28 kwietnia 2019 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie -28 kwietnia 2019  - II Niedziela Wielkanocna
-
Święto Miłosierdzia Bożego -  C (I)

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Dziś – Święto Miłosierdzia Bożego. Ponieważ kaplica przy cmentarzu (poświęcona w 2010 r.) jest pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego dlatego o godz. 15,00 w tej kaplicy nabożeństwo i koronka do Miłosierdzia Bożego a po niej Msza św. w intencjach poleconych, wypisanych w gablocie świątyni...

2.      Jutro liturgiczna uroczystość Św. Wojciecha głównego Patrona Polski, przeniesiona ponieważ w oktawie Zmartwychwstania Pańskiego nie obchodzi się żadnych innych uroczystości. Zapraszamy na g. 18,00

3.      W czwartek święto flagi narodowej. Wywieśmy nasze biało-czerwone. W piątek Trzeci Maja Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i święto Konstytucji 3 Maja. Porządek Mszy św. 9,00; 11,00; 17,00. centralna Msza św. w intencji Ojczyzny i w int. strażaków naszej gminy o godz. 9,00. Szczegółowy program tego dnia na stronie internetowej i na plakacie w gablocie przy świątyni.

4.      W tym tygodniu przypada I-piątek miesiąca. Ponieważ przypada to akurat 3 Maja - okazja do sakramentu pokuty będzie na pół godziny przed wszystkimi mszami świętymi.

5.      Za tydzień na Mszy św. o godz. 12,00 - Uroczystość I-Komunii Św. dzieci naszej parafii. z uwagi na tę uroczystość zamiast o 11,00 msza św. będzie pół godz. wcześniej - o 10,30, prosimy to uwzględnić.

6.      Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Bożej codziennie po wieczornych mszach św. Zachęcamy też jak zwykle do nabożeństw przy figurach i krzyżach przydrożnych.

7.      W tym roku będziemy realizować w parafii poważne inwestycje - kontynuację renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej (fary). W tym roku będzie to frontowa, zachodnia ściana świątyni. Jest to ogrom powierzchni i koszty też ogromne. Z Urzędu Marszałkowskiego mamy zadeklarowane dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł., nie wiemy jeszcze czy i ile będzie z Ministerstwa Kultury, mamy zadeklarowane też z naszej gminy 70 tys. zł. ale udział własny parafii musi też być niemały. Robimy etapami ale skutecznie. Nasza świątynia i jej otoczenie będzie jeszcze piękniejsze. Kontynuowana będzie także konserwacja zabytków ruchomych w kościele poklasztornym Św. Michała Arch., będzie to dokończenie zaczętego feretronu i ołtarz Św. Wincentego Ferreriusza, mamy zadeklarowane dofinansowanie 150 tys. z Urzędu Marszałkowskiego i symboliczne 5 tys. od konserwatora wojewódzkiego. Prace przy zabytkach są bardzo kosztowne, muszą je robić uprawnieni konserwatorzy i wymagają przygotowania wiele dokumentacji. Ksiądz Proboszcz cieszy się z przyznanych dotacji ale rozmyśla, skąd wziąć pieniędzy na udział własny parafii na te przedsięwzięcia. Tym bardziej, że chcemy jeszcze kontynuować prace przy zakładaniu chodnika na nowej części cmentarza. Ponadto planowany jest parking od strony ul. Krakowskiej i wejście stamtąd schodami na teren kościelny ale tu liczymy na współfinansowanie urzędu miejskiego. Mimo wszystko Ksiądz Proboszcz jest optymistą, że parafianie i rodacy wesprą te dzieła.

8.      Dziś, w dniu 28 kwietnia 2019, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, odbędzie się wyjątkowy wielkanocny koncert charytatywny „Polska Pomaga". Wydarzenie będzie transmitowane na żywo o godz. 20:05 w TVP 2 oraz w radiowej Dwójce. To kolejna wspólna inicjatywa Caritas Polska, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiej Opery Królewskiej, Łazienek Królewskich, Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Koncert ma być przede wszystkim podziękowaniem dla polskich darczyńców za ich wytrwałe angażowanie się w dzieła pomocy Caritas w kraju i na całym świecie.

9.      Apel Biskupa Włocławskiego o pomoc dla Sri Lanki...

10.  Jest jeszcze do nabycia kwietniowy numer Siewu Brzeskiego a w nim m.in. relacje i foto. z Niedzieli Palmowej, wyniki konkursu palm, relacja z pogrzebu ks. kan. Zygmunta Walczaka i tekst egzorty pogrzebowej, wydarz. parafialne, wieści ze szkół i wywiad Violetty Matusik z proboszczem i inne art.

 

 

           Zmarłego ks. kan. Zygmunta Walczaka i wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Zapowiedzi przedślubne – 28.04.2019 r.

·         Łukasz Marcin Balcerak, zam. Guźlin 26, par. tut.
Joanna Anna Kozelan
, zam. Włocławek ul. Kolska 5 par. św. Stanisława

·         Grzegorz Drążkiewicz, zam. Brześć Kuj. ul. Mickiewicza 32 par. tut.                                                           
Katarzyna Malinowska
, zam. Lubraniec, ul. Lubrańskiego 7, par. Lubraniec

Grzegorz Jan Kubik, zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 36/11, par. tut.                                                            
Ewa Sandra Bizoń
, zam. Stanowice ul. Strzegomska 42/3 par. Najśw. Serca P.J w Stanowicach


INTENCJE MSZALNE:


 

NIEDZIELA – 28 kwietnia 2019                NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

   7.00   – O Boże błogosławieństwo dla rodziny i za zmarłych z rodziny
              (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/.
– Dziękczynna urodzinowa i o opiekę Matki Bożej i zdrowie dla dzieci,
                     wnuków i prawnuków
             2/. + Monika Durys-Rabczyńska R1
11.00    1/. – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
             2/. – O deszcz (int. z Nowego Młyna)
15.00    + Za zmarłych - w int. polecanych przez parafian…
                (kaplica cmentarna Miłosierdzia Bożego)
17.00    + Marian Pudłowski (im.)

PONIEDZIAŁEK – 29 kwietnia 2019             uroczystość św. Wojciecha BM, Patrona Polski

   7.00   1/. + Barbara Gołębiewska (50 ur.)
             2/.
+ Aleksandra Czajkowska – pg
18.00    1/. + Helena Wyrwa – pg
             2/. + Czesława Polińska – pg

WTOREK – 30 kwietnia 2019

  7.00    + Henryk Kuźmiński – pg
17.00    Dziękczynno-błagalna w 30 rocznicę ślubu Elżbiety i Andrzeja Kwiatkowskich
18.00    1/. – Dziękczynna z racji urodzin
             2/. + Jakub Balcerak – pg

ŚRODA – 01 maja 2019               uroczystość św. Józefa, rzemieślnika / Święto Pracy

  7.00    1/. + Regina Błaszczyk – pg
             2/. + Danuta Kowarska – pg
18.00    1/. + Leszek Przysiecki – greg. 1
             2/. + Anna R23, Józef Musiał. Mariusz Wojciechowski (rez.)

CZWARTEK – 02 maja 2019                Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

  7.00    1/. + Mariusz Kowalski R2 – pg
             2/. + Leszek Przysiecki – greg. 2
17.00    Msza ślubna: Agnieszka Pawlicka i Arkadiusz Listkowski
18.00    1/. + Zdzisław R16, Stanisława, Stanisław i Tomasz Jędrzejczak – pg  
             2/. + Zygmunt Rojewski (im.) (rez.)

PIĄTEK – 03 maja 2019  Uroczystość NMP Królowej Polski /
                   święto Konstytucji Trzeciego Maja / I pt m-ca

  9.00    1/.W intencji naszej Ojczyzny Polski i strażaków naszej gminy
             2/. + Leszek Przysiecki – greg. 3
11.00    + Seweryna Łączkowska – pg
17.00    + Zygmunt, Zdzisław Gorzyccy, Józef Osiński

SOBOTA – 04 maja 2019          wspomnienie św. Floriana, męczennika / I sobota miesiąca

  7.00    1/. + Krystyna R22 i Waldemar Cepeusz
             2/. + Leszek Przysiecki – greg. 4
18.00    1/. – W intencji Kół Żywego Różańca i za zmarłych członków
             2/. – Dziękczynno-błagalna w 18-lecie urodzin Natalii
             3/. + Jan Chlebiński, zm. z rodz. Chlebińskich i Haor (z
ul. Kolejowej) (rez.)
             4/. + Marian Krawczyk (ur.) – pg

NIEDZIELA – 05 maja 2019  -     III Niedziela Wielkanocna  -     - pierwsza niedziela miesiąca

   7.00   + Halina Łączkowska R20 (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00   1/.
+ Genowefa R25, Andrzej, Czesław, Zenona, Krystyna, Ryszard, Władysława
                     zm z r. Juszczyńskich
             2/. + Helena, Antonina i Salomea Glonek 
10,30   - + Leszek Przysiecki – greg. 5
12.00    - W intencji Dzieci Pierwszokomunijnych i ich rodzin
17.00    + Jan i Danuta Kacprzak – pg