7 kwietnia 2019 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie - 7 kwietnia 2019  - V Niedziela Wielkiego Postu -  C (I) -

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Dziś pierwsza niedziela miesiąca, taca na cele inwestycyjne w parafii.

2.      Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz.17,30. Gorzkie Żale w niedzielę o 16,30.

3.      Od kwietnia popołudniowe msze św. w dni powszednie odprawiane są o godz. 18,00. Kancelaria parafialna czynna po południu w godz. 16,00 - 17,30. Niedzielne msze św. o godz. 7,00 do listopada włącznie są odprawiane znów w kościele poklasztornym Św. Michała Archanioła.

4.      W środę (10 kwietnia) o g. 18,00 Msza św. w 9 rocznicę katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem, w której zginął Prezydent Polski prof. Lech Kaczyński i 95 wybitnych rodaków. Po Mszy św. złożenie kwiatów przy pomniku - tablicy upamiętniającej ofiary tej tragedii i modlitwa za nich. 

5.      Za tydzień – niedziela palmowa. Zapraszamy na procesja z palmami i z inscenizacją wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołku. Na ten dzień przygotowujemy piękne i okazałe palmy, które biorą udział w konkursie. Do konkursu zapraszamy szkoły, poszczególne klasy ze szkół, grupy, sołectwa, ulice, rodziny i osoby indywidualne. Niech to będzie wyraz duchowości i także nasz wkład w tworzenie lokalnej kultury. Od lat jest u nas pięknie... Palmy na konkurs przynosimy do kościoła poklasztornego w piątek w godz. 9,00 – 10,30 oraz 17,00 - 18,00 oraz w sobotę w godz. 9,00 – 10,00, aby komisja mogła je spokojnie już w sobotę przed południem ocenić i wypisać dyplomy. Jeżeli w innych godzinach chcemy przynieść to prosimy o kontakt z panem kościelnym, choćby telefoniczny. Do palmy przyczepiamy małą kartkę z informacją, kto jest jej twórcą. Przy indywidualnych prosimy o ewentualne podanie także wieku twórcy (i możliwie małymi literami adres). Ks. proboszcz zaplanował już ciekawe nagrody, liczymy też jak zwykle i na pana burmistrza, bo od lat fundował nagrody. Główna liturgia Niedzieli Palmowej rozpocznie się w kościele poklasztornym o 10,30. Po odczytaniu Ewangelii i poświęceniu palm przejdziemy do fary na Mszę św. Podczas procesji będzie na trasie inscenizacja tamtego jerozolimskiego wydarzenia a w świątyni także do czytanej Męki Pańskiej... Palmy będą święcone także na wszystkich mszach św. w niedzielę.

6.      W naszej świątyni jest okazja do podzielenia się z innymi produktami spożywczymi, które można składać do koszy przy bocznych ołtarzach (do soboty przed niedzielą palmową -14 kwietnia). Z tych produktów powstaną jak zwykle paczki żywnościowe dla osób i rodzin bardziej potrzebujących pomocy. Przy krzyżu na środku świątyni jest też puszka, do której możemy składać ofiary na zakup jeszcze niektórych produktów, których zabraknie w darach..

7.      Tradycją jest u nas piękna procesja z palmami i z inscenizacją wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołkuw Niedzielę Palmową. Na ten dzień przygotowujemy piękne i okazałe palmy, które biorą udział w konkursie. Do konkursu zapraszamy szkoły, poszczególne klasy ze szkół, grupy, sołectwa, ulice, rodziny i osoby indywidualne. Ten dodatkowy wspólny trud ofiarujemy P. Jezusowi a równocześnie czynimy wkład w tworzenie lokalnej kultury, w coś co nas wyróżnia.

8.      Wczoraj była  pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu i potem udział w Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej. Dziękujemy p. Teresie Ochmańskiej za jej zorganizowanie..

9.      Brzeskie Centrum Kultury zaprasza dziś, 7 kwietnia, na koncert piosenki francuskiej pt. "Pod dachami Paryża" w wykonaniu zespołu "Retro Orchestra"  z Warszawy. Koncert odbędzie się o godzinie 18.00 w sali widowiskowej BCK.  Bilety w cenie 20 zł. do  nabycia przed koncertem

10.  Planowana na najbliższą środę w Kruszynie msza św. z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się w późniejszym terminie - 17 kwietnia o stałej porze tj godz. 19,00

11.  Jest jeszcze 200  nr Siewu Brzeskiego. Materiały do nowego nr prosimy składać do wtorku. Jeżeli są trudności z przesłaniem na adres parafii to proszę przesłać na adres p. Marcina Czynszaka

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Ireny Ciechalskiej, l.93 z ul. Krakowskiej 102; +Cecylii Gołębiewskiej, l.89 z Kol. Falborz 7; +Czesława Kantowicza, l.79 z ul. Konarskiego 68.  Zmarłych  i zmarłego ks. kan. Zygmunta Walczaka oraz wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Zapowiedzi przedślubne – 07.04.2019 r.             

·         Jakub Krzysztof Budzyński, zam. Brześć Kuj. ul. Wojska Polskiego 45

Angelina Ewelina Wysocka, zam. Kol. Straszewska 24, par. Straszewo 

·         Michał Groskop, zam. Sępólno Krajeńskie ul. Kolejowa 6, par. św. Bartłomieja

Monika Krawczyńska, zam. Brześć Kuj. ul. Kolejowa 6

·         Dawid Witkowski, zam. Brześć Kuj. ul. Mickiewicza 6

Karolina Janusz, zam. Wolica 11, par. WieniecINTENCJE MSZALNE:


 

NIEDZIELA – 07 kwietnia 2019- V Niedziela Wielkiego Postu  -  I niedziela miesiąca  (I/C)

   7.00   + Agata Przewozikowska R1 (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
 
 1/. + Marianna, Józef, Mieczysław i Jan Szareccy
             2/. + Jadwiga Rzadkowolska – pg
11.00    - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
16.30    Nabożeństwo Gorzkich Żali
17.00    + Józef R4 i Genowefa Bęben

PONIEDZIAŁEK – 08 kwietnia 2019                         

   7.00    + Roman Kamiński – pg
 18.00   1/. + Marianna Rembowska – pg
             2/. + Marianna Budzińska – pg
             3/. + Stefania Kozińska – pg

WTOREK – 09 kwietnia 2019

  7.00    1/. + Janina Pręgowska – pg
             2/. + Anna Budzińska – pg
18.00    1/. + Leszek Tryniszewski R1 i Barbara Chojnacka – pg
             2/. + Danuta Podlewska – pg

ŚRODA – 10 kwietnia 2019

  7.00    1/. + Wanda Stanna R1 – pg       2/. + Zbigniew Gmurczak – pg
18.00    1/. + Prezydent Lech Kaczyński i 95 Ofiar tragedii pod Smoleńskiem - R9
             2/.
+ Helena Ptaszyńska – pg
             3/. + Eugeniusz Kozicki – pg

CZWARTEK – 11 kwietnia 2019

   7.00   1/. + Stefan Kuciński R3
             2/. + Helena Osińska – pg
 18.00   1/. + Jadwiga Korpalska
             2/. + Leokadia Krygier – pg

PIĄTEK – 12 kwietnia 2019

   7.00   + Henryk Charęda – pg
 17.00   1/. + Wiesław Kruszczyński R2
             2/. + Barbara Słowińska – pg
 17.30   Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
 18.00   1/. + Sylwester Lewandowski
             2/. + Krystyna, Zdzisław, Jan Guzior

SOBOTA – 13 kwietnia 2019

  7.00    1/. + Genowefa Zientara  – pg
             2/. + Jan Piasecki – pg
18.00    1/. + Jan Ciemny – pg
             2/. + Tadeusz Wieczorek R8, Teresa, Józef, Jerzy Deruccy, Anna i Andrzej Wieczorek

NIEDZIELA – 14 kwietnia 2019        -    Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

   7.00   + Jan Budzyński i Kunegunda Zalesińska (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   
+ Protazy Osiński – pg
10.30    - Procesja z palmami z kościoła poklaszt. św. Michała Archanioła do Fary
11.00    1/. - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
             2/. + Anna Budzińska – pg
16.30    Nabożeństwo Gorzkich Żali
17.00    + Zbigniew R3, Władysława i Kazimierz Szulc