31 marca 2019 - Ogłoszenia

 

 Ogłoszenia duszpasterskie -31 marca 2019  - IV Niedziela Wielkiego Postu -  C (I) -

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.       Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczymy za zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. Dziękujemy za hojniejsze ofiary ....

2.       W miniony czwartek zmarł ks. kan. Zygmunt Walczak. Pogrzeb odbył się wczoraj, w sobotę 30 marca w Michelinie i tam w kwaterze kapłańskiej został pochowany. Od 40 lat (od 1979 r.) był bliski naszym parafianom. Najpierw przez 28 lat jako proboszcz par. Kruszyn a od 12 prawie lat (2007 r.) sprawujących w naszej świątyni msze św. i posługujący w konfesjonale. W pogrzebie uczestniczyła duża rzesza parafian (dziekujemy p. Burmistrzowi za autoksr). Homilię pogrzebową na organizatorów pogrzebu głosił proboszcz naszej parafii ks. prałat I. Juszczyński od 20 lat zaprzyjaźniony ze Zmarłym. Ujmujący był bardzo liczny udział dawnych jego parafian z Kruszyna. Za ks. kan. Zygmunta będą odprawiane w naszej parafii msze św. gregoriańskie. O terminie powiadomimy wcześniej.

3.      Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii - od dzisiejsze niedzieli 31 marca do wtorku 02 kwietnia W poniedziałek i wtorek msze św.: 9,00; 11,00; 16,30; 18,00. Młodzież zapraszamy na g. 9,00 a dzieci na g. 11,00. Jutro o 16,30 będzie specjalna msza św. dla chorych i starszych z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. We wtorek o g. 19,00 Droga Krzyżowa ulicami miasta i nasza manifestacja wiary. Krzyż prosimy o przejmowanie wg. podanego planu... We wtorek rekolekcyjny od godz. 13,30 - 15,30 odwiedzać będziemy z posługą sakramen.  chorych i starszych w domach. Prosimy o zgłoszenia jeszcze dziś.

4.       Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki będą już o godz.17,30. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o 16,30 a po nich o g. 17,00 Msza św. Uczestniczący w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej mogą zyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Kancelaria Parafialna w piątki W. Postu po południu czynna tylko od 16,00 - 17,00.

5.       Od jutra czyli od 1 kwietnia popołudniowe msze św. w dni powszednie odprawiane będą o godz. 18,00. Tak będzie już od rekolekcji. Kancelaria parafialna będzie czynna po południu w godz. 16,00 - 17,30. W rekolekcje kancelaria nieczynna. Niedzielne msze św. o godz. 7,00 od kwietnia  czyli od przyszłej niedzieli do listopada włącznie będą odprawiane znów w kościele poklasztornym Św. Michała Archanioła.

6.       W naszej świątyni jest okazja do podzielenia się z innymi produktami spożywczymi, które można składać do koszy przy bocznych ołtarzach (do soboty przed niedzielą palmową -14 kwietnia). Z tych produktów powstaną jak zwykle paczki żywnościowe dla osób i rodzin bardziej potrzebujących pomocy. Przy krzyżu na środku świątyni jest też puszka, do której możemy składać ofiary na zakup jeszcze niektórych produktów, których zabraknie w darach..

7.       Tradycją jest u nas piękna procesja z palmami i z inscenizacją wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołkuw Niedzielę Palmową. Na ten dzień przygotowujemy piękne i okazałe palmy, które biorą udział w konkursie. Do konkursu zapraszamy szkoły, poszczególne klasy ze szkół, grupy, sołectwa, ulice, rodziny i osoby indywidualne. Ten dodatkowy wspólny trud ofiarujemy P. Jezusowi a równocześnie czynimy wkład w tworzenie lokalnej kultury w coś co nas wyróżnia. Zachęcamy do przygotowań.

8.       W najbliższą sobotę 06 kwietnia wyjazd pielgrzymkowy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu i potem udział w Misterium Męki Pańskiej w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej. Koszt ok.60 zł. Wyjazd sprzed kościoła parafialnego o godz. 6.30 rano. Chyba jest jeszcze tylko kilka wolnych miejsc. Zgłoszenia, tel. 784 667 339 u p. Teresy Ochmańskiej lub w kancelarii parafialnej.

9.       Jest jeszcze nowy numer Siewu Brzeskiego (już 200) a w nim m.in. Wydarzenia parafialne, relacja z wręczenia nagrody im. bp. Romana Andrzejewskiego zespołowi ludowemu "Mazowsze", konferencja dla kandydatów do bierzmowania a w serii prawnik radzi art. Grzegorza Kubika o dziedziczeniu ustawowym, bogato ilustrowane wieści ze szkół i na ostatniej str. program rekolekcji, prób dla dzieci przed I-Komunią św. i bieżące informacje na Wielki Post w parafii. Siew do nabycia przed świątynią.                                                                                          

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Elżbiety Małkiewicz, l.65 z Włocławka, d. Brześć Kuj. ul. Kilińskiego 11. Zmarłych kapłanów ks. kan. Zygmunta Walczaka, l.84 i zmarłego +ks. dr. Michała ... l. 38, wykładowcę w WSD oraz wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Zapowiedzi przedślubne – 31.03.2019 r.                     

·         Marcin Smolarek, zam. Brześć Kuj. ul. Nowa 19A

Justyna Kwiatkowska, zam. Brześć Kuj. ul. Nowa 19A

·         Arkadiusz Listkowski, zam. Łęg Witoszyn 12, par. NMP Królowej Polski, Włocławek

Agnieszka Pawlicka, zam. Brześć Kuj. ul. Królewska 11                                                                                          

·         Jarosław Szmajda, zam. Brześć Kuj. ul. Ciborowskiego 18

Wioletta Niewiadomska,  zam. Brześć Kuj. ul. Ciborowskiego 18

·         Przemysław Mateusz Żynis, zam. Tuchom ul. Pszenna 22 par. Chwaszczyno

Paulina Lewandowska, zam. Tuchom ul. Pszenna 22 par. Chwaszczyno, d. Guźlin 53 

·         Jakub Krzysztof Budzyński, zam. Brześć Kuj. ul. Wojska Polskiego 45

Angelika Ewelina Wysocka, zam. Kol. Straszewska 24 par. Straszewo

·         Michał Groskop, zam. Sępólno Krajeńskie ul. Kolejowa 6 par. Św. Bartłomieja

Monika Krawczyńska, zam. Brześć Kuj. ul. Kolejowa 6   


INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 31 marca 2019        -       IV Niedziela Wielkiego Postu       -      I dzień rekolekcji wielkopostnych (I/C)

   7.00   – Dziękczynna o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Anny i jej rodziny (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
 
 1/. – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
             2/. + Arkadiusz Mętlewicz R8
             3/. + Jadwiga Rzadkowolska – pg
11.00    1/. + Genowefa Osińska R7 i Telesfor Andrzejewski R20
             2/. + Jan Kotas – pg
16.30    Nabożeństwo Gorzkich Żali
17.00    + Stefania Bończyk – pg

PONIEDZIAŁEK – 01 kwietnia 2019                                                                          II dzień rekolekcji wielkopostnych                          

   9.00    + Seweryna Łączkowska – pg
 11.00   1/. + Mariusz Kowalski – pg
              2/. + Aleksandra Czajkowska – pg
16.30    1/. + Barbara Chojnacka
              2/. + Stanisław Żydczak (rezerwacja)
18.00    + Jerzy Budzyński – pg

WTOREK – 02 kwietnia 2019                                                                                     III dzień rekolekcji wielkopostnych

   9.00    + Jakub R46 i Stanisława Ciesielscy, Wacław Ziółkowski
 11.00   1/. + Magdalena Pijanowska – pg
              2/. + Barbara Kilinowska – pg
16.30    1/. + Waldemar Osiński – pg
              2/. + Sławomir Walczak (rezerwacja)
18.00    + Stanisław Kaczmarek – pg
19.00    Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Brześcia Kuj.

ŚRODA – 03 kwietnia 2019

  7.00    + Władysława Osińska – pg
18.00    1/. + Dariusz Rogiewicz – pg
             2/. + Helena Wyrwa – pg

CZWARTEK – 04 kwietnia 2019

   7.00   + Anna, Tadeusz, Sylwester i Wiesław Przewozikowscy
 18.00   1/. + Andrzej Drzewiecki i Tomasz Łanowski – pg
             2/. + Kunegunda i Czesław Zalesińscy
             3/. + Barbara Wenerska – pg

PIĄTEK – 05 kwietnia 2019                                                                                                                       I piątek miesiąca

   7.00   + Jan Ciemny – pg
 17.00   1/. + Stanisław Niżyński (ur.) – pg
             2/. + Wiesław Jóźwiak – pg
             3/. + Zenon Tomalak – pg
 17.30   Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
 18.00   + Józef Podlewski

SOBOTA – 06 kwietnia 2019                                                                                                                    I sobota miesiąca

  7.00    1/. + Henryk Kuźmiński  – pg
             2/. + Danuta Podlewska – pg
18.00    1/. – W intencji Kół Żywego Różańca naszej Parafii
             2/. + Stanisława i Marian Kowalewscy – pg

NIEDZIELA – 07 kwietnia 2019                                        -      V Niedziela Wielkiego Postu      -     I niedziela miesiąca

   7.00   + Agata Przewozikowska R1 (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
 
 1/. + Marianna, Józef, Mieczysław i Jan Szareccy
             2/. + Jadwiga Rzadkowolska – pg
11.00    - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
16.30    Nabożeństwo Gorzkich Żali
17.00    + Józef R4 i Genowefa Bęben