comiesięcznych spotkaniach formacyjnych i ostatnio spotkaniach liturgicznych (ostatnie było w czwartek 17.05) następne spotkanie i bezpośrednie przygotowanie liturgii we wtorek 04 czerwca o g. 16,00. Informacje szczegółowe  u ks. K. Góralskiego.

5.      W tym roku będziemy realizować w parafiipoważne inwestycje - kontynuację renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej (fary). W tym roku będzie to frontowa, zachodnia ściana świątyni. Jest to ogrom powierzchni i koszty też ogromne. Robimy etapami ale skutecznie. Na koniec zajmiemy się parkanem okalającym. Nasza świątynia i jej otoczenie będzie piękniejsze. Kontynuowana będzie także konserwacja zabytków ruchomych w kościele poklasztornym Św. Michała Arch., będzie to w tym roku dokończenie zaczętego drugiego feretronu i boczny ołtarz Św. Wincentego Ferreriusza. Prace przy zabytkach są bardzo kosztowne, muszą je robić uprawnieni konserwatorzy i wymaga to przygotowania wiele dokumentacji. Ksiądz Proboszcz cieszy się z przyznanych dotacji ale rozmyśla, skąd wziąć pieniędzy na udział własny parafii na te przedsięwzięcia. Tym bardziej, że chcemy jeszcze kontynuować prace przy zakładaniu chodnika na nowej części cmentarza. Ponadto planowany jest parking od strony ul. Krakowskiej i wejście stamtąd schodami na teren kościelny ale tu liczymy na zaangażowanie urzędu miejskiego. Mimo wszystko Ksiądz Proboszcz jest optymistą, że parafianie i rodacy wesprą te dzieła.

6.      W dniach 9 -11 sierpnia planowany jest z parafii wyjazd  pielgrzymkowo-turystyczny na Opolszczyznę.  W programie zwiedzanie Opola ,Góra Św. Anny i inne ciekawe miejsca. Koszt ok. 400 zł. Chętnych prosimy o zgłoszenia u p. Teresy Ochmańskiej tel.784 667 339 lub w kancelarii par.

7.      Towarzystwo Kulturalne w Brześciu Kujawskim i Brzeskie Centrum Kultury zapraszają dziś w niedzielę 19 maja o godzinie 19.00 w BCK. na koncert pt. "Śladami Mistrza". Będą to muzyczne wspomnienia o Zbigniewie Wodeckim. Utwory Mistrza wykona Andrzej Koziński. Bilety po 10 zł.   

8.      Pod chórem są jeszcze do nabycia kwietniowy i wcześniejsze nry Siewu Brzeskiego. Ofiarę składamy do puszki znajdującej się przy stoliku. Materiały do nowego numeru możemy składać jeszcze dziś.

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Jana Jerzego Szymczaka, l.85 z Jądrowic 31 a jutro pogrzeb +Stanisławy Kaczorowskiej, l.85 z Guźlina 75, w środę pogrzeb Bogdana Nowakowskiego lat 67 z Rzadkiej Woli, Zmarłych i  wszystkich ostatnio zmarłych parafian i z naszych rodzin a także ks. Zygmunta Walczaka polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...

Zapowiedzi przedślubne – 19.05.2019 r.

·         Grzegorz Jan Kubik, zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 36/11, par. tut.
Ewa Sandra Bizoń, zam. Stanowice ul. Strzegomska 42/3 par. Najśw. Serca P.J w Stanowicach

·         Rafał Błaszczak, zam. Dąb Wielki 10, par. Smólnik
Natalia Polak, zam. Brześć Kuj. ul. Kilińskiego 53, par. tut.

·         Michał Kozłowski, zam. Stary Brześć 26/2,  par. tut.
Monika Osińska, zam. Kazanie 27/10, par. Lubraniec

·         Mariusz Krzysztof Kalwasiński, zam. Brwilno  ul. Wrzosowa 8
Justyna Glonek, zam. Brześć Kuj. ul. Podmierna 3, par. tut.

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 19 maja 2019           V Niedziela Wielkanocy (I/C)

   7.00   + Krystyna, Zofia, Roman, Anna i Henryk Jabłońscy (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00   1/.
– Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
             2/.
+ Leszek Przysiecki – greg. 19
11.00    + Protazy Osiński – pg
17.00    + Waldemar Jabłoński – pg

PONIEDZIAŁEK – 20 maja 2019

   7.00   1/. + Helena i Jan Czerwińscy
             2/.
+ Leszek Przysiecki – greg. 20
18.00    1/. + Bogdan Binczarski – pg  
             2/. + Kazimierz Szczepaniak R4

WTOREK – 21 maja 2019

  7.00    1/. + Janusz Wojtkowski
             2/. + Leszek Przysiecki – greg. 21
18.00    1/. + Andrzej Rajczuk – pg
             2/. + Jan Ciemny – pg

ŚRODA – 22 maja 2019                                            

  7.00    1/. + Grzegorz Misterski – pg
             2/. + Leszek Przysiecki – greg. 22
18.00    1/. + Walerian Dubiniec – pg
             2/. + Jan Mikołajczyk (rezerwacja)

CZWARTEK – 23 maja 2019

  7.00    1/. + Czesław Kontowicz – pg
             2/. + Leszek Przysiecki – greg. 23
18.00    1/. + Roman Biernacki R14, Marianna, Leon i Jerzy Biernaccy
             2/. + Jan Kotas – pg

PIĄTEK – 24 maja 2019                                                                           

  7.00    1/. + Roman Kamiński – pg
             2/. + Leszek Przysiecki – greg. 24
17.00    Msza ślubna: Paulina Lewandowska i Przemysław Żynis
18.00    1/. + Stanisław Fabiszewski, zmarli z rodz. Fabiszewskich (rez.)
             2/. + Danuta Grecka

SOBOTA – 25 maja 2019

  7.00    1/. + Czesława, Jerzy Wenderlich, Janina, Stanisław, Franciszek Kozłowscy, Czesław Matusik (rez.)
             2/. + Leszek Przysiecki – greg. 25
18.00    1/. + Magdalena Pijanowska – pg
             2/. + Lech Drożdżewski – pg
             3/. + Henryk Glonek R18 (rez.)

NIEDZIELA – 26 maja 2019            VI Niedziela Wielkanocy / Dzień Matki

   7.00   + Leszek Przysiecki – greg. 26 (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00   1/.
– Dziękczynno-błagalna w 30. rocznicę ślubu Elżbiety i Andrzeja Kwiatkowskich
             2/.
+ Helena Legumina – pg
11.00    1/. Intencje polecane przez Parafian z racji Dnia Matki
             2/.
– Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
17.00    + Stefania, Franciszek, Krystyna, Edward Kubisiak, zmarli z rodz. Kubisiaków
             i Świątkowskich (rez.)