24 marca 2019 - Ogłoszenia

 

 

  Ogłoszenia duszpasterskie -24 marca 2019  - III Niedziela Wielkiego Postu -  C (I) -

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

 

1.      Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii od przyszłej niedzieli
31 marca do 02 kwietnia 2019 r.
(od niedzieli do wtorku). 
W niedzielę porządek mszy św. będzie jak w każdą niedzielę a w poniedziałek i wtorek: 9,00; 11,00; 16,30; 18,00. Młodzież zapraszamy na 9,00 a dzieci na g. 11,00. W poniedziałek o 16,30 będzie specjalna msza św. dla chorych i starszych z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. We wtorek o g. 19,00 Droga Krzyżowa ulicami miasta.
We wtorek rekolekcyjny od godz. 13,30 - 15,30 odwiedzać będziemy z posługą sakramentalną chorych i starszych w domach. Prosimy o zgłoszenia do przyszłej niedzieli.

2.      Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz.16,30. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o 16,30 a po nich o g. 17,00 Msza św. Uczestniczący w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej mogą zyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Kancelaria Parafialna w piątki W. Postu po południu czynna tylko od 15,00 - 16,00.

3.      Od 1 kwietnia popołudniowe msze św. w dni powszednie odprawiane będą o godz. 18,00. Tak będzie już od rekolekcji. Kancelaria parafialna będzie czynna po południu w godz. 16,00 - 17,30. Niedzielne msze św. o godz. 7,00 od kwietnia  do listopada włącznie będą odprawiane w kościele poklasztornym Św. Michała Archanioła.

4.      Dziś Narodowy Dzień Życia – polskie święto obchodzone co roku 24 marca przed uroczystością Zwiastowania Pańskiego, uchwalone przez Sejm RP w  2004 r. Celem święta jest propagowanie odpowiedzialności za założenie rodziny i zachęcanie do życia w rodzinach.

5.      Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy do udziału w mszach św. a zwłaszcza o 17,00 i podejmowanie duchowej adopcji dziecka poczętego...

6.      Dziś (24.03) na Mszy św. o 11,00 poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. Książeczki są do nabycia w kancelarii.

7.      W naszej świątyni od dzisiejszej niedzieli jest okazja do podzielenia się z innymi produktami spożywczymi, które można składać do koszy przy bocznych ołtarzach (od dziś do soboty przed niedzielą palmową -14 kwietnia). Z tych produktów powstaną jak zwykle paczki żywnościowe dla osób i rodzin bardziej potrzebujących pomocy. Przy krzyżu na środku świątyni jest też puszka, do której możemy składać ofiary na zakup jeszcze niektórych produktów.

8.      W Brześciu Kuj. tradycją jest piękna procesja z palmami i z inscenizacją wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołkuw Niedzielę Palmową. Na ten dzień przygotowujemy piękne i okazałe palmy, które biorą udział w konkursie. Do konkursu zapraszamy szkoły, poszczególne klasy ze szkół, grupy, sołectwa, ulice, rodziny i osoby indywidualne. Ten dodatkowy wspólny trud ofiarujemy P. Jezusowi a równocześnie czynimy wkład w tworzenie lokalnej kultury w coś co nas wyróżnia. Zachęcamy do przygotowań.

9.      W sobotę 06 kwietnia wyjazd pielgrzymkowy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu i potem udział w Misterium Męki Pańskiej w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej. Koszt ok.60 zł. Wyjazd sprzed kościoła parafialnego o godz. 6.30 rano. Jest jeszcze tylko kilka wolnych miejsc. Chętnych prosimy o zgłoszenia, tel. 784 667 339 u p. Teresy Ochmańskiej lub w kancelarii

10.  Dziś w bazylice katedralnej we Włocławku o godz. 16.00 Koncert Pasyjny. W programie Oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu”. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

11.  W przyszłą niedzielę ofiary na tacę za zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. Za tydzień wstajemy o 1 godz. wcześniej.

12.  Dziś jest nowy numer Siewu Brzeskiego (już 200) a w nim m.in. Wydarzenia parafialne, relacja z wręczenia nagrody im. bp. Romana Andrzejewskiego zespołowi ludowemu "Mazowsze", konferencja dla kandydatów do bierzmowania a w serii prawnik radzi art. Grzegorza Kubika o dziedziczeniu ustawowym, bogato ilustrowane wieści ze szkół i na ostatniej str. program rekolekcji, prób dla dzieci przed I-Komunią św. i bieżące informacje na Wielki Post w parafii. Siew do nabycia przed świątynią.                                                                                                                      

      Apel o modlitwę o powrót do zdrowia
Bracia Kapłani! Czcigodne Siostry Zakonne! Drodzy Diecezjanie!
Zwracam się z prośbą do wszystkich Diecezjan, o modlitwę w intencji zdrowia Księdza Biskupa Wiesława Meringa. W najbliższych dniach Księdza Biskupa czeka  zabieg w klinice w Bydgoszczy. Ufamy, że nasza modlitwa przyczyni się do szybkiego powrotu Pasterza Diecezji do pełni sił. Ksiądz Biskup Wiesław Mering wyraża wdzięczność za wszelkie znaki życzliwości względem swojej osoby i również ze swej strony zapewnia o modlitewnej pamięci o diecezji.                                                                                                               +Stanisław Gębicki, Biskup Pomocniczy Diecezji Włocławskiej,  Wikariusz Generalny


W minionym tygodniu
odbył się pogrzeb: +Lucyny Szortyka, l.89 z Włocławka, d. Brześć Kuj. ul. Dubois 15, we wtorek pogrzeb +Elżbiety Małkiewicz, l.65 z Włocławka, d. Brześć Kuj. ul. Kilińskiego 11. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Zapowiedzi przedślubne – 24.03.2019 r.                 

·         Dawid Woźniak, st. wolnego zam. Paniewo 3 parafia Świerczyn (d. Brześć Kuj. ul. Mickiewicza 8)               

      Daria Danielewicz, st. wolnego, zam. Paniewo 3 parafia Świerczyn

·         Marcin Smolarek, st. wolnego, zam. Brześć Kuj. ul. Nowa 19A

Justyna Kwiatkowska,  st. wolnego, zam. Brześć Kuj. ul. Nowa 19A

·         Arkadiusz Listkowski, st. wolnego, zam. Łęg Witoszyn 12, par. NMP Królowej Polski, Włocławek

Agnieszka Pawlicka, st. wolnego, zam. Brześć Kuj. ul. Królewska 11

·         Jarosław Szmajda, st. wolnego, zam. Brześć Kuj. ul. Ciborowskiego 18

Wioletta Niewiadomska,  st. wolnego, zam. Brześć Kuj. ul. Ciborowskiego 18

·         Przemysław Mateusz Żynis, st. wolnego, zam. Tuchom ul. Pszenna 22 par. Chwaszczyno

Paulina Lewandowska, st. wolnego, zam. Tuchom ul. Pszenna 22 par. Chwaszczyno, d. Guźlin 53 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

 

NIEDZIELA – 24 marca 2019                                                                                     III Niedziela Wielkiego Postu (I/C)

   7.00   + Jan i Danuta Kacprzak (k-ł św. Stanisława BM)
   9.00
   1/. + Józef Nowicki R19
             2/. + Protazy Osiński – pg
             3/. + Anna Budzińska – pg
11.00    – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
16.30    Nabożeństwo Gorzkich Żali
17.00    + Stanisław, Cecylia, Szczepan i zm. z rodz. Gotówków i Stasiaków

PONIEDZIAŁEK – 25 marca 2019                                                                          uroczystość Zwiastowania Pańskiego                                

  7.00     1/. + Mariusz Kowalski (ur.) – pg
              2/. + Zofia i Teodor Chybcińscy
 17.00    1/. – W intencji przebłagalnej
              2/. – Dziękczynna za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo
              3/.
+ Stanisława-Wanda Żywica R20, zm. rodzice Janina Gralak i Edward Żywica (rezerwacja)

WTOREK – 26 marca 2019

  7.00   1/. + Stefania Kmieć – pg
            2/. + Henryk Charęda – pg
17.00   1/. – O Boże błogosławieństwo i o zdrowie, potrzebne łaski dla Elżbiety Kubisiak (rezerwacja)
            2/. + Sabina Malinowska R10
            3/.
+  Agata Przewozikowska – pg

ŚRODA – 27 marca 2019

  7.00    1/. + Janina Pręgowska – pg
             2/. + Honorata Bartczak – pg
17.00    1/. + Andrzej Rajczuk R1 – pg
             2/. + Eugeniusz Kozicki (ur.) – pg
             3/. – O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski

CZWARTEK – 28 marca 2019

   7.00   1/. + Roman Kamiński – pg
             2/. + Stefania Kozińska – pg
 17.00   1/. + Marian Ciupalski R26 (rezerwacja)
             2/. + Aniela Wysocka – pg
             3/. + Danuta Podlewska – pg

PIĄTEK – 29 marca 2019

   7.00   + Zuzanna Tomczak R10
 16.00   1/. + Jan Ciemny – pg
             2/. + Seweryna Łączkowska – pg
             3/. + Leokadia Krygier – pg
 16.30   Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
 17.00   + Barbara Kilinowska – pg

SOBOTA – 30 marca 2019

  7.00    1/. – O zdrowie i potrzebne łaski  – pg
             2/. + Stanisława i Jan Skruszewicz, Helena i Jerzy Kamińscy, Wojciech Skruszewicz
17.00    1/. + Zenon Tomalak – pg
             2/. + Grzegorz Misterski – pg  
             3/.
+ Kazimiera Lewandowska – pg

NIEDZIELA – 31 marca 2019     -      IV Niedziela Wielkiego Postu      -     I dzień rekolekcji wielkopostnych

   7.00   – Dziękczynna o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Anny i jej rodziny
   9.00
 
 1/. – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
             2/. + Arkadiusz Mętlewicz R8
             3/. + Jadwiga Rzadkowolska – pg
11.00    1/. + Genowefa Osińska R7 i Telesfor Andrzejewski R20
             2/. + Jan Kotas – pg
16.30    Nabożeństwo Gorzkich Żali
17.00    + Stefania Bończyk – pg