23 Grudnia 2018 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie - 23 grudnia 2018  - IVniedziela Adwentu - C (I) -

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      W całej Ojczyźnie przeżywamy dramat 12 polskich i czeskiego górników, którzy zginęli w kopalni w  Czechach...

2.      Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ją godnie i po katolicku. Pomocny scenariusz Wieczerzy Wigilijnej podany został każdej rodzinie wraz z opłatkiem dostarczonym do domów. Jeżeli kogoś p. organista nie zastał w domu podczas roznoszenia opłatków a życzy sobie opłatki, może po mszy św. zgłosić się do niego po opłatek

3.      Pasterka jak zwykle o północy w kościele parafialnym. Przed pasterką - 20 min. -  wspólne śpiewanie kolęd pod przewodnictwem p. organisty, zespołu i scholi. 

4.      W pierwszy dzień Bożego Narodzenia msze św. o 9,00; 11,00; 17,00. Jak zwykle nie będzie mszy św. o 7,00. W drugi dzień Bożego Narodzenia porządek jak w niedziele: 7,00; 9,00; 11,00; 17,00.

5.      Po Świętach z racji kolęd kancelaria parafialna czynna tylko w godz. od 7,30-8,30.

6.      W kancelarii nadal do nabycia kalendarz rolników i kalendarze Wydawn. Duszpasterstwa Rolników

7.      Dostępny jest nadal nasz ścienny Brzeski Kalendarz na 2019 r. Pamiętajmy także o naszych parafianach poza granicami czy w innych miastach mieszkających, aby im ofiarować nasz kalendarz, wówczas będą duchowo bliżej nas i ten kalendarz ich ucieszy... są także jeszcze w kancelarii kalendarze WDR. W zakrystii jest do nabycia tygodnik katolicki Idziemy z diecezjalnym dodatkiem Ład Boży. Dostępny jest jeszcze podwójny 20 stronicowy listopadowo-grudniowy nr Siewu Brzeskiego.

8.      Rozpoczęła się zima, zainteresujmy się osobami starszymi czy samotnie mieszkającymi w naszym sąsiedztwie aby przyjść im z pomocą czy zgłosić potrzebę pomocy ...

9.      Zakończyliśmy zaplanowane na ten rok prace przy restaurowaniu elewacji parafialnej świątyni. W piątek komisja Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dokonała odbioru konserwatorskiego odnowionej północnej elewacji. Uregulowaliśmy już znaczną część należności za prace. Pozostałe faktury będziemy realizować na miarę posiadanych środków. Ofiary na remont świątyni i renowację zabytków można składać u księży lub wpłacać na konto parafii zaznaczając „na remont świątyni” nr w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002 będzie też dodatkowa okazja w czasie kolędy.

10.  Dziękujemy za ofiarowane choinki p. Marzenę i Romana Misterskich, p. Krzysztofowi Spychalskiemu za przywiezienie, panom Przemysławowi Nitkowskiemu, Kamilowi Kordylewskiemu, Adamowi Stasiakowi, Jackowi Wieńciarskiemu i Jakubowi Pawłowskiemu za pomoc p. Leszkowi Witkowskiemu w transporcie i ustawieniu w świątyni, młodzieży od ks. Krzysztofa za pomoc p. Leszkowi w dekoracji. Pani Sylwii i p. Leszkowi za dostarczenie od parafii świątecznych paczek do domów starszych osób mających trudniejszą sytuację materialną.

11.  Od piątku (28.12.18r) rozpoczynamy kolędę - wizytę duszpasterską rodzin. Zwyczajowo w czasie kolędy składamy ofiary kolędowe na bieżące wydatki parafialne, funkcjonowanie parafii oraz uzupełnienie zaległości parafii wobec instytucji kościelnych, bo z uwagi na wiele wydatków nie zawsze udaje się wszystko regulować na bieżąco. Jak zwykle każda ofiara składana w czasie kolędy jest wpisywana do kartoteki rodziny. Także podczas tegorocznej kolędy składamy dodatkowo ofiary na kontynuowanie renowacji elewacji kościoła parafialnego i renowację w kościele poklasztornym, wyraźnie to zaznaczając. Wyjaśnione to zostało w liście ks. proboszcza do parafian, który wraz z opłatkiem zostawiał p. organista. Efekty naszych inwestycji widać.

12.   Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję o remoncie Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie i podjęli decyzję o zebraniu potrzebnych środków z funduszy diecezjalnych. Po zapoznaniu się z kosztorysem projektu, ustalili wysokość składki na ten cel na 20 gr. od każdego wiernego diecezji z ofiar zebranych podczas kolędy...

Plan kolędy na najbliższe dni:

piątek  - 28.12.2018 - od g. 9,00Pikutkowo, Józefowo, Sokołowo  Parcele - trasy tradycyjne

·         1 ks. – Pikutkowo  początek od strony stacji benzynowej (Stary Brześć)(KW)

·         2 ks. – Pikutkowo i Józefowo  pocz. za autostradą (KG)

·         3 ks. -  Sokołowo  Parcele (IJ) - pocz. od str. Brześcia

sobota - 29.12. 2018 -od g. 9,00Guźlin  (IJ, KG, KW) - trasy tradycyjne

·         1ks. -  trakt boczny od poprzeczki w kier. Brześcia 

·         2 ks. – trakt główny pocz. od str. Kruszyna w kier. Brześcia

·         3 ks. -  Karpaty i Guźlin Poprzeczka

poniedziałek - 31.12. 2018 -od g. 9,00Jądrowice i Miechowice (KW, KG) - trasy tradycyjne

·         1 ks. – Jądrowice (KG)

2 ks. - Jądrowice i Miechowice (KW)


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 23 grudnia 2018                                 IV Niedziela Adwentu (I/C)

   7.00   + Henryk Szymański – pg   (k-ł św. Stanisława BM)
   9.00
   1/. + Stanisław i Genowefa Durmowicz, Barbara Chojnacka i Protazy Osiński
             2/. + Anna Smól – greg. 23
             3/. + Daromiła Drożdżewska-Pączkowska – pg
11.00    1/. – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
             2/. + Henryk Misterski R20
17.00    + Bronisława R14 i Mieczysław R34 Jabłońscy

PONIEDZIAŁEK – 24 grudnia 2018                               wigilia Narodzenia Pańskiego     

  7.00    1/. + Anna Smól – greg. 24
              2/. + Włodzimierz Budziszewski – pg
              3/. + Ewa Weznerowicz (im.) – pg

WTOREK – 25 grudnia 2018        7.00   1/. + Zmarli rodzice i rodzeństwo Czerniak

                                                                  uroczystość Narodzenia Pańskiego

 00.00   – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie („Pasterka”)
   9.00   1/. + Mariusz Kowalski – pg 
             2/. + Anna Smól – greg. 25
11.00   + Krystyna, Zofia i Roman Jabłońscy
17.00   + Violetta Wieczorkowska – pg

ŚRODA – 26 grudnia 2018                 II dzień świąt / święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

  7.00   + Genowefa Zientara – pg 
  9.00   1/. + Stanisław Biesiadziński – pg 
             2/. + Anna Smól – greg. 26
11.00   + Maria Nowacka R25
17.00
   + Anna Biernacka – pg  

CZWARTEK – 27 grudnia 2018

             2/. + Anna Smól – greg. 27
             3/. + Paweł Olek – pg

PIĄTEK – 28 grudnia 2018

  7.00    1/. + Anna Smól – greg. 28
             2/. + Janusz Wojtkowski (ur.) – pg
             3/. + Stanisław Żydczak R17 (rezerwacja)

SOBOTA – 29 grudnia 2018

  7.00    1/. + Marianna Szarecka – pg
              2/. + Anna Smól – greg. 29
              3/. + Stanisław Latecki – pg 

NIEDZIELA – 30 grudnia 2018         święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

   7.00   1/. – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Stanisława BM)
             2/.
+ Anna Smól – greg. 30
   9.00
   1/. + Szczepan Kuligowski
             2/. + Jan Ciemny R1 – pg
11.00    + Wanda i Kazimierz Bartczak – pg
17.00    + Stanisław, Anna i Józef Budziszewscy

W kaplicy Księży Emerytów w Michelinie Księża Seniorzy odprawią: ks. kan. Zygmunt Walczak i ks. prał, Stanisław Mazurski:
Poniedziałek (24.12.18) - + Jan Piasecki, + Barbara Słowińska
Wtorek (25.12.18) – Księża Emeryci będą odprawiać msze święte                                                          
Środa (26.12.18) -     w intencji Panu Bogu wiadomej
Czwartek (27.12.18) - + Janina Winczewska, + Janusz Stanisławski
Piątek (28.12.18) - + Alina Zapiec, + Patryk Kosztowny
Sobota (29.12.18) - + Anna Budzińska, + Stanisław Baranowicz