22 Kwietnia 2019 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie -22 kwietnia 2019  - Poniedziałek Wielkanocny -  C (I) -

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Cały bieżący tydzień (oktawa) jest świętowaniem Zmartwychwstania Pańskiego. Dziś zgodnie z odezwą Księdza Biskupa ofiary składane na tacę przeznaczone są na Sanktuarium w Świnicach Warckich, gdzie urodziła się i wychowała apostołka Bożego Miłosierdzia św. Siostra Faustyna

2.      W najbliższą niedzielę 28.04. – Święto Miłosierdzia Bożego. Ponieważ kaplica przy cmentarzu (poświęcona w 2010 r.) jest pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego dlatego o godz. 15,00 w tej kaplicy nabożeństwo i koronka do Miłosierdzia Bożego a po niej Msza św. w intencjach poleconych... Zgłoszenia intencji jeszcze do soboty.

3.      Dziękujemy brzeskiej orkiestrze "Brestivia" z BCK do uświetnienia rezurekcji, jednostkom OSP z Rzadkiej Woli, Guźlina i Brześcia Kuj., że tradycyjnie czuwali przy Grobie Pańskim i wzięli udział w procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy całej asyście za udział w procesji rezurekcyjnej. Pięknym znakiem było zachęcenie przez zespół ludowy "Spod strzechy" do podjęcie przez następne panie odnowionego zabytkowego feretronu z kościoła Św. Michała Arch. Podziękowanie dla pani Joanny za czuwanie nad całością asysty. Podziękowanie dla pani Anity Różańskiej za dokumentowanie fotograficzne oraz panu Andrzejowi Wałęsie za filmową dokumentację Niedzieli Palmowej.

4.      Podziękowanie lektorom, ministrantom, kantorkom i kantorom i czuwającemu nad całością ks. Krzysztofowi Góralskiemu. Liturgia Triduum godna była liturgii katedralnych.Podziękowanie dla ks. Krzysztofa Włodarczyka za przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy za także jego pomocnikom, młodzieży z Ruchu Lednickiego a szczególnie Adamowi Stasiakowi, Przemysławowi Maćczakowi i Jakubowi Skruszewiczowi i in. oraz przygotowanie czuwania przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek. Ks. Krzysztof osobiście namalował obraz Chrystusa do tła Grobu Pańskiego. Zdolny...

5.      W tym roku będziemy realizować w parafii poważną inwestycję - kontynuację renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej (fary). W tym roku będzie to frontowa, zachodnia ściana świątyni. Jest to ogrom powierzchni i koszty też ogromne. Mamy nadzieję, że uda się zdobyć dofinansowania zewnętrzne ale udział własny parafii musi też być niemały. Robimy etapami ale skutecznie. Nasza świątynia i jej otoczenie będzie jeszcze piękniejsze. Ksiądz proboszcz jest optymistą, że parafianie wesprą to dzieło. Kontynuowana będzie także konserwacja zabytków ruchomych w kościele poklasztornym Św. Michała Arch. na miarę naszych możliwości i zdobycia dofinansowania. Będzie też kontynuacja chodnika na nowej części cmentarza i parking od str. ul. Krakowskiej i wejście stamtąd schodami na teren kościelny.

6.      Przypomnienie. We wtorek i czwartek o 15,30 ustawienie i próby liturgii dzieci do I-Komunii Św.

7.      Przed świątynią jest jeszcze do nabycia kwietniowy (nr 202) Siewu Brzeskiego a w nim m.in. relacje i foto. z Niedzieli Palmowej, wyniki konkursu palm, relacja z pogrzebu ks. kan. Zygmunta Walczaka i tekst egzorty pogrzebowej, wydarzenia parafialne, wieści ze szkół i wywiad redaktor Violetty Matusik z naszym proboszczem i inne artykuły.

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Zdzisławy Bacciarelli, l.82 z ul. Mickiewicza 32. Zmarłą  i zmarłego ks. kan. Zygmunta Walczaka oraz wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Zapowiedzi przedślubne – 22.04.2019 r.

·         Dawid Witkowski, zam. Brześć Kuj. ul. Mickiewicza 6, par. tut.

Karolina Janusz, zam. Wolica 11, par. Wieniec

·         Łukasz Marcin Balcerak, zam. Guźlin 26, par. tut.

Jolanta Anna Kozelan, zam. Włocławek ul. Kolska 5 par. św. Stanisława

 

INTENCJE MSZALNE:

 

 

NIEDZIELA – 21 kwietnia 2019                                NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

   6.00   - MSZA ŚWIĘTA Z PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ
             – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
   9.00
  
+ Stanisław Krzos – pg
11.00    + Jerzy Budzyński – pg
17.00    + Jan i Danuta Kacprzak – pg

PONIEDZIAŁEK – 22 kwietnia 2019              Poniedziałek w oktawie Wielkanocy

   7.00   + Regina Urbańska – pg (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
  
+ Kazimierz Kułaczkowski R5
11.00    + Waldemar Jabłoński – pg
17.00    + Jerzy Kurant (im.) – pg

WTOREK – 23 kwietnia 2019                 Wtorek w oktawie Wielkanocy

  7.00    1/. + Jerzy Budzyński (im.) – pg
             2/. + Jerzy Piasecki (im.) – pg
18.00    1/. + Wojciech Skruszewicz (im.) – pg
             2/. + Zdzisław Nowicki R5

ŚRODA – 24 kwietnia 2019                           Środa w oktawie Wielkanocy

  7.00    1/. + Mirosława Kwiatkowska – pg
             2/. + Stanisław Zawiszewski – pg
18.00    1/. + Bogdan Binczarski – pg
             2/. + Wojciech Trawczyński– pg

CZWARTEK – 25 kwietnia 2019             Czwartek w oktawie Wielkanocy

  7.00    1/. + Roman Kamiński – pg
             2/. + Janusz Pisarski – pg
18.00    1/. + Tomasz Łanowski – pg
             2/. + Zuzanna Bolek

PIĄTEK – 26 kwietnia 2019              Piątek w oktawie Wielkanocy

  7.00    1/. + Kazimierz Paczewski
             2/. + Genowefa Lewandowska – pg
18.00    1/. + Seweryna Łączkowska – pg
             2/. + Anna Słowińska – pg

SOBOTA – 27 kwietnia 2019                      Sobota w oktawie Wielkanocy

  7.00    + Czesława i Jerzy Wenderlich, Janina, Stanisław i Franciszek Kozłowscy, Czesław Matusik
17.00    Msza ślubna: Justyna Kwiatkowska i Marcin Smolarek
18.00    1/. – Dziękczynno-błagalna w 18-lecie urodzin Roksany Gołębiewskiej
                     o dary Ducha Świętego ...
             2/. + Witosław Kotas – pg
             3/. + Lech Drożdżewski – pg

NIEDZIELA – 28 kwietnia 2019                      Niedziela Miłosierdzia Bożego

   7.00   – O Boże błogosławieństwo dla rodziny i za zmarłych z rodziny
                  (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/.
– Dziękczynna urodzinowa do Matki Bożej o opiekę i zdrowie dla dzieci,
                      wnuków iprawnuków
             2/. + Monika Durys-Rabczyńska R1
11.00    – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
15.00    + Za zmarłych i w int. polecanych przez parafian…
                (kaplica cmentarna Miłosierdzia Bożego)
17.00    + Marian Pudłowski (im.) (rez)