30 grudnia 2018 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie -30 grudnia 2018  
- niedziela - Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - C (I) -

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      W czwartek minęła 10 rocznica śmierci zacnego kapłana ks. prał. Aleksandra Maciejewskiego, poprzedniego proboszcza naszej brzeskiej parafii, który przez 18 lat posługiwał w naszej parafii. Dziś jest rocznica Jego pogrzebu. Msza św. dziś o godz. 11,00.

2.      Jutro (31 grudnia) o g. 17,00 Msza św. i nabożeństwo na zakończenie roku 2018. Polecimy opiece Bożej wszystkich ochrzczonych, tych co przyjęli I-Komunię i Bierzmowanie, zaślubionych oraz zmarłych w mijającym roku. Podana będzie statystyka mijającego roku.

3.      We wtorek Nowy Rok 2019 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy św.: 9,00; 11,00;17,00 – nie będzie Mszy św. 7,00. Modlić się będziemy o pokój na świecie.

4.      W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o 7,00; 16,00 (dla dzieci) 17,00 (gimnazjaliści). Będzie okazja od godz. 15,30 do spowiedzi ale przypominamy, że do istoty należy Komunia św. wynagradzająca. Jeżeli nie mamy grzechu ciężkiego to przybywamy na Mszę św. i przyjmujemy Komunię św. Wpisy dzieciom i młodzieży do indeksów po Mszach św.

5.      W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana też Świętem Trzech Króli. Pobłogosławione będą kreda, kadzidło i woda. Kredą oznaczymy drzwi naszych domów, w których przyjęliśmy światło Objawienia Chrystusa. Możliwe będzie także otrzymanie odpowiedniej naklejki na drzwi. Przynosimy buteleczki, aby nabrać wody święconej. Wodą poświęcone będą nasze mieszkania. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada Dzień Modlitwy w intencji misji. Ofiary na tacę są przeznaczone na misje.

6.      Także w tym roku w naszej parafii uroczysty orszak Trzech Króli przed Mszą św. o 11,00. Gromadzimy się przed plebanią o 10,45, z której wyjdą trzej królowie i wsiądą na konie (nie mamy wielbłądów) i orszak przejdzie wokół królewskiego Placu Łokietka i królowie podjadą przed wejście do świątyni, zsiądą z koni i oddadzą hołd Jezusowi w żłóbku. Prosimy o przybycie możliwie w strojach królewskich i koronach. Jest jeszcze czas, by takie sobie zrobić. Ksiądz proboszcz pomyśli o tych, którzy nie będą mieli koron aby możliwie wszyscy mieli korony. Zapraszamy młodzież, dzieci szkolne z obydwu szkół i przedszkolaków w strojach ale także i dorosłych. Królewski Brześć niech po królewsku obchodzi takie ważne święto.

7.      W święto Trzech Króli - o godz. 18,00 (po Mszy św. o 17,00)  w kościele doroczny koncert kolęd pod patronatem Parafii, BCK i Towarzystwa Kulturalnego. Więcej informacji na stronie internetowej i afiszach. Zapraszamy ...

8.      Z racji kolęd kancelaria parafialna w styczniu czynna tylko od 7,30-8,30.

9.      Dostępny jest nadal nasz ścienny Brzeski Kalendarz na 2019 r. Pamiętajmy także o naszych parafianach poza granicami czy w innych miastach mieszkających, aby im ofiarować nasz kalendarz, wówczas będą duchowo bliżej nas i ten kalendarz ich ucieszy... są także jeszcze w kancelarii kalendarze WDR. W zakrystii jest do nabycia tygodnik katolicki Idziemy z diecezjalnym dodatkiem Ład Boży. Dostępny jest jeszcze podwójny 20 stronicowy listopadowo-grudniowy nr Siewu Brzeskiego.

10.  Zakończyliśmy zaplanowane na ten rok prace przy restaurowaniu elewacji parafialnej świątyni. Komisja Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dokonała odbioru konserwatorskiego odnowionej północnej elewacji. Uregulowaliśmy już firmie należności za prace, bo trzeba było uregulować należności do końca roku. Było to możliwe dzięki użyczeniu nam do końca stycznia brakującej kwoty. Po kolędach zwrócimy należność. Ofiary na remont świątyni i renowację zabytków można składać u księży lub wpłacać na konto parafii zaznaczając „na remont świątyni” nr w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

11.  Od piątku (28.12.18r) rozpoczęliśmy kolędę - wizytę duszpasterską rodzin. Zwyczajowo w czasie kolędy składamy ofiary kolędowe na bieżące wydatki parafialne, funkcjonowanie parafii oraz uzupełnienie zaległości parafii wobec instytucji kościelnych, bo z uwagi na wiele wydatków nie zawsze udaje się wszystko regulować na bieżąco. Jak zwykle każda ofiara składana w czasie kolędy jest wpisywana do kartoteki rodziny. Także podczas tegorocznej kolędy składamy dodatkowo ofiary na kontynuowanie renowacji elewacji kościoła parafialnego i renowacje w kościele poklasztornym, wyraźnie to zaznaczając. Wyjaśnione to zostało w liście ks. proboszcza do parafian, który wraz z opłatkiem zostawiał p. organista. Efekty naszych inwestycji zresztą widać.

 

 

 

Plan kolędy na najbliższe dni:


poniedziałek - 31.12. 2018 -od g. 9,00-  Jądrowice i Miechowice - trasy tradycyjne

·         1 ks. – Jądrowice (KG)

·         2 ks. - Jądrowice i Miechowice (KW)

 

środa - 02 stycznia 2019 - od g. 14,30  ul. Piaskowa i Mickiewicza:

l ks. – ul. Piaskowa, pocz. od końca numerów (IJ)

2 ks. -Limanowskiego za mostemi ul. Mickiewicza od pocz. numerów (KG)

3 ks. - ul. Mickiewicza od końca numerów w kierunku pocz. (KW)

 

 

czwartek - 03 stycznia 2019 - od g. 9,00 - ul. Wojska Polskiego(prośba o podwiezienie ks. do początkowych numerów).

·         1ks. - od str. Guźlina w kier. miasta (KW) 

·         2ks. – od ul. Krakowskiej w kier. Guźlina  (IJ)

od g. 14,30 -  ul. Królewska - blok 11A

·         1 ks. -  nr 1 – 30; (KW )

·         2 ks. -  nr 31 – 60 (KG )

sobota – 05 stycznia 2019 - od g. 9,00  - dzielnica Falborek prawa strona

·         1ks. – 3 Maja cała (po drodze Kościuszki 7-9; oraz Pułaskiego  16,15, 13,12)  

·         2ks. – 11 listopada, Zachodnia cała (i po drodze Pułaskiego 11,9, 8) 

·         3ks. - Pusta, Ciborowskiego i Kościuszki 1 i Pułaskiego 4 

poniedziałek – 07 stycznia 2019 - od g. 9,00 Rzadka Wola i N. Kąkowa Wola

·          1 ks. - Rzadka Wola od strony. Brześcia (IJ)

·          2 ks. – N. Kąkowa Wola i Rzadka Wola od strony. Lubrańca (KG)

 

od g. 14,30 -   ul. Rybaki  (KW)

 

wtorek – 09 stycznia 2019 - od g. 9,00 Rzadka Wola Parcele

·         1 ks. - Rzadka Wola Parcele (KW)

od g. 14,30 -  ul. Traugutta nry nieparzyste i ul. Okrzei (KW)

 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 30 grudnia 2018                        święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa (I/C)

   7.00   1/. – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Stanisława BM)
             2/.
+ Anna Smól – greg. 30
   9.00
   1/. + Szczepan Kuligowski
             2/. + Jan Ciemny R1 – pg
11.00    1/. + Ks, prał. Aleksander Maciejewski R10        2/. + Wanda i Kazimierz Bartczak
17.00    + Stanisław, Anna i Józef Budziszewscy

PONIEDZIAŁEK – 31 grudnia 2018               wsp. św. Sylwestra, pap.   

  7.00     1/. + Elżbieta Szymczak – pg
              2/. + Janusz Stanisławski – pg
              3/. + Czesława, Bolesław Łukaszewscy
17.00     - Dziękczynno-błagalna za łaski w minionym roku z prośbą o błogosławieństwo Boże
                w Nowym Roku

WTOREK – 01 stycznia 2019               uroczystość Matki Bożej Rodzicielki

   9.00   1/. – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
             2/. + Stanisław Krzos – pg
11.00    1/. + Wojciech Skruszewicz – pg
             2/. + Klara R6, Jan, Tadeusz Podolscy
17.00    1/. + Mieczysław Osiński
             2/. + Jacek Kmieć – pg

ŚRODA – 02 stycznia 2019        wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu

  7.00    1/. + Eugeniusz Kozicki – pg
             2/. + Jan Kotas – pg
             3/. + Halina R1 i Józef Koprowski

CZWARTEK – 03 stycznia 2019                                   Najświętszego Imienia Jezus

   7.00   1/. + Genowefa Zientara (im.) – pg
             2/. + Regina Błaszczyk – pg
             3/. + Karol Błochowicz – pg

PIĄTEK – 04 stycznia 2019                                    I pt miesiąca

  7.00   + Radosław Kotowski – pg
16.00   + Genowefa i Bronisław Górnik
17.00   + Jerzy Budzyński – pg

SOBOTA – 05 stycznia 2019                                   I sobota miesiąca

  7.00    1/. + Seweryna Łączkowska – pg
             2/. + Kazimierz Pniewski R3
             3/. + Izydor Żydczak R35 i Sławomir Walczak

NIEDZIELA – 06 stycznia 2019       Uroczystość Objawienia Pańskiego

   7.00   + Antoni Przewozikowski R9 (k-ł św. Stanisława BM)
   9.00
   1/. – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
             2/. – W intencji Kół Żywego Różańca naszej parafii i za zmarłych…
11.00    + Krystyna R7 i Józefa Trajder  – pg
17.00    + Dziękczynno-błagalna za rok 2018 i potrzebne łaski na rok 2019 i Opiekę Matki Bożej