5 maja 2019 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie -5 maja 2019  - III Niedziela Wielkanocna -   C (I)

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Słowo Biskupa Włocławskiego do diecezjan w sprawie modlitwy o powołania.

2.      Dziś pierwsza niedziela miesiąca -  taca na cele inwestycyjne w naszej parafii...

3.      Dziś Uroczystość I Komunii Św. dzieci naszej parafii (37). Z tej racji jest dziś nieco inny porządek mszy św. niedzielnych: 7,00; 9,00; 10,30; 12,00 (I-Komunia); 17,00. za tydzień z uwagi na uroczystości odpustowe również będzie taki porządek mszy św.

4.      Dzień jutrzejszy, poniedziałek (06.05) jest w naszej parafii dniem adoracji Najśw. Sakramentu. Wystawienie po Mszy św. o 7,00 a zakończenie nabożeństwem majowym o 17,30 (wyjątkowo przed mszą św.). Zachęcamy aby znaleźć chwilę czasu dla Pana Jezusa...

5.      W środę 08 maja Uroczystość liturgiczna Św. Stanisława BM Patrona naszej parafii i świątyni oraz Patrona Polski. Msze św. w świątyni parafialnej będą o godz.: 7,00; 9,00; 18,00. Wieczorna msza św. o g. 18,00 w intencjach wspólnych za wstawiennictwem w. Stanisława BM naszego Patrona.

6.      Za tydzień odpust w Parafii - Św. Stanisława BM - sumę o godz. 12,00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Zbigniew Łukasik, diecezjalny wicekonserwator zabytków.  Msze św. w przyszłą niedzielę godz. 7,oo (kościół Św. Michała Arch.); 9,00; 10,30; 12,00 (suma); 17,00. Po sumie odpustowa procesja wokół świątyni, na którą zapraszamy całą asystę. Sumą odpustową dzieci pierwszokomunijne kończą swój biały tydzień. W środę i w uroczystość odpustową po Mszach św. można będzie oddać cześć relikwiom Św. Stanisława, obecnym w naszej świątyni od roku 1254 a umieszczonych w zabytkowym pacyfikale.

7.      W środę dzień imienin ks. bp Stanisława Gębickiego oraz ks. prał. Stanisława Mazurskiego, wspierającego nas posługą kapłańską ks. seniora. Solenizantów polecamy modlitwie parafian. Msza św. w intencji Księdza Prałata Stanisława w przyszłą niedzielę o 12,00.

8.      Przez cały maj nabożeństwa Maryjne po Mszy św. o 18,00 a w niedziele i święta po Mszy św. o 17,00. Jutro wyjątkowo o 17,30. Zachęcamy do nabożeństw także przy figurach i krzyżach...

9.      Od 13 maja do 13 października co miesiąc każdego 13 dnia miesiąca o godz. 18,00 Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Najpierw Msza św. a po niej procesja wokół świątyni z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i Różaniec.

10.  W tym roku będziemy realizować w parafii poważne inwestycje - kontynuację renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej (fary). W tym roku będzie to frontowa, zachodnia ściana świątyni. Jest to ogrom powierzchni i koszty też ogromne. Z Urzędu Marszałkowskiego mamy zadeklarowane dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł., nie wiemy jeszcze czy i ile będzie z Ministerstwa Kultury, mamy zadeklarowane też z naszej gminy 70 tys. zł. ale udział własny parafii musi też być niemały. Robimy etapami ale skutecznie. Nasza świątynia i jej otoczenie będzie jeszcze piękniejsze. Kontynuowana będzie także konserwacja zabytków ruchomych w kościele poklasztornym Św. Michała Arch., będzie to dokończenie zaczętego feretronu i ołtarz Św. Wincentego Ferreriusza, mamy zadeklarowane dofinansowanie 150 tys. z Urzędu Marszałkowskiego i symboliczne 5 tys. od konserwatora wojewódzkiego. Prace przy zabytkach są bardzo kosztowne, muszą je robić uprawnieni konserwatorzy i wymagają przygotowania wiele dokumentacji. Ksiądz Proboszcz cieszy się z przyznanych dotacji ale rozmyśla, skąd wziąć pieniędzy na udział własny parafii na te przedsięwzięcia. Tym bardziej, że chcemy jeszcze kontynuować prace przy zakładaniu chodnika na nowej części cmentarza. Ponadto planowany jest parking od strony ul. Krakowskiej i wejście stamtąd schodami na teren kościelny ale tu liczymy na współfinansowanie urzędu miejskiego. Mimo wszystko Ksiądz Proboszcz jest optymistą, że parafianie i rodacy wesprą te dzieła.

11.  W dniach 9 -11 sierpnia planowany jest z parafii wyjazd  pielgrzymkowo-turystyczny na Opolszczyznę.  W programie zwiedzanie Opola ,Góra Św. Anny i inne ciekawe miejsca. Koszt ok. 400 zł. Chętnych prosimy o zgłoszenia u p. Teresy Ochmańskiej tel.784 667 339 lub w kancelarii par.

12.  Pod chórem są do nabycia kwietniowy i wcześniejsze numery Siewu Brzeskiego. Ofiarę składamy do puszki znajdującej się przy stoliku ...

13.  Odpowiadając na apel Biskupa Włocławskiego o pomoc dla braci chrześcijan z Sri Lanki po wielkanocnym zamachu islamistów w świątyniach, dziś po mszach św.  zbiórka do puszek na ten cel.

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Danuty Kaczmarek, l.72 z ul. Nowej 19; +Andrzeja Musińskiego, l.55 z Rzadkiej Woli Parc. 25 a w środę pogrzeb +Danieli Grzelakowskiej z Włocławka, poprzednio Brześć Kuj. ul. Targowa 7a. Zmarłych i zmarłego ks. kan. Zygmunta Walczaka i wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Zapowiedzi przedślubne – 05.05.2019 r.

·         Grzegorz Drążkiewicz, zam. Brześć Kuj. ul. Mickiewicza 32 par. tut.                                                            
Katarzyna Malinowska
, zam. Lubraniec, ul. Lubrańskiego 7, par. Lubraniec

·         Grzegorz Jan Kubik, zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 36/11, par. tut.                                                           
Ewa Sandra Bizoń
, zam. Stanowice ul. Strzegomska 42/3 par. Najśw. Serca P.J w Stanowicach

 

INTENCJE MSZALNE:

 

 

NIEDZIELA – 05 maja 2019     III Niedziela Wielkanocy – I Niedziela miesiąca  (I/C)

   7.00   + Halina Łączkowska R20 (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00   1/.
+ Genowefa R25, Andrzej, Czesław, Zenona, Krystyna, Ryszard, Władysława
                     zm. z r. Juszczyńskich                                                                    
             2/.
+ Helena, Antonina i Salomea Glonek
10.30    + Leszek Przysiecki – greg. 5
12.00    W intencji Dzieci Pierwszokomunijnych i ich rodzin
17.00    + Jan i Danuta Kacprzak – pg

PONIEDZIAŁEK – 06 maja 2019     - dzień adoracji Najśw. Sakramentu w parafii                                                                      święto Apostołów Filipa i Jakuba

   7.00   1/. + Waldemar Osiński – pg
             2/.
+ Leszek Przysiecki – greg. 6
18.00    1/. + Marianna Rembowska – pg
             2/. + Genowefa Zientara R2 – pg
             3/. + Barbara Wenerska – pg

WTOREK – 07 maja 2019

  7.00    1/. + Jerzy Kurant – pg
             2/. + Leszek Przysiecki – greg. 7
18.00    1/. + Janusz Stanisławski – pg
             2/. + Henryka Szczepaniak – pg

ŚRODA – 08 maja 2019      uroczystość św. Stanisława BM, Patrona Polski i naszej Parafii

  7.00    1/. + Stanisława (im.) i Jakub Ciesielscy, Wacław Ziółkowski
             2/. + Leszek Przysiecki – greg. 8
18.00    1/. – W intencjach polecanych przez Parafian…
             2/. – O Boże błog. dla Jakuba Gołębiewskiego z racji 11 urodzin i dla Stanisława Glonka z
                     racji imienin

CZWARTEK – 09 maja 2019

  7.00    1/. + Jadwiga R4, Stanisława R7 i Maksymilian R11 Stanisławscy
             2/. + Leszek Przysiecki – greg. 9
18.00    1/. + Dariusz Rogiewicz – pg  
             2/. + Helena Ptaszyńska – pg

PIĄTEK – 10 maja 2019

  7.00    1/. – Dziękczynno-błagalna w 50 rocznicę ślubu Tadeusza i Anny Ziółkowskich
             2/. + Leszek Przysiecki – greg. 10
18.00    1/. + Zdzisław R14 i Teodor Wódkowscy (rezerwacja)
             2/. + Mirosława Kwiatkowska – pg

SOBOTA – 11 maja 2019

  7.00    1/. + Kazimierz Iżycki R2
             2/. + Leszek Przysiecki – greg. 11
18.00    1/. + Anna Budzińska – pg
             2/. + Eugeniusz Kozicki – pg
             3/. + Danuta Podlewska – pg

NIEDZIELA – 12 maja 2019   IV Niedziela Wielkanocy 
-   Odpust parafialny ku czci św. Stanisława BM

   7.00   + Helena Rzadkowolska i zmarli z rodz. Budzyńskich (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00   1/.
+ Stanisław i Dariusz Rogiewicz                                                                    
             2/.
+ Leszek Przysiecki – greg. 12
10.30    + Wojciech Skruszewicz – pg
12.00    1/. Suma odpustowa za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie...
             2/. – O Boże błogosławieństwo dla ks. Prał. Stanisława Mazurskiego - z racji imienin
             3/.
+ Genowefa, Stanisław Balcerak i Jadwiga Rzadkowolska

             4/. + Izydor Żydczak (ur.) i + Sławomir Walczak (ur.)
17.00
   
– O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Jarosława Dybka z racji urodzin